Humanitarne i dobrotvorne akcije

Sve o sajtu i forumu
Post Reply
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Владика »

Minja wrote:Cisto sumnjam da je Delac zeleo ovoliki publicitet. A, najteze je zavuci ruku u sopstveni dzep.

Veliko srce ima taj momak.
+1
Сјајан голман и сјајан човек! Велико дивљење и поштовање за потез!
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by uporan »

Svaka čast i veliko hvala!
UH!
User avatar
Turija
Posts: 10622
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Turija »

Potez mladog momka za velik respekt.
Istina, u početku sam imao dozu sumnje što jednog našeg mladog golmana, menjamo drugim mladim golmanom, ali već na prvoj utakmici, Delač mi se jako dopao i videlo se da će biti veliko pojačanje.
Delovao je na golu toliko pouzdano i sigurno, kao da je u najzrelijim golmanskim godinama i pobrao sve moje simpatije.Činilo mi se kao da mu se ne može dati gol.
Onda se desio taj kiks gol protiv Burse.Njemu je toliko teško pao, da se iskreno izvinjavao svim saigračima i navijačima na stadionu.Već tada me je potpuno ,,kupio".Ovim humanim potezom sada je samo potvrdio da je veliki sportista i čovek.
Hvala mu za saosećanje prema jednom, takođe mladom čoveku, navijaču Vojvodine - a momak je samo mesec dana u Novom Sadu.
Dati bilo kakav dobrovoljni prilog je velika stvar, ali reći: koliko fali za lečenje, ja ću uplatiti, zaista nemam reči.Nezaboravno.
Matej, sve najbolje u sportskoj karijeri i životu.
PS
Pre neki dan, kada je Simon predstavljen u FCVB (i pričao o partizanu), neko je ovde napisao (parafraziram) da je svim pridošlim igračima stalo do Voše, otprilike, kao do lanjskog snega.
Tada sam hteo da napišem da je od svih njih, trenutno, sigurno najveći Vojvodinaš Matej Delač.
Međutim, nekako mi je to izmaklo (od drugih tema i diskusija), a sada je prilično deplasirano o tome pričati. Ali, ne mogu da ne spomenem, da mi je jako drago, što je ovim humanim gestom naš golman to potvrdio (meni samom satisfakcija da sam dobro procenio momka).Izvinjavam se svima, ali morao sam ovo da napišem, pa makar i sada, pošto mi jako žao što nisam tada.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9629
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Voja »

Moram reci da sam primetio da je i peticiju za bim potpisao neki Delac (al nije nas gosa) pa sam odmah pomislio da je neko od njegovih,jer im je Matej mozda preneo pozitivne utiske o klubu,navijacima....
Image
User avatar
lalans
Posts: 24
Joined: Fri Aug 16, 2013 5:20 pm
Contact:

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by lalans »

H V A L A
slaninar sa zapada
Posts: 3
Joined: Fri Aug 23, 2013 12:07 pm

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by slaninar sa zapada »

respect :)
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1623
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by ogi »

Bravo Matej i hvala :!:
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
budababa
Posts: 4007
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

Rezultat akcije za obnavljanje nadgrobnog spomenika prvom kapitenu FK Vojvodina, Jovanu Ljubojeviću:

Image

Ne mogu da pronađem sliku kako je sve izgledalo pre restauracije, ako neko pronađe neka postavi. Hvala još jednom svima koji su se odazvali akciji i porodici koja je upotpunila sećanje na prvog kapitena.

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1623
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by ogi »

Spomenik pre restauracije:

Image

Image

Svaka cast svima koji su ucestovali u ovoj akciji. Sve pohvale!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
ssnigd
Posts: 3347
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by ssnigd »

Svaka cast :!:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Milan
Posts: 4105
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Milan »

Svaka cast!

Imam samo jednu napomenu... Mislim da se mozda trebalo na spomenik dodati da je rec o prvom kapitenu FK Vojvodine. Tako bi svako ko prodje pored spomenika bio upoznat sa ovim veoma znacajnim podatkom...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Toto Riina »

Svaka cast!
User avatar
budababa
Posts: 4007
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

The FIRM Liman wrote:Pozivamo sve navijače Vojvodine i ljude dobre volje da donesu u navijački šop na severu stadiona Karadjordje pomoć u vidu odeće, obuće i ostalih stvari koje ćemo proslediti našem narodu na Kosmetu u okviru akcije "CRVENO-BELI ZA KOSOVO". Molimo vas da dostavite pomoć do 20-og oktobra.
Podsećam da posle utakmice sa Radom sledi dvonedeljna pauza, a da narednu utakmicu igramo 19. oktobra kod kuće protiv Slobode, pa je ovo idealna prilika da se ispoštuje akcija.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
budababa
Posts: 4007
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

021.rs wrote:Hitno potrebna pomoć za Teodoru koja boluje od Batena

Devojčici Teodori Škrivanj iz Novog Sada, kojoj je prošle godine dijagnostifikovana retka Batenova bolest, hitno je potrebna pomoć u Kini, jer nije zadovoljila stroge kriterijume kliničkog istraživanja u Nemačkoj.

Zbog toga jer neohodno da krajem ovog meseca otputuje u Kinu na tretman matičnim ćelijama.

Kako za Radio 021 kaže devojčicina mama Brankica Tutnjević Škrivanj, potrebno je prikupiti 25.000 evra, a svaka pomoć je dobro došla kako bi se devojčica održala u što boljem fizičkom stanju.

- Moja devojčica je trebalo da uđe u kliničko istraživanje u Americi za lek za Batenovu bolest, ali lekarka koja o tome odlučuje rekla je da Teodora ne zadovoljava kriterijume. Nisam ostala na tome, već je odvela u Nemačku na skrining uživo. Lekarka je i tamo potvrdila da Teodora ne odgovara", objašnjava ona, dodajući da se čeka da jedno dete iz Nemačke napuni tri godine kako bi mu dali lek, iako dete nema simptome bolesti.

- Oni se ponašaju kao da su pronašli lek za zdravo dete jer toliko čekaju. Rekli su mi da su našli troje dece, ali da im treba još troje. Ne znam gde će ih pronaći, jer je toliko retka bolest da su u celoj Evropi našli samo troje dece. Tek kada šestoro dece dobije lek, očekuje se da će se kriterijumi proširiti, gde će i mala Teodora moći da se leči - kaže Brankica.

Ona navodi da će to biti u roku od šest do sedam meseci, a da za to vreme ona mora devojčicu odvesti u Kinu, kako joj se stanje ne bi pogoršalo.

Svi koji su u mogućnosti da pomognu maloj Teodori, novac mogu uplatiti na žiro račun

250-201 0000015100-40

Od Batenove bolesti deca nakon treće godine prestaju da govore, hodaju, gube vid, mentalno i fizički propadaju i umiru izmedju 8. i 12. godine. Država roditeljima ove dece ne pomaže smatrajući da ta deca nisu prioritet jer je bolest neizlečiva.

Do sada je u Srbiji četvoro dece preminulo od Batenove bolesti.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
budababa
Posts: 4007
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

Prekršiću pravilo o dva uzastopna posta, ali preglednije je u ovom slučaju da ide odvojeno...
Firma 1989 wrote:Miroslav Rodić, 28godina, navijač Vojvodine, ima benigni tumor, i u Srbiji ne može da se operiše, jer kako su mu rekli neurohirurzi na jako delikatnom mestu je i oni nemaju aparate da mu izvrše operaciju. Rizici su tokom operacije da može da izgubi delimično vid, sluh i mogu da mu odumiru facijalni mišići.

Zbog toga mora da ide u Nemacku na operaciju, ali operacija kosta 40000e, zato pozivamo navijače i simpatizere Voše da budu humani i pomognu našem sugradjaninu, možete uplatiti donaciju na Racun(dinarski):

160-5500101145205-06

Takodje skupljaćemo pare na sledećoj utakmici na našem stadionu. Budimo humani, pomozimo Miroslavu!
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Post Reply