Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od laki »

Meni isto nije jasno kako nekome moze da bude isto da li gleda tekmu preko tva ili uzivo.
Drugo, kako neko moze da misli da nije vazno da li nas je juce u lavoru bilo 151 ili 500?! Da li mislite da je igracima svejedno da li ih bodri 151-na dusa ili 500, da ne kazem 1000 ili vise?! Boli me uvo da li grupa izgleda bolje sa 151-nim covoekom u kopu ili 1000, bitno mi je koliku podrsku mozemo da damo igracima. Ja ne idem na svako gostovanje i nemam pravo da nekog kudim, samo mi nije jasno kako nekome moze da ne bude jasno zasto je jako vazno da nas je juce bilo mnogo vise u kavezu.
Ko nije mogao da ode ok, nije nista manji slaninar nego neko sto je bio, ali ko je mogao realno da se organizuje i ide, a verujem da ima dosta takvih, a nije to uradio jer je mogao na tvu da gleda, e za njih smatram da su mogli mnogo vise da doprinesu svojim grlom tako sto ce bodriti uzivo igrace na jako teskoj utakmici, od toga sto su ih bodrili preko tva u kaficu. Nema sumnje da smo se svi jednako radovali, ali kad bi svi razmisljali tako da je lakse gledati tekmu na tvu onda uskoro ne bi bilo nikoga na stadionu.
Kao trece, ne vidim sta je lose u prepisci ljudi na forumu na bilo koju temu. Nece se time nista resiti najverovatnije, ali ljudi ovde diskutuju o raznim temama, zasto ovo ne bi bila jedna od njih ako je u domenu kulturnog i uljudnog, sto smatram da jeste u svakom pogledu do sada bila.
Slika
Korisnikov avatar
kafe bagdad
Postovi: 689
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 7:32 pm
Lokacija: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post od kafe bagdad »

Iako sam i sam odgledao utakmicu u sad već čuvenoj kafani KF, moram da priznam da su prozivke da nismo otišli u dovoljnom broju na jna delimično ispravne. Tačno je da je u kafani KF bio jedan broj starijih koji iz objektivnih razloga nisu mogli da prisustvuju utakmici, ali je isto tako tačno da je bio prisutan i jedan broj starijih, a takođe i mnogo veći broj mlađih koji su mogli da prisustvuju utakmici. Dakle, pre nego što krenemo u kuknjavu o svemu i svačemu, svako od nas treba da se zapita da li je mogao više da doprinese za našu stvar.
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od FCVNS »

Vec je bilo par slicnih prepiski koje su indirektno vezane za neodlaske na utakmice pa nista nije reseno,a prozivke su se vec pokazale kontraproduktivne,i vise su odraz nemoci pojedinca...ako mora da se resi problem na forumu neka grupa napravi zvanican nalog pa neka trazi odgovore,ovako ce pojedinac uvek moci da se ogradi od izgovora koji se navedu i prepiska nece imati smisla...
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Helm »

laki napisao:Meni isto nije jasno kako nekome moze da bude isto da li gleda tekmu preko tva ili uzivo.
Drugo, kako neko moze da misli da nije vazno da li nas je juce u lavoru bilo 151 ili 500?! Da li mislite da je igracima svejedno da li ih bodri 151-na dusa ili 500, da ne kazem 1000 ili vise?! Boli me uvo da li grupa izgleda bolje sa 151-nim covoekom u kopu ili 1000, bitno mi je koliku podrsku mozemo da damo igracima. Ja ne idem na svako gostovanje i nemam pravo da nekog kudim, samo mi nije jasno kako nekome moze da ne bude jasno zasto je jako vazno da nas je juce bilo mnogo vise u kavezu.
Ko nije mogao da ode ok, nije nista manji slaninar nego neko sto je bio, ali ko je mogao realno da se organizuje i ide, a verujem da ima dosta takvih, a nije to uradio jer je mogao na tvu da gleda, e za njih smatram da su mogli mnogo vise da doprinesu svojim grlom tako sto ce bodriti uzivo igrace na jako teskoj utakmici, od toga sto su ih bodrili preko tva u kaficu. Nema sumnje da smo se svi jednako radovali, ali kad bi svi razmisljali tako da je lakse gledati tekmu na tvu onda uskoro ne bi bilo nikoga na stadionu.
Kao trece, ne vidim sta je lose u prepisci ljudi na forumu na bilo koju temu. Nece se time nista resiti najverovatnije, ali ljudi ovde diskutuju o raznim temama, zasto ovo ne bi bila jedna od njih ako je u domenu kulturnog i uljudnog, sto smatram da jeste u svakom pogledu do sada bila.
E vidis, sad se vec slazemo. Naravno da nije svejedno da li ce se gledati uzivo ili na tv-u, i shodno tome oni koji su gledali na tv-u nisu to izabrali kao alternativu koju vise zele nego za koju imaju realne mogucnosti. Recimo da sam ja bio u situaciji da odem u Bg naravno da bih. Nisam mogao ni do kafica da odem iako sam se do zadnjeg momenta nadao da cu bar toliko vremena uhvatiti. Zna se kakvi su prioriteti ali mogucnosti su drugacije.

Drugo, naravno da nije svejedno da li je 150 ili 550, ja samo kazem da to nije odgovornost ljudi koji sede na sredini ili jugu zapada odnosno istoka, vec onih koji sebe smatraju navijacima u uzem smislu. Sever i severozapad, zajedno ih ima 500-1000 redovnih a onda u Bg ode 150. I onda na to pojedinci napadaju onu grupu ljudi od koje licno nikad ne bih ni ocekivao ni zahtevao da prati gostovanja. Ne vidim poentu toga.

I trece, jasno da se treba raspravljati, ali jedno je napadati nekoga zbog "pozivanja da se ne ide na gostovanje" a drugo dati dobronamerni predlog da bi svako ko ima vremena trebalo da ode zbog toga i toga.
Slaninari.VI
Postovi: 56
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 2:11 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Slaninari.VI »

Као и још од истока - па малог југа увек се тражи неки кривац и пребацивање лопте на појединца место да се ради на групи. Ја као неко ко је сад на Западу са екипом коју познајем с трибине већ 15 година могу само да кажем, да смо приметили да ФИРМА сада је много боља него предходних годину две, можда их има мање али дефинитивно сте сад сви ко један и то је лепа слика, и немате више толико ФБ манекена, сад већ личите на ону праву причу. Колико се сећам док год смо причали о броју и у прошлости то нас је разарало, а кад смо почели да радимо на себи и групи јачали смо.
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post od Passion »

kafe bagdad napisao:Tačno je da je u kafani KF bio jedan broj starijih koji iz objektivnih razloga nisu mogli da prisustvuju utakmici
У старту морам да нагласим, да сам направио велики пропуст не нагласивши да уопште не мислим на ту групу људи, сматрао сам да се то подразумева.
kafe bagdad napisao:a takođe i mnogo veći broj mlađih koji su mogli da prisustvuju utakmici. Dakle, pre nego što krenemo u kuknjavu o svemu i svačemu, svako od nas treba da se zapita da li je mogao više da doprinese za našu stvar.
Управо на то и мислим. На оне који имају све предиспозиције да буду колико-толико активни и да подржавају Клуб у много већој мери него што то чине. А таквих је у нашим редовима много.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Slaninari.VI
Postovi: 56
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 2:11 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: XXII kolo JSL: Fk partizan - Fk Vojvodina 1:1

Post od Slaninari.VI »

Passion napisao:
kafe bagdad napisao:Tačno je da je u kafani KF bio jedan broj starijih koji iz objektivnih razloga nisu mogli da prisustvuju utakmici
У старту морам да нагласим, да сам направио велики пропуст не нагласивши да уопште не мислим на ту групу људи, сматрао сам да се то подразумева.
kafe bagdad napisao:a takođe i mnogo veći broj mlađih koji su mogli da prisustvuju utakmici. Dakle, pre nego što krenemo u kuknjavu o svemu i svačemu, svako od nas treba da se zapita da li je mogao više da doprinese za našu stvar.
Управо на то и мислим. На оне који имају све предиспозиције да буду колико-толико активни и да подржавају Клуб у много већој мери него што то чине. А таквих је у нашим редовима много.
потписујем
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
Korisnikov avatar
njaks
Postovi: 366
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 12:37 am
Lokacija: Detelinara

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od njaks »

Mislim da nema potrebe za ovakvim raspravama i da su smesne, pre svega ovo nije forum grupe i ne vidim uopste poentu pisanja ovakvih postova ovde, bilo bi pametnije kad ste svi vec toliko raspolozeni za raspravu pokrenete tu temu na Firminom forumu pa da klinci koji to prate mogu da se zapitaju, a samim tim i pomognete grupi na neki nacin. Sto se tice brojnosti to je to, sto se mene tice nije mi trebao niko vise u subotu meni je bilo do jaja, a svima koji nisu bili moze samo da ostaje zal za tim momentima kada smo dali gol i tim osecajem koji preko tv-a ne moze da se oseti. Ocekuje nas kup i eto prilike za popravni svima koji nisu bili, u krajnjem slucaju niko vas ne tera i niko vas ne proziva. Ko moze dobrodosao, ko ne moze ne mora. I molio bih jos jednom predstavnike Firme da se okrenemo nasem forumu i da batalimo rasprave ovde...
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od FCVNS »

Mislim da nema potrebe za ovakvim raspravama i da su smesne, pre svega ovo nije forum grupe i ne vidim uopste poentu pisanja ovakvih postova ovde, bilo bi pametnije kad ste svi vec toliko raspolozeni za raspravu pokrenete tu temu na Firminom forumu pa da klinci koji to prate mogu da se zapitaju, a samim tim i pomognete grupi na neki nacin.
Bas tako,tamo bi sve zamerke i odgovori imali tezinu,ali tamo vec par puta ljudi pokusavaju prozivanjem da pokrenu raspravu,ali niko od ovih ljudi ne ucestvuje u radu firminog foruma jer i nisu deo Severa,vec su na drugim tribinama...
Sto se tice brojnosti to je to, sto se mene tice nije mi trebao niko vise u subotu meni je bilo do jaja
Verujem da ti je bilo lepo,ali da ne bih voleo da vidis ozbiljnijih likova na tribini ne verujem uopste,jer sam bio i sam u takvoj situaciji da sam sa malim brojem ljudi na gostovanju i nikad ne bih rekao da mi niko vise nije trebao,daj da nas je sto vise i da smo sto bolji,tako treba da razmisljas ako zelis da gradis pricu...
u krajnjem slucaju niko vas ne tera i niko vas ne proziva. Ko moze dobrodosao, ko ne moze ne mora.
Ovo je pravilan stav i ovakvim pristupom mozete da vratite poverenje ljudi sto vam iskreno i zelim,Srecno...
korteo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Apr 01, 2014 10:06 am

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od korteo »

Dva momka su napisali odlicne postove ( Passion i laki ),mislim da ni jedan,a ni drugi ne idu na severnu tribinu,vec na zapad i istok,neka me isprave ako nisam upravu..izneli su momci svoje misljenje,koje i ja delim sa njima,skoro u potpunosti i odma su pocele razne price,kako Firma prebacuje simpatizerima sto ne idu na ovakva gostovanja,uzdajte se use,itd..Firma nikog nije prozivala,niti tera na gostovanja,to jednostavno ako si pravi zagrizenik za FKV,sam osetis,nije bitno da li si Firma,Stara Garda,Slaninari zapad ili najobicniji navijac Vose..srce ti zaigra na dan takve utakmice,bar ja imam takav osecaj,al nismo svi isti..mislim da je bar za ovu utakmicu bilo gomilu razloga,da se pojavimo u sto vecem broju,al sta je tu je,mi guramo dalje..
Sto se tice gledanja utakmica u kafani,drago mi je da ima sto vise Slaninarskih kafana i da se prati Vosa,al da se javno organizuju gledanja kad igramo sa zvezdom i partizanom to ne razumem..razumeo bi da je to prenos iz Turske,Moldavije,Pazara,Ivanjice..al ovako..opet kazem,nismo svi isti,mozda ja gresim..
NAJVERNIJI VIDIMO SE U SUBOTICI!
UPRAVA NAPOLJE!
Slaninari.VI
Postovi: 56
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 2:11 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Slaninari.VI »

Среда >>>>>> ПОПРАВНИ ... Лепо речено, нема изговора сви у суботицу .... сви!!!! :cheers:
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od laki »

A za sredu bas su usrali sa terminom, ja znam brdo ljudi koji rade u tom terminu, ja srecom bas u ovu sredu nemam neodlozive obaveze. Kako mogu samo pedercine da stave termin u 3h?! Evo sad je skoro 7 sati i lepo se vidi napolju, ladno je mogla tekma u pola 5 da pocne! Imbecili !

edit: Nebitno je da li je neko Firma ili Slaninari Zapad ili Sektor 6, ili Enac ili Stara garda ili nesto dvadeset peto... Zasto bih ove stvari o kojima pricamo pisao na Firminom forumu?! Pa ovde na ovom forumu ima svih grupa koje sam nabrojao, kao i Firme, plus onih koji nisu ni u jednoj od tih. Ne dao Bog da je juce na jna bilo samo ljudi sa severa, bilo bi ih 50! Bitno je da si SLANINARCINA i to je jedino vazno! Ne zelim da prebrojavam slaninarska krvna zrnca po tome da li je neko otisao na tekmu ili ne, svako dozivljava Vosu drugacije , ali ne moze mi niko reci da je sve jedno igracima da li ih bodri 150 ljudi ili 500 ili 1000! E TO JE POENTA s moje tacke gledista! Boli me k***c kako izgleda kop, boli me k***c da budem ultra ili kezual obucen, boli me k***c ko je dosao sopstvenim a ko Firminim prevozom, boli me k***c ko se koliko puta tukao za Vosinu cast ili cast grupe i boli me k***c za sve ostale nebitne stvari! Samo je vazno da nas bude mnogo na tekmi i da podrzimo momke jer znam da im to mnogo znaci, ne govorim napamet!

Najbanalniji primer je kad smo igrali protiv Cacka kod kuce pre koju godinu pa je onaj Mladenovic igrao uz aut liniju kod istoka, mi smo ga upalili celo jedno poluvreme a decko je svaki prijem, svaku predaju lopte pogresio jer smo urlali bukvalno 45 min na njega. Zamili da je pun istok i da umesto nas 20 urla 2000 ljudi na njega pri svakom kontaktu sa loptom. Oduzelo bi se bar 7 od 10 igraca! Zato je bitna publika, neki to nikad nece shvatiti.
Plus tu zajebanciju i druzenje na stadionu sa drugarima ne bih menjao ni za sta na svetu! :)
Slika
Korisnikov avatar
Boske87
Postovi: 572
Pridružio se: Pon Avg 29, 2011 4:49 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Boske87 »

Nikada neću shvatiti poentu ovih rasprava. Valjda ideš na gostovanja zbog sebe, zato što osećaš potrebu proizašlu iz ljubavi prema klubu a ne zato da bi drugima kasnije na forumu prebacivao što nisu otišli, da nisu dovoljno dobri navijači poput tebe. I ta podela "Navijač vs Simpatizer" je retardirana do bola, ili te zanima fudbal i navijaš za jedan klub ili ne, nema sredine, sve ostalo je laž i fenseraj.

Uostalom vi kao da ne živite u Srbiji, ljudi štekaju na sve strane, nemaju para, rade, ćute i krpe kraj sa krajem, teško da će imati vremena za cimanje do obližnjeg na Bg, a da ne pričam o nečem daljem. Većini ima vremena za jedno točeno i 1h45min pored tv-a. Od ljubavi se ne živi...
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Milan »

Nisam znao gde da postavim. Ovo mene boli najvise od svega. Red za kupovinu karata za utakmicu zvezda-olimpijakos:

Slika
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
severozapad
Postovi: 611
Pridružio se: Sre Nov 10, 2010 3:23 pm
Lokacija: Liman 4

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od severozapad »

Milane, jeste tuga ovo ali zna se da su ovde ljudi okrenuti rezultatima (kapiram da se o basketu radi) i da je i nama sala bila puna u vreme Stjuarta, Nemeta, Bolića, Gurovića.
Tri sezone nas na prvom mestu a cigana na trećem i ovde niko ne bi stajao.
Ovde je mentalitet takav i to se ne može promeniti preko noći pa da ljudi navijaju za klub iz svog grada.
Ono što je još jadnije što se ni rezultat ne može promeniti, ne preko noći nego decenijama, pričao bih i o vekovima ali neki nisu toliko prisutni.
Odgovori