Pripreme za sezonu 2006/07

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Pripreme za sezonu 2006/07

Post od Dejan »

Drugi deo priprema ce biti odradjen na Tari gde ce se odigrati nekoliko kontrolnih utakmica.A kao generalna provera pred pocetak prvenstva zakazana je tekma protiv Zeleznicara u Sarajevu 29 jula!

Slika
Slika
Slika
Slike preuzete sa RF-foruma.
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Post od Djumi »

Prva utakmica se igra po danasnjim novinama u Kruscicu (Vojvodjansko selo).Rodno selo Rabrenovica :!: :D
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Nedelja,02.07. Kruscic-Vojvodina 18h
Sreda, 05.07. Becej-Vojvodina
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Vojvodina ukinula sve ekstra premije

To je za naše prilike revolucionarna novina: u novoj sezoni fudbaleri vojvodine neæe biti premirani za pobede i osvojene bodove!
Umesto toga, primenjivaæe se recept koji veæ godinama važi u Italiji - nagraðivaæe se samo konaèan uspeh, osvojen trofej u prvenstvu ili u kupu, odnosno plasman na tabeli koji omoguæava izlazak na evropsku scenu.
Suština je u sledeæem: u potpisanom ugovoru utvrðuje se visina godišnje plate, iznos koji æe se isplaæivati podeljen sa 12 meseènih rata. Tu, razume se, nema uravnilovke, veæ se godišnja primanja ugovaraju u skladu sa igraèkim kvalitetima svakog pojedinca (taj iznos u Vojvodini se uglavnom kreæe od 10.000 do 15.000 evra)
Za osvojenu titulu fudbaleri Vojvodine zaradili bi nagradu od 15.000 evra i to tako da bi 50 odsto tog iznosa dobili svi, a ostatak bi bio ispplaæen prema uèinku na terenu.
Ista nagrada sleduje i za trijumf u Kupu Srbije
, s tim što i za plasman u finale, pod uslovom da omoguæi uèešæe u Kupu UEFA, sleduje nagrada od 5.000 evra.
drugo mesto na tabeli donosi nagradu od 10.000, treæe 7.000, a èetvrto, samo pod uslovom da donosi uèešæe u Kupu UEFA, 6.000 evra. Sve nagrade, kao i u sluèaju one za titulu, isplatiæe se 50 odsto ravnomerno na sve igraèe, a druga polovina u zavisnosti od uèinka.
Kao što je u sluèaju nagraðivanja sve precizirano, tako se sve zna i kad su kazne u pitanju. Šef struènog štaba Vojvodine dužan je da svakog pojedinca za zarašeni žuti karton koji je dobio, a da uèinjeni prekršaj nije u interesu igre, kazni sa 50 evra. Za drugi žuti karton, odnosno iskljuèenje, kazna je 100 evra,a direktan crveni karton košta 200 evra.
Za sve vrste nedisciplinovanog ponašanja trener još ima pravo da kazni igraèa do hiljadu evra, dok u sluèajevima težih prekršaja visinu kazne odreðuje komisija u kojoj su generalni i tehnièki direktor, odnosno šef struènog štaba.
vaki prvotimac vojvodine detaljno je upoznat sa pojedinostima novog pravilnika o nagraðivanju, a zaboravnima je još uruèen taj dokument, tako da æe crno na belo svakome biti jasno šta mu sleduje u sluèajevima kad se postigne uspeh ili kad se prekrši klupska disciplina.
Na ovaj naèin, usvajanjem pravilnika kojim se ukudaju premije i posebno novèano nagraðuje samo konaèan uspeh, prekinuta je praksa da se tokom sezone, od utakmice do utakmice ili kroz cikluse, premiraju osvojeni bodovi. Na taj naèin najèešæe se dogaðalo da Vojvodinu skupo košta i ona pozicija na tabeli koja u suštini klubu ne donosi ništa. Ovako nagraðujuæi samo uspeh i to polovinom nagrade u skladu sa uèinkom na terenu, svaki igraè i ekipa u celini stimulisani su samo za najviše ciljeve.
prema tome, na pune džepove u Vojvodini ubuduæe mogu da raèunaju samo ambiciozni i uspešni.

M. Gavriloviæ
tekst postavio:Palic Crew
f89
Postovi: 14
Pridružio se: Uto Jun 20, 2006 12:38 am
Lokacija: Detelinara
Kontakt:

Post od f89 »

Dejan napisao:
Vojvodina ukinula sve ekstra premije

To je za naše prilike revolucionarna novina: u novoj sezoni fudbaleri vojvodine neæe biti premirani za pobede i osvojene bodove!
Umesto toga, primenjivaæe se recept koji veæ godinama važi u Italiji - nagraðivaæe se samo konaèan uspeh, osvojen trofej u prvenstvu ili u kupu, odnosno plasman na tabeli koji omoguæava izlazak na evropsku scenu.
Suština je u sledeæem: u potpisanom ugovoru utvrðuje se visina godišnje plate, iznos koji æe se isplaæivati podeljen sa 12 meseènih rata. Tu, razume se, nema uravnilovke, veæ se godišnja primanja ugovaraju u skladu sa igraèkim kvalitetima svakog pojedinca (taj iznos u Vojvodini se uglavnom kreæe od 10.000 do 15.000 evra)
Za osvojenu titulu fudbaleri Vojvodine zaradili bi nagradu od 15.000 evra i to tako da bi 50 odsto tog iznosa dobili svi, a ostatak bi bio ispplaæen prema uèinku na terenu.
Ista nagrada sleduje i za trijumf u Kupu Srbije
, s tim što i za plasman u finale, pod uslovom da omoguæi uèešæe u Kupu UEFA, sleduje nagrada od 5.000 evra.
drugo mesto na tabeli donosi nagradu od 10.000, treæe 7.000, a èetvrto, samo pod uslovom da donosi uèešæe u Kupu UEFA, 6.000 evra. Sve nagrade, kao i u sluèaju one za titulu, isplatiæe se 50 odsto ravnomerno na sve igraèe, a druga polovina u zavisnosti od uèinka.
Kao što je u sluèaju nagraðivanja sve precizirano, tako se sve zna i kad su kazne u pitanju. Šef struènog štaba Vojvodine dužan je da svakog pojedinca za zarašeni žuti karton koji je dobio, a da uèinjeni prekršaj nije u interesu igre, kazni sa 50 evra. Za drugi žuti karton, odnosno iskljuèenje, kazna je 100 evra,a direktan crveni karton košta 200 evra.
Za sve vrste nedisciplinovanog ponašanja trener još ima pravo da kazni igraèa do hiljadu evra, dok u sluèajevima težih prekršaja visinu kazne odreðuje komisija u kojoj su generalni i tehnièki direktor, odnosno šef struènog štaba.
vaki prvotimac vojvodine detaljno je upoznat sa pojedinostima novog pravilnika o nagraðivanju, a zaboravnima je još uruèen taj dokument, tako da æe crno na belo svakome biti jasno šta mu sleduje u sluèajevima kad se postigne uspeh ili kad se prekrši klupska disciplina.
Na ovaj naèin, usvajanjem pravilnika kojim se ukudaju premije i posebno novèano nagraðuje samo konaèan uspeh, prekinuta je praksa da se tokom sezone, od utakmice do utakmice ili kroz cikluse, premiraju osvojeni bodovi. Na taj naèin najèešæe se dogaðalo da Vojvodinu skupo košta i ona pozicija na tabeli koja u suštini klubu ne donosi ništa. Ovako nagraðujuæi samo uspeh i to polovinom nagrade u skladu sa uèinkom na terenu, svaki igraè i ekipa u celini stimulisani su samo za najviše ciljeve.
prema tome, na pune džepove u Vojvodini ubuduæe mogu da raèunaju samo ambiciozni i uspešni.

M. Gavriloviæ
tako i treba
mrzim beograd
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Post od Djumi »

6:0
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Korisnikov avatar
KDA
Postovi: 215
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 3:08 pm

Post od KDA »

Djumi napisao:6:0
Za ove iz Kruscica? :D
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Djumi napisao:6:0
Samo da ne krenemo stopama reprezentacije :lol: Mislim na pripremne meceve uoci SP,a posle kad krene zvanicna sezona debakl :!:
Slika
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

MLADOST (K) - VOJVODINA 0:6 (0:4)
Kruščić - Strelci: 0:1 Čović u 13 (iz penala), 0:2 Despotović u 15, 0:3 Čović u 31, 0:4 Davidov u 44 (iz penala), 0:5 Đurović u 82, 0:6 Dobrić u 84. minutu. Stadion: Mladost. Gledalaca: 500. Sudija: Dragutin Božović (Kula).

Za Vojvodinu su igrali:Kahriman, Nastić, Pekarić, Đurić, Nadlački, Davidov, vukobratović, Opsenica, Milutinović, Čović, Despotović. U nastavku: Babalj, Petković, Kačar, Dobrić, Šušak, Tadić, Đurović, Mijić, Radović, Mandić.
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Post od Stara Garda »

Stara Garda napisao:Sreda, 05.07. Becej-Vojvodina
Mala promena plana,ipak

Cetvrtak,Nadalj, Reprezentacija opstina Srbobran i Becej-Vojvodina
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Pre puta na visinske pripreme "lale" će odigrati i jedan prijateljski meč. U četvrtak, 6. jula, gostovaće u potiskom mestu Nadalj, gde će se povodom seoske slave sastati sa reprezentacijom Bečeja i Srbobrana.

Đ. V. 03.07.2006 02:33:09
Preuzet isečak iz novina, sa drugih naših foruma.
OD KADA JE NADALJ POTISKO MESTO?
Kad smo mi išli u školu bio je poslednje Šajkaško mesto u Vojvodini.No, danas je sve moguće, što bi babe rekle: ovi novi kasapi pod rep kolju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

NOVA PROVERA ZA NOVOSADSKOG SUPERLIGAŠA

Fudbaleri Vojvodine odigraće još jednu prijateljsku utakmicu pre polaska na bazične pripreme na Taru. Crveno-beli danas gostuju u Nadalju, a rival će im biti selekcija opština Bečej - Srbobran.



Poznato je da u ovom delu Bačke Vojvodina ima veliki broj navijača, a Novosađani imaju dvostruku nameru. Žele da još više učvrste pozicije u ovom delu Pokrajine, ali i da u direktnom duelu provere ima li interesantnih igrača kadrih da ponesu crveno-beli dres i okušaju se u elitnoj konkurenciji.

Posle prve provere u Kruščiću (6:0), šef stručnog štaba Zoran Marić u principu je bio zadovoljan prikazanim, ali i oprezan u davanju konačnih ocena.
I današnji duel poslužiće stručnom štabu da se uvere u mogućnosti novajlija koje će predvoditi centarfor Ivan Bošković, koji je u Vojvodinu stigao na dve godine iz podgoričke Budućnosti. Uz njega, još jednom će se navijačima predstaviti Davidov ( Borac, Čačak), Opsenica i Babalj (Mladost, Apatin), a Nadlački (Kikinda), Mijić (Spartak) i Radović (OFK Beograd) pokušaće da se nametnu Mariću i obezbede mesta na spisku putnika za dvadesetodnevne pripreme. Pored njih i plejada mladih fudbalera pristiglih iz podmlatka ima istu želju, a Zoran Marić je jasan:

- Na Taru će ići 28 fudbalera, 24 igrača i četvorica golmana. Mnogi će dobiti šansu da se dokažu, a što se novajlija tiče, moraće u startu da me uvere da su bolji od igrača iz našeg pogona.

Kapiten Nino Pekarić guta prve kilometre kako bi što spremnije dočekao sledeću fazu:
- Nije nam lako, a prinuđeni smo i da se selimo s terena na teren, pošto se naš centar u Veterniku renovira, a na stadionu nismo mogli da vežbamo zbog koncerta Erosa Ramacotija. Zato se i ovim putem zahvaljujem FK Novi Sad, koji nam je omogućio da treniramo na Detelinari - istakao je kapiten Vojvodine, uz napomenu da će Vojvodina i danas pružiti dobru partiju.

Današnja utakmica u Nadalju, Selekcija Bečej - Srbobran - FK Vojvodina počinje u 18 sati
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

Dejan napisao:Onda bi Nastic mogao da igra znatno ofanzivnije i sam je u par navrata rekao da mu vise odgovara mesto u vezi i kako sam kaze rodjen je napadac!

Danas je igrao napadača u Nadalju, ali nije dobio ni jednu upotrebljivu loptu.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ne znam kako se, posle utakmice u Nadalju, osećaju gospoda treneri, direktori i igrači, ali mene je sramota da progovorim reč o igri Vojvodine.Neka je to bio i drugi, treći ili peti sastav, tako ne može da se igra pod slavnim imenom u tradicionalnim dresevima, u kojim su znoj prolivali Velker, Vasić, Boškov, Toza.... da ne nabrajam više.Ovakav sastav, u tim dresevima, ne bi smeo javno da igra ni na prvomajskom uranku.Danas je Voša igrala kao da je Vojvodina iz Bačkog Gradišta na komšijskom derbiju za rezultat i prestiž na tabeli.
Ne sme nas zavarati 4:0.Prvo poluvreme je bilo 0:0 u ravnopravnoj igri sa Reprezentacijom bečejskog sreza, gde je najstariji igrač bio i najbolji na terenu a on se zove : IVICA MILIVOJEV.Naši derani treba da jedu još puno pasulja da bi mu stali na crtu.E, kada je on izašao, a za njim ostali i počela ulaziti rezervisti, mi smo preuzeli ,,igru,,.A, u drugom poluvremenu počeli da dajemo golove gotovo 100% nadaljskoj ekipi.Ekipi koja igra u poslednjoj ligi i nalazi se negde u sredini tabele.Od ta 4 gola domaćini su bili gostoljubivi i poklonili nam 2, a 2 smo dali posle solidnih akcija.
Ono što je za mene bilo od neprocenjive koristi na ovoj utakmici je to što sam razrešio večito lično pitanje: koliki je individualni kvalitet naših igrača u odnosu na pravu referencu, a ona se zove NAJNIŽI RANG TAKMIČENJA.Na prvoligaškim utakmicama i u derbijima, nisam mogao da izvedem pravu komparaciju, jer su drugi faktori maskirali stvarne vrednosti naših igrača (motivacija, trema, fizička sprema, ,,kvalitet,, protivnika prvoligaškog ranga, taktika, sudije i sl.).
U Nadalju car je bi go.Znači ništa od ovog navedenog.Rezultat:naši igraju isto i u Nadalju i u Novom Sadu: ne mogu da se sastave.
Možemo mi pretvoriti Stadion Vojvodine u Vembli, ali ako ovakvi budu istrčavali na teren-džabe smo krečili.
Uzdam se da će se Predsednik umešati i u neposrednu proizvodnju.Suviše je igrača blizu prvog tima, a ,,duvaju,, i u Nadalju.Znam da će sve to dosta drugačije izgledati sa Davidovim, Opsenicom, Pekarićem, Boškovićem, Despotovićem....ali šta ako se oni povrede, kartoni i slične nedaće?Gde je onda Evropa?
Na kraju, po ko zna koji put o golmanima (skoro nećemo imati golmana kalibra Todića).Naši golmani, danas, nisu imali posla, ali, po mom laičkom mišljenju mi se čini da je Andrić (golman Bečeja, koji je u prvom poluvremenu stajao na golu zavičajnog mesta) kvalitetniji od Babalja.Babalj jeste korpulentniji, ali mi je Andrić mnogo spretniji i sigurniji(izuzetno loši Đurović ga nije savladao ni iz situacije ,,oči u oči,,)
Danas su nešto pokazali Kovačević, Čović, Colić, Ubiparip. Nastić dug i brz korak. Kačar i Nadlački umerenu borbenost..Svi ostali naši akteri nisu vredni komentara.
Očekujem još pravih pojačanja, kako bi mogao da idem na stadion sa realnom nadom da će se igrati dobar fudbal u Novom Sadu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Uh,gos'n Turija.... bolje da sam ovaj vas post procitao ujutro nego sad pred spavanje.Evo ti moje vidjenje trenutne situacije.Mislim da smo se solidno (za nase uslove,i tradiciju u zadnjih nekoliko prelaznih rokova) pojacali,ali takodje znam (pogotovo sada,posle zavrsenog Svetskog prvenstva,gde se demonstrira defanzivna igra tokom svih 90 minuta) da nama ni Klose ne bi pomogao,jer nam se trener drzi defanzivne igre k'o pijan plota.Jos ce sad imati dobar alibi,otisli Vukelja i Maradona,defanziva je hit u svetu,i domace utakmice cemo igrati u gostima.... A kad pogledas samo malo oko sebe i zaviris recimo u Nemacku reprezentaciju i shvatis koliko su oni ustvari nemocni igraci,tehnicki tanki,odbrana spora,ali... ne praktikuju defanzivu,napad je najbolja odbrana,sa ovakvim igracima uci u polufinale mozes samo napadom i srcanoscu,defanzivom 100% ne.A opet kada ih pogledas,nema tu mudrovanja,najprostija stvar je po pravilu uvek i najkvalitetnija.Kako Nemci igraju,samo pas igra,nema tu ni extra mnogo kretanja,Balak totalno out,Klose nema snage za 90 minuta,Podolski neiskusan,Nojvil mator,ali pas igra pokriva sve slabosti,evo sad se prisetih i Partizanove igre za Tumbino vreme,pa m..u mu j...m,kako mi ne mozemo nikada tako?Dokle defanziva i losa,ocajna igra.... ne znam vise ni sta ni zasto pisem,ali se nadam da svi shvacate sta zelim reci... pozdrav!!!!
Slika
Zaključana tema