Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Red Marquis »

Ne znam da li da budem besan što su ovi mamlazi iz MZ Jugovićevo uopšte došli na takvu ideju ili srećan što ih je komisija odbila. Ko god sedi u toj komisiji, čestitke na ovoj odluci. Bilo je i vreme da se počne ceniti i naš glas.
Io odio Belgrado
kenta
Postovi: 73
Pridružio se: Uto Dec 15, 2009 4:11 pm
Lokacija: centar

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od kenta »

Posle finala Kupa i političkom establišmentu je jasno čiji je ovo grad.
Svejedno, Komisija je donela pravu odluku. :cheers:
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Passion »

Slaninari.VI napisao:Јако ружно што прозивате људе који не могу да иду на гостовања. Свака теби част кад можеш да идеш. :?

Клинци показали сте шта је Вошина школа фудбала :cheers:
Нисам желео да гушим тему о утакмици против мусавих, па реко овде да напишем, а и мислим да је тема пригоднија овом делу форума. Као прво одмах да кажем, не обраћам се директно форумашу чији сам пост цитирао, само користим то да се зна о чему се ради.

Једноставно није то, бар тако сматрам, прозивање колико неки револт. Наравно да нас има свакаквих; некога свака утакмице Воше испуњава, неком је то лек кад је скењан, неко кад је скењан не може да помисли на Вошу, али свако у суштини воли овај Клуб. Али сматрам да је изузетно битно правити ту разлику ко је када уз клуб. Навијачка прича је заснована на онима којима је Клуб у врху листе животних интересовања. Прича је заснована на онима који су уз Клуб и када су срећни,тужни и када их живот прегази уздуж и попреко. Људи којима није проблем да се организују да устану у 5 ујутру да уче или да раде да би могли да оду на гостовање. Једноставно, ''менталита ултра''. И онда на пример цимаш се целе недеље, све могуће помераш да би имао тих 5-6 сати слободних у суботу, цимаш људе око себе...тера се управа, је*е се мајка издајницима, мотива и разлога колико год желиш да се оде на ус*ани ЈНА...и дође онда неко и напише у фазону ''е ко не може у БГ, наравно јелте из оправданих разлога, нека дође ту и ту да гледамо сви заједно!''. У истом тренутку барем 20 људи који су се нећкали да ли да крену или не крену, кажу у себи ''е да немам баш времена, супер идем да гледам у кафић, биће добра атмосфера''. И онда се ти вратиш мокар од главе до пете, без грла...радујеш пишљивом ремију од 1:1 као да смо освојили Лигу шампиона и револтиран под утиском емоција напишеш тако неку опаску (ако се не варам форумаш Тото Рина је у питању) и нађе се милион увређених и повређених персона, које јелте нису из оправданих разлога могле да издвоје пар сати за боље сутра Воше. Е зато треба да се зна ко је ко. Зато се зна ко ће да носи ФКВ-Ф89 дукс, ко ће да носи Сланинари Запад, а ко треба да се задовољи са званичним производом Групе. Сви би да буду неко и нешто, да се обележавају и етикетирају, а када треба да се оде по киши 100 километара од куће има нас 130. Нема везе, то је 130 правих. Зато сам против прављења било каквих клубова навијача, једноставно је - или си члан навијачке групе или ниси. Трећег нема. И да не дође до забуне, нисам члан Групе. Ја сам међу онима који носе званичан прозивод Фирме 1989 и ништа више. Врхунац обележавања ми је мајица др. Коста Хаџи. Само знам где ми је место и ништа више, ипак има много људи који су допринели Клубу много више него ја. Мало сам скренуо са теме помињући обележавање, јер сам се сетио оне приче око мајица Сланинари. Ако се неко нађе прозван на тако неку опаску, чим га је погодила, нисам баш сигуран да је мирне савести и да стварно није могао да оде. Ко хоће нађе начин, даље знате. И то стварно јесте тако.

ПС Још једном наглашавам, не обраћам се форумашу Сланинари 6, пошто видим читајући шта сам на написао да испада да се директно њему обраћам.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Stexman »

Passion napisao:...И онда се ти вратиш мокар од главе до пете, без грла...радујеш пишљивом ремију од 1:1 као да смо освојили Лигу шампиона и револтиран под утиском емоција напишеш тако неку опаску (ако се не варам форумаш Тото Рина је у питању) и нађе се милион увређених и повређених персона, које јелте нису из оправданих разлога могле да издвоје пар сати за боље сутра Воше. Е зато треба да се зна ко је ко...
Jel mislis da se neko ko je bio na utakmici u bg vise radovao bodu(ili pobedi u nekim slucajevima) od nekog ko je istu utakmicu gledao preko tv-a kuci ili u nekom kaficu?
Ili misli da nekog ko je bio na utakmici vise boli poraz nego nekog ko je bio kuci i gledao ili slusao prenos preko radija?

Meni se cini da je upravo ovakav stav doveo do toga da sve manje ljudi prati Vojvodinu na gostovanjima i sve vise ljudi prelaze sa severa na neke druge tribine!

Ja kada sam krenuo da idem na navijacku tribinu isao sam zato sto sam to zeleo, i evo sad vrtim film i pokusavam da se setim da li sam ikad pomislio na nekog drugog
navijaca koji je sedeo na istoku ili zapadu ili koji je ostao kuci da slusa prenos, i nisam mogao da se setim. Nikad nisam pomislio na to.
A sad ne vidim sebe u toj prici vise. Svako vreme ima svoje vojnike i stvarno ne vidim razlog da se delimo na jednake i jednakije.
I ne vidim razlog da se omalovazava bilo ko ko nije isao na gostovanje, bio sprecen ili jednostavno nije zeleo da ide! Svako od nas zna najbolje sta je za njega a sta ne!
:cheers:
korteo
Postovi: 28
Pridružio se: Uto Apr 01, 2014 10:06 am

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od korteo »

Passion
Ne volim smajlie po forumima,al ovo je jace od mene.. :klanjanje: :klanjanje: :klanjanje:
slaninica
Postovi: 90
Pridružio se: Sre Jan 22, 2014 2:51 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od slaninica »

Naravno da nisi pomislio jer tada niko javno nije pozivao na ne dolazak.
Ljudi koji osecaju pripadnos klubu pratice ga i aktivno ce ucestvovati u svemu a simpatizer tipa tebe ce pasivno gledati preko TVa.
A odgovor na prvo pitanje je da mislim da ljudi koji prate klub dozivljavaju sve u vezi njega sa vise emocija.
Passion je sve objasnio,pisao je srcem. Ko ne zeli da shvati nikada i nece shvatiti...
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od FCVNS »

Passion napisao:ПС Још једном наглашавам, не обраћам се форумашу Сланинари 6, пошто видим читајући шта сам на написао да испада да се директно њему обраћам.
Nikako mi nije jasno kakve odgovore pokusavate da dobijete na forumu koji posecuju uglavnom ljudi koji nisu pripadnici organizovane price,i sta ce se desiti ako i dobijete nekakav odgovor???Nije forum nikako mesto za ovakve teme,ovo je forum na kojem se analizira igra kluba i komentarise sve vezano za fudbal,vecina ljudi od kojih se moze ocekivati da idu na gostovanje i ne ucestvuju u radu ovog foruma,svaka cast svima koji su juce bili na utakmici,drago mi je da vam je bilo dobro,ali nece vam biti bolje od ovakvih rasprava po forumima,u se i u svoje kljuse...
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Passion »

Stexman napisao:Jel mislis da se neko ko je bio na utakmici u bg vise radovao bodu(ili pobedi u nekim slucajevima) od nekog ko je istu utakmicu gledao preko tv-a kuci ili u nekom kaficu?
Ili misli da nekog ko je bio na utakmici vise boli poraz nego nekog ko je bio kuci i gledao ili slusao prenos preko radija?
Не мислим. Сматрам да Војводину сви ми волимо исто, али свако на свој начин. Суштина је једноставно да је ипак навијачки корпус вођен онима који су много јачи на делима, него на речима. Они који можда Војводину неће споменути од понедељка до петка, али се зато у суботу зна где су. Као што је Милан написао, навијачи Војводине јесу изузетно незахтевни и захвални, али бих ја додао исто изузетно размажени. Дуне јачи ветар, бројка нам се преполови. Генерално мислим да изузетно мало људи има ту неку развијену свест о пуној подршци Клубу. Срамота је да терамо управу, гостујемо црнима...а у Новом Саду у 90. минуту сваки трећи кафић грми. Не треба кафић да грми мајку му...

Едит: Заборавих да одговорим на задњи део поста. Није то омаловажавање. Једноставно таквих опаски буде под утиском, када кључа све у теби...
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od FCVNS »

Passion napisao:...а у Новом Саду у 90. минуту сваки трећи кафић грми. Не треба кафић да грми мајку му...
Ne treba svaki treci,vec svaki kafic da grmi i svaki stanovnik da iznese na terasu ili kucu zastavu kluba i da slavi sjajnu igru i rezultat nasih momaka,i naravno da par hiljada najzagrizenijih da je u Beogradu na utakmici,ali je to trenutno nemoguce,a zasto nije tema za forum...
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Passion »

FCVNS napisao:i naravno da par hiljada najzagrizenijih da je u Beogradu na utakmici,ali je to trenutno nemoguce,a zasto nije tema za forum...
Наравно. Онда нек грми сваки кафић...још јако дуго ће све то бити немогуће.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od FCVNS »

Passion napisao:Наравно. Онда нек грми сваки кафић...
Pa i ovo je trenutno nemoguce...
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Passion »

FCVNS napisao:
Passion napisao:Наравно. Онда нек грми сваки кафић...
Pa i ovo je trenutno nemoguce...
Мислио сам нек грми сваки у ситуацији када се испуни тај услов да оде пар хиљада најзагриженијих у београд. Све у свему, не бих даље настављао полемику, јер се претвара у личну преписку, а за то имамо ПП.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Stexman »

Sve ja to razumem ali poenta je da ne treba da se delimo na ovakve i onakve kad nas je i ovako malo. Em nas ima malo em svaku mogucu priliku koristimo da nekog oteramo sa stadiona.
Neka pravi majice ko hoce i neka ih sto vise ljudi nosi. Svaki covek sa majicom je svojevrsni bilbord koji ce privuci bar jos jednog da nabavi tu majicu. Bitno je samo da ta majica ima jasno obelezje kluba, a kojoj grupi ce da pripada je najmanje bitno! Kad tad svi ti ljudi ce zavrsiti na stadionu! Makar to bila i samo jedna utakmica.
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Helm »

Sad sam vec malo i ja zbunjen. Iako nisam hteo da se mesam, moram postaviti jedno pitanje.

Prema jednoj grupi forumasa ispadne da ako ne ides na gostovanje, ne smes ni da se organizujes da gledas utakmicu na javnom mestu? :shock: Da li vi stvarno mislite da je neko odustao od gostovanja zato sto mu se ukazala prilika da gleda u kaficu? Ako i jeste neko (u sta cisto sumnjam) to je otprilike troje ljudi mada ne razumem kojom logikom bi bili vodjeni u datoj situaciji. I jos na to bih dodao da apsolutno nikakav poziv nije ni bio potreban, pa svi znaju da se kod Fleka uvek moze gledati utakmica i da ce uvek biti Slaninara tamo.

Nemojte pogresno razumeti sad ovo sto cu reci, to je zaista u najboljoj nameri. Moj savet je da se pozabavite cinjenicom da od 500 ljudi (lupio sam) koji su redovni na Severu njih 100 ode na utakmicu sa partizanom, a ne da napadate ljude koji sede na Zapadu i nemaju nikakve veze sa Firmom sto su se organizovali da zajedno gledaju u kaficu.
Slaninari.VI
Postovi: 56
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 2:11 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Slaninari.VI »

@Passion
Нисмо се нашли прозваним јер се слажемо са неким твојим размишљањем.

Али нам је тешко јако да покажемо људима да од нас нико није различит јер ми смо сви исти само што је тако време за неке дошло да су им ускраћени одласци на гостовања, а да притом многе од њих познајете као неке који су прешли километре у прошлости са вама. Најгоре је кад дође неки клинац и изпрозива људе који су дали све за ФКВ за ФИРМУ и сл. а тај што прозива до пре две године није ни зано шта је војводина. Ја знам да многе старије са севера боли кад виде да се север преполовио, а до пре 6-7 година смо имали експанзију навијача на северу. Колико се сећам на самом северу сам пуно пута гледао како неки шамарају људе зато што седе, то је била јако лоша слика, ја сам ишао и скакао и певао, ја нисам ишао да би гледао ко седи не пева, али сигурно не би напао никад неког навијача из тог разлога. Ето такви су отишли и престали да долазе и такве слике су одвукле многе са трибине, па ми смо само покушали да исправимо и поправимо ту слику и да те вратимо на трибне па нек седе на истоку, западу било где, али кад ФИРМА покрене песму да ли вам игра у костима кад видите да вас са свих стране испрате навијачи?! Нико никог не одвраћа од ФКВ, ФИРМЕ или сл. само је пружена једна могућност више за оне који су се нашли у сличној ситуацији који немају (више) ту могућност као пре да иду на све утакмице. Па ја лично сам видео неке људе који годинама ису долазили да су почели опет да долазе, па та слика вам говори све. И веруј те ми на реч како смо покренули ову причу, дал неко сматрао навијачку или симпатизерску, људи долазе људи се распитују, људима се враћа поверење наших навијача, гасимо предрасуде које су створиле медије и друштво а не ми навијачи. Ми можемо да овако причамо константно у празно и да се безвезе препуцавамо око овакве теме, али једно је битно сви имамо исти циљ ФК Војводина и пуне трибине, улице на којима ћеш видети локал патриотизам. Ми само можемо да кажемо време ће показати о чему ми причамо. а Фирма ће се уздићи опет (као феникс из пепела) дај те да заједно вратимо наш сјај да доживимо опет експанзију, а не да се препуцавањем делимо што је јако лоша слика за све нас. Нек свако ради на свој начин ако мисли да је тако најбоље за ФКВ, ал немојмо кочити једни друге, јер сви смо ту због исте ствари. Нама јуше човек дође по ту мајицу "СЛАНИНАРИ" што је купио за своје клинце и каже коначно нека здрава прича а да није криминална група ФИРМА, шта мислите да смо ми рекли да да, не напротив објаснили смо човеку да греши и да смо и ми фирма, стара гарда,сланинари запад, објаснили смо му да је само једна лоша слика приказана, што смо на то добили одговор, "свака вам част само тако наставите јер сам имао стварно лоше мишљење о свему". Ово није прича у празно, ово може да вам потврди више од 20 људи који су били присутни.
И да додам, Флек нас сваки пут замоли да се на друштвеној мрежи окачи да може код њега да се прати и да уступа свој локал за навијаче који нису могли (ил нису желели можда) да иду на гостовање. Нико никог не одвраћа од одласка и то неки који су са вама ишли у бгд могу да потврде јер су ишли јер су имали могућност ( а прошли пут су неки од њих били у кафићу јер тад нису могли ићи ).

Идеја о "клубу" је стопирана јер смо лушали вас , мишљење и других, предлог је дат, видели смо да не пије воду и стопирали и ту нема више шта да се полемише.

На мајицама смо избацили ознаку 6 у венцу, исто јер је неко дао добар аргумент на овом форуму, па зар вам такве ствари не говоре да гледамо и мишљење других, да не намећемо ништа своје. Будите реални и сагледајте све до сада.
Ѕа Суботицу цимамо људе на све стране (као и сви остали), за одбојку цимамо сад људе, цимамо те од којих смо задобили опет поверење, па људи, браћо сви смо ту из најбоље намер.

Ја вам сад искрено кажем, нећу се више упуштати у овакве расправе јер мислим да не воде ничему, већ ћу учествовати у расправи око тога каква је била текма, ко је најбољи фудбалер, и сл. А и даље стојим иза тога да ће време показати да нисте у праву, и нико никад неће тражити никакве заслуге јер се ово ради од срца као и до сада!
МИ СМО ЈЕДНО И ТО ЈЕ НАША СНАГА, било , биће и остаће.
"Кад сам био сасвим мали, имао сам један дар, они били цигани они били гробари а ја био прави сланинар"
Odgovori