Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Uprava

Post od Del_Boske »

fkvislife napisao:
Karlsson napisao: Realno izgubili smo Novi Sad. Sve više dolazi ljudi sa strane i trajno se naseljava ovde. Šta mislite za koga oni navijaju? Zabole njih za Novi Sad.
Koliko realno i tužno!
Шта ће неко осећати према Новом Саду зависи од тога како га тај град прихвати.
И то не само пасивно - да не буде неке нетрпељивости према "дођошима" (што је све теже с обзиром на однос у становништву и брз раст града) већ и активно - постоји ли неки "захват" према људима који долазе, нека активност да их се прихвати и укључи. Ту не долазе само "западни Срби" залуђени близанцима, долази становништво из целе Војводине као и мањих градова централне Србије, нпр Шапца, студенти...

Кад причамо о томе "шта треба урадити" - увек се сетим маестра Чапеље који је једно време био задужен за то.
А почетак је оно што се код нас у клубовима као и у друштву или било где нико никад не сети - да се оснује служба (2-3-4 запослена) и на њено чело стави не неко кога не знаш где би другде па га ставиш у нешто "небитно" као што је маркетинг па онда он ту седи, већ неко ко је завршио неке ђавоље школе око тога и зна посао и ко ће стално нешто да "прчка", повремено и нека маркетиншка агенција, што да не.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Turija »

Del Boske, slazem se u velikom delu napisanog, ali nije problem samo kako nekog grad prihvati, vec i kako on prihvati grad.
Strasno me pogadja taj gastarbajterski pogled na grad, licno interesni, bez zelje da se da doprinos opstem dobru. Npr. Keln mi je dobar utoliko sto dobro zaradjujem i kada ce zvezda gostovati u njemu, pa ne moram za Beograd. Optrilike isto tako mi je i Vosa dobra i Novi Sad, ne vazno odakle je ko dosao ili bio ,,rodjeni" Novosadjanin. A sutra ce da psuje sto grad nista nije obezbedio njegovoj deci i sto ce ona otici iz njega za boljim zivotom u Keln ili sto ce nasa deca rodjena u Kelnu ostati u njemu i biti neprihvaceni gradjani, odnosno i dalje gastarbajteri druge generacije.
A da li su bas svi problemi zbog drugih, tesko da ce se zapitati?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

Del_Boske napisao:Како мислите није нерешива обавеза да свако поседује улазницу, па колико пута је улаз био бесплатан и добијали смо бесплатне улазнице...

Tačno. To je sasvim ok funkcionisalo na "običnim" utakmicama, kad nema nikakvih gostujućih navijača, da ih tako nazovem. Ali problem je s blizancima. Prošli put s ciganijom se tako pokušalo onemogućiti njihovo masovno prisustvo na zapadu, što je kao ideja sasvim u redu, ali je zbog loše organizacije oko podele tih besplatnih ulaznica rezultat svega toga bio prilično tragikomičan. Znači, mora se to bolje osmisliti i izvesti, krenuti na vreme s tim i ne menjati postupanje 2-3 puta tokom same podele. Na to sam mislio kad sam napisao da je tehnički komplikovanije ali nije nerešivo.
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Uprava

Post od Del_Boske »

Turija napisao:Del Boske, slazem se u velikom delu napisanog, ali nije problem samo kako nekog grad prihvati, vec i kako on prihvati grad.
Мало одох далеко, али слушам од наших људи у Скандинавији какви су досељеници горе, и стварно се не труде да се уклопе, њихова предграђа су ко сламови... говорим о овим Сомалијцима, Арапима... а с друге стране, кад читаш неке анализе, видиш да се ни друштво није потрудило да их интегрише... кад се подвуче црта, кривице има на обема странама, а последица - стање се не мења :)
Strasno me pogadja taj gastarbajterski pogled na grad, licno interesni, bez zelje da se da doprinos opstem dobru. Npr. Keln mi je dobar utoliko sto dobro zaradjujem i kada ce zvezda gostovati u njemu, pa ne moram za Beograd. Optrilike isto tako mi je i Vosa dobra i Novi Sad, ne vazno odakle je ko dosao ili bio ,,rodjeni" Novosadjanin. A sutra ce da psuje sto grad nista nije obezbedio njegovoj deci i sto ce ona otici iz njega za boljim zivotom u Keln ili sto ce nasa deca rodjena u Kelnu ostati u njemu i biti neprihvaceni gradjani, odnosno i dalje gastarbajteri druge generacije.
A da li su bas svi problemi zbog drugih, tesko da ce se zapitati?
Знаш како, тешко је избећи гастарбајтерско понашање у граду који постаје град гастарбајтера од стране гастарбајтера :)
То је прва чињеница, нико није дошао у неко друго место јер је био незадовољан својим понашањем, погледима на свет, клубом који навија... већ из материјалних или неких сличних разлога. Колико ће се с неким местом везати мимо тога, зависи од више фактора.

Ја сам рецимо први пут живео у НС пре неких двадесетак година... а опет, због неких околности, природе послова које сам радио и слично, честих путовања... Воша је нешто што ме највише веже за Нови Сад чини ми се... што осећам као своје :) Скоро да нема улице а не дела града у који се нисам бар једном завукао, али тек кад уђем на стадион, некако се осетим да сам "на своме" :)

Мени се то десило случајно, једноставно волим стадион и фудбал, прво сам почео да идем на утакмице а после изградио осећај припадности. Никад се то неће моћи проширити чаробним штапићем на свакога, али треба нека служба да то ради.

Јер, ма како било, Војводина је ипак "бренд" и део имиџа Новог Сада за оне који у њега долазе... а којекаквим лецима, акцијама, материјалом... не би било лоше створити навику да се долази на утакмице, бар једном довести свакога на стадион, па после где се прими, примило се. Штандови, дружења, промоције... и то не само на Адицама или Новој Детелинари, скоро цео Нови Сад је постао "зона новопридошлих" :)
По предграђима, у свим деловима града... шта тачно не знам, иду људи у школе да би знали. Не зна ни Чапеља :)

Ево изгуглах за секунд неку глупост:

https://lab.secondstreet.com/articles/8 ... romotions/" onclick="window.open(this.href);return false;

Рецимо, Војводина кредитна картица? Нека сарадња са овим трговачким центрима, наградна игра, ђаво га знао? Навијачки сувенири, прилика и за те ТЦ да се рекламирају...

Само, да ли би нека промоција према "новодошавшима" изнервирала и отерала "домаће"? :mrgreen:

Замислимо неку акцију која би промовисала "новопродошле" навијаче, промоција највећег Војводинаша међу новосадским Ашкалијама или највећег Војводинаша рођеног у РСК... дал би више користи или штете направило? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post od Stexman »

Mi smo se sveli na ono osnovno jezgro trenutno, oko kojeg se uvek vrtila slaninarska prica. Ima tu i po koji prodoslica ali slabo. Problem su rezultati koju su iz godine u godinu sve slabiji. Nema masovnosti bez rezultata. Ultra prica pije vodu kod ovog jezgra i nas zabole za rezultate jer na njih nikad nismo navikli.
Medjutim, ima dosta "spavača" koji su ono kao navijaci Vose ali ne toliko zagrizeni za fudbal, ili su nasledili tu ljubav iz porodice od nekog al ih fudbal jednostavno ne privlaci previse...
E njima su potrebni rezultati, neko pozitivno desavanje oko kluba da ih pokrene malo...

Ja se stalno tripujem da kad bi mi imali stadion bez atletske staze da bi vrlo brzo napravili neku englesku pricu i takav neki pristup utakmicama, gde je "match day" kao odlazak nedeljom u crkvu! Bila bi zajebancija na tribinama mnogo veca. Sve to bi kasnije privuklo nove ljude.
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Uprava

Post od churguzijanac »

Nema tog marketinga koji moze da savlada nikad jace centrifugalne sile.A problem sa tkz dodjosima je u tome sto osim kvantiteta koji je grad dobio, kvaliteta nema ni na vidiku.Ponajvise ima ljudi koji u Novom Sadu stanuju, a na drugom mestu zive.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

Del_Boske napisao:...
Sve su ovo dobre ideje, ali mislim da ti ljudi prvo moraju da osete da je ovaj grad njihova kuca, a to najcesce dolazi sa narednim generacijama. Onog trenutka kad naucimo novopridoslim stanovnicima da prodamo lokal-patriotizam, bez da se trigeruju, Vosa ce doci sama po sebi. Znam zapravo gomilu ljudi koji su dosli odnekud i razmisljaju po principu - ovo je sada moj dom, dete cu tako vaspitati, volece svoj grad (a samim tim i klub).

S druge strane, znam i gomilu njih za koje je prilicno kasno. Tu bih izvukao paralelu na relaciji Skandinavija-Veternik/Futog. Oni su svet za sebe, i tu mi nista ne mozemo. Imao sam tu srecu da me niko puskom nije isterao iz moje kuce i mog grada, pa ih i kontam s te neke strane, jer je sasvim razumljivo u toj situaciji ako hoces ostatak zivota da provedes gradeci neku zajednicu koja lici na onu iz koje si oteran. Ja bih prvi isto to uradio da me neko protera iz Novog Sada. Trazio bih ga u svakoj pukotini tudjine u kojoj bi zavrsio.

E, sad, kako se to radi? Pa lepo, pruzis im nesto bez da trazis ista zauzvrat. Nisu oni tu zato sto su hteli (uglavnom). U tim situacijama je suludo traziti zauzvrat da ljubav odjednom usmere na drugu stranu. Kod nekog ce doci (ko je normalan, razuman), kod nekog nece, a na njih ne vredi trositi energiju.

Primice se neki buduci narastaji na rezultate i kult (ako ga ponovo izgradimo), ali ne i sadasnje generacije. Onog trenutka kad klub stane na noge, treba aktivirati marketing, jer je to sto privlaci onu siru masu. Marketing ne sluzi za nas bolesnike, vec za onu drugu hiljadarku ljudi, i trecu, i cetvrtu,...
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Uprava

Post od Del_Boske »

Нови Сад као град има одређену тежину, одређен респект, углед, како код људи који су у њега дошли тако и код оних који живе негде друго, а верујте, једна од асоцијација је и ФКВ.

Једна од ствари је искористити то... нека сарадња са ТОНС, и акције
- Добар дан, да ли сте били да гледате Војводину?
- Нисам, знате ја навијам...
- Нема везе, Ви живите у Новом Саду, морате да видите ФКВ.
- А с ким игра, која је на табели, који је резултат?
- То овде није битно... :mrgreen:
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Uprava

Post od gospodinFKV »

http://zurnal.rs/fudbal/super-liga/5822 ... j-policiji" onclick="window.open(this.href);return false;
Претпоследњег дана јануара прошле године, како стоји у пријави из Спартака, затражена је копија уговора о трансферу у белгијски клуб.

„ФК Војводина одговорио је дописом, из кога је и даље остао нејасан износ трансфера и обавештењем да нам не могу доставити копију уговора”, између осталог, тврде у званичном документу челници Суботичана.

Из канцеларије Спартак Ждрепчеве крви, посежу и за конкретним доказима – „рачун ФК Војводина био је у блокади у то време, што наводи на закључак да је трансфер, мимо закона, обављен преко друге фирме”.

„По нашим сазнањима, трансфер је у намери да се избегне намирење поверилаца ФК Војводина, самим тим и ФК Спартак, обављен преко повезане фирме ФК Војводина ДОО Нови Сад, која није блокирана и чији рачун ради”.
Bravo za Spartak! Ne tuzi se Vojvodina, tuze se bivsi clanovi uprave! Samo u kost, i teraj u zatvor! MRS! :mafia:
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/odbojka/ok ... 15-01-2018" onclick="window.open(this.href);return false;
E ovo je ono sto se ocekuje od Vojvodine - to je izvorna Vojvodina. Nikome duzna, nikome u stranu.
I sto rece Vladimir Grbic: Ono sto je bilo u Novom Sadu je vise pokret, nego klub i takva atmosfera treba da se vrati.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Milan »

Pozdravljam potez!

Moracu i da bljucnem na ovu izjavu Grbica:

Било је време да се две одбојкашке институције нађу и среде све што их је до сада разједињавало.
:roll:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Uprava

Post od Turija »

Milan napisao:Pozdravljam potez!

Moracu i da bljucnem na ovu izjavu Grbica:

Било је време да се две одбојкашке институције нађу и среде све што их је до сада разједињавало.
:roll:
U pravu si, ali nisam hteo da naruzim prizeljkivani gest od kluba kakav je Vojvodina.
Nikoli se takva izjava ne bi desila.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Postovi: 1012
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post od Danilo »

http://www.mozzartsport.com/vesti/vojvo ... ica/191034" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdravljam potez za skidanje suspenzije, i stav oko Veselinovica
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Uprava

Post od Cane »

Za sada relativno dobro postupanje uprave. Izgleda da su se nekako probudili iz zimskog sna u koji su zapali oko Nove godine i nešto ipak i rade. Pozdravljam.
Pri tome treba da znaju da u ovoj situaciji moraju svakodnevno delovati i davati 150% od sebe, kreirati događaje a ne čekati na nešto pa onda reagovati. I uz sve to nemaju pravo ni na jednu grešku.
Nije lako i jednostavno, ali drugačije ne može. I dalje smo na ivici provalije.
I naravno, ne petljajte se u posao Stolici!!!
Imate vi sasvim dovoljno problema kojima treba da se bavite i dokazujete.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Uprava

Post od borrissey »

Milan napisao:Pozdravljam potez!

Moracu i da bljucnem na ovu izjavu Grbica:

Било је време да се две одбојкашке институције нађу и среде све што их је до сада разједињавало.
:roll:
Čovek - institucija :greenbutt: Na stranu to, duguje OK Vojvodina još nekim igračima (da ih sad ne imenujem), pa ćemo videti da li će se i te institucije naći i srediti ono što ih je do sada razjedinjavalo... U svakom slučaju, lepa vest.
Odgovori