Rabotnicki-Vojvodina 0:0

Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

stormer napisao:Po ovome nema razloga da se mec Srbija - Kazahstan odigra, jer kako kazu, lista ce biti objavljena dan pre naseg meca sa Kazahstanom...
Kako nema razloga, a kako ce Terza da digne lovu na kladionici? :wink:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

limanfkv napisao:
mihailov napisao: Takodje,treba napomenuti da je sasvim moguce da se liga nastavi vec ovaj vikend,jer se utakmica Srbija-Kazahstan najverovatnije nece odigrati u slucaju pozitivnog rezultata po Portugal!
Mislim da je to nemoguce iz razloga sto se za svaku utakmicu dobijaju odredjeni bodovi. Koliko god ove 2 utakmice izgledale nepotrebne, nama su 6 bodova neophodni jer ukoliko osvojimo manje letimo u 3. sesir koji je , bar po meni, blago receno katastrofa! U ovako slaboj grupi ako ne osvojimo bar tih prokletih 6 bodova, mislim da necemo jaaako dugo gledati Srbiju na nekom EP i SP.
Vec sam pomenuo na drugom forumu da tto ne bi bio prvi slucaj otkazivanja utakmice!Utakmica Azerbejdzan-Jermenija nije odigrana zbog nekih problema oko organizacije.Uefa je odlucila da se ta utakmica ne odigra,jer ona nema rezultatski znacaj.Slicno bi moglo i sa nama da se postupi!Uostalom,sve ce se znati vec veceras
Napred Voso!
max
Postovi: 608
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 12:03 am

Post od max »

Ta utakmica nije igrana iz politickih razloga i da se Jermeni i Azerbejdzanci ne bi poubijali izmedju sebe a svaka utakmica je rezultatski bitna.Zbog cega se onda igraju ostale utakmice koje nemaju nikakavog znacaja,primera je koliko hoces?

Ta UEFA je obicna banda i nasa reprezentacija ima veoma slicne uslove ako ne i gore nego sto Vojvodina ima u nasem fudbalskom prevenstvu.Kad se samo setim kako se prethodnik Platinija hvalio kako je kupovao po istocnim zemljama glasove za EP u Engleskoj a jednom je bio njegov intervju gde se ponosno slikao pored nekog tepiha koji je dobio od Azerbejdzana zato sto ih nije izbacio one kvalifikacije kad zbog njih(i zbog nas) nismo otisli na neko prvenstvo.Sad se prica kako nam je Platini prijatelj a izbacuju nam timove iz Evrope,sudije nas zezaju kako hoce,nase stadione proglasavaju da nemaju uslove a na severu evrope moze da se igra i na seoskim terenima prekrivenim sa 20cm leda ?

Znam,krivi smo i mi sami za nase rezultate ali ako nekom ne odgovara da ponovo putuje kod nas neka preda utakmicu,registruje se 3-0 za nas,pa ako nije rezultatski bitno onda nije problem,zar nije tako?
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

Nije bio u pitanju rezultatski značaj kod te dve ekipe. Tu ima dosta drugih stvari, političkih. Pa da ne bi usledile drastične mere kažnjavanja UEFA je našla kompromisno rešenje. A što se tiče naše utakmice, nema veze što će se igrati nakon žreba za kvalifikacione grupe za svetsko prvenstvo. Bez obzira što je predloženo da bodove koje osvoji reprezentacija ne utiče na rangiranje broja klubova iz zemlje koji će učestvovati u evropskim takmičenjima, ta odluka još uvek nije zvanična i svaki bod je bitan.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Jermenija i Azerbejdzan su u ratu, i ne priznaju se medjusobno - ni drzave ni fudbalski savezi. Utakmice su zato trebale da se igraju na neutralnom terenu ali niko nije hteo da se prihvati organizacije plaseci se nereda. UEFA je zato odlucila da one ne budu odigrane a za sva buduca takmicenja zrebace se tako da ove dve reprezentacije ne mogu da budu u istoj grupi.

Sasvim drugaciji slucaj nego sa nama i Kazahstancima, i verujem da bi pala neka zestoka kazna za oba saveza ako ne bismo odigrali tu utakmicu.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Pa nek odloze i ovo,posle onog poraza ne volimo se ni mi sa Kazahstancima :lol:
Napred Voso!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

mihailov napisao:Pa nek odloze i ovo,posle onog poraza ne volimo se ni mi sa Kazahstancima :lol:
Pa verujem da bi odlozili utakmicu da je kojim slucajem tamo negde 1999. nekome palo na pamet da organizuje utakmicu izmedju Srbije i Kosova na primer - analogija je slicna. Pobili bismo se sa njima dok kazes keks. (Jermenija i Azerbejdzan se ne priznaju medjusobno, i jedna i druga drzava smatra onu drugu svojom teritorijom. Njih dve su u ratu jos od momenta osamostaljenja od SSSR a najveci kamen spoticanja je oblast Nagorno-Karabah koja je vecinski nastanjena Azerima ali se nalazi u Jermeniji i nema zajednicku granicu sa medjunarodno priznatom teritorijom Azerbejdzana).
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

Radoye napisao:
mihailov napisao:Pa nek odloze i ovo,posle onog poraza ne volimo se ni mi sa Kazahstancima :lol:
Pa verujem da bi odlozili utakmicu da je kojim slucajem tamo negde 1999. nekome palo na pamet da organizuje utakmicu izmedju Srbije i Kosova na primer - analogija je slicna. Pobili bismo se sa njima dok kazes keks. (Jermenija i Azerbejdzan se ne priznaju medjusobno, i jedna i druga drzava smatra onu drugu svojom teritorijom. Njih dve su u ratu jos od momenta osamostaljenja od SSSR a najveci kamen spoticanja je oblast Nagorno-Karabah koja je vecinski nastanjena Azerima ali se nalazi u Jermeniji i nema zajednicku granicu sa medjunarodno priznatom teritorijom Azerbejdzana).
Iskreno,slabo sam upucen u tamosnje sukobe,jedino sto znam da oni nisu igrali medjusobno.Inace,sad citam na drugom forumu da ce se prvenstvo najverovatnije nastaviti vec u nedelju(sve zavisi od dopisa uefe) :wink:
Napred Voso!
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Radoye,malo si se prevario,jer Nagorno-Karabah se nalazi u Azerbejdzanu a ne u Jermeniji i nastanjen je pretezno Jermenima i nalazi se uz tursku granicu,dakle nije teritorijalno povezan sa Azerbejdzanom koji lezi na obali Kaspijskog jezera(mora). :wink: Ceo taj sukob je izbio tako sto su Azerbejdzanci po raspadu SSSR-a izvrsili pokolj Jermena u doticnoj oblasti,situacija se primirila,ali netrpeljivost ostala.
Sve u svemu,to sada i nije toliko bitno za nasu pricu,nego vest da je potvrdjeno da bez obzira sto nije bitno,utakmica izmedju nas i Kazahstana ce se odigrati u subotu.Zato svi na Karaburmu tek sledeceg vikenda.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

NOVOSAĐANI UBIJALI VREME NA SKOPSKOM AERODROMU

Napatili su se pošteno fudbaleri i stručni štab Vojvodine juče u Makedoniji. Čekali su satima na skopskom aerodromu let koji je kasnio, kako im je obrazloženo, zbog magle u Beogradu.
- Ako ovo potraje, valjda ćemo za Novi Sad krenuti autobusom - rekao je u telefonskom razgovoru Ivica Brzić.



Šta je donela utakmica u Skoplju s Rabotničkim, koja je završena bez golova?
- Šansu su dobili igrači koji uglavnom manje igraju, uz Popovića i Đurića koji imaju kartone pa im je ovo bila dobra prilika da se istrče – rekao je Brzić.

Kakav utisak je ostavio Sepuja?
- Igrao je svega desetak minuta, pošto je pred kraj zamenio Drakulića. To je malo da bih bilo šta mogao određenije da kažem. Ipak, on sada nije u prvom planu – rekao je trener crveno-belih.

Najvažnije je to što se niko nije povredio.
- Nismo igrali na Gradskom stadionu na kojem je teren očajan. Ni ovaj na kom smo igrali nije bio idealan, ali su obe ekipe prikazale dobru partiju. Meč je ličio na pravi prvenstveni, a dobro je to što teren niko nije napustio povređen – istakao je Brzić.

U zavisnosti od poteza UEFA (na osnovu sinoćnih rezultata u kvalifikacijama za EP) reagovaće i naša Zajednica superligaša. To znači, kako je Brzića obavestio tehnički direktor Radisav Rabrenović, da bi Vojvodina meč na Karaburmi mogla da odigra već u nedelju 25. novembra. S. S.

Svidja mi se sto je igrao Radosavljev, da li neko zna da li se Stevanovic oporavio posle neugodne povrede?
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

ice napisao:Radoye,malo si se prevario,jer Nagorno-Karabah se nalazi u Azerbejdzanu a ne u Jermeniji i nastanjen je pretezno Jermenima i nalazi se uz tursku granicu,dakle nije teritorijalno povezan sa Azerbejdzanom koji lezi na obali Kaspijskog jezera(mora). :wink: Ceo taj sukob je izbio tako sto su Azerbejdzanci po raspadu SSSR-a izvrsili pokolj Jermena u doticnoj oblasti,situacija se primirila,ali netrpeljivost ostala.
Slika

Da, pobrkao sam to sa ovim drugim delom sto se otcepio od Jermenije pa sad pripada Azerbejdzanu. Eto svako je onom drugom nesto otcepio ili pokusava da otcepi. Sve u svemu vole se jos manje nego mi i oni sto zavrcu na lj. I niko nije bio lud da se prihvati organizovanja tih utakmica.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

I ja sam se malo presao,posto sam mislio da je to dole Nagorno-Karabah. :roll: Bogami treba se tu i snaci,cupavo je. :lol:
Bez obzira na te probleme,utakmice su se mogle organizovati na neutralnom terenu,ali to samo pokazuje koliko je UEFA-u briga za tako neke reprezentacije,a treba imati u vidu da u momentu kada je to otkazano,Jermenija je itekako imala neke teoretske sanse da se plasira na EP,pa je to direktni udar na regularnost takmicenja.
Eto neke paralele i sa nasim domacim prvenstvom,takav tretman ovde ima Vosa i vecina ostalih klubova sto i rece neko.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Pa to je i bio plan UEFA da se organizuje na neutralnom terenu ali niko nije hteo da ih primi, jer su se bojali nasilja medju navijacima...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Zaključana tema