Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Stexman
Posts: 2562
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Na cemu svaka cast? Pa sam Vukovic je dao vise para od njega. Na stranu svi ostali njegovi potezi, sad pricamo o cistom kešu. Ako se ne varam ali on je iz svog dzepa platio licencu od 300 ili 320 soma evra.

To sto je on izvlacio i koliko je izvukao iz kluba je druga prica... I da ne pomisli neko da ga ja branim naopako... samo ovih 50 soma sto se ljudi cude je smesna cifra za jedan poslovni tim od 20 firmi.
v1o9s1a4
Posts: 67
Joined: Mon Nov 17, 2014 2:45 am

Re: Uprava

Post by v1o9s1a4 »

Stexman wrote:Na cemu svaka cast? Pa sam Vukovic je dao vise para od njega. Na stranu svi ostali njegovi potezi, sad pricamo o cistom kešu. Ako se ne varam ali on je iz svog dzepa platio licencu od 300 ili 320 soma evra.

To sto je on izvlacio i koliko je izvukao iz kluba je druga prica... I da ne pomisli neko da ga ja branim naopako... samo ovih 50 soma sto se ljudi cude je smesna cifra za jedan poslovni tim od 20 firmi.
Ocigledno nisi razmueo. Zbiljic je dao 50000 tj poklonio klubu . Vukovic je samo pozajmio 300 000 ili koliko vec kazes privremeno uz debelu kamatu (sto je njemu sasvim normalno). U prevodu, kada dodje trenutak da to sve naplati od kluba, klub ce od njegovih para biti 100 000 - 200 000 u minusu (mozda vise mozda manje, nije ni bitno), dok su Zbiljic i ostali sponzori poklonili i nece traziti ni osnovicu nazad ni nikakve kamate. Ako ne vidis razliku izmedju + 50 000 i minus 100 000 - 200 000 onda jbg ...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8826
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

50 hiljada je smesna suma, da se ne zajebavamo, to je stan od 30-tak kvadrata na Novom Naselju. Gde je to spram celog fudbalskog kluba, koliko tu stvari treba namiriti od plata preko rezija i ostalih tekucih problema, to nije ni dve nedelje funkcionisanja. O cemu mi tu pricamo, jedna kap u moru.

No u svakom slucaju bolje je sto je dao pa makar i jedan dinar nego da je isto toliko uzeo iz kluba. Ali ako cemo letvicu da ravnamo prema Vukovicu i slicnim stetocinama i po tome da cenimo ko je dobar plasim se da smo je mnogo nisko postavili...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3821
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

Dokle više pominjanje Zbiljića?
Rešili smo ga se, čekamo sledećeg režimskog čoveka...
Io odio Belgrado
User avatar
Milan
Posts: 4140
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Poenta je bila uočiti ironiju tih 50 soma. Ako baš mora da se nacrta...

Žalosno je što mi već decenijama imamo sponzore i članove uprave koji, umesto da unose novac u klub (zato se zove sponzor, je l'?), gledaju samo kako da što više namaknu u vlastiti džep. Član si uprave? Koliko si doneo novca u klub ili koliko si sponzora doveo? He he...
POŠTO OBRAZ ???!!!
v1o9s1a4
Posts: 67
Joined: Mon Nov 17, 2014 2:45 am

Re: Uprava

Post by v1o9s1a4 »

Milan wrote:Poenta je bila uočiti ironiju tih 50 soma. Ako baš mora da se nacrta...

Žalosno je što mi već decenijama imamo sponzore i članove uprave koji, umesto da unose novac u klub (zato se zove sponzor, je l'?), gledaju samo kako da što više namaknu u vlastiti džep. Član si uprave? Koliko si doneo novca u klub ili koliko si sponzora doveo? He he...
Ironija je oterati bilo koga ko ne izvlaci pare iz kluba, pa makar davao i 100 evra mesecno. Da je malo, malo je. Da li ce se naci neko ko ce davati vise? Iskreno ne verujem. Pre ce opet da krenu da kruze ovi sto izvlace pare iz kluba (pozajmice, kamate, poslovi preko privatnih firmi itd.).
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4782
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Krle wrote:Novi Sad pun IT firmi, pa što ne bi neka od njih imala interes da nosimo njeno ime na dresovima?
Kao neko ko radi u IT industriji, mogu reci par stvari vezanih za to.

1. Nisu sve firme srpske. Postoji dosta firmi sa kancelarijama u Srbiji, jer im je jeftinija radna snaga. Ponude dobre uslove za nase standarde, a opet jedno 4-5 puta manje nego sto placaju zaposlene u svojoj zemlji. Dakle, nije im u interesu da se reklamiraju ovde, a i nije kao da imaju neku ''obavezu'' prema lokalnoj zajednici, kao sto bi to imale domace firme.

2. Velika vecina IT firmi funcionisu po principu manjih biznisa i startup-a. Retko koja prelazi brojku od 100-200 ljudi. Industrija je jos uvek u povoju ovde, i dok zaista zaradjuju fenomenalne pare za nase standarde i posluju odlicno, ne mogu jos uvek da se porede sa parama koje se provlace kroz fudbal danas, cak i u Srbiji. Vosin godisnji budzet varira izmedju milion i dva, dok dobar deo IT firmi ovde (domacih) nije ni zaradio tu cifru jos uvek.

3. To je potpuno drugi svet, sa drugim (uspesnijim) vidovima marketinga. Zasto bi bacili desetine hiljada evra za reklamu na dresu. To su sve mladi ljudi, i sve i da je neko zaradio dovoljno da ulozi malo u fudbal, nisu ludi da krvavo zaradjeni novac bacaju u rupu bez dna. Tome su vise skloni ovi sto su po politickoj liniji zaseli u velika preduzeca, pa nemaju odnos prema tim silnim milionima koji se peru kroz klubove.

Ako bi postojala mogucnost da IT firme ulazu u neki od timova SD-a, ta ulaganja bi pravila razliku recimo u kosarci i rukometu. Takodje, iako postoji IT Liga u malom fudbalu, koja okuplja velike novosadske firme, stekao sam neki utisak da je medju zaposlenima za nijansu ipak popularnija kosarka. :)
User avatar
Turija
Posts: 10657
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

http://www.zurnal.rs/fudbal/vojvodina/5 ... -vojvodine" onclick="window.open(this.href);return false;
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Uprava

Post by Krle »

Jasno je meni da bi takvo sponzorstvo bilo daleko od onog kakvo imaju organizovane kriminalne grupe s Topčidera, ali i koja crkavica bi nam svakako dobro došla. U suprotnom, možemo da se okrenemo ka domaćim liferantima i tajkunima ili auto-placevima. LEar i Delphi bi verovatno pristali na sponzorstvo ako bi celokupan igrački kadar Vojvodine posle treninga išao da radi na liniji za dž.

edit: A i ja pričam o imenima sponzora na dresu, a igrači još nemaju svoja imena na opremi.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Uprava

Post by borrissey »

Koliko mogu da primetim, dobar broj forumaša ne vidi problem u tome što postoji sprega klubovi - državna preduzeća monopolisti - kriminal, već u tome što mi nećemo dobijati od države onoliko koliko i blizanci. Meni je to neshvatljivo. No, hajd da zažmurim na sve užase koji slede iz eventualnog "sponzorstva" Srbijagasa, jedina dobra stvar može da bude ako nateraju ove lezileboviće iz uprave da se bar malo profesionalizuju, pa da FKV makar liči na organizaciju sa nekakvom strukturom, nekakvom strategijom i planom, pošto toga nema već decenijama unazad.
Протомајстор wrote:Слажем се, али идентитет се једнако, па чак и више, губи и гашењем омладинске школе, довођењем масе небитних играча и давањем капитенске траке бившим играчима близанаца, а то полако постаје део нашег новог идентитета - по томе постајемо све више препознатљиви. Мислим да то чак не раде ни најмањи српски клубови.
Slažem se 100%. Ovo na šta sada liči seniorski igrački kadar je jedna ogromna tuga. Niko, ali apsolutno niko ne može da me ubedi da škola sa takvom tradicijom kao što je naša ne može da izbaci jednog SMS ili Radoju, ili makar Ćomija, Mijata, Nastića jednom godišnje. U tom slučaju nam ne trebaju nikakvi Srbijagasovi, Zbiljići i ostali državni kriminal, već bismo nezavisno od države mogli da pariramo zvezdi i partizanu u svemu. A za to je potrebna profesionalizacija uprave, da se napravi red u klubu i struktura. Da bi se klub profesionalizovao potrebni su jaki ljudi sa intergritetom, koji znaju kako s vodi profitabilan biznis.
User avatar
Turija
Posts: 10657
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Borrissey, niko se ne raduje tome.
P(r)opusteno je gotovo sve i u mnogo bitnijim stvarima od fudbala, a imali su sansu godinama, pa je svaka sve gora.
Ako bude kao u RKV, to je trenutno nas maksimum u ovakvom okruzenju.
Niko ozbiljan nece da baca pare, sebi napravi glavobolju i probleme, kad mu se nakace razne pijavice.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Del_Boske
Posts: 365
Joined: Sun Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Uprava

Post by Del_Boske »

Никад нико није објаснио откуд у Војводини безмало 60 регистрованих фудбалера?
User avatar
Milan
Posts: 4140
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Vlaovic predsednik, Bajatovic i Roncevic potpredsednici, Darko Jeftic iz rukometnog kluba direktor. Godisnje 1.2 miliona € od Srbijagasa...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
newnowapv
Posts: 589
Joined: Sun Dec 06, 2009 4:05 pm
Location: Telep

Re: Uprava

Post by newnowapv »

Fudbaleri ne dobijaju plate, zaposleni ne dobijaju plate, za trenera ne znam, ali verovatno i on radi za minimalac ili mozda cak i volontira... Sta onda ocekujemo od svih njih, moral je svima opao do poda... Dobro je da se jos i drzimo nekako.
Nama treba jedna ozbiljna novcana injekcija, neko ko ce da restartuje ovaj klub, ko ce dovesti igrace u red, neko ko ce biti autoritet. E sad, da li je srbijagas pravo resenje ili ne, ne bih znao, videcemo...
Vlaovic, vecito covek u klubu, po meni nije neki autoritet i osoba za predsednika ali ja se tu nista ne pitam...
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4782
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Milan wrote:Vlaovic predsednik, Bajatovic i Roncevic potpredsednici, Darko Jeftic iz rukometnog kluba direktor. Godisnje 1.2 miliona € od Srbijagasa...
Fina cifra, ako bude istina.

Takodje, italijanski mediji pisu kako Lazio gleda da proda SMS za 120 miliona. Boga molim da se njegov odlazak poklopi s nekom normalnom upravom, koja nece isisati taj kes iz kluba, jer ako ode van Italije, 5% od njegovog transfera je nama kraj dugovanja.
Post Reply