Humanitarne i dobrotvorne akcije

Sve o sajtu i forumu
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by the Gari »

+1
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Mare »

Priključujem se i ja, znači +1!
Ajmo ljudi, pokažimo se sad, odličan predlog Voje!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Helm »

+1. Odlican predlog svakako! Samo mislim da bi trebalo popularizovati ovo i kroz neku temu u aktuelnostima jer mnogo ljudi prati samo taj deo sajta. A da ne pominjem neregistrovane korisnike koji samo citaju komentare neposredno pre ili posle utakmice.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

021.rs wrote:Hitno potrebna pomoć za malu Teodoru

Još jednom detetu iz Novog Sada dijagnostikovana je Batenova bolest pre manje od mesec dana, a roditeljima je hitno potrebna novčana pomoć kako bi svoju devojčicu poslali u Kinu na tretman matičnim ćelijama.

Devojčica se zove Teodora i u junu je napunila četiri godine. Prvi simptomi bolesti počeli su da se javljaju prošlog leta, a tačna dijagnoza ustanovljena je tek nedavno.

Mala Tea je sada u jako nestabilnoj fazi, roditelji bukvalno ne smeju da je ispuste iz ruku da ne bi pala, razbila glavu, slomila ruku... Da bi je zadržali bar u ovoj fazi do pojavljivanja enzimske terapije moraju do 15. oktobra da sakupe ogroman novac za terapiju matičnim ćelijama u Kini na koju tog dana ide ostalo četvoro dece za koje trenutno ima dovoljno novca u Udruženju "Život".

Svi koji imaju mogućnost da odmah pomognu mogu novac uplatiti na žiro račun 165-1001523581926-41.

Od Batenove bolesti deca nakon treće godine prestaju da govore, hodaju, gube vid, mentalno i fizički propadaju i umiru izmedju 8. i 12. godine. Država roditeljima ove dece ne pomaže smatrajući da ta deca nisu prioritet jer je bolest neizlečiva.

Zato su sami građani jedini koji im mogu pomoći.

Više informacija o borbi ovih roditelja za živote svojih najdražih možete pronaći na internet stranici Udruženja "Život", a priču Teodorinih roditelja prenosimo u celosti.

Teina priča

Moja jedina dugo iščekivana jedinstvena devojčica Teodora rođena je 24. juna 2008. godine u Novom Sadu. Moj suprug i ja smo bili najsrećniji roditelji na svetu, Teodorin svaki plač sa razlogom ili bez za nas je bio smak sveta. Moja Tea je bila najnestašnija devojčica na svetu, volela sam da kažem "nestašna je za dva dečaka".

Tea je 24.06.2011. napunila tri godine, a pet dana posle trećeg rođendana počela je naša agonija - prva kriza svesti (kako su to doktori nazvali), ne zadugo potom serije zagledavanja, kleckanja, padanja. Posle svakog napada završavali smo u bolnici, da bi u toku jednog od boravaka u bolnici naša doktorka počela da uvodi terapije za epilepsiju (eftil, frizium, kepra). Svi ti lekovi nisu imali neki poseban efekat kod moje devojčice.

Na jednoj od naših kontrola kod doktorke je proradio crv sumnje pa je predložila da uradimo test na Batenovu bolest (za koju smo mi čuli samo u tv emisiji u kojoj je učestvovala gospođa Bojana Mirosavljević sa svojom devojčicom Zojom). Sada smo i mi postali članovi udruženja "Život". Rezultat smo čekali predugo celih pet meseci. Za ovu bolest je i jedan dan predugo, jer je progresija bolesti individualna kod svakog deteta. Konačno smo dočekali i taj dan da saznamo naš rezultat, otišli smo u Beograd kod doktorke Kravljanac puni optimizma misleći da nema šanse da je Tea bolesna od te fatalne bolesti. Međutim, rezultati su pokazali drugačije - "NAŠA TEODORA IMA BATENOVU BOLEST".

Ceo naš svet se srušio. Moja Tea je sada u jako nestabilnoj fazi. Da bi je zadržali bar u ovoj fazi do pojavljivanja enzimske terapije koja se stalno spominje trebalo bi što pre da je odvedemou Kinu. Novac treba da skupimo brzo, do 15. oktobra. Molimo sve ljude dobre volje koji saosećaju sa nama, da nam pomognu da Teodoru zadržimo na nogama do pojavljivanja enzimske terapije, uplatama na žiro račun broj 165-1001523581926-41.

Unapred zahvalni roditelji Branka i Zoltan.
Bilo bi lepo kada bi se ljudi sa foruma okupili pred utakmicu u subotu i pomogli prilogom ovu akciju. Ako je neko zainteresovan, neka mi se obrati na PM, pa da vidimo kako se možemo organizovati.

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Hitno- ... odoru.html
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

Image

Hvala svima koji su se odazvali akciji!
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Helm »

Ako su momci sa kesama Vojvodine zaista prikupljali novac u ime Firme onda pozdravljam akciju i ideju da se navijacima dodje na noge, toliko da ne moraju cak ni do kutije da se guraju. :cheers:

Ako me je, pak, neko odrao za soma dinara, mora postojati pakao u kojem ce goreti. :deal:
User avatar
njaks
Posts: 366
Joined: Tue Jan 12, 2010 12:37 am
Location: Detelinara

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by njaks »

Захваљујући данашњој акцији на стадиону прикупљено је 83.729,00 динара, новац ће бити прослеђен малој Тијани у нади да ће што пре добити ново срце и оздравити.

Захваљујемо се свим нашим навијачима који су учествовали у акцији, такође велико хвала и навијачима ОФК Београда који су се придружили акцији.

ФИРМА 1989
Ponosan!
Posts: 78
Joined: Mon Feb 21, 2011 11:44 am
Location: Karadjordje

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Ponosan! »

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Potreb ... vodic.html" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

021.rs wrote:Stojanu Kolarovu potrebno još 8.000 evra za operaciju u Parizu

Novosađaninu Stojanu Kolarovu, koji boluje od retke bolesti Mukopolisaharidoze hitno je potrebno još 8.000 evra kako bi otputovao na operaciju u Pariz.

Ovom operaciom bilo bi zaustavljeno dalje oduzimanje funkcija udova i unutrašnjih organa, a naknadnim fizikalnim vežbama Stojan bi prema procenama lekara bio ponovo pokretan. "Osnovno je da bih imao kvalitetniji život i mogao da radim u svojoj struci", navodi Kolarov, koji je i pored teške bolesti sa kojom se bori ceo život uspeo da diplomira web dizajn na Visokoj tehničkoj školi u Novom Sadu.

"U našem zdravstvu uslovi su na izuzetno niskom nivou i naši lekari nemaju iskustva sa kostima mog sastava. To je razlog slanja mojih snimaka u Pariz, jer je istooboleli Novosađanin, koji se leči u Parizu, imao istu ovakvu operaciju koja je bila uspešna. Veliki mi je problem da sam finansiram operacije u inostranstvu, jer naše zdravstveno osiguranje ne želi da plati troškove", navodi Kolarov u mejlu koji je uputio Radiju 021.

Stojanu Kolarovu je za operaciju i lečenje u Parizu potrebno oko 25.000 evra, a do sada je uspeo da prikupi 17.000 evra. "Na ovoj sumi sam, na žalost, već pet meseci, što mi samo komplikuje zdravstveno stanje. Sa još oko 8.000 evra imao bih potrebnu sumu i mogao bih otputovati u Pariz", navodi Kolarov koji živi sa ocem koji je invalidski penzioner od 2003.godine, kada je imao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj mu je poginula majka.

Stojan Kolarov je od 2004. godine, kada je imao 16 godina, u invalidskim kolicima, a do tada je bio pokretan i vozio bicikl bez pomoćnih točkova. Njegova bolest je takva da organizam ne proizvodi enzime koji raznose mukopolisaharide i kalcijum, što uzrokuje nepravilan razvoj koštanog, zglobnog i mišićnog aparata.

Zbog izuzetnog suženja kičmenog kanala u vratnom delu kičme koje je ustanovio u maju 2012. godine i poslao snimke sa magnetne rezonance i rendgena u Pariz, lekari su konstatovali da mu je potrebno hitno proširenje kičmenog kanala. Snimci se nalaze u bolnici "Rothchild" u Parizu i operacija će biti izvršena čim bude određen termin.

Svi ljudi koji žele da pomognu Stojanovu Kolarovu da što pre otputuje u Pariz mogu to učniti preko sledećih računa:

DINARSKI RAČUN
Banca Intesa
160-5500102308991-66
Stojan Kolarov
Čika Stevina 9, Novi Sad

DEVIZNI RAČUN
SWIFT CODE: DBDBRSBG
Banca Intesa ad Beograd
Milentija Popovića 7b, Novi Beograd
Republic of Serbia
IBAN/ACCOUNT CODE:
RS35160553020036405528
Stojan Kolarov
Čika Stevina 9, Novi Sad, Serbia
http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Stojan ... arizu.html
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Ultra slanina
Posts: 394
Joined: Tue Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by Ultra slanina »

Stole je naš brat slaninar, prati dosta utakmica SD Vojvodina. Ako ima zainteresovanih ja mogu da se iscimam da skupljam pare koje bih mu lično predao ili uplatio na račun! Ko je zainteresovan neka šibne pm.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

Grupa forumaša sa ovog sajta je pokrenula akciju obnove spomenika jednom od osnivača i prvom kapitenu Vojvodine, Jovanu Ljubojeviću. U tu svrhu štampane su majice sa likom Koste Hadžija na prednjoj strani, dok se na poleđini nalazi stari grb kluba. U prvoj turi štampana je 51 majica, a sav profit ići će u gorenavedenu svrhu. Hvala svima koji su se odazvali akciji!

Image

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by angua »

Hoce li biti još majica? kada i gde mogu da se kupe?
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by budababa »

Možda bi se radila druga tura, sve zavisi od interesovanja ljudi. Pored toga, trebao bi da postoji i cilj zbog kojeg se majice rade, kao što je u ovom slučaju obnova spomenika, a to bi trebalo da bude pokriveno prvom turom. Želja je da akcija ima svrhu, kao i da sve bude transparentno. Drugim rečima, nije zarada u fokusu akcije.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: Humanitarne i dobrotvorne akcije

Post by angua »

Ne napisah malo pre, svaka čast za akciju. :cheers:
Kontam sve, samo pitam, jer bih volela i da pomognem akciju, a i majica mi se jako svidja. Još kad sam videla onaj grafit što je bio uradjen pomislila sam da bi to mogla biti i sjajna majica. :)
Post Reply