Pripreme za sezonu 2006/07

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Nisam 100% siguran,ali mislim da za Politehniku igra Vlada Gluscevic,mozda ne bi bilo lose sa njim malo porazgovarati posle utakmice :wink:
Slika
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Vojvodina-Politehnika 2:3 (2:0)

Strelci za nas Tadic i Despotovic pred kraj prvog poluvremena. Igra opet ocajna, bili smo 90 minuta u podredjenom polozaju, Rumuni nas nadtrcali. Novost je sto smo drugo poluvreme otvorili sa tri ofanzivca (Sikimic, Ubiparip, Kaludjerovic), ali nismo dosli ni do protivnickog sesnaesterca za 45 minuta. Bruka. Novosti su jos da je dvadesetak minuta odigrao i Davidov, a igrao nam je i Borislav Pavlovic, izgleda vracen sa pozajmice. Sve u svemu - tesko dju**e od fudbala. Agonija se nastavlja...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ne bih se mogao složiti sa ocenom utakmice od strane Budababe.Čini mi se da je ovo izrekao pod utiskom negativnog rezultata na kraju meča.
Inače, utakmica je imala dva različita poluvremena.U prvom smo igrali zaista dobro i dali 2 lepa gola.Čak je poluvreme donelo verovatno prvi osmeh zadovoljstva na licu Predsednika Butorovića..
Sastav Babalj, Nastić, Pekarić, Đurić, Stošić, Vukobratović, Tadić, Dobrić, Despotović, Milutinović i Opsenica je odigrao sasvim lepo.Držali smo igru i imali inicijativu.Par lucidnih dodavanja Tadića izmamilo je i prve aplauze.Veoma spremni Despotović se odlično kretao i vršio pritisak u oba smera na odbranu Politehnike.Odlično su podupirali Milutinović i Tadić, a uža odbrana Nastić, Pekarić, Đurić (posebno se istakao) Stošić delovali su veoma sigurno.Babalj nije imao pravog posla.Vukobratović odigrao solidno, kao i Dobrić.
Mrežu Rumuna načeo je Tadić, posle naše dobre akcije, kada je odbijenu loptu vešto sproveo nogom u gol, iz ne baš lake situacije.
Drugi gol je delo pokretljivog i brzog Despotovića, kada je izborenu loptu sa leve strane precizno nabacio Tadić, a Ranko u maniru vrsnog strelca, između visokih centarhalfova gostiju, zaplivao kroz vazduh i udarcem glavom zatresao mrežu.Videli smo i jedan beg Despotovića koji nije stigao niko od naših igrača da isprati, pa napad preko Opsenice koji je obećavao, ali ga nije dobro završio.Polušansu Dobrića i dobar šut Đurića.
Sve u svemu sigurna igra sa solidnim trčanjem, za koje će se videti da je bilo na nivou s obzirom kako se trčalo u drugom poluvremenu, kada su ušli ,,rezervisti,,.Ja sam bio na poluvremenu zadovoljan i igrom i rezultatom.Morate priznati 2:0 za 45 minuta je sasvim dobar rezultat, tako da sam prvi put ove jeseni pauzu između dva poluvremena proveo zadovoljan.
Drugo poluvreme šok.
U igri su ostali Babalj, Pekarić, Đurić i Vukobratović, a ušli na desnog beka Vujović (zašto tu, nije mi baš najjasnije, a pokazaće se da ćemo sve golove primiti posle akcija po toj strani), levog beka Čotra (krivac za treći gol, a tokom celog poluvremena mnogo je petljao sa loptom i odigravao unazad), Pavlović u vezu po desnoj strani i Popović po levoj, dok smo u napad ubacili 3 špica Sikimića, Kaluđerovića i Upiparipa.Od početka drugog poluvremena sve je prestalo da funkcioniše.Vratili smo ,,našu dobro prepoznatljivu igru,,.Ja tebi ti meni, pa nazad do golmana.Rumuni uzeše stvari u svoje ruke.Dadoše 2 gola, kroz razređenu našu odbranu (apsurd svi naši igrači na našoj polovini, a u odbrani promaja). Ali, svima na ovom forumu je to vrlo poznato stanje.Trčanje i borbrnost NULA.Lako su Rumuni došli do 3 gola u mreži Babalja.Drugi udarac iz blizine je zaustavio paradom ali je ipak lopta otkotrljala u mrežu
Prvi je bio majstorski, ako je Rumun nameravao tako da šutira, mada se meni čini da je hteo da centrira.Babalj zaista nemoćan.Treći sam već rekao da se Čotra spetljao i Rumun plasirao u mrežu, sa nekih 10ak metara po sredini gola, u levi donji ugao Babalja.
Kad je Rajevac video nemoć ovog sastava, uveo je Davidova umesto umornog Vukobratovića, Buača umesto Pavlovića na istu poziciju i Šušaka umesto Đurića.Na samom kraju Brkića umesto Babalja.
Međutim, agonija je ostala.Nešto malo bolji od ostalih Popović.
Meni je ova utakmica bila od velike koristi, a verovatno i svima u Klubu.Videlo se šta imamo, a šta nemamo.
Imamo fantastično fizički spremnog i željnog igre Ranka Despotovića.Niko, osim Milutinovića i Kačara nije mu ni blizu, po fizičkim mogućnostima.
Davno nisam video u našem timu igrača da ima takvu loptu i potez, sa glavom podignutom gore u svakoj akciji, kao mali Tadić.Jedini mu je nedostatak, prirodna kondicija.Fali mu daha,nema pluća.Ali to mogu drugi da kompenziraju, a i on da popravi.Vidan je napredak Milutinovića.Sazreva igrački.
Dobra uža odbrana i prava bi bila šteta da povratkom Kizita Stošić ili Đurić izgube mesto.No biće kartona i povreda i mesta za svu četvoricu
Ova utakmica je pokazala da Dobrić ipak ima mesta u 11, jer ako su alternativa oni koji su izašli na teren u 2 poluvremenu, sigurno je bolji od svih njih.
Davidov razočarenje.Izgledom i spremnošću, pa čak i nekim potezima.
Kaluđerović, što bi se reklo treba još da jede pasulja.Istina bolji je sigurno od Boškovića.Ipak je još za njega ovo velik preskok ranga, a nije imao ni pravih lopti.Tako da je ostao, kao nepoznanica.Krupan je, nije prespor, ali treba da uradi na skoku, okretnosti i čvrstini.
Pokušaj sa Vujovićem na desnom beku je promašaj.Nije čovek kriv.Prvi put verovatno igra tu poziciju.Ličilo mi je ovo na pokušaj traženja mesta za njega ili sticaj oklonosti da svi igraju na ovoj utakmici.Ostale, već znate.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Evo nekih slika sa utakmice...

SlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

PRIJATELJSKA UTAKMICA U MARADIKU
Sloga - Vojvodina 1:4 (0:0)

Kombinovani tim Vojvodine pobedio je u prijateljskoj fudbalskoj utakmici Slogu u Maradiku 4:1 (0:0). Golove za Novosađane postigli su Gojko Kačar tri i Vojo Ubiparip, a strelac za domaće bio je Mirko Curković.

Uprkos pobedi šef stručnog štaba Vojvodine Milovan Rajevac samo je delimično zadovoljan prikazanom partijom.
- Deo fudbalera koji su dobili šansu opravdao je očekivanja, ali je nekoliko njih odigralo katastrofalno - istakao je Rajevac.
Vojvodinu u subotu očekuje prvenstveni duel s Borcem u Čačku i meč u Maradiku bio je provera za potencijalne kandidate za sastav. U subotu zbog žutih kartona neće moći da igra Gojko Kačar. S. S.
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Post od DUB »

A naš "stručnjak" isprobava Kačara koji je već milion puta dokazao kakav je igrač a uz to ni neće igrati u Čačku umesto da traži rešenje za njegovo odsustvo...
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Korisnikov avatar
Friend
Postovi: 664
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:18 am

Post od Friend »

Dub svaka cast na zapazanju,ovo samo pokazuje koliko je ovaj nas nazovi trener blago receno zbunjen i ne zna gde mu je dupe,a gde glava :oops: !
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ne znam.Meni se nekako čini, da uz dosta lutanja koje je neminovno sa ovakvim igračkim kadrom, ipak nekako slažemo tim.Najvažnije je da smo najslabije odstranili iz prve postave (po meni najveća Rajevčeva zasluga) što već daje rezultat.Zato nisam spreman da mu tražim trn u oku, ako smo sklonili balvan iz njega.
Skrpili smo neku seriju dobrih rezultata ,,uzeli vazduha,, za dalji rad.Čak smo protiv Hajduka imali i neku igru i otvorili nove varijante (npr sa Buačom, kao alternativom brzog napada u tandemu sa Despotovićem) i ko zna koja će se još pokazati kao dobra (npr Stošić na desnom beku, Tadić na levom krilu, možda Nastić na desnom krilu ili sa traženjem mesta za Milutinovića u ovakvom sastavu i ko zna šta sve će se pokazati kao dobra vizija)?
Bata je obećao i nagrade, ali još da vidi igru i rezultat u Čačku (vrlo mudro, samo dokaz da čovek ima debelo iskustvo i zna kako se radi).Novinari su počeli da gledaju igrače na terenu, a ne da pišu slavopojke i žalopojke za pojedina imena.Sve ove okolnosti daju šansu Rajevcu da popravi loš utisak sa prvih utakmica i mišljenja sam da sada nije vreme za postavljanje pitanja poverenja.Svaka utakmica, pa i prijateljska donese neko korisno saznanje.Da li je Kačar trebao igrati u Maradiku?Izgleda logičniji odgovor da nije, ali ovi njegovi golovi otvaraju pitanja za zbunjivanje ili radovanje da on može da bude iznenadna efikasna potpora napadačima iz drugog plana?Ko će sad sve to složiti u ,,idealni sastav,,?
Vidi se da Rajevac pokušava da sklopi tim i da nije tvrdoglav čovek.Da li će biti Djumijeve (zle) sreće saznaće se do kraja jeseni?
PS Vidimo da bilo koji tim, kad nema dobre igrače (čitaj menadžment) ima iste probleme sa kojima se Vojvodina suočevala godinama: uprava smenjuje trenere.Pozicije Ješića i Bajevića nisu ništa bolje od pozicije Rajevca, pa čak i u našim okolnostima kad su u pitanju Zvezda i Partizan, uz svu logistiku gde god zakorače!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

PRIPREME IPAK U MEDULINU?

Operativci Vojvodine biraju bazu
Novi Sad - Direktor Vojvodine Cvetko Riđošić
i sportski direktor Radisav Rabrenović,

otputovali su juče u Medulin, gde bi trebalo da dogovore pojedinosti oko zimskih priprema.

Doduše, u igri je i tursko letovalište Antalija, ali su šanse istarskog grada, koji je nekada bio stalna baza Novosađana i u kojem su bili i prošle zime, mnogo veće.

Bilo kako bilo, Riđošić i Rabrenović se iz Hrvatske vraćaju večeras, posle čega će se definitiv­no znati gde će se "lale" pripremati od 15. januara do 5. februara naredne godine.


mladi putuju

Novina koju će "lale" uvesti ove zime jesu zimske pripreme i za mlađe kategorije. Tako će ka­detska ekipa (igrači rođeni 1990. godine) početkom januara otputovati u Medulin, dok će mla­đe selekcije (1991, 1992. i 1993. godište) u isto vreme biti na pripremama na Crnogorskom primorju, tačnije u Igalu.
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

MEDULIN I DEFINITIVNO

Vojvodina konačno odlučila o destinaciji za zimske pripreme
Novi Sad - "Lale" su, konačno prelomile, pa će njihova zimska baza,
počev od 14. januara, biti istarski grad Medulin.

U njemu će novosadska crveno-bela ekspedicija provesti tri sedmice, a povratak u "srpsku Atinu" zakazan je za 5. februar.

- Obišli smo sve objekte i uverili se da su uslovi zaista izvanredni - kaže tehnički direktor Radi­sav Rabrenović koji je, zajedno sa direktorom Cvetkom Riđošićem, u Medulinu boravio u sre­du i četvrtak. - Ono što je najvažnije, fudbalski tereni su u izuzetno dobrom stanju i uslovi za trening biće vrhunski.

Zahvaljujući ovakvoj odluci, tursko letovalište Antalija, koje je bilo alternativa Medulinu, defini­tivno je stavljeno ad akta. Ono što je, takođe, doprinelo da Istra dobije prioritet, jeste spisak klubova koji će se, u isto vreme kada i Vojvodina, pripremati u Medulinu.

- PMFC iz Pečuja, Videoton iz Sekešfehervara i slovačka Žilina, samo su neki od klubova koji će biti u Medulinu, a tu je i više slovenačkih i hrvatskih prvoligaša. Narednih dana sa njima će­mo obaviti neophodne konsultacije i definisati plan prijateljskih mečeva kojih bi, kako stvari sada stoje, trebalo da bude najmanje šest - precizira Rabrenović.
Zaključana tema