14. kolo: VOJVODINA - Radnički 1:1 (0:0)

Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Marcello »

+ živi zid na cca 12 metara, kod gola Radničkog.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Cane »

Prikazana igra je realni naš domet u ovom trenutku sa postojećim igračkim kadrom. Kako god, nemamo efikasnost ni blizu potrebne i to će tako na žalost biti i u narednim mečevima, veoma bi me pozitivno iznenadilo da se to s ovom ekipom promeni, ali bojim se da neće. Pri tome za zalaganje ovaj put se momcima ipak mora dati prelazna ocena. Kvalitet je takav kakav je i to nam limitira trenutne domete. Dok se šta u tom pogledu ne promeni, nadajmo se na zimu, bar neka se trude i bore pa šta bude.
Suđenje, šta reći? Očigledno je ovaj imao zadatak da Radnički ne sme izgubiti i tako se postavio od samog početka utakmice. Da nisu izjednačili iz ovoga što im je izmislio, verovatno bi svirao na prvo njihovo padanje u šesnaest.
Iz toga je jasno da nam je pod hitno potrebna uprava koja bi trebala imati kakvu takvu težinu, u suprotnom imaćemo ovakvo i slično suđenje vrlo često. Tako na žalost ovde stoje stvari. Gledajući ovu perfidnost večeras zaźalio sam za onim vremenima dok nam je Lala bio na klupi, on je bar uvek umeo odreagovati na ovakve stvari.
Korisnikov avatar
PelezinhoFkv
Postovi: 210
Pridružio se: Uto Avg 19, 2014 8:57 am
Lokacija: Liman, Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od PelezinhoFkv »

Ne znam zasto, ali jučerasnji utisak:
1. Prvih 25 min mozda i najboljih ove polusezone. ( ne računam napad tj završnicu)
2. Mesarovic ( tj 17. valjda je on) će biti paklen igrac!
3. Jovanča svaka čast, pravi kapiten. :lala:
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Korisnikov avatar
Pera Centar
Postovi: 810
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 12:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Pera Centar »

PelezinhoFkv napisao:Ne znam zasto, ali jučerasnji utisak:
1. Prvih 25 min mozda i najboljih ove polusezone. ( ne računam napad tj završnicu)
2. Mesarovic ( tj 17. valjda je on) će biti paklen igrac!
3. Jovanča svaka čast, pravi kapiten. :lala:
Voleo bi da mi objasnis na osnovu cega si zakljucio ovo za Mesarovica.
Decko je po meni potpuni promasaj.
Uporedi Zliciceva izdanja prosle i predposle godine, kretanja, golovi.
Mesarovicevi sutevi(zasad) idu ili na tribinu ili daleko od gola.
Voleo bih da nisam u pravu, ali decko je neopravdano isforsiran, i uz Mihajlovica, Antica, Vukasovica(izvinjavam se ako sam nekog zaboravio) razlog slabih rezultata Vojvodine.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Rabba »

Pera Centar napisao:
PelezinhoFkv napisao:Ne znam zasto, ali jučerasnji utisak:
1. Prvih 25 min mozda i najboljih ove polusezone. ( ne računam napad tj završnicu)
2. Mesarovic ( tj 17. valjda je on) će biti paklen igrac!
3. Jovanča svaka čast, pravi kapiten. :lala:
Voleo bi da mi objasnis na osnovu cega si zakljucio ovo za Mesarovica.
Decko je po meni potpuni promasaj.
Uporedi Zliciceva izdanja prosle i predposle godine, kretanja, golovi.
Mesarovicevi sutevi(zasad) idu ili na tribinu ili daleko od gola.
Voleo bih da nisam u pravu, ali decko je neopravdano isforsiran, i uz Mihajlovica, Antica, Vukasovica(izvinjavam se ako sam nekog zaboravio) razlog slabih rezultata Vojvodine.
Pero, ne razumem zbog čega si se okomio na Mesarovića. Dečko je izdanak naše škole, isforsiran na najosetljivijoj poziciji u timu, bez prelaznog i perioda prilagođavanja, u prvoj seniorskoj sezoni. Alternative su mu nestabilni vanserijski talenat(koji preti da to i ostane zauvek), kao i pozajmljeni nabeđeni eks-ljubimac jedne glave dvoglave aždaje. Njegovi potezi ponekad oduzmu dah, a ponekad su za hvatanje za glavu. Ali je to period njegovog sazrevanja. Zličić je bio rezerva Ivaniću pa Melegu. Mesarović je broj jedan na toj poziciji u klubu. Jedino što mogu da mu zamerim je to što bi svoju uličarsku agresivnost prema pomoćniku mogao u budućnosti da zameni sa agresivnošću na protivničke igrače. Od njega kao neiskusnog klinca, u ovakvom raspad klubu, bez nekog ozbiljnog igrača da mu ubaci koji savet, ni ne smem više da očekujem od onoga što je prikazao.

Da se osvrnem i na utakmicu. Propustio sam prvih 10 minuta, došao sam tačno na Mihajlovićevu šansu. Očekivao sam sa ovolikim brojem igrača malo više želje da se zadrži mesto u 11, ali mi se čini da to baš i nije slučaj. Vukasović je u padu forme, a nisam baš siguran da razumem povike u Antićevom smeru. Juče je ušao u šansu, i namestio odličnu priliku za Kojaševića. Generalno sasvim prosečan, što je definitivno iznad učinka mnogih igrača. Kojašević juče ni izbliza nije ličio na ono što treba da nam bude. Čak bih pohvalio zalaganje Mihajlovića juče, ali dečko je neverovatno limitiran igrač, gotovo bezopasan po protivnika. Jedan igrač koji mene počinje izrazito da nervira je Subotić.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
Pera Centar
Postovi: 810
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 12:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Pera Centar »

Rabba napisao:
Pera Centar napisao:
PelezinhoFkv napisao:Ne znam zasto, ali jučerasnji utisak:
1. Prvih 25 min mozda i najboljih ove polusezone. ( ne računam napad tj završnicu)
2. Mesarovic ( tj 17. valjda je on) će biti paklen igrac!
3. Jovanča svaka čast, pravi kapiten. :lala:
Voleo bi da mi objasnis na osnovu cega si zakljucio ovo za Mesarovica.
Decko je po meni potpuni promasaj.
Uporedi Zliciceva izdanja prosle i predposle godine, kretanja, golovi.
Mesarovicevi sutevi(zasad) idu ili na tribinu ili daleko od gola.
Voleo bih da nisam u pravu, ali decko je neopravdano isforsiran, i uz Mihajlovica, Antica, Vukasovica(izvinjavam se ako sam nekog zaboravio) razlog slabih rezultata Vojvodine.
Pero, ne razumem zbog čega si se okomio na Mesarovića. Dečko je izdanak naše škole, isforsiran na najosetljivijoj poziciji u timu, bez prelaznog i perioda prilagođavanja, u prvoj seniorskoj sezoni. Alternative su mu nestabilni vanserijski talenat(koji preti da to i ostane zauvek), kao i pozajmljeni nabeđeni eks-ljubimac jedne glave dvoglave aždaje. Njegovi potezi ponekad oduzmu dah, a ponekad su za hvatanje za glavu. Ali je to period njegovog sazrevanja. Zličić je bio rezerva Ivaniću pa Melegu. Mesarović je broj jedan na toj poziciji u klubu. Jedino što mogu da mu zamerim je to što bi svoju uličarsku agresivnost prema pomoćniku mogao u budućnosti da zameni sa agresivnošću na protivničke igrače. Od njega kao neiskusnog klinca, u ovakvom raspad klubu, bez nekog ozbiljnog igrača da mu ubaci koji savet, ni ne smem više da očekujem od onoga što je prikazao.
Rabbo, nisam se navadio na Mesarovica.Trudim se kao navijac da sagledam zasto je klub u rasulu kao sto sam kazes, a ovde pricamo o igrama.Mesarovic po mom skromnom misljenju osim driblinga, koje je sposoban da uradi po krilima, posle kojih nema dodavanja ni suta, nije pokazao nista.To sto je isti izdanak nase skole ne znaci nista ako zauzima mesto nekom drugom boljem, vrednijem i talentovanijem izdanku nase skole ili igracu koji ce doneti bolju igru.Suvise puno je na terenu juce bilo onih koji ne pokazuju nista, a Mesarovic je po tome jedan od upecatljivijih.Naravno Mihajlovic, Vukasovic i Antic bez premca.
Sad mi pada na pamet kako je Sosa Babic gurao 2014-te Jovana Stojanovica, pre SMS-a(samo 9 utakmica za FKV).I u to vreme je i corav mogao da vidi da je prvi balovan, a drugi buduca zvezda.Mislim da samo treba ukazati na ovom formu na takva desavanja, ipak je struga FKV imala suvise promasaja u posldnjih 5-6 godina.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Rabba »

Pera Centar napisao:...
Možda sam ostao nedorečen u poslednjem postu, definitivno Mesarović nije na najvišem nivou igara, ali veća mi je zamerka što se ubacuje Avramovski da mu bude izmena a ne Zličić. Mislim da je to puno veći problem od trpljenja Mesarovića. Zličić i Mesarović bi MORALI da dele minutažu u ovoj sezoni, makar ispali iz lige. Znači jedan 60, drugi 30 minuta, i da se konstantno menja koji će igrati koliko i od kada. Što se samog Mesarovića tiče, ima fantastičan dribling na malom prostoru i podržavanje njegovog izvlačenja na krilo mi deluje potpuno pogubno po njega. Celu utakmicu kroz sredinu, nek ga tuku, nek očvrsne, samo će tako moći da napreduje. U preostalih nekoliko kola do zimske pauze se nadam da ću videti(možda već protiv Budućnosti u kupu? Kad ako ne tada...) i Zličića i Mesarovića na terenu od prvog minuta, sa nešto defanzivnijim Jovančićem, u formaciji 4-1-4-1.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od ssnigd »

Utisak o Mesarovicu juce. Odlican pocetak,siguran na lopti, ulazi u duele... Onda dodje sukob sa igracem #24 kod Nislija, gde mu ovaj preti,skoro pa da ga vija po terenu I deli lekcije, a nas mali Mesarovic dize ruke kao nisam ja I sklanja se. E od tada, on je igrao do kraja kao neka pi...ca. Strasno!!! Na domacem terenu,ti vise ne ulazis u duele, plasis se osvete, cega vec... Pa ako se sa 19godina plasis necega I protivnickih igraca, kako mislis da napredujes u karijeri. Da te neki strani klub kupi. Otici ces u Backu kao I vecina nasih klinaca... Covece ova sezona ti je dar od Boga da se dokazes, sada kada je klub u raspadu I kada pritisak rezultata skoro da ne postoji. Isto vazi I za Zlicica. Mogu da kazem samo, ugledajte se malog Veselinovica. Decku svaka cast.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Bane
Postovi: 83
Pridružio se: Sub Dec 31, 2011 12:50 pm

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Bane »

Kojašević treba da igra tu poziciju polu špica ili organizatora a malog Mesarovića spustiti dole umesto Vukasovića koji je previše limitiran, to smo uradili protiv mladosti i postigli dva gola u finišu, na taj način dobijamo malo kreacije na zadnjem veznom i imamo Kojaševića na svom mestu pošto se vidi da on ne može na krilu da pruži maksimum...e onda nam treba uz Subotića još jedno brzo krilo a to bi mogao Cebara ili onaj drugi crnogorac ili najbolje Bempah...mislim da juče nismo koristili četiri stranca pošto Saničanin i Vukasović imaju srpsko državljanstvo, trebalo bi bar iskoristiti maksimum tih stranaca kad ih već imamo
Korisnikov avatar
PelezinhoFkv
Postovi: 210
Pridružio se: Uto Avg 19, 2014 8:57 am
Lokacija: Liman, Novi Sad

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od PelezinhoFkv »

Pera Centar napisao:
PelezinhoFkv napisao:Ne znam zasto, ali jučerasnji utisak:
1. Prvih 25 min mozda i najboljih ove polusezone. ( ne računam napad tj završnicu)
2. Mesarovic ( tj 17. valjda je on) će biti paklen igrac!
3. Jovanča svaka čast, pravi kapiten. :lala:
Voleo bi da mi objasnis na osnovu cega si zakljucio ovo za Mesarovica.
Decko je po meni potpuni promasaj.
Uporedi Zliciceva izdanja prosle i predposle godine, kretanja, golovi.
Mesarovicevi sutevi(zasad) idu ili na tribinu ili daleko od gola.
Voleo bih da nisam u pravu, ali decko je neopravdano isforsiran, i uz Mihajlovica, Antica, Vukasovica(izvinjavam se ako sam nekog zaboravio) razlog slabih rezultata Vojvodine.
Verovatno zato što mi deluje mnogo sigurnije na terenu nego pre samo mesc-dva kada je počeo da nastupa u prvom timu. I deluje mi da ima znanja i talenta, iako mu treba još prvenstvenih utakmica da bi to do kraja pokazao. Pre neki dan sam iz dosade upalio pregled par naših mečeva ( sezona kad smo uzeli kup i kad smo imali "galaktikose u najavi") i samo sam se podsetio kako ni SMS, ni Ivanić ni Gaćinović nisu blistali na početku, čak šta više. A sećam se i kada je SMS znao biti neprimatan po veći deo utakmice ali sa par poteza pokaže da će nešto biti od njega. O Ćomiju da i ne govorimo.

Tako da...ne mogu da ti definišem zašto imam taj osećaj, nisam profesionalni fudbalski stručnjak nego samo iskreni navijač, mada ukoliko budeš imao prilike svrati nekad do Vujadina na trening, mnogo toga se može videti a što se "golim okom na utakmici" ne može. :)

Biće to sve dobro :cheers:
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Turija »

Marcello napisao:+ živi zid na cca 12 metara, kod gola Radničkog.
Da, zivi zid nije postavio Rockov, vec obradovic tako da Rockova dovede u mat poziciju, ako Pavkov pogodi gol, prebacivanjem zida ili snaznim sutom pored.
U sustini, bilo je ovo ravno penalu.
Ono sto meni nije jasno je to da smo isuvise mlako primili gubitak 2 boda. Ne mislim na igrace. Oni su zeleli pobedu i pokazali htenje.
Zasto je tako u drugim strukturama Kluba, ostaje misterija.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od borrissey »

Da i ja kazem koju. Generalno uzasna tekma, sa periodima necega sto lici na fudbal. Trud se ne moze osporiti, ali mi nemamo nikakvu koncepciju igre, a to je zato sto nemamo igracs na poziciji organizatora koji moze da napravi razliku. Nemamo ni nekog robusnog spica koga mozes gadjati visokim loptama, pa preskociti sredinu. Po meni, Vukasovic je potpuno apsolutno beskoristan igrac, koji nicemu ne sluzi. Kojasevic takodje. Subotica su provalili svi treneri i to je to. Mihajlovic je igrac za sredinu tabele druge lige. Ja bih Mesarovica trpeo do kraja sezone, makar igao ocajno jer ne vidim nikoga ko to moze igrati manje lose od njega, a plus je nase dete. Sve nase klince bih postepeno uvodio u igru. Tim nam je slab, ali je po meni Buac juce prosuo dva boda zakasnelim izmenama. I mora se vise rotirati, igra sa ovim starterima je iz meca u mec podjednako jalova, bez ikakvih znakova napretka.
Korisnikov avatar
Sasa1969
Postovi: 611
Pridružio se: Ned Sep 29, 2013 11:29 pm
Lokacija: Istok

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od Sasa1969 »

Meni nije jasno sta Buac radi ?Nigde Cebare,Owusua,Kalezica,Zlicica,Burekovica,Parka...?Kakve su ono izmene u 90 min?
Skoro sam siguran da bi drug tim Vojvodine lako pobedio prvi tim ako bi na klupu seo neki iskusni trener.
Za sada mene su samo zadovoljili Rockov i Jovancic solidni su Sanicanin i Veselinovic na trenutke zablistaju Subotici Kojasevic.Ostali zreli na klupu.Bekovi su nam borbeni ali bezopasni u napadu.
Slika
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: 14. kolo: VOJVODINA - Radnički, petak u 18h

Post od ssnigd »

Ne znam zasto ne probamo sa Parkom na spicu? Zna li neko koja je njegova pozicija uopste?
Burekovic bi mogao da se vrati na beka umesto Antica. A Bempah da igra umesto Vukasovica, ili da bude na klupi pa da udje kao sveza krv, da drmne ekipu. Vukas je vec duze vreme totalno van forme. Cebaru nisam gledao, osim jedno poluvreme u NSu, pa ne mogu bas da sudim previse, ali ne vidim zasto bi imao mesta umesto Kalezica, koji mi deluje bolji i fizicki jaci za to malo sto sam ih gledao. Sa druge strane, nijedan od njih ne odskace od npr Neskovica, da bi mu uzimali mesto na terenu/klupi.
EDIT: Ne bih bas osudjivao ni Buaca, ovo je najjaci protivnik na Karadjordju sa kojim smo igrali, plus sudija koji nas je silovao 90 minuta. Koliko smo jaki, ili koliko je Buki dobar, videcemo na sledeca dva gostovanja posle Kupa u sredu. Banjica gde nikada nista nismo uradili i Cuka koji igra mnogo bolje nego na pocetku. Plus, dobili smo ih slucajno u NSu (Bempah :thankyou: )
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Zaključana tema