Zimske pripreme 2006/07

Anonimus
Postovi: 407
Pridružio se: Pet Maj 26, 2006 9:30 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Anonimus »

Pa mi to imamo novog golmana!!! :lol: :lol: :lol:
Balj je nazalost dobio tri komada.....
Korisnikov avatar
ogi
Administrator
Postovi: 1619
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 10:27 am
Lokacija: Свуда по мало

Post od ogi »

Ma opusteno, kup je nas!!!!!!!
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

Ne verujem da novinari ne znaju imena igrača, u krajnjem slučaju oni dobijaju spisak sa svim imenima i prezimenima igrača, ali problem nastaje u telefonskom razgovoru kada izveštač čita tekst sekretarici. Tu nastaju brojni problemi, tipa brzo kucanje, mešanje nekih suglasnika i slično. Ipak, ovde su ga baš promešali :lol:
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Jos jedan deo teksta iz nekih hr novina...

U nastavku su na scenu stupile pri?uve, novosadske su ostavile nešto bolji dojam i uspjele ublažiti poraz u samoj završnici do odmora sasvim solidne utakmice.
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Po saznanjima Stare Garde pobedili smo Pulu 1-0!
Strelac Sasa Dobric u prvom poluvremenu :!:
markof89
Postovi: 84
Pridružio se: Pon Jul 03, 2006 2:04 am

Post od markof89 »

Vojvodina - Pula 1:0

Sportski centar hotela "Belvedere".Gledalaca 300.
Sudija :Lovric (Pula),
Strelac Dobric 16 min.

Vojvodina : Brkic,Stosic,Pekaric,Djuric,
Petkovic,Davidov,Dobric,Vukobratovic,Pantelic,Buac,Despotovic
Igrali su jos: Babalj,Ubiparip,Sikimic,Popovic,Kizito,Pavlovic,
Nastic,Milutinovic,Tadic,Krasic

Pula: Ivesa,Draca,Lozo,Dobric,D.Rajic-Sudar,Maksimovic,Andjelkovic,J
ernejic,Makarin,Halilovic
Igrali su jos: Tomic,Babic,Grgurovic,Deranja,Andrusic,Durlecaj,Stambolija,
J.Rajic-Sudar,Mijac,Radunovic.
_________________
NAS KLUB NAS GRAD VOJVODINA NOVI SAD !!
U srcu mome jedina si ti!
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

NE LIČE NA SEBE

Stručni štab Vojvodine ne može da prepozna.
Na treninzima sve pršti, ginu i standardni i oni koji tek treba da se
izbore za mesto. Posebne pohvale Vukobratoviću, Kizitu, Sikimiću

Tokom prve od ukupno tri sedmice koliko će provesti u Medulinu, Vojvodina je realizovala sve što je planirano, pa je stručni štab "lala" - prezadovoljan! U dve prijateljske utakmice (Rijeka 2:3 i Pula 1:0) pružene su vrlo dobre partije, a na treninzima sve prosto pršti od želje, zalaga­nja, htenja...

- Da, baš tako - potvrđuje tehnički direktor novosadskog superligaša Radisav Rabrenović. - At­mosfera je izvanredna, a odnos igrača prema zaista teškim obavezama besprekoran. Ni za koga nema pardona i toga su svi svesni.

Pošto mesto u startnoj postavi nema rezervisanih mesta, u želji da se nametnu jednako "gri­zu" i oni koji su jesenas nosili dres i oni koji žele da se za njega izbore.

- Pozitivna konkurencija se oseća bukvalno na svakom koraku i to raduje. Od onih koji su je­senas malo igrali, najviše ohrabruje ono što se ovde pružaju mladi vezista Vukobratović koji se, očigledno, sasvim vratio sebi, zatim napadač Sikimić koji se bori kao nikada, a briljantnu partiju protiv Pule pružio je iskusni Kizito kojeg, takođe, dugo nije bilo u startnoj postavi.

Ekipi Vojvodine se juče u Medulinu priključio Slobodan Marković (25), u poslednjih šest me­seci desni bek Voždovca.

Iz preventivnih razloga jučerašnji prepodnevni trening preskočili su Buač i Pantelić koji su imali manje probleme sa prednjim ložama, ali su obojica već popodne redovno radili sa eki­pom. Naredni prijateljski meč u Medulinu Vojvodina igra sutra protiv ruskog prvoligaša Himkija.


Po nekim mojim info Slobadan Markovic je 78 god...
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

VOJVODINA IGRA TREĆI MEČ U MEDULINU

Fudbaleri Vojvodine danas igraju treći kontrolni meč na zimskim pripremama u Medulinu. Posle poraza od Rijeke (2:3) i pobede nad Pulom (1:0), danas se Novosađani sastaju s ruskim Himkijem.



Ovaj duel verovatno je i najteža provera za crveno-bele u istri. Za Ruse igraju bivši prvotimac novobeogradskog Radničkog Jovanović i Trivunović iz Obilića iz srpskog dela Sarajeva, ali i iskusni fudbaleri poput bivših reprezentativaca Rusije Tihonova i Bestčasnog. Tihonov je igrao i za moskovski Spartak, a Bestčasni je našoj javnosti poznat kao strelac jedinog gola u kvalifikacionom susretu sa Rusijom na beogradskoj Marakani, kada je na klupi plavih sedeo Milovan Đorić.

Rusi će danas suprotstaviti Novosađanima najjači tim, dok je juče njihova kombinovana ekipa odmerila snage sa vinkovačkom Cibalijom. Prema rečima tehničkog direktora Vojvodine Radisava Rabrenovića, Vojvodina će u današnjem duelu biti slabija za mladog reprezentativca Gojka Kačara. Naime, ovaj primerni momak morao je iznenada da napusti pripreme zbog smrtnog slučaja u porodici (umrla mu je majka posle kraće i teške bolesti).

Dobra vest je ta da je za Vojvodinu potpisao 28-godišnji fudbaler Slobodan Marković. Ovaj univerzalac, koji se odlično snalazi i u defanzivnim i u ofanzivnim zadacima uz desnu aut liniju, priključio se ekipi u Medulinu.

Ponikao je u Vojvodini, igrao u Kabelu, čačanskom Borcu, Železniku i Voždovcu, a ovog proleća pokušaće da sa dobrim partijama nastavi u dresu novosadskog superligaša. Današnji duel u Sportskom centru „Belvedere“ u Medulinu počinje u 14. 30 časova. S. S.
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Kako javlja SG

Izgubili smo 2-1(1-0)
Strelac za nas Sikimic...igrali smo u kombinovanom sastavu...
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

RUSKI HIMKI BOLJI OD NOVOSAĐANA ZA GOL
Vojvodina - Himki 1:2 (0:1)

MEDULIN: Stadion „Arena turista“, gledalac 50, sudija. Lovrić (Pula). Strelci: Sikimić u 88. za Vojvodinu, a Blatnjak u 7. i Tihonov u 70. minutu (iz jedanaesterca) za Himki.
VOJVODINA: Kahriman, Đurić, Kizito, Stošić, Čotra, Dobrić, Milutinović, Krasić, Tadić, Davidov, Ubiparip. Igrali su još: Brkić, Vukobratović, Despotović, Sikimić, Nastić, Marković, Pavlović i Petković.
HIMKI: Berezovski, Jovanović, Stepanov, Kruglov, Drozdov, Trivunović, Čeh, Žitnjikov, Todorov, Blatnjak, Tihonov. Igrali su još: Raškov, Bestčasni, Mikadze, Jestosdijev, Volovjeov i Arhitov.



Rezultatski po sistemu „hladno-toplo-hladno“ prolaze fudbaleri Vojvodine na zimskim pripremama u Medulinu. Novosađani su bili slabiji za gol od ruskog rivala, ekipe Himki - 1:2 (0:1), ali su prikazali sasvim dobru partiju. Trener Rajevac bio je lišen usluga nekoliko igrača (izostali su Pantelić, Pekarić, Kačar, Popović i Babalj), a naročito se to, kao i u prvoj utakmici s Rijekom, osetilo u odbrani.

Kizito je igrao štopera i posle nesporazuma s golmanom Kahrimanom indirektno je omogućio vođstvo Rusima. Ispucao je loptu ispred svog golmana nasumce, iako se Kahriman javio, a Blatnjak je poklon pretvorio u pogodak. Sa dvadesetak metara poslao je loptu u nebranjenu mrežu. U 70. minutu sudija Lovrić ocenio je da je mladi golman Brkić načinio prekršaj nad suparničkim igračem u šesnaestercu. Penal je iskusni Tihonov rutinski pretvorio u 2:0. Ipak, dobru igru u polju, a izveštaji tvrde da Vojvodina odavno nije toliko držala loptu u nogama i gradila akcije, Novosađani su krunisali pogotkom. Odličnu akciju Pavlovića, nastavio je novajlija Marković.

Centrirao je za Predraga Sikimića koji je poluvolejom postavio konačan rezultat. Isti igrač u 90. minutu propustio je zicer za izjednačenje i bolji utisak. S. S.
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

VOJVODINAŠ PREDRAG SIKIMIĆ POSTIGAO DVA GOLA U TRI UTAKMICE

Kada je početkom jesenje fudbalske sezone Predrag Sikimić iz Rada stigao u redove Vojvodine najavljen je kao veliko pojačanje. Odigrao je tek nekoliko utakmica, povredio se i praktično pao u zaborav. Bilo je i onih koji su ga nazvali promašenom investicijom. Sve to učinilo je da u ovom prelaznom roku Sikimić pokuša da fudbalsku sreću pronađe u drugoj sredini. I u klubu su mu ostavili da se do dan pre polaska na pripreme u Medulin izjasni - ostaje li, ili odlazi.



Sikimić se odlučio da krene u Medulin i, čini se, nije pogrešio:
- U tri dosadašnje utakmice postigao sam dva gola od ukupno četiri koliko je dala Vojvodina. Učinio sam to u mečevima s Rijekom i Himkijem, a jedino mi ne odgovara što smo obe utakmice izgubili - priznaje naš sagovornik u telefonskom razgovoru.

Odmah nudi i obrazloženje zbog čega su rezultati slabiji od prikazane igre novosadskog tima u Istri.
- Analizirali smo naše utakmice i zaključili da smo i Riječanima i Rusima, jednostavno, poklonili bar tri od pet primljenih golova. U redu, fudbal je to, pripreme su u toku, grešimo, ali pitam se zbog čega nama niko ne poklanja golove - veli Sikimić.

Opet smo potegnuli vedrije teme. Golovima je Sikimić istakao ozbiljnu kandidaturu za vođu navale u prolećnom delu.
- Nema sumnje da smo za isturena mesta u timu u kombinaciji Despotović, Buač, Ubiparip i ja. Koliko vidim, trener Rajevac iskusnom Panteliću namenio je ulogu iza napadača. Golovi su najbolja preporuka, a na nama svima je da damo maksimum, pa neka šef odluči. Osećam da ulazim u formu i da mi ove pripreme mnogo znače. To je, zapravo, ono što mi je nedostajalo kada sam stigao u Novi Sad. Onako nepripremljen, brzo sam povredio tetivu, što me je odvojilo od terena i bacilo u senku - podseća Sikimić.

Nova godina lepša
Interesantno je to da je ovaj fudbaler u svojoj poslednjoj utakmici u dresu Rada upravo Vojvodini dao gol.
- Posle toga sam povredio ložu, pa zglob, a po dolasku u Vojvodinu i tetivu. Sve mi se to događalo u 2006. godini koju želim što pre da zaboravim. Očekujem da mi 2007. godina donese mnogo više radosti u fudbalu, naravno i Vojvodini koja je, bez svake sumnje, veliki klub- ističe Sikimić.

Rođendan
Fudbaleri Vojvodine juče su na dnevnom redu imali brojna testiranja. Posle toga čekao ih je ručak i rođendanska torta. Slavljenik je bio Saša Dobrić koji je napunio 25 godina.
Danas je slobodan dan.

Šansa
Prema izveštajima iz Medulina u poslednjim sekundama utakmice s Himkijem, strelac jedinog pogotka za Vojvodinu Predrag Sikimić propustio je idealnu šansu za izjednačenje.
- Pogrešno je preneto - tvrdi Sikimić. - Despotović je bio u naletu, imao je dve mogućnosti, da odigra pas ili da šutira, opredelio se da završi akciju i rezultat je ostao 2:1 za Himki.

U subotu Vojvodinu očekuje meč sa Cibalijom.
- Sa Vinkovčanima se vidimo samo na ručku, pošto su oni, kao i fudbaleri Intera iz Zaprešića sa nama u istom hotelu. Znam da su pobedili drugu postavu Himkija 2:1 pa verujem da nas očekuje još jedna dobra provera. Novo je to što nam je trener Rajevac nagovestio da od subote počinje sužavanje spiska kandidata za najbolji tim - predočio je Predrag Sikimić.
S. S.
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

NOVA PROVERA VOJVODINE

Četvrti put na zimskim priprema u Istri fudbaleri Vojvodine danas će istrčati na teren, Novosađani će u 14.30 časova odmeriti snage sa Cibalijom.



Vinkovčani su nešto kasnije stigli na severno hrvatsko primorje, a do sada su odigrali jedan meč. Pobedili su drugi tim ruskog Himkija 1:0. Strelac tog pogotka bio je Zoran Zekić, ubojiti napadač i najpopularniji fudbaler Cibalije. Zekić je ove zime bio blizu odlaska u inostranstvo, ali je njegov definitivni ostanak označen kao najveće pojačanje za ekipu.

Što se Vojvodine tiče, jasno je da će šef stručnog štaba Milovan Rajevac danas pružiti šansu manjem broju kandidata naspram prethodnih provera.
- Uverio sam se da pojedinci ne mogu da prate ritam koji želim da nametnem - rekao je trener crveno-belih.

Iz Novog Sada vratio se i Gojko Kačar koji je četiri dana bio odsutan zbog smrtnog slučaja u porodici, a skoro je sigurno da će se danas na terenu još naći Pekarić, Popović, Babalj i Pantelić , koji su zbog lakših povreda preskočili minuli susret s Himkijem. Taj meč Vojvodina je izgubila 1:2, a pre toga pobedila je Pulu 1:0 i izgubila od Rijeke 2:3. S. S.
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Dobili smo Cibaliju sa 1-0,golom Petkovica
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Post od DUB »

GLAS SLAVONIJE:

28.1.2007
VINKOVČANI SKUPO PLATILI PRIJATELJSKU UTAKMICU PROTIV VOJVODINE
Dva vratara Cibalije završila u bolnici!

Cibalia 0
Vojvodina 1 (1)
MEDULIN - Sportski centar. Igralište broj 1. Vrijeme sunčano. Teren travnat, pogodan za igru. Gledatelja 50. Sudac: Damir Pačić (Pula). Strijelac: 0:1 - Petković (7),
CIBALIA: Nurković, Križanović, Bagarić, Studenović, A. Andričević, Medvid, Pavličić, Maroslavac, Blašković, Jukan, Živković; još su igrali: Marić, Burcsa, Radotić, Čuljak, Kuzmić, Leutar, M. Tadić, Lojić, Bilen, Knežević, M. Andričević, Blagojević.
VOJVODINA: Kahriman, Stošić, Đurić, Pekarić, Petković, Dobrić, Davidov, Buač, Pantelić, Sikinić, Despotović; još su igrali: Brkić, D. Tadić, Milutinović, Marković, Krasić, Kizito, Popović.
Jedini pogodak na utakmici postigao je Petković, u 7. minuti iz slobodnog udarca s približno 25 metara. Nakon toga Cibaliju su počele sustizati goleme vratarske nevolje. Najprije je u 20. minuti teren zbog ozljede glave morao napustiti Adis Nurković, a u 49. minuti njegova alternacija Ivica Marić doživio je prijelom nosne kosti, pa je u igru morao i Davor Burcsa! Nurkoviću i Mariću liječnička pomoć pružena je u pulskoj bolnici. Zanimljivo, obojica su ozlijeđena u sudaru sa suigračima; Nurković s Bagarićem, a Marić s Tadićem.
Inače, bila je to klasična pripremna utakmica, s mnogo trke i malo šansi. Vinkovčanima je to prvi poraz u provjernim utakmicama zimskog pripremnog ciklusa, a nova kontrola na rasporedu je u utorak, 30. siječnja, kada će formu Petkovićeve momčadi testirati Primorje iz Ajdovščine.

Autor: D. BEGOVIĆ
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Vojvodina-Primorje 1-0
Strelac Djuric,posle kornera.
Davidov povredjen,izasao u 20.min
Igrali smo prosecno.

Povratak iz Medulina 1. februara
Zaključana tema