Backa (BP)-Vojvodina 1:2

Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post od Djumi »

Nas Tim je poceo ozbiljno da "gura" loptu i tu nema dileme.Utakmica sa Backom je pokazala da postajemo i takmicari jer je odnos prema igri bio vise nego ozbiljan. Djuric, Milutinovic, Kacar, Djurovic, Spasojevic, Maslic, Pavlovic su momci koji su buducnost Vose ali samo uz kvalitetan rad i mirnu "glavu".
Vrednovanje kvaliteta igraca je vrlo osetljivo pitanje a istovremeno i odgovornost. Najbitniji segment u stvaranju jednog tima je nacin igre iz koga ce se definisati mladi igraci i olaksati im se ulazak u I tim. Neki od ovih momaka su igrali bolje a neki losije ali su svi ispunjavali zadate im obaveze i to me raduje.
Kao trener sam uvek vrednovao igrace po kvalitetu ali kada stariji igraci ne odskacu od mladjih, onda sam uvek davao sansu mladima. To je moje opredelenje!
U Palanci nisu igrali :Canovic, Kizito, Stepanov, Pekaric, Dundjerski, Dragutinovic i Vukelja, ali mi smo poceli da se ponavljamo u nacinu igre. Naravno da utakmica u B.Palanci nije razlog za hvalospeve jer oni su ipak III liga ali obzirom da nismo igrali dugo prijateljske utakmice jeste pokazatelj u kom pravcu ide ovaj Tim.
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4005
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: HRABO

Post od budababa »

slavko napisao:Iako trenutno sve trese groznica povodom utakmice SCG-Spanija, ja danocno mislim na subotu i utakmicu sa Borcem!
Slavko, veruj da nisi jedini. Dok vecina odbrojava dane do srede, ja na sve to dodajem trojku i zeljno iscekujem subotu i mec u Cacku. Ma kakva reprezentacija, jedan klub na svetu volim ja...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Milan Djuricic

Post od Turija »

Djumi napisao: Kao trener sam uvek vrednovao igrace po kvalitetu ali kada stariji igraci ne odskacu od mladjih,onda sam uvek davao sansu mladima.To je moje opredeljenje!
Potpuno podržavam stav.

Ne mogu da se ne osvrnem na današnju utakmicu mladih reprezentacija i ono šta je uradio Okuka, poput Travice, Voši.Izbacio nam iz reprezentacije Čanovića, Lazarevića, nije pozvao Pavlovića i šlag na tortu kapitena Vojvodine Stepanova preselio na klupu na utakmici u Novom Sadu.Da nije malo mnogo Dragomire za uzvrat za sve ono što ti je dala u trenerskoj karijeri ista ta klupa na kojoj si danas sedeo?
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: Milan Djuricic

Post od Djumi »

Turija napisao:
Djumi napisao: Kao trener sam uvek vrednovao igrace po kvalitetu ali kada stariji igraci ne odskacu od mladjih,onda sam uvek davao sansu mladima.To je moje opredeljenje!
Potpuno podržavam stav.

Ne mogu da se ne osvrnem na današnju utakmicu mladih reprezentacija i ono šta je uradio Okuka, poput Travice, Voši.Izbacio nam iz reprezentacije Čanovića, Lazarevića, nije pozvao Pavlovića i šlag na tortu kapitena Vojvodine Stepanova preselio na klupu na utakmici u Novom Sadu.Da nije malo mnogo Dragomire za uzvrat za sve ono što ti je dala u trenerskoj karijeri ista ta klupa na kojoj si danas sedeo?
Slažem se :!: Jedini moj komentar:BEZOBRAZLUK :!: :idea: :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Ne znam sto nije igrao Stepanov i to nije u redu.
Ali nema potrebe sada napadati Okuku i remetiti dobru atmosferu koja se napravila oko reprezentacije.Vazno je da smo pobedili,a da nismo....
I ja cekam Cacak,ali veoma mi je vazna utakmica sa Spanijom,ipak igra nas drzavni tim.
Ne svidja mi se kada neko to omalovazava,pa ne moramo mi biti kao cigani pa da pljujemo po repki i to samo zato da bi time izbili u centar paznje i napravili se pametni.
Ipak smo svi pre svega Srbi(i drugi gradjani ove zemlje) pa tek onda Novosadjani(i Vojvodjani) i zato reprezentacija bez obzira na sve treba da bude na prvom mestu,barem meni jeste.Ako drugima nije onda je to jos samo jedan dokaz u kakvom cudnom vremenu zivimo sa iskrivljenim shvatanjima o sistemu vrednosti.
slavko
Postovi: 174
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 4:34 pm
Lokacija: Jel to bitno??? Samo da si zdra'o

Re: HRABRO

Post od slavko »

budababa napisao:
slavko napisao:Iako trenutno sve trese groznica povodom utakmice SCG-Spanija, ja danocno mislim na subotu i utakmicu sa Borcem!
Slavko, veruj da nisi jedini. Dok vecina odbrojava dane do srede, ja na sve to dodajem trojku i zeljno iscekujem subotu i mec u Cacku. Ma kakva reprezentacija, jedan klub na svetu volim ja...

Veruj mi da zelim plavima sve najbolje,ali Borac i Cacak su mi trenutno preci i od Marakane i od Kezmana,Raula i ostalih. Nije to neki 'vojvodjanski patriotizam' ali... Uz VOsu sam 365 (a ponekad i 366:)) dana u godini i preca mi je od reprezentacije!
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Ni sam ne znas da si to napisao samo zato da bi se osetio vazan i drugaciji od ostalih.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

za ice

Post od Turija »

Ice, ne razumem tvoje stavove, da ako se nešto realno kaže za selektorov izbor igrača da je to napad na Reprezentaciju.Po meni Okuka nije reprezentacija.Reprezentacija je sigurno veća institucija od Voše, ali je Voša sigurno veća od Okuke.Zna to i on. Neka se samo seti skora Veleža sa Vošom.Mi jesmo u krizi. Pa, i drugim velikim klubovima kriza dođe i prođe, ali tradicija ostaje.
Mi navijači Vojvodine nismo nerealni navijači i da sada, recimo tražimo od Petkovića da pozove Marka Jovanovića, ali zar smatraš da bi pozivom Čanovića, Pavlovića Lazarevića i igrom Stepanova mlada Reprezentacija bila slabija?Pa, sam si ovde otvorio topik ,,hoćemo Lazarevića,,.Da je neki igrač iz Voše, juče i danas, igrao u našoj Reprezentaciji, da li bi već sada mislili na subotu ili bi to počeli od četvrtka?
Vojvodini je interes da napravi dobre mlade igrače i da oni onda igraju u reprezentaciji,.Kad-tad ćemo morati prodati te igrače, ali nije ista cena, ako su oni reprezentativci.Posle se čudimo zašto se Voša bori za opstanak?Pa zato što nemamo para.Kad smo prodali Takača namestili smo reflektore.
Diskreciono i legitimno je pravo Okuke da ne pozove nijednog igrača Vojvodine, čak i ako naši igrači to apsolutno zaslužuju.OK, ali onda on ne može imati podršku Voše.On radi protiv interesa našeg kluba i Reprezentacije
Ne razumem ni stav kako je sve dobro kad se pobedi, a kad se sledeći put izgubi biće drvlje i kamenje. I, ono što je bilo dobro neće valjati.Stojković je dobro branio, ali odbrana nam je bila šuplja i čista je sreća što su Španci bili neefikasni i smušeni pred golom, pa je ostalo 1:0.
Od sekundarnog je značaja to što je Okuka bio trener Vojvodine i što se utakmica igrala u Novom Sadu, a da u njoj nije bio nijedan igrač Vojvodine.To je, već stvar morala.
PRIJATELJ

Post od PRIJATELJ »

Turija,kako ti to znas lepo da kazes za reprezentaciju a nemas iste arsine za klub.TRENER PRAVI TIM I ODGOVARA ZA REZULTATE.A oni su za svakog normalnog naj vazniji.Jesmo li zadovoljni sto nam je neko iz kluba igrao u Belgiji i izgubismo deprimirajuce.A dal trener ima neki interes,zabole me uvo ako pobedjuje.Evo ti primer:nas trener je sad prebacio neke omladince u prvi tim.Za jednog tvrde da ne moze(a i ne igra)ni za omladince a kamoli za prvi tim.Sta ima veze sto je on iz Indjije ako trener bude pobedjivao sa njim u timu.Pozdrav.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

E moj PRIJATELJU ja stvarno ne vidim odakle ti vise snage da sve iskoristis da napadnes trenera? Posto si dobro obavesten siguran sam da si upoznat da je ovaj tim skrpljen od nicega i da je ponajmanji uticaj na njegovo formiranje imao terener. Oterani su neki graci koji su imali sumnjive likove za finasijere i dovedeni oni koji nista nisu kostali. Naracito mi je drago sto je pruzena sansa nasoj deci koja ce sigurno bolje igrati neko oni kojima su finansijeri iz podzemlja! Sto se tice "nase" reprezentacije ona je samo bedni servis nasa dva rezimska kluba i trenutno mocnih ljudi. Izbio problem sa F.S. Crne Gore i ko dobija po nosu? Pa, naravno mi. Canovic je kao rezerva bio reprezentaciji a sada kada je postao prvi golman presao je na klupu? Usput juce smo igrali ocajno i samo neverovatna sreca je sprecila Spance da pobede sasvim zasluzeno(bilo je milina gledati Inijestu i njhovog igraca sa brojem 9)!
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Turija,pogresno si me shvatio.
Uopste mi je nebitan Okuka,ali mi je bitna reprezentacija.
I ja se slazem da bi trebali neki nasi igraci da igraju,ali kad vec igraju sta sad mi treba da radimo,da pljujemo po reprezentaciji?
Meni je reprezentacija najveca svetinja,veca od Vose i to je sasvim normalno jer svoju zemlju volim iznad svega.
Ja uopste nisam stavio akcenat na to da li neki igraci igraju ili ne,nego na to sto su pojedinci izjavili da im je preci Cacak od utakmice sa Spanijom.
To je sramota i to je jednostavno ciganska logika,a sve potice iz toga da pojedini tipovi time zele da pokazu kako su zestoke face i da uvek idu u kontrasmeru.
Ja razumem da je nekima svake subote odlican provod na Vosinim utakmicama,da su tu oni pored tekme i zbog druzenja,ali ne mogu da razumem da se zbog toga udara na reprezentaciju.to su razlicite stvari,a reprezentacija je svetinja jer su tu u pitanju visi interesi i novac nije dominantan(bar ne bi trebao da bude).
Dakle,Turija nema potrebe da mi pricas o nasim igracima,uostalom ja sam pre svega mislio na A reprezentaciju.
Inace,nerealno je ocekivati da za mladu reprezentaciju igra na primer Lazarevic kada on nije standardan ni u Vosi.
Razmislite malo o svemu ovome i molim vas nemojte da budete na istoj razini na kojoj su i cigani.
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: za ice

Post od Djumi »

Turija napisao:Diskreciono i legitimno je pravo Okuke da ne pozove nijednog igrača Vojvodine, čak i ako naši igrači to apsolutno zaslužuju.OK, ali onda on ne može imati podršku Voše.On radi protiv interesa našeg kluba i Reprezentacije
Ne razumem ni stav kako je sve dobro kad se pobedi, a kad se sledeći put izgubi biće drvlje i kamenje. I, ono što je bilo dobro neće valjati......To je, već stvar morala.
Turija rakao si sustinu :!:
Reprezentacija je institucija samo onda kada se radi po principima fudbala(tad i ako se pogresi,nije problem).A ako u reprezentaciji vladaju odnosi koji vladaju(zakon jaceg) onda i ne zasluzuje postovanje.Ista stvar se desava i sa himnom Hej Sloveni!
Branislav Ivanovic(igrac sa brojem 2) je debitovao u Sremu kad sam ja bio trener Srema.On je odlican Desni bek ali kad poredim njega i Stepanova na poziciji Centralnog Beka,onda je STEPANOV u prednosti.Konacno Ivanovic i u OFK-u igra desnog beka.
Sve ovo pokazuje koliko je bitno odredjenim mocnicima da se njihovi igraci pojave protiv Spanaca(zbog prodaje).Konacno zasto je Kosanovic morao da ode :!: :!: :?: :?: Izgleda da je na sukobu KOSANOVIC-FS CRNE GORE najveci gubitnik F.K.VOJVODINA :!:
Pa na Evropskom prvenstvu za mlade nije igrao Krasic a igrali su neki igraci koji su rezerve u svojim klubovima.
Nemojte samo da mi neko kaze da je Lazar Popovic iz Cukarickog bolji igrac od Vukelje.
Jedini izlaz iz ovoga je da napravimo rezultat a uporedo stim da klub izadje iz krize :!: Imati novac neznaci biti pametan :!:
P.S.Dali to neko pokusava da deli omladince Vose po tome odakle su :?:
Pavlovic je poreklom iz Bosne kao i moji roditelji :!: .....tu ima neka veza :D :idea: :wink:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

E moj Ice, ti kao prijatelj prosto trazis sukob na ovom forumu? Pametan si momak i ne zelim da ti solim pamet ali to nije reprezentacija nase drzave vec reprezentacija fudbalskog saveza(a sam znas ko sedi u njoj)! Nas klub je izgubio svoje zasluzeno mesto u celoj nasoj fudbalskoj organizaciji i zbog toga nema nikog od nasih u prvih 11. Kosanovic se povuce ko najgori kukavica i ceh za nezvanje Dejinih igraca plati VojvodinaKoji je to bolji odbrambeni igrac od Stepanova? Zasto u reprezentaciji nije bilo Pavlovica,momka koji je obelizo prva dva kola nase lige? Sama cinjenica da se nasi igraci ne zovu smanjuje im cenu sto normalno slabi finansijsku moc naseg kluba(koja je i onako nikakva) sto opet pokazuje sta su gospoda iz saveza namislili sa starom damom srpskog fudbala!
Ni navijaci Manchester Uniteda ne prate reprezentaciju Engleske pa ih niko ne proziva da nisu Englezi, ne znam zbog cega bi mi davali podrsku nekoj reprezentaciji iza koje stoje Djoric,Savicevic,Piksi,Miljanic,Terzic,Bulic,Karadzic....(stomak mi se prevrnuo od ovih imena)
p.s. Uvek bi menjao 10 pobeda protiv Spanaca za tri boda u Cacku!
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4005
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Reprezentacija, takva kakva je sad, mi nikad (ali nikad) nece biti ispred Vojvodine kao fudbalskog kluba. Ice, morao bi da razgranicis ideal i realno stanje koje vlada u i oko reprezentacije. Da se kod nas radi kao, recimo, u Engleskoj, da se uvek pozivaju najspremniji (fizicki i mentalno), da se status u reprezentaciji stice od mladjih kategorija i uz neprestano dokazivanje, i ja bih bio uz takvu reprezentaciju. Medjutim, kod nas je sve naopako, reprezentacija se pretvorila u jednu veliku provodadzijsku organizaciju i pojedine interesne grupe u svemu tome mlate ogroman novac. Misli li neko da su Milivoje Cirkovic i Dusan Basta(rd) taj kalibar da mogu da igraju za svoju zemlju. Tesko. Ignorisu se igraci iz manjih klubova (naravno, zna se ko su "veliki"), a ako neko iz tih manjih klubova i uspe da "izbori" mesto u reprezentaciji, znajte da ce vrlo brzo postati igrac Partizana ili Zvezde. Sta je ovde uzrok, a sta posledica manje je vazno. Zato, meni ce i dalje na prvom mestu biti klub, ali to ne znaci da necu navijati za svoju zemlju, kako god da se protivnik zvao.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Milan Djuricic

Post od Djumi »

Ice zaista nisam imao nameru da se mesam u posao mog kolege.On sastavlja tim i odgovara za rezultate.Pobedili smo Spaniju i to je najvaznije :!: Prosto sam hteo da iznesm misljenje o 2 igraca koje sam trenirao i trenutno treniram,odnosno da kazem ono sto mislim,jer sam danas razgovarao sa Stepanovom i mogu ti reci da ga je mnogo pogodilo to sto nije igrao.
Veruj mi da se nikome ne ulagujem a jos manje zelim da dolivam ulje na vatru.Navijam za Reprezentaciju svim srcem ali isto tako imam pravo na misljenje.Pozdrav :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Zaključana tema