Zimske pripreme 2006/07

Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Zimske pripreme 2006/07

Post od Stara Garda »

Red Firm napisao:Danas sa početkom u 11h u prostorijma FK Vojvodina na Veterniku održana je konferencija za štampu povodom početka priprema za predstojeću polusezonu. Novinarima su se obratili šef stručnog štaba Milovan Rajevac, predsednik Ratko Butorović, direktor Cvetko Riđošić i Radisav Rabrenović koji je vodio konferenciju.

Slika

Slika

U ovom šturom reportu ću prezentovati samo neka od najbitnijih zapažanja.
Po rečima Radisava Rabrenovića od danas do nedelje će fudbaleri raditi u sportskom centru Vujadin Boškov, a 14.01. se putuje na zimske pripreme u Medulin. Spisak utakmica koje su ugovorene:
21.01. NK Pula
23.01. Timki (ili Dimki) (Rusija),
Datum odigravanja nje objavljen za mečeve protiv: Cibalije, Primorja, Intera iz Zaprešića, i Slavena Belupa. Ukoliko bude potrebna biće zakazana još jedna utakmica.

Stručni štab: Šef struke Milovan Rajevac, pomoćnici Branislav Novaković, Lazar Grubor, trener golmana Dragan Vasić, doktor Borko Vukosav, fizioterapeut Marjan Goran s tim što će uskoro FK Vojvodina biti jača za još jednog fizioterapeuta kojeg šalje Zvezdan Terzić i ekonom Jotanović Rade.

Slika

Slika

- Radisav Rabrenović je pročitao samo spisak igrača koji imaju potpisan ugovor sa klubom, na koje šef struke Milovan Rajevac može da računa. To su: Kahriman, Babalj, Brkić, Jorgić (biće ustupljen nekom klubu u predstojećem periodu), Kizito, Kačar, Pekarić, Milutinović, Davidov, Pavlović, Popović, Vukobratović, Radović, Stošić, Vujović, Čotra, Dobrć, Despotović, Buač, Đurić, Milutinović Miroslav, Ubibarip, Sikimić, Tadić. Novopridošli igrač Miodrag Pantelić, danas nije prisustvovao zbog bolesti, a ekipi će se priključiti u sredu ili četvrtak, Šušak kasni dva dana zbog letova iz Australije, Nenad Nastić je povređen, a Nikola Petković ima opravdanje da kasni. Trenutno su na probi Perić (Mladost-Lučani, Dnjepar, Tavrija-Ukrajina), igra na mestu centarfora, Vorgić (Proleter, Srem), igra na mestu desnog bočnog, Živković (Hajduk Kula), igra na mestu levog bočnog. U planu je dovođenje još dvojice igrača iz domaćeg prvenstva, a zbog pregovora koji se vode čelnici kluba nisu želeli da obelodane njihova imena. Takođe nisu data ni imena stranih igrača koji bi trebalo da dođu na probu. Radi se o jednom igraču iz Brazila i trojici igrača iz Senegala. Na njih će se čekati najviše još deset dana. Dakle to je za sada sve što se tiče potencionalnih pojačanja.

Slika

U klub je po rečima predsednika kluba Ratka Butorovića pristiglo i nekoliko ponuda iz poznatih evropskih klubova. Nažalost, ni ovoga puta čelnici kluba nisu želeli da otkriju njihova imena. Rečeno je ipak da se radi o izuzetno ozbiljnim ponudama. Ti evropski klubovi su zainteresovani za Kahrimana i Kačara, a konkretne ponude poznatih evropskih klubova dobili su Tadić i Despotović. Nakon tog izlaganja Ratko Butorović je dodao: "Ne pada nam na pamet ni da razmatramo te ponude". Što se tiče Petkovića u toku sutrašnjeg dana će se najverovatnije znati da li će karijeru nastaviti u drugoj sredini. I ovoga puta su čelnici kluba ostali tajnoviti po tom pitanju. Nisu se izjasnili ni koja je zadovoljavajuća brojka za ovog fudbalera. Ukoliko sve bude kako treba i Branko Bošković bi trebalo danas da potpiše novi ugovor. Za sada se vrednost transfera još uvek ne zna i najverovatnije će se sve znati u toku sutrašnjeg dana.

Slika

Što se tiče ostalih pitanja novinara i odgovora na njih svi će te biti u mogućnosti da preslušate ta zbivanja u toku današnjeg dana kad obradim audio materijal.
tekst ukraden sa RF foruma/na licu mesta bio Red Firm


Da dodam samo na opsiran izvestaj Red Firma....
Protivnik iz Rusije se zove Himki.Za Petkovica su zainteresovani Poljaci i trenutno je tamo na probi,Krasic je u Hajduku iz Kule,ocekuju se jos neki odlasci...
Za Perica iz Tavije sam najavio indirektno pre mesec,dva
Stara Garda napisao:http://www.sctavriya.com/
Voja zaboravio da stavi adresu...
Ja sam glasao jos pre 10tak dana,a ima tu jos jedno zanimljivo ime...,al ajde da sacekamo zimu :wink:
van der iV a.k.a Totti
Postovi: 635
Pridružio se: Ned Jan 23, 2005 11:04 am
Lokacija: Point Place

Post od van der iV a.k.a Totti »

Opsenica vidim nije vise nas igrac...
Kakvi su ovo salabajzeri(ovi na probi),pa ti ne trebaju nikom,a sad hoce da se uvale kod nas...?
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
Friend
Postovi: 664
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:18 am

Post od Friend »

Koji je to Branko Boskovic,onaj sto je igrao u ciganskoj mahali,Parizu i mislim Lilu :shock: ?
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Nije Friend,Red Firm je pogresio u izvestaju.
Rec je o Ivanu Boskovicu,koji je potpisao za klub iz Libije
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10575
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Zimske pripreme 2006/07

Post od Turija »

Stara Garda napisao: Za Perica iz Tavije sam najavio indirektno pre mesec,dva
Stara Garda napisao:http://www.sctavriya.com/
Voja zaboravio da stavi adresu...
Ja sam glasao jos pre 10tak dana,a ima tu jos jedno zanimljivo ime...,al ajde da sacekamo zimu :wink:
SG jel vredi taj štogod ili je doveden pošto smo skenjali posao s onim prvim iz Lučana, pa sad: nek je mlada bar iz sela?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

FRIEND napisao:Koji je to Branko Boskovic,onaj sto je igrao u ciganskoj mahali,Parizu i mislim Lilu :shock: ?
Ja sam pogrešno upisao Boškovićevo ime. Kao što je Stara Garda rekao, reč je o Ivanu Boškoviću.
kuzma liman
Postovi: 526
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 7:42 am

Post od kuzma liman »

ladno todic u krunom planu na naslovnoj strani saja tavrije :D
:)
Postovi: 568
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:43 pm
Lokacija: Na zapadu

Re: Zimske pripreme 2006/07

Post od :) »

Stara Garda napisao:
Red Firm napisao:Nakon tog izlaganja Ratko Butorović je dodao: "Ne pada nam na pamet ni da razmatramo te ponude".
:lol: :lol: :lol: (mogu da zamislim nacin na koji je to rekao)
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

16.01.2007. - NK "Rijeka"

20.01.2007. - NK "Pula"

23.01.2007. - FK "Himki", Rusija

27.01.2007. - NK "Cibalija"

29.01.2007. - NK "Primorje"

31.01.2007. - NK "Inter"

02.02.2007. - NK "Međimurje"
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

FUDBALERI VOJVODINE U MEDULINU

Fudbaleri Vojvodine juče su otputovali u Medulin iz FC “Vujadin Boškov” u Veterniku, a na odredište su stigli oko 18 časova gde ih je dočekao sportski direktor Radisav Rabrenović. Crveno-beli iz Novog Sada na hrvatskom severnom primorju zadržaće se tri sedmice i za to vreme odigrati sedam prijateljskih utakmica: Rijeka (16.januar), Pula (20. januar), Himki (23. januar), Cibalija (27. januar), Primorje (29. januar), Inter Zaprešić (31. januar) i Međimurje (2. februar). Lako je moguće da se uoči povratka ugovori i meč s Osiječanima.



Naspram prvobitno saopštenog spiska putnika koji su predviđeni za dvadesetjednodnevne pripreme, novo ime je Predrag Sikimić. NJemu je bila ostavljena mogućnost ili da ostane u Novom Sadu i čeka inostrani angažman ili da se, ukoliko se odluči da krene s ekipom, pomiri s tim da će bar do juna biti član Vojvodine. Napadač se opredelio za crveno-beli dres novosadskog superligaša.

Što se Nikole Petkovića tiče, moguće je da napusti pripreme. Evo o čemu je reč:
- Poljaci su još uvek zainteresovani za našeg mladog igrača, ali nisu bili voljni da plate 250.000 evra. NJihova ponuda zasnivala se na šestomesečnoj pozajmici, pa tek ukoliko ih Petković zadovolji u tom periodu, onda bi usledili pregovori o transferu. Otvoreni smo i za takvu opciju, ali nipošto da naš igrač u Leh ide bez obeštećenja. Poljaci su rekli da će revidirati ponudu i u zavisnosti od njihovog novog predloga odlučićemo se hoćemo li ponovo pustiti Petkovića u Poznanj - raportirao je Rabrenović.

Podsetićemo, trener Milovan Rajevac u Medulinu računa na: Damira Kahrimana, Đorđa Babalja, Željka Brkića, Ognjena Krasića, Gojka Kačara, Nikole Petkovića, Nina Pekarića, Milana Milutinovića, Aleksandra Popovića, Milana Davidova, Borislava Pavlovića, Dragomira Vukobratovića, Miodraga Stošića, Nenada Nastića, Đorđa Čotru, Sašu Dobrića, Ranka Despotovića, Voju Ubiparipa, Vladimira Buača, Igora Đurića, Miodraga Pantelića, Predraga Sikimića i Dušana Tadića, a dolazak DŽozefa Kizita predviđen je u roku od dva dana. U Medulin je s ekipom doputovao i lekar dr Borko Vukosav.
Povratak za Novi Sad planiran je za 5. februar.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10575
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

E, Mile bolje da nisi ostavio onaj link prema Armadi:
Prvo izgubili smo 3:2 od Rijeke(gubili smo 2:0)
Drugo ono što me je ,,skenjalo,, je broj učesnika online je konstantno oko 15-16 dok sam surfovao po njihovom forumu, a maksimalni broj istovremenih poseta 120.Regestrovanih dvehiljadešesto i kusur.
E, moja Vošo:Rijeka?Pa, koliko smo mi bili svetlosnih godina bili ispred tog kluba u EXYU? :cry: BAR DVE TITULE.
Ne mogu više.A, o igri i rezultatu biće informacija i sa druge strane, dok oni tamo kažu da smo igrali baš onako kako je nama navijačima već poznato i, da smo ugurali 2 gola iz ničega :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
kuzma liman
Postovi: 526
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 7:42 am

Post od kuzma liman »

strelci su ubiparip i sikimic

kaze mi drug iz opatije da su igrali ocajno prvih 30 minuta a onda su malo poravili igru
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Evo iz "Jutarnjeg":

MEDULIN - U prvom prijateljskom ogledu pripremnog razdoblja Riječani su svladali novosadsku Vojvodina (šestoplasiranu momčad srpske lige), 3-2 (3-1), poslije veselih i zanimljivih 90 minuta. S puno pogodaka i promašaja, tako da je i Šarić imao dvije mat-prigode, a igralo se uglavnom prema naprijed, kao da su željni igre poslije stanke i uvodnih trčanja.

Riječani su prvih 20 minuta uštimavali orkestar. Žilić je bio sponzor prvog pogotka Vojdodine, ali je odmah obranio dvije teške lopte, maestralno. Kada je Bračunova momčad uhvatila ritam lopta se brzo prenosila pred suparnička vrata. A Novosađani su momčad koja zna igrati, ima posjed lopte, akcije su brze i maštovite.

Problema su Riječani imali u defenzivi, posebice u uvodu, ostavljali su previše prostora suparnicima i upadali u probleme. Tako da su Vučko i Starčević bili često kao ribe na suhom.


Strijelci: 0-1 Simikić (7), 1-1 Linić (20), 2-1 Starčević (33), 3-1 Tońito (39), 3-2 Ubiparip (85).

Sudac: Vasiljević (Pula).

Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10575
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

MEĐUNARODNA PRIJATELJSKA UTAKMICA
Rijeka – Vojvodina 3:2 (3:1)


MEDULIN: Teren SC “Belvedere”, gledalaca 100. Sudija: Vasiljević (Pula). Strelci: Linić u 20, Vučko u 32. i Tonito u 37. za Rijeku, a Sikimić u 7. i Ubiparip u 85. minutu za Vojvodinu.
RIJEKA: Žilić, Šašić, Vučko, Stojaković, Rendulić, Linić, Bačvić, Mikić, Tonito, Bule, Šardani. Igrali su još: Radman, Šarok, Pršić, Budan, Kerkez, Selimović i Serić.
VOJVODINA: Balj, Stošić, Đurić, Petković, Čotra, Kačar, Popović, Dobrić, Tadić, Milutinović, Sikimić. Igrali su još: Kahriman, Ubiparip, Vukobratović, Davidov, Pantelić, Pavlović, Krasić i Despotović.

Fudbaleri Vojvodine izgubili su u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Medulinu od Rijeke - 2:3. Uprkos ranom vođstvu Novosađani su greškama dozvolili rivalu da preokrene rezultat koji su Novosađani do kraja uspeli samo da ublaže.Povela je Vojvodina golom Sikimića. U sledećih petnaestak minuta Vojvodina je propustila još dve sjajne šanse preko Sikimića i Dobrića, da bi kazna ubrzo stigla. Prvo su Balj i Petković bespotrebno kombinovali pred šesnaestercom, loptu je presekao Linić i izjednačio. Dvanaest minuta kasnije Čotra je nesmotreno faulirao suparničkog igrača pred kaznenim prostorom, a Vučko je iskoristio priliku za vođstvo. Kada je Španac Tonito povisio na 3:1 pet minuta kasnije činilo se da će Vojvodina pretrpeti ubedljiv poraz. Ipak, prelaskom Kačara na štopersku poziciju umesto Petkovića i ulaskom u igru iskusnih Pantelića i Davidova Vojvodina je ponovo odlično zaigrala. U nastavku je Despotović imao tri šanse, a Davidov dve, da bi samo Ubiparip u finišu meča zatresao mrežu rezerviste Radmana.
Sledeću utakmicu Vojvodina igra u subotu s Pulom u 14.30 sati. S. S.

Posle ovog Dnevnikovog izveštaja, bolje se osećam.Izgubili smo, ali se igralo.Veći broj grešaka u startu priprema je očekivana situacija.Posebno me je razvedrila rečenica iz Jutarnjeg:
...A Novosađani su momčad koja zna igrati, ima posjed lopte, akcije su brze i maštovite...
Ovo se ne sećam kada sam u nekim novinama pročitao.
Dakle, neće biti da smo mi dali golove iz greški protivnika (već smo ih primili iz takvih situacija) i, da je Rijeka imala sreće, koju domaći navijači teško da će videti i priznati.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
slavko085
Postovi: 187
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 5:54 pm
Lokacija: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post od slavko085 »

Kada ce ,pobogu,nasi izvestaci konacno nauciti prezimena igraca. TO su neke stvari,koje mi jako smetaju. Kao da kazete Milos Kresic,adut Cdka iz Mosve,pobedio je na Devnikovom turniru sa ekipom Carigradad. Ajdmo malo smirenije...
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
Zaključana tema