I.S. 2016/17: 1. (odl.) kolo SLS: Novi Pazar - Vojvodina

Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

I.S. 2016/17: 1. (odl.) kolo SLS: Novi Pazar - Vojvodina

Post od Radoye »

Tabela nakon utakmice sa Radom:

1. Dejan Meleg 14
Slika

2. Aleksandar Paločević 13
3. Novica Maksimović 9
4. Filip Malbašić 7
5. Vladimir Kovačević 6
6. Darko Puškarić 5
7. Bogdan Planić 4
8. Dušan Jovančić 4
9. Nikola Trujić 3
10. Marko Kordić 3
11. Siniša Babić 3
12. Nemanja Miletić 2
13. Lazar Zličić 2
14. Dušan Mićić 2
15. Nikola Antić 1
16. Nikola Ašćerić 1
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
tulip
Postovi: 633
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 10:31 am
Lokacija: tik uz VOŠU

Re: I.S. 2016/17: 1. (odl.) kolo SLS: Novi Pazar - Vojvodina

Post od tulip »

Glasanje za igrača utakmice N. Pazar – Voša sigurno neće uspeti zbog nedovoljnog boroja glasača, pa ću iskoristi momenat da na „neregularan“ način dodelim ocene igračima koji su zaista pružili sjajnu partiju:
Kordić – Juče je odigrao (odbranio) možda i najbolju utakmicu u dresu Voše. Iako smo mi većim delom utakmice dominirali, Korda je to „malo“ posla obavio zaista sigurno, pouzdano i na momente spektakularno. Na početku utakmice je skinuo jedan zaista opasan i neugodan prizeman udarac koji je išao u sam ugao. Loptu je odbio u korner, a verujte nagledao sam se mnogo golova gde golman u takvim situcijama vadi loptu iz male mrežice. U drugom poluvremenu je spektakularno odbrani jedan strahovit udarac igrača sa brojem 10, koji je išao pod samu prečku. Gol koji smo kasnije primili, nije mogao da brani jer ga je Ali doveo u šah-mat poziciju kada je asistirao svom saigraču. Sve u svemu, Korda se nije mangupisao na gol liniji, bio je krajnje racionalan, siguran u običnim intervencijama i baš se dobro postavljao. Što bi rekli, branio je ko mator. Iako bi kao i većina ostalih igrača zaslužio svojom igrom neki bod, na ovoj utakmici za njega nema bodova.
Lakićević – Fantastična partija po desnom boku. U defanzivi neprelazan. Potpuno je zaključao desnu stranu i odatle nismo imali ni jednu pretnju tokom utakmice. Sve vreme je stojao visoko i pomagao u ofanzivi. Učestvovao je u najlepšoj akciji na utakmici kada je u prvom poluvremenu asistirao, ali na žalost Paločević nije uspeo da postigne pogodak. Kao i za Kordu, tako i za Moglija na ovoj utakmici nažalost nema bodova.
Antić – Imao je najteži zadatak na utakmici jer mu je direktni rival bio Enver Vojvodić. Enver je zaista odigrao dobro, pružio svoj maksimum, bez ikakvog pardona i Antić je bio stvarno na mukama. Ipak defanzivne obaveze je dosta uspešno rešavao, a za gol nije kriv. U ofanzivi se nije posebno isticao i sve u svemu o Antiću nisam ni razmišljao da treba da dobije neki bod.
Puškarić – Iako je opet imao žutu minutu i isključivo njegovom greškom smo primili gol, Puška je juče ostatak utakmice odigrao za čistu 10. Čvrst i beskompromisan osvajao je svaki duel u odbrani. Lopte je oduzimao sa lakoćom i što je najvažnije, sa istima je bio začetnik svake naše akcije. Meni je izgledao kao da gledam novog Šaula Gorana. Na kraju mu se posrećilo da kompezuje svoju grešku, jer je njegovom asistencijom njihov štoper sam sebi dao autogol. Iako bi u nekoj drugoj situaciji, svojom igrom zaslužio koji bod, ovaj put za Pušku nema ništa.
Planić – Odigrao je krajnje požrtvovanu utakmicu. Bio je bez pardona prema lopti i prema protivničkim igračima. Presekao je more lopti, ali meni je lično zasmetalo što je iste samo durisao bez ikakve kontrole, većinom u aut. Prema svemu pruženom, Planić ovom utakmicom ne ulazi u konkurenciju za bodove.
Maksimović – Standardno fantastično koristan. Čak šta više, u paru sa Jovančićem igra mnogo slobodnije kada mu je lopta u nogama. Nema više nekih bespotrebnih lopti vraćenih u nazad, već sve se to gura ka napred, ka ofanzivnim igračima i sve te akcije već od njega mirušu na opasnost po protivnika i na gol. Nažalost, ni za Maksu na ovoj utakmici nema bodova iako je prema svemu prikazanom bar neki zaslužio.
Jovančić – Najzad se oslobodio i razigrao pa u paru sa Maksimovićem gospodari sredinom terena. Mislim da je svojim dobrim igrama najviše stavio Lalata na muke, pa se trener više oslanja na varijantu sa njim u veznom redu, nego sa Paločevićem. Ovu varijantu i ja podržavam pogotovo na gostovanjima gde je vruće i gde nam treba čvrstina. Mi smo sa Jovančom dobili na ogromnom procentu poseda lopte, jer je ona prosto zaključana za protivničke igrače kada dođe u u trougao Meleg – Jovančić - Maksimović . Jovančić je pored dobrog razigravanja krilnih i ofanzivnih igrača imao jedan fenomenalan šut sa oko 23 metra kada je sam Alah pogledao golmana i gol Pazaraca i nije dozvolio lopti da uđe u mrežu. Lepo se čulo zahvaljivanje pazarske publike njihovom svevišnjem što nisu dobili gol. Ipak i pored odlične partije, za Jovančića na ovoj utakmici jednostavno nema mesta za osvajanje bodova jer je bilo još boljih igrača.
Dejan Meleg – On je prva violina Lalatovog orkestra. Juče je igrao virtuozno po najlepšim Mocartovom notama. Na momente je delovao potpuno opušten, ali jednostavno lagan da sa loptom prolazi pored protivničkih igrača koji grebu rukama i nogama ne bi li ga zaustavili, ali mogu samo da popadaju kao razbijene kegle pored njega, nasamareni varkom tela. Dejan Meleg ne pravi razliku na terenu, On pravi Ogromnu razliku na terenu. Pravi je izdanak „Vujadin Boškov“ škole i ponos svih nas kojima je Voša sastavni deo života. Dejan Meleg zaslužuje 3 boda za prikazano na jučerašnjoj utakmici.
Paločević – Dobio je zadataka da igra ofanzivno po desnoj strani. Borio se i bio je krajnje požrtvovan. Čini mi se da su njega protivnički igrači njaviše pikirali i primo je gomilu batina. Možda je i sam kriv za to, jer ipak mu se vratila stara boljka pa je u pojedinim situacijama bespotrebno imao dodir-dva više sa loptom. Nije se nešto istako partijom, ali nije ništa ni zajebao. Kažem, trudio se ali za bodove na ovoj utakmici uopše ne ulazi u konkurenciju.
Malbašić – Agilan, vredan i konstantna opasnost po gol Pazaraca. Igrao je po levoj strani i većinu utakmice mu je direktan rival bio naš bivši igrač Jovica Vasilić koji je zaista igrao dobro i kolko tolko onemogućavao Malbašu i ostale naše igrače da ima damo gol. Po izlasku Vasilića zbog povrede, Malbaša je njegovu zamenu izigrao kao malog majmuna i asistirao Trifunoviću za naš prvi gol. Često je tokom utakmice ulazio i u samu sredinu terena gde je menjao mesto sa Melegom i do ludila dovodio ekipu Novog Pazara koji jednostavno nisu zanali šta ih sve očekuje od naših igrača. Za sve pruženo tokom jučerašnje utakmice, Malbašić je zaradio 1 bod.
Trujić – Prvu utakmicu posle pauze zbog povrede zadnje lože, Trujić je odigrao krajnje korektno. Trudio se spram svojih mogućnosti, lavovski se borio sa protivničkom odbranom, ali nažalost nije imao puno uspeha. U jednoj situaciji pri kraju prvog poluvremena, pomoćni sudija ga je zaustavio u izglednoj šansi kada je sviran ofsajd. Ofsajda sigurno nije bilo jer se Truja zaleteo poput brzog voza i od Melega dobio pravovremenu loptu, ali je toliko pretrčao protivničku odbranu da je sudija verujem sa „namerom pogrešio“. Kažem, Truja se borio koliko je u datom trenutku mogao pa je sa razlogom zamenjen i za njega ovde nema bodova.
Trifunović – Zamenio je Trujića i odigrao poslednjih pola sata. Tačno se videlo da je Miloš u utakmicu ušao sa pogledom ubice – ubice za golovima. Kada je zauzeo svoju poziciju u samom špicu, bukvalno je cela njihova odbrana bila usmerana na njega što je dalo još više prostora našim krilnim igračima. Hitro i pravovremeno se kretao koristeći prostor iza leđa protivniče odbrane, pa je jednostavno bio neuhvatljiv za igrače Novog Pazara. Gol je postigao velemajstorski sačekavši da Malbašić namagarči njihovog beka, a zatim se mujevito odlepio od svojih čuvara na nebranjenu drugu stativu gde je dočekao teledirigovanu loptu i glavom je zakucao u mrežu. Trifunović je odigrao svoju njabolju utakmicu u Vošinom dresu i zbog toga je zaslužio 2 boda.
DAJ GOL!!!
Zaključana tema