O Forumu i Sajtu

Sve o sajtu i forumu
Odgovori
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ajde da kažem, kako ja vidim ovaj nazovi ,,slučaj" sa prilogom za sajt ( pošto se očigledno izdramatizovala akcija i obavila, bespotrebnom i ,,misterioznom sumnjom", da je neko od forumaša uključen, a neko namerno isključen iz događaja, time što nije posebno obavešten koliko i kako da dostavi prilog).
Mislim da je u pitanju bio čist pragmatizam organizatora.Naime, svi dobro znamo koliko danas košta zakup internet sajta, tj da nije velika para.Bilo bi bespotrebno i besmisleno da npr lupam Radoje pošalje iz Kanade, ili Voja doputuje da priloži svoj deo (pošto ne dolazi na utakmice :wink: ).Pa, više bi koštala poštarina ili autobuska karta do Novog Sada, nego prilog.
Zato, verovatno, Podbara stalno i govori da nije sve završeno i da su vrata otvorena za sve ( kada bude, i ako bude, potrebe da se pomogne neki projekat za Sajt).
A, i ovako neće biti ni malo ,,privilegovaniji" član foruma koji je dao prilog, od onog koji nije.Baš kao što je i do sada funkcionisalo, gde nijedan moderator nije bio privilegovaniji od bilo kog člana, osim što je nosio više odgovornosti o izgledu foruma i onome šta je na njemu napisano često u euforiji ili afektu, pa se ponešto ipak trebalo brisati.Iako je bilo jako malo obrisanih postova (Vojo i sam kažeš da nisi koristio to pravo moderatorsko), što je malo ko i od Administratora i ostalih moderatora radio. Sve zbog prepoznatljivog imidža široke slobode da se saopšti lični utisak na forumu (ali bez vređanja čoveka).Dešavalo se da omakne teža reč, ali je ostavljana baš zato što se omakla iz čistog osećanja.
Tako ja smatram i ovo da nije bilo namere, već jednostavno nije više trebalo.Bilo je dovoljno ono što se skupilo, a da ne opteretiti previše džep pojedinca.
Ja sam to tako shvatio, a da li sam u pravu - ne znam.Verovatno će biti još nekog objašnjenja.
Pozdrav!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
masta_ace
Postovi: 216
Pridružio se: Pon Avg 13, 2007 9:12 pm

Post od masta_ace »

ako vam treba nešto skenirano iz monografija "Pola veka Vojvodine" i "80 godina Vojvodine" javite.
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Post od nboya »

Nema tajnovitosti. Nije ovo niciji privatni sajt. Sto se vise ljudi ukljuci u pisanje i dostavljanje materijala, sigurno ce biti bolji. Nadam se da ce i Red Firm pomoci.
Za to sto jos nije 'presecena vrpca' kriv sam ja. Jbg, radim za tri firme + radovi u kuci i nikako da stignem, ali polako se izvlacim...
Sigurno je tesko reci sta ko moze da pomogne, kada niko ne zna kako ce izgledati sajt ali kada krene sajt sa radom, lako ce se preradjivati.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Nboya, naravno da ti niko ne zamera, cak naprotiv. Prihvatio si se ipak velikog posla i pored silnih obaveza, a hoce li sajt biti gotov par dana/nedelja ranije ili kasnije nije toliko bitno. Ovo tvrdim jer sam imao prilike da vidim kako ce sajt izgledati (ajde recimo beta verzija) i odgovorno tvrdim da cemo biti rame uz rame sa sajtovima F89 i RF.
Sto se sadrzaja tice, akcenat ce biti stavljen na fudbalsku stranu price, ali ce forum biti osvezen i nekim sekcijama gde ce se odvijati neki laganiji divani. Planiramo da vratimo i nekada vrlo popularni chat nedeljom, sto verujem da ce vecina ljudi pozdraviti. Sto se samog materijala tice, imacemo neke ekskluzive, ali o tom - potom, neka bude nekih iznenadjenja i za kasnije. Takodje, najavio sam i ranije da ce nam se pridruziti jos ljudi koji su do sada boravili na forumu u funkciji prolaznika, a koji nameravaju da uloze sebe radi podizanja kvaliteta diskusije.
Da rezimiram: ovu kucu zajedno gradimo i svaka pomoc je dobrodosla. Receno je kome treba da se obratite, a svaka inventivna ideja poput ove od masta_ace-a je dobrodosla!
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Je l' to od danas moguće postaviti avatar?
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

021 napisao:Je l' to od danas moguće postaviti avatar?
Da! 8)
frka boy
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 11:30 pm
Lokacija: Liman

Post od frka boy »

Evo i ja sam konacno odlucio da se registrujem i pocnem da pisem na forumu. Za pocetak bih pozdravio sve clanove, i nemojte mi zameriti ako budem gresio u periodu prilagodjavanja. Veliki pozdrav svim navijacima Vose!
On je vrhovna street elita...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Dobrodošlica za sve nove članove navijačkog foruma fkvojvodina :!:
Evo prebacili smo, već poodavno, cifru od 300 registrovanih članova, što nam se na početku rada foruma davne 2000-ite ili nešto ranije (tačan datum bi mogao preciznije reći Minja, Ogi, Stara Garda, Podbara, Voja, Ice ili neko drugi od starih forumaša, ko se dobro seća tog prvog dana) činilo tako dalekim i nedostižnim.
Osećajte se kao kod kuće: slobodno i odgovorno (tako smo se i mi uvek osećali na Forumu tada oficijelnog sajta FK Vojvodina)
Srećno!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Somborac
Postovi: 641
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 3:35 pm
Lokacija: Sombor

Post od Somborac »

Imam dva predloga.

1. Mislim da je mozda jos neko zasluzio administratorsko mesto na ovom forumu, ako ni zbog cega drugog, barem iz postovanja prema njegovom ucescu na forumu. Ne mislim to samo zbog broja poruka

2. Miseljenja sam da je ovaj forum mnogo ojacao, da je mnogo vise aktivnih i pasivnih ucesnika i citaoca. Trebalo bi uvesti obaveznu registraciju, prilikom citanja. Ne mislim da bi se to kosilo sa dosadasnjim demokratskim normama koje ovde vladaju, nego bi jos vise dobili na kvalitetu ali i kvantitetu. Treba nekada prepoznati prave trenutke a moje misljenje je da je to ovaj :idea: Razmislite o ovome iz vise uglova, pa donesite sud :D
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Post od nboya »

Somborac napisao:Trebalo bi uvesti obaveznu registraciju, prilikom citanja. Ne mislim da bi se to kosilo sa dosadasnjim demokratskim normama koje ovde vladaju, nego bi jos vise dobili na kvalitetu ali i kvantitetu. Treba nekada prepoznati prave trenutke a moje misljenje je da je to ovaj :idea: Razmislite o ovome iz vise uglova, pa donesite sud :D
Ja sam protiv ovoga. Ja kada naletim na takav forum, obavezno ga preskacem. Na skoro sve forume, na kojima sam uclanjen, dosao sam posle nekog vremena 'voajerisanja'. Npr., RF-ov forum sam do skorasnjih nemilih dogadjaja redovno citao a na Firmin nisam nikad otisao bas iz ovog razloga.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

nboya napisao:
Somborac napisao:Trebalo bi uvesti obaveznu registraciju, prilikom citanja. Ne mislim da bi se to kosilo sa dosadasnjim demokratskim normama koje ovde vladaju, nego bi jos vise dobili na kvalitetu ali i kvantitetu. Treba nekada prepoznati prave trenutke a moje misljenje je da je to ovaj :idea: Razmislite o ovome iz vise uglova, pa donesite sud :D
Ja sam protiv ovoga. Ja kada naletim na takav forum, obavezno ga preskacem. Na skoro sve forume, na kojima sam uclanjen, dosao sam posle nekog vremena 'voajerisanja'. Npr., RF-ov forum sam do skorasnjih nemilih dogadjaja redovno citao a na Firmin nisam nikad otisao bas iz ovog razloga.
Apsolutno se slažem sa nboyom.
Bilo je sličnih mišljenja i ranije (da se forum zatvori za neregistrovane) i vodila se polemika oko toga.Ja sam i tada bio žestoko protiv zatvaranja.I evo, dugoročno gledano, pokazalo se ispravnim to što forum nismo zatvorili za javnost (uz sav rizik otvorenosti).Na kraju isplatilo se time što se forum primetno omasovio i kvalitetno još više podigao.
Zatvaranje za čitanje, meni liči kao kad vas neko za razgledanje prodavnice primorava da prvo kupite nešto, pa da tek onda pogledate asortiman.Ja lično volim da prvo uđem i razgledam, pa onda odlučim da li ću pazariti.U protivnom, neću ni ulaziti, pa makar u radnji imali super robu.
Mislim da se ovakav pristup dokazao u praksi kao strateški veoma dobar (međutim daje rezultate tek posle dužeg vremena, što opet ima svoje prednosti).
U prilog ovakvom stavu ide i činjenica da je nedavno i Firma otvorila forum za čitanje (ne znam tačno kada, jer od kada je zatvoren za čitanje, godinama nisam pokušavao da pristupim, sve dok mi nisu rekli da se sada otvorio za čitaoce).

Što se tiče prvog predloga, mislim da ima smisla razgovarati i da postoji unutrašnji kvalitet za nove moderatore. A za Admine, sa moje tačke gledišta (moderatorske), mislim da aktuelni dobro rade i da će zatražiti pomoć ako im zatreba.Svi ovde što pišu, rade kao veliki entuzijasti i ne verujem da im je stalo do nekog zvanja i statusa.
Inače, lično bih vrlo rado nekom ustupio svoje moderatorsko mesto.Što se mene tiće, sve bi ostalo isto, samo bih imao manje, od ono malo posla oko brisanja i editovanja nekih delova rečenica, tj reči, a da se ne promeni (s)misao.
Stvarno bi mi bilo drago da neko poput 021, Vladens, Milana, Budababe, Mihailova, Buce... i još podosta respektibilnih imena, dobije ulogu moderatora (kako i predlaže Somborac ), a ja sa Vojom, Starom Gardom... prikupim energiju u nekoj mirnijoj vožnji internetom.Zaista bi mi prijala zamena - bez foliranja.
Malo smo se umorili, za sve ove godine, a forum će dobiti na većoj ažurnosti i dinamici.,,Dva mandata smo na funkciji" i nije džabe da na mnogim mestima to bude maksimalan period, bez prava ,,reizbora".Mislim da je forum sazreo za tu vrstu promene - bez nekog sentimentalizma na minuli rad.Budite sigurni da ćemo time dobiti novi impuls u radu.
Zbog toga i pišem ovaj post. Želeo bih da Admini, u dogovoru sa potencijalnim novim moderatorima, osveže ovaj Forum.Inače, ne napuštam omiljenu adresu.Ostajem tu, pišem i dalje isto onako kako sam i do sada.
Pravo je vreme za promene i uvođenje svežije postave, tj da što pre, sa prosečno 50 dnevno registrovanih poseta, doguramo na 100, pa 200... i tako redom, do broja bliskog velikim klubovima.
Imamo potencijal, kako je to već Djumi vizionarski procenio još davne 2005, kada je na rastanku rekao Savi Saviću za Dnevnik, da su navijači Vojvodine avangarda Kluba.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

Slazem se sa Turijom i nboyom...Mislim da to ne bi donelo nista dobro ovom forumu...Verovatno mnogi od nas danas ne bi bili clanovi ovog foruma da je on bio zakljucan za neregistrovane! Ja licno nikad nisam imao zelju da budem clan nekog foruma-pogotovo navijackog jer mi se nije svidjao nacin i forma u kojoj se pise...Ali posle jedno 2-3 meseca intenzivnog citanja i posecivanja ovog foruma odlucio sam da se uclanim jer mi izuzetno dopao nacin na koji se pise na ovom forumu a koji se razlikuje od 99% foruma slicnog tipa!
Ovde se pise na drugaciji(sadrzajniji) nacin i ja verujem da je to ono sto vecina nas najvise i voli u vezi ovog foruma!Tako da bi bilo besmisleno zatvarati forum za neregistrovane jer je neizbezno i to da ce kad tad doci do zasicenja starijih clanova ovog foruma(a i kod svih nas-mladjih)jednog dana pa je vrlo bitno da stalno dobijamo nove clanove koji ce dooneti isto tako nesto novo i koji ce dodatno poboljsati ovaj forum!
Primetio sam da u poslednje vreme ima sve vise i vise novih clanova, a isto tako vidim da poneki od njih jos nisu skupili dovoljno hrabrosti za svoj prvi post :D
Ponavljam izuzetno cenim ovaj forum i njegove clanove jer zaista mislim da je poseban, da je malo foruma ovog tipa sa ovako kvalitetnim pisanjem, i takodje da bi zatvaranjem foruma za neregitrovane njegov kvalitet smanjilo u nekom duzem periodu!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Nema potrebe za zatvaranjem foruma. Nismo mi kao neki pa da moramo da se krijemo, ako su vec lopovi zaseli u upravu kluba barem ovo ovde je jos uvek postena kuca.
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Forum je otvoren da svako moze da procita sta na njemu pise, dok samo registrovani clanovi imaju pravo pisanja. Razmisljali smo u jednom trenutku da li bi bilo svrsishodno da promenimo trenutni rezim funkcionisanja, ali s obzirom na cinjenicu da na jednog registrovanog clana u svakom trenutku dolaze dva-tri guesta, potez bi bio kontraproduktivan. U prilog toj tezi nam ide i cinjenica da je povecan broj registrovanja u zadnje vreme, a nekolicina novih clanova je pocela aktivno da ucestvuje u diskusiji, sto nas posebno ohrabruje. Sto se tice broja moderatora, mislim da trenutno tu nema potrebe ista bitno da se menja, tj. da se taj broj povecava. Trenutno je aktivno 6 moderatora, a tu su jos dva administratora da reaguju iz senke – vise nego dovoljno za ovaj forum za sada. Ne bih zeleo da neko povuce paralelu sa brojnim stanjem policije u Milosevicevo vreme. :D Moderatorske funkcije su nudjene nekim ljudima, ali je njihov stav bio gotovo identican sa onim koji je izneo Turija, jer ova funkcija nije samo privilegija, vec i obaveza, i kao takvu je treba i prihvatiti. Za kraj, moram napomenuti da me raduje da stize sve vise inicijativa za poboljsanje rada foruma, sto samo pokazuje koliko je stanarima ove nase kuce stalo da nam boravak svima ovde bude prijatniji.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Slika
Slika

Ovo gore mi nije bas najjasnije,ali ok.Jel to druze Podbara "tvoj" i "moj" Vujke nisu isti likovi???
Mislim,ne vidim smisao.Ili ko zna.... mozda ga i ima!?
Svaki moj topic je zamisljen kao drustveni,kao topic u kome ce kolege FORUMASI dati svodje vidjenje stvari.U kome ce se pricati prostim jezikom.Ne vidim razlog,zbog cega otvarati topic pored vec postojeceg.Nije sutina samo u copy/paste textu ili cak i da si ga svojerucno kucao,ne vidim zasto bi bio odvojen.Umesto da svo bogastvo o Vujketu koje imamo postujemo u jedan topic,mi se drzimo starog srpskog obicaja,sto prosto kad moze komplikovano.Mislim,niti sam uvredjen niti nesto ljut,ali molim te,objedini ta dva topica,pa makar se zvali Vujadin Boskov by podbara.Meni je to totalno nebitno.
Slika
Odgovori