Moderacija

Sve o sajtu i forumu
Odgovori
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: Moderacija

Post od Grba_NS »

Pitanje je drsko i za sobom bi povuklo (bespotrebnu) raspravu koja na kraju ne bi imala nikakve veze sa temom. Ali, nista cudno za tebe, te stvari su tvoja specijalnost, i ne znam koliko si puta zbog takvih stvari bio opominjan pa cak i banovan. Trecina postova u ovom topicu "moderacija", su tvoji, kanda tebi uvek nesto "nije jasno".
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Moderacija

Post od laki »

Samo mogu da zakljucim da ne postoji adekvatno objasnjenje za ono sto sam pitao osim da si Nostradamus i da znas da bi na forumu izbila svadja. Kad na nesto takvo postavim pitanje "Kako vas ne mrzi?", to retko ko moze da protumaci kao "drsko" i "bezobrazno" osim tebe. Ajde uzivaj i dalje u tumacenju mojih drskih postova.
PS Ako sledeci put postavim pitanje "Jel neko zna kad je termin odigravanja utakmice?" da li mogu da ocekujem ban? :cheers:
Slika
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Re: Moderacija

Post od nboya »

E jbg, nemoj mi reci da ne vidis razliku izmedju "Kako vas ne mrzi?" i "Jel neko zna kad je termin odigravanja utakmice?"

Umesto "Kako vas ne mrzi?" mogao si lepo da napises svoj stav o temi o kojoj se prica a ne da dobacujes "sa visine".

Inace, moderacija nije duzna da objasnjava svoje postupke. Takva je praksa na svim forumima. Grbina dobra volja je bila sto ti je obrazlozio razlog brisanja posta i nema potrebe za nastavkom te price.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Moderacija

Post od laki »

Nema potrebe, posto ocigledno i ti vidis da u tom pitanju ima bezobrazluka ili cega vec, znaci da ja ne kontam i da mi se ne moze objasniti pa cu pokusati da budem prizeman od sad a ne da na tako bahat nacin postavljam pitanja. :roll:
PS: Hvala ti, Grbo, na dobroj volji sto si mi pojasnio, posto administracija nema potrebe da objasnjava svoje postupke. Stvarno sam pocastvovan.
Slika
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Re: Moderacija

Post od nboya »

Korisnik Johny promenio je nick i sada se zove WeAreTheFirm
UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: Moderacija

Post od madda fakka »

Moze predlog?

Da napravite temu gde bi ljudi mogli da nakace linkove za live stream ja znam bar 3 na kojima se mogu gledati utakmice/mecevi svih sportova da se ljudi ne gube u panici 10 minuta pre utakmice da traze linkove...

Unapred zahvalan :)
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
Boske87
Postovi: 572
Pridružio se: Pon Avg 29, 2011 4:49 pm

Re: Moderacija

Post od Boske87 »

@nboya Samo da razjasnim situaciju pošto je ubrzo nakon mog posta tema za prošlu utakmicu sa OFK-om zaključana. Poštujem pravila foruma, uvažavam ostale članove i znam da politika nema mesta na ovom forumu. Bilo bi dobro kada bi se svi mi potrudili da tako bude na tribini i da je FK Vojvodina u prvom planu. Ipak smatram da je ovakvo ,,cenzurisanje,, nekorektno jer se time ne rešava problem, već samo gura pod tepih. Zašto da nekome (bez obzira na političko opredeljenje) bude neprijatno na stadionu zbog nekih vanfudbalskih razloga? To je bila poenta mog posta i ništa više.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Moderacija

Post od Radoye »

Boske87 napisao: Zašto da nekome (bez obzira na političko opredeljenje) bude neprijatno na stadionu zbog nekih vanfudbalskih razloga? To je bila poenta mog posta i ništa više.
Boske apsolutno si u pravu, zbog toga je izmedju ostalog i "politika" ovog foruma da nikakva politika nije dozvoljena.

Ja licno zastupam stanoviste da kad se dodje na stadion politicke podele treba ostaviti na kapiji, tamo smo svi zbog fudbala i zbog Starog Kluba. Kao sto kad ides u crkvu ne razmisljas o tome da li je svestenik ili onaj vernik do tebe simpatizer ovog ili onog kluba, vec si tamo Bozjim poslom i tada je sve drugo manje bitno.

Sve ima svoje mesto i vreme, pa i politika, ali stadion i utakmica nisu mesto za politiku!

Zato razumi i nas koji (neko manje neko vise) uredjujemo ovaj forum, za neke stvari tolerancije jednostavno ne sme biti. A popusti li se samo u jednom slucaju, odmah ce se javiti 10 drugih da to zloupotrebe...

:cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Moderacija

Post od Владика »

Изричито је забрањено отварање нових топика без договра са администрацијом. Молим Вас да расправу о Дулету Далтноу наставити у топику Управа.
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1060
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Moderacija

Post od Salvador »

Zasto se ne brise poslednjih 5-6 postova sa politickom tematikom na "Tribina nekad i sad" topiku? Takve rasprave nam samo mogu stete doneti.
Korisnikov avatar
Boske87
Postovi: 572
Pridružio se: Pon Avg 29, 2011 4:49 pm

Re: Moderacija

Post od Boske87 »

Salvador napisao:Zasto se ne brise poslednjih 5-6 postova sa politickom tematikom na "Tribina nekad i sad" topiku? Takve rasprave nam samo mogu stete doneti.
Slažem se, cenzura je pogrešan način rešavanja problema. Mislim da je rasprava bila konstruktivna, u granici korektnog. Napišem svoje mišljenje o trenutnom stanju i budućim potezima koji bi mogli dovesti do rešenja problema (katastrofalnog navijanja na Karađorđu), dobijem neke negativne komentare, opet počnem pisati kilometraski post da lepo, ljudski i civilizovano obrazložim svoje mišljenje kad ono lock :?:
Znam da mi ovde teramo neku "praznu" priču ali opet ostavljati ljude bez mogućnosti da izraze svoje mišljenje, brisati postove u kome nije prekršeno nijedno pravilo foruma (takav je bio moj post) je najblaže rečeno nekorektno.
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: Moderacija

Post od Grba_NS »

1.Greska je bila sto je (uopste) i dozvoljena jedna takva tema, na forumu ovog tipa, koji se nikad nije bavio tribinom i navijackom tematikom.
2. To sto neciji post nije krsio pravila foruma, ne mora da znaci da ga u nekim situacijama moderacija/administracija ne moze obrisati. Nasa je slobodna procena da li post moze prouzrokovati i povuci (eventualno) neku lavinu negativnih dogadjaja za sobom (kao sto je mogao predlog sa formiranjem nove navijacke grupe na zapadu).
3. Nadovezacu se na tacku 2. Neki ljudi zive i van virtuelnog sveta tj. foruma, i piskaranjem i iznosenjem predloga koji nemaju uporiste u REALNOM zivotu moze da se prouzrokuje samo krvoprolice (u ovom slucaju).
4. Ipak malo bolje poznajem tribinu od tebe i znam sta bi moglo da se desi usled takvih pisanja i predloga (nista dobro).
5. Kao sto ti smatras nekorektnim brisanje tvog posta, tako ja mislim da je tvoj post nesavestan jer nemas predstavu o tezini predloga koje iznosis.
Poslednja izmena od Grba_NS u Pon Jul 22, 2013 10:42 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Moderacija

Post od Владика »

Grba_NS napisao:1.Greska je bila sto je (uopste) i dozvoljena jedna takva tema, na forumu ovog tipa, koji se nikad nije bavio tribinom i navijackom tematikom.
+1
Крај и почетак сваке приче!
Korisnikov avatar
Boske87
Postovi: 572
Pridružio se: Pon Avg 29, 2011 4:49 pm

Re: Moderacija

Post od Boske87 »

@Grba Hvala na odgovoru. Slažem se takođe da je sama tema bila škakljiva i pogodna za izazivanje konflikta. Meni to svakako nikada nije bila namera, tako da mi je žao ako sam pogrešno protumačen. Meni smeta selektivno brisanje postova, briše se moj a ostavlja se od jednog forumaša koji kaže da je moj "predlog" glupost i da je to zabranjeno. Ako to nije veštačko formiranje i nametanje jednog mišljenja, onda ne znam šta je. Mislio sam da je ovaj forum ne boluje od te boljke, od jednoumlja. Ok, sad je tema potpuno uklonjenja, ali i to je samo guranje problema pod tepih. Zato i jeste ovakvo stanje na tribini, sramotno je blaga reč. A taj tvoj komentar o virtuelnom i realnom svetu ne pije vodu. Upućeniji od mene možda jesi, ali mislim da upravo ti isuviše ozbiljno doživljavaš čitavu priču, koristiti termin "krvoproliće" je preterano u svakom smislu te reči :shock: . Evo da bi izbegao dalje konflikte i ubistva na ulicama NS samobanovaću se :mrgreen: tj napustiti aktivno učešće u forumu do daljnjeg.

Pozdrav svima, sve najbolje :cheers:
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Moderacija

Post od Radoye »

Boske87 napisao:Evo da bi izbegao dalje konflikte i ubistva na ulicama NS samobanovaću se :mrgreen: tj napustiti aktivno učešće u forumu do daljnjeg.

Pozdrav svima, sve najbolje :cheers:
E jebiga brate nemoj i ti sada prenagljivati. Nema potrebe za samobanovanjem, pisemo, diskutujemo, druzimo se. Svi smo mi tu zbog nase Vose, to je jedino vazno, sve ostalo je deveta rupa na svirali. :)
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Odgovori