Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Šta si? Navijač ili samo simpatizer FK Vojvodina?

Post od Voja »

Evo ovako,ne zelim sad da se ovde pisu postovi tipa "dobro se vratio","popustio si" i tako dalje.
Jednostavno,prva ozbiljna i kvalitetna prepiska (posle duzeg vremena) u topicu o RR izmedju nekoliko clanova foruma me podstakla da otvorim ovaj topic.O cemu se radi?

Pre dolaska na ove forume,bio sam neko ko gotovo nije ni poznavao FK Vojvodinu i njene navijace,bio sam miljama daleko od svih desavanja u klubu.Ali,u meni je buktala ljubav prema Vojvodini,prema klubu onakvom kakvog ga ja znam.U svom okruzenju sam se uvek predstavljao kao NAVIJAC Vojvodine i takvog su me i prihvatali i takvim me smatraju i dan danas.Medjutim,dolaskom na ove forume,posle odredjenog vremena ne samo ja,vec i veliki broj clanova nasih foruma pocinje da shvata da ustvari oni i nisu navijaci,vec samo obicni simpatizeri,tj neki nizi stalez na koji se gleda sa nekim podsmehom.Pa me sad zanima,da li je neko sposoban da mi objasni sta znaci biti navijac?Pokusavao sam da znacenje tog pojma pronadjem i na NETu i u mnogim leksikonima stranih reci,ali nisam uspeo.Nasao sam pojmove tipa: naval,navar,navigator,navigacija,naviplan....

evo jos nekoliko pitanja koje me muce:
- da li je veca ljubav prema klubu,navijaca ili simpatizera
- da li je SIMPATIZER samo pogrdan naziv
- da li i navijac i simpatizer predstavljaju i brane ugled svog kluba ili samo navijac
- da li je rec navijaca ima vecu tezinu
- zasto navijac moze biti i simpatizer,a simpatizer ne moze biti navijac nikada
- ima tu jos brdo pitanja,ali ne mogu sad da se setim ali se nadam da cu vremenom ja ili neko drugi da ih postavi

Da li slogan MI SMO JEDNO,TO JE NASA SNAGA obuhvata i simpatizere kluba?
nije li malo bezveze da recimo nekoga protivnicki navijaci tretiraju kao navijaca Vojvodine,a sami navijaci Vojvodine ga srozavaju,ogradjuju se od njega i nazivaju ga simpatizerom.
da li je ok recimo da nisi pozeljan na severu jer ne umes navijati?
mnogi ljudi nisu znali pucati,ali su bili u ratu,na prvim linijama,bili su kuriri,medicinari,kuvari....
da li je covek koji je 40 godina na zapadnoj tribini,manji navijac od nekoga koji jos nije sastavio ni 4 godine na severu.
da li si navijaci ako je*es mamu svojim igracima,a simpatizer ako nikad ni jednu ruznu rec ne kazes o njima.
da li si navijac ako te boli ona stvar za igraca koji je godinama branio cast tvog kluba,a simpatizer ako se i dalje radujes njegovim uspesima i vani,jer on je ipak bio deo nas.
da li je klub osnovan zbog radi zadovoljstva navijaca,a simpatizer smisljen zbog zadovoljstva kluba?
da li si navijac zato sto platis godisnju kartu 10 puta manje nego simpatizer sa zapada....
kao sto rekoh,bas me mnogo stvari zanima?
da cujem vase misljenje?

i ako zelite voleo bih da se svako javno izjasni,da li se osecate navijacem ili simpatizerom!?

Na osnovu iznesenih cinjenica,ja sam samo jadni simpatizer kluba.
Iskreno,ocekujem da se svi ukljuce u ovu raspravu i da napokon resimo misteriju oko razlike izmedju navijaca i simpatizera?
Slika
van der iV a.k.a Totti
Postovi: 635
Pridružio se: Ned Jan 23, 2005 11:04 am
Lokacija: Point Place

Post od van der iV a.k.a Totti »

Izgleda da sam i ja samo "bedni" simpatizer Kluba.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Navijac, simpatizer, uopste nije bitno - bitno je da svi volimo Vosu. Ima se skim svadjati ako je nekom do svadje, ne treba medju sobom da se svadjamo. Ovde smo svi nasi.
slavko085
Postovi: 187
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 5:54 pm
Lokacija: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post od slavko085 »

Covek sam koji vojvodinu voli i za nju navija od malih nogu. Koji sve njene uspehe i neuspehe prezivaljava veoma emotivno. To je jedini i najvazniji dokaz moje ljubavi.
:roll:
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: Sta si?Navijac ili samo simpatizer FK Vojvodina

Post od Djumi »

Voja napisao:Pre dolaska na ove forume,bio sam neko ko gotovo nije ni poznavao FK Vojvodinu i njene navijace,bio sam miljama daleko od svih desavanja u klubu.Ali,u meni je buktala ljubav prema Vojvodini,prema klubu onakvom kakvog ga ja znam.U svom okruzenju sam se uvek predstavljao kao NAVIJAC Vojvodine i takvog su me i prihvatali i takvim me smatraju i dan danas.Medjutim,dolaskom na ove forume,posle odredjenog vremena ne samo ja,vec i veliki broj clanova nasih foruma pocinje da shvata da ustvari oni i nisu navijaci,vec samo obicni simpatizeri,tj neki nizi stalez na koji se gleda sa nekim podsmehom.Pa me sad zanima,da li je neko sposoban da mi objasni sta znaci biti navijac?
Vojo tema je vrlo interesantna i mislim da je bilo krajnje vreme da se i o tome prodiskutuje.Vojvodina ima FIRMU,RED FIRM,STARU GARDU tj.navijacke grupe koje su se deklarisale kao navijaci Vojvodine.Ali isto tako postoje NAVIJACI Vojvodine koji isreno vole svoj klub,zive sa njim,raduju se u pobedama i tuguju u porazima.Sve ovo je normalno i citavom svetu je tako.Ali Vojo ................
Odjednom pocinje vrednovanje ljubavi i KLONIRANJE jednog misljenja koje je pogubno za svaku navijacku grupu a konacno zar Nas istorija nije naucila da jednoumlje proizvodi DIKTATURU.
LJUBAV NIJE ODNOS,ONA JE STANJE BIĆA :!:
Postavljam pitanje svima:DA LI STE U STANJU LJUBAVI :?:
Voja napisao:da li si navijac ako te boli ona stvar za igraca koji je godinama branio cast tvog kluba,a simpatizer ako se i dalje radujes njegovim uspesima i vani,jer on je ipak bio deo nas.
Simpatizeri zaboravljaju na takve igrače a navijaci ih vecno pamte i cine sve da ostanu u kontaktu sa njima.
Zamislite da je istorija Vose jedna ulica.Grupa ljudi se vozi tom ulicom u autobusu i čitavo vreme se svadja ko ce sedeti na prvom sedistu.Ta svadja traje taman toliko koliko je trebalo autobusu da prodje kroz ulici............................................................................................ :!:
Voja napisao:i ako zelite voleo bih da se svako javno izjasni,da li se osecate navijacem ili simpatizerom!?
Stvarnost oko nas ne može biti bukvalno prihvaćena niti odbačena:pobeći od nje je isto kao pobeći od sopstvenih nogu;prihvatiti je isto kao poljubiti sopstvene usne.Preostaje nam samo da posmatramo,shvatimo i ostanemo spokojni.Spokoj je odlika navijaca :!:
Voja napisao:Na osnovu iznesenih cinjenica,ja sam samo jadni simpatizer kluba.
Iskreno,ocekujem da se svi ukljuce u ovu raspravu i da napokon resimo misteriju oko razlike izmedju navijaca i simpatizera?
90% covekovog života protekne u brigama,nerviranju i slicnim stvarima a samo 10% života potrošimo na srecne trenutke.Svi mi imamo svoje životne ciljeve prema kojima stremimo ali i imamo želju da budemo srećni.Navijači ili simpatizeri VOJVODINE nije dobro pitanje jer ono otvara novo pitanje:KO JE TAJ KOJI ODREĐUJE KRITERIJUME :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Djumi,i ti mi nekako licis samo na simpatizera... jedva cekam da se pojavi pravi navijac i da nam da upustva i smernice,sta nam je ciniti,jer imam osecaj da ovde na ovom forumu ima dosta simpatizera koji bbi bar da pokusaju da budu navijaci :lol:
Slika
Korisnikov avatar
Jambo
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Dec 13, 2005 6:04 pm
Lokacija: Indjija

Post od Jambo »

Ja sam navijac i volim moj klub.Nece meni niko govoriti sta sam i ko sam.Tako mislim i tako se osecam.
Butorovicu-THE END !!!
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Vrlo zanimljiva tema :!:
Ja se izjasnjavam kao navijac.Razlog za to je pracenje utakmice sa severa i odlazak na veci broj gostovanja.
I pored toga sa duznim postovanjem gledam svakog coveka sa zapada i smatram ga "svojim".
Ja bih to ovako okarakterisao:Stara Garda je navijacka grupa koja je najvise dala Vojvodini.Oni su ljudi koji su veliki deo svog zivota proveli ziveci za klub i to su ljudi koji se najvise cene.
E sad razlika izmedju simpatizera i navijaca u sustini nije velika.Navijac je osoba koja 90 minuta peva,daje srce da bi voljena ekipa pobedila.To je osoba koja za vreme utakmice nema i ne moze da ima druge obaveze(dobro sad,ne bas bukvalno,ali se uvek maksimalno trudi da odlozi te obaveze).Takodje,to je osoba koja ide i na gostovanja.
...
Simpatizer je osoba koja voli klub,dolazi na utakmice kada je u mogucnosti.To je osoba koja poznaje atribute svakog igraca Vojvodine,zna ko koji broj dresa nosi,u slucaju lose igre pognute glave napusta stadion...mozda malo banalizujem stvari,al bitna je sustina :lol:
Navijaci sa severa to malo drugacije dozivljavaju-Igraci odlaze,klub ostaje.I kada lose odigras dobices aplauz...
Ja sam tu negde izmedju-idem na sever,gostovanja,pevam 90 minuta...al ipak znam sve igrace,vikao bih protiv uprave...
MI SMO JEDNO-TO JE NASA SNAGA se odnosi na sve ljude kojima je Vojvodina u srcu!Tu apsolutno nema diskusije!
Da istaknem na kraju da je ovo moj individualni stav i da sigurno nije sve tacno sto sam rekao,al to tako dozivljavam.
Napred Voso!
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Post od DUB »

'bem li ga, ja onda ispadam neki mutant sa istoka
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

DUB napisao:'bem li ga, ja onda ispadam neki mutant sa istoka
Pa vidiš šta će sve izmisliti :roll: Po tome se ti i ja uopšte ne razlikujemo.
Ali, po ovome što je mihailov napisao, ispada da je Stara garda grupa simpatizera, iako ih je u startu okarakterisao kao navijače.

Po meni je navijač Vojvodine svako ko voli klub i ko se interesuje za njega. To što se neko smatra većim Srbinom od ostalih (čisto da me ne bi pogrešno shvatili, banalizujem primer) se primenjuje i u ovom slučaju. Ako je neko više aktivan po nekim pitanjima oko navijača i kluba, ne znači da mora da skreće pažnju na sebe na taj način što će druge nazivati simpatizerima i time umanjivati njihovu vrednost.
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Red Firm napisao:
DUB napisao:'bem li ga, ja onda ispadam neki mutant sa istoka
Pa vidiš šta će sve izmisliti :roll: Po tome se ti i ja uopšte ne razlikujemo.
Ali, po ovome što je mihailov napisao, ispada da je Stara garda grupa simpatizera, iako ih je u startu okarakterisao kao navijače.

Po meni je navijač Vojvodine svako ko voli klub i ko se interesuje za njega. To što se neko smatra većim Srbinom od ostalih (čisto da me ne bi pogrešno shvatili, banalizujem primer) se primenjuje i u ovom slučaju. Ako je neko više aktivan po nekim pitanjima oko navijača i kluba, ne znači da mora da skreće pažnju na sebe na taj način što će druge nazivati simpatizerima i time umanjivati njihovu vrednost.
Po cemu iz mog teksta ispada da je Stara Garda grupa simpatizera?
Napred Voso!
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

mihailov napisao:Navijac je osoba koja 90 minuta peva,daje srce da bi voljena ekipa pobedila.
...
Simpatizer je osoba koja poznaje atribute svakog igraca Vojvodine,zna ko koji broj dresa nosi,u slucaju lose igre pognute glave napusta stadion...mozda malo banalizujem stvari,al bitna je sustina :lol:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Red Firm napisao:Po meni je navijač Vojvodine svako ko voli klub i ko se interesuje za njega. To što se neko smatra većim Srbinom od ostalih (čisto da me ne bi pogrešno shvatili, banalizujem primer) se primenjuje i u ovom slučaju. Ako je neko više aktivan po nekim pitanjima oko navijača i kluba, ne znači da mora da skreće pažnju na sebe na taj način što će druge nazivati simpatizerima i time umanjivati njihovu vrednost.
Tako je :!:
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Red Firm napisao:
mihailov napisao:Navijac je osoba koja 90 minuta peva,daje srce da bi voljena ekipa pobedila.
...
Simpatizer je osoba koja poznaje atribute svakog igraca Vojvodine,zna ko koji broj dresa nosi,u slucaju lose igre pognute glave napusta stadion...mozda malo banalizujem stvari,al bitna je sustina :lol:
A da li su oni bili navijaci u proslosti :?: :!:(Uostalom,jos uvek su,al razumes valjda sta hocu da kazem?)
Napred Voso!
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

Zasto uvek moramo da vrsimo kategorizaciju ljudi, da li je neko patriota ili izdajnik, cetnik ili partizan, evo sada da li si simpatizer ili navijac. Mislim da je to totalno nepotrebno i da stvara odredjenu vrstu razdora medju navijacima(simpatizerima) Vojvodine. Ali ako vec insistirate. Za mene je navijac svako ko voli Vojvodinu, ko je tuzan kada gubi, ko je srecan kada pobedjuje, ko je besan kada je sputavaju, ugnjetavaju, kradu, brukaju njeno ime. A simpatizer onaj kome je u sustini svejedno kako je Vosa prosla za vikend, ko ju je predstavljao dole na terenu, sta se desava u klubu.

Sto rece Jambo
Jambo napisao:Ja sam navijac i volim moj klub.Nece meni niko govoriti sta sam i ko sam.Tako mislim i tako se osecam.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Odgovori