Vojvodina-Zenit (St. Peterburg)

Zaključana tema

Ishod utakmice:

Pobeda Zenita
4
10%
Nereseno
14
36%
Pobeda Vojvodine
21
54%
 
Ukupno glasova: 39

Korisnikov avatar
PeraSK
Postovi: 90
Pridružio se: Sub Avg 16, 2008 10:19 am

Post od PeraSK »

VOŠA: Zenit prejak i bez Aršavina
Subota, 7. februar 2009. 21:21

Vojvodina je u poslednjoj kontroli na pripremama u Antaliji doživela najteži poraz, doduše od ubedljivo najkvalitetnijeg rivala.

Osvajač Superkupa Evrope, ruski Zenit, je pobedio 3:0.

U 15. minutu Husti je preciznim udarcem savladao golmana Brkića, a isto je učinio i Jonov u 71, na asistenciju Danija, šutem sa osam metara.

Konačan rezultat postavio je Timoščuk sa bele tačke posle grubog starta Pantelića nad Anjukovim. Tom prilikom je iskusni napadač Vojvodine dobio crveni karton.

Zenit je, pokazalo se, ipak prejak za jesenjeg vicešampiona Srbije... Čak i bez doskorašnje prve zvezde, Andreja Aršavina, koji je prodat Arsenalu.

Vojvodina je igrala u sastavu: Brkić, Kizito, Stošić, Đurić, Milutinović, Popović, Grozdanoski, Tadić, Buač, Aleksić, Mrđa.

Od 46. minuta: Stojanović, Lakić, Pantelić i Đurovski.

(MONDO)
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

PeraSK napisao:
VOŠA: Zenit prejak i bez Aršavina
Subota, 7. februar 2009. 21:21

(MONDO)
Znao sam da će dominirati takvi naslovi, ali neka im je na ,,čast" (a, nisu u stanju ni imena naših igrača tačno da napišu.Kakav sad Stojanović :oops: ?Ko zna ima li u ovom ,,izveštaju" bar pola stvari tačno :oops: ).

A, ja bih pre rekao: Vojvodina slaba bez Hucišvilija (ako zaista nije igrao), ali neka je na čast i nama što nismo izveli najjači sastav.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Alan Ford
Postovi: 397
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 6:13 pm
Lokacija: Novi Sad - Vojvodina

Post od Alan Ford »

Izuzetno korisna utakmica, i treba da nam je cast sto smo igrali protiv osvajaca super kupa Evrope.
Ako smo odigrali posteno i pruzili 100% mogucnosti, onda je rezultat u drugom planu.

Od najboljih mozes mnogo da naucis...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Evo sad barem tačnih informacija sa utakmice, mada Sava štedi reči (i hartiju u Dnevniku) kao da su zlatne :oops:
PRIPREME NOVOSAĐANA U TURSKOJ
Zenit – Vojvodina 3:0 (1:0)


BELEK: SC “Arkadija”, gledalaca 150, sudija: Strelci: Fazulin u 15, Zonov u 70. i Timoščuk u 72. minutu (iz jedanaesterca). Crveni karton: Pantelić (Vojvodina).
ZENIT: Centrofalski, Anjukov, Križanac, Širokov, Hobošćan, Timoščuk, Denisov, Fazulin, Dani, Husti, Teke. Igrali su još: Malafejev, Pogrebnjak, Semišov i Zonov.
VOJVODINA: Brkić, Stošić, Kizito, Đurić, Mijatović, Popović, Buač, Grozdanoski, Tadić, Aleksić, Mrđa. Igrali su još: Leandro, Pantelić, Stjepanović, Lakić, Hucišvili, Đurovski, Lovrić.

Zenit je pokvario raspoloženje fudbalerima Vojvodine uoči povratka iz Turske. Rusi su bili prejaki za ekipu LJupka Petrovića, a to su dokazali s tri gola u Brkićevoj mreži. Podsećamo, istim rezultatom u prvom meču u Antaliji od Voše je bio bolji i rumunski Temišvar (0:3).

Ekipa iz Sankt Petersburga je u vođstvo došla posle prekida koji je izveden pre nego što su igrači Vojvodine uspeli da se snađu, pa Fazulinu nije bilo teško da iz blizine savlada Brkića. Drugi pogodak Rusi su postigli u finišu. Bio je to solo-prodor Jonova, koji je lako prošao po desnom boku odbrane Vojvodine, a onda, preciznim udarcem po zemlji, pogodio suprotni ugao. Dva minuta kasnije usledio je i konačan rezultat kojem je prethodio jedanaesterac. Najstroža kazna dosuđena je posle nesmotrenog starta Kizita nad Jonovom. Precizan s bele tačke bio je ukrajinski internacionalac Timoščuk. Vojvodina ni jednom nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol Rusa.

Posle meča tehniko Vojvodine Radisav Rabrenović sportski je priznao:
- Zenit je čudo o ekipe. Ovo je za nas veliko iskustvo, a šteta je samo što je Pantelić, zbog prigovora, dobio crveni karton.
Vojvodina danas ima poslednji trening u Antaliji, a sutra se vraća za Novi Sad.
S. S.
Slažem se sa Rabrenom samo za ono da je utakmica za nas veliko iskustvo (a verovatno su se i Rusi naoštrili posle blede pobede nad Slavenom)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Turija napisao:(a verovatno su se i Rusi naoštrili posle blede pobede nad Slavenom)
E ovo je ono sto mene uvek najvise boli.Nije problem poraz,vec sto uvek nekako losije prodjemo od ekipa za koje mislimo da su u nasem rangu ili jos i slabije.Primera je milion,a jedan od najdrasticnijih je recimo onaj kad odemo na Marakanu i retko kad izdrzimo vise od 15 minuta,a sve ostale ekipe ga prime u 60.,70. ili cak 80. minutu.
Zasto smo mi uvek ti,koji su medju jednakima najslabiji?
Poslednja izmena od Voja u Sub Feb 07, 2009 11:43 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika
Korisnikov avatar
masta_ace
Postovi: 216
Pridružio se: Pon Avg 13, 2007 9:12 pm

Post od masta_ace »

Voja napisao:
Turija napisao:(a verovatno su se i Rusi naoštrili posle blede pobede nad Slavenom)
E ovo je ono sto mene uvek najvise boli.Nije problem poraz,vec sto uvek nekako losije prodjemo od ekipa za kojemislimo da su u nasem rangu ili jos i slabije.Primera je milion,a jedan od najdrasticnijih je recimo onaj kad odemo na Marakanu i retko kad izdrzimo vise od 15 minuta,a sve ostale ekipe gaprime u 60.,70. ili cak 80. minutu.
Zasto smo mi uvek ti,koji su medju jednakima najslabiji?
Ово си у праву, и мене јако боли ово и чињеница да је необјашњиво шта је то у нама.

Исто као што ОФК, Борац и остали клубови испадну тек у четвртфиналу, полуфиналу купа и то од суперлигаша, а једино ми сваке године нову бруку и нова задовољства свима у јавности пружамо. Па како тај ОФКа никад не изгуби од неког ЧСКа а ми од сличних тимова већ по навици само МИ пуцамо.
Одлутао сам мало од теме, ал ваљда сам био разумљив.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

masta_ace napisao:
Voja napisao:
Turija napisao:(a verovatno su se i Rusi naoštrili posle blede pobede nad Slavenom)
E ovo je ono sto mene uvek najvise boli.Nije problem poraz,vec sto uvek nekako losije prodjemo od ekipa za kojemislimo da su u nasem rangu ili jos i slabije.Primera je milion,a jedan od najdrasticnijih je recimo onaj kad odemo na Marakanu i retko kad izdrzimo vise od 15 minuta,a sve ostale ekipe gaprime u 60.,70. ili cak 80. minutu.
Zasto smo mi uvek ti,koji su medju jednakima najslabiji?
Ово си у праву, и мене јако боли ово и чињеница да је необјашњиво шта је то у нама.

Исто као што ОФК, Борац и остали клубови испадну тек у четвртфиналу, полуфиналу купа и то од суперлигаша, а једино ми сваке године нову бруку и нова задовољства свима у јавности пружамо. Па како тај ОФКа никад не изгуби од неког ЧСКа а ми од сличних тимова већ по навици само МИ пуцамо.
Одлутао сам мало од теме, ал ваљда сам био разумљив.
Po mome mišljenju problem je u glavama.I to ne samo igrača.Kompletnog Kluba u zadnjim decenijama (osim diskontinuiteta 88/89),Nemamo kontakta sa metropolama (to je na neki način ta priča o neiskustvu salašara u velikom gradu).
Zašto OFK može da odoli, bar 70 minuta?Zato što sede u istim kafanama, sreću se na istim mestima, ulicama,... sa svim ,,strukturama" iz blizanaca.I, onda vide da oni nisu skoro ništa bolji od njih samih (ili ne mnogo), dok naši misle da nas i njih deli Galaksija.
E, sad će neko reći, a zašto ispadamo od autsajdera i sela?Pa, baš zbog tog istog provincijskog mentaliteta.Jer nismo sigurni da smo jači od tih ekipa.I, naravno da na njihovom (tj gostujućem) vrućem terenu gubimo. Igramo sa prikrivenim unutrašnjim strahom, a nadmenim spoljnim stavom.Ne osećamo se iskusnijim i mnogo jačim od takvih (polu)ekipa.
Ako Ljupko uspe da promeni razmišljanje u čitavom Klubu, od čistačica do direktora (a on ima to trofejno svetsko iskustvo) uspećemo mnogo lakše nego što nam se ovog trenutka čini.
Zato sam i rekao: DAJTE JOŠ JAKIH PROTIVNIKA I UTAKMICA ovoj ekipi i uspeće čim STEKNE NEDOSTAJUĆE ISKUSTVO (ova sa Zenitom je samo jedna od zlata vrednih i malo je za velika dela)
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Да смо изгубили од Ливерпула, Челзија, Роме или Бајерна са 3-0 нико овде не би превише таласао. Тим који има 30 милиона евра да плати за само једног играча је заиста неколико класа изнад нас. Очигледно је да су нас мало озбиљније схватили па су нас и напунили. Ја сам задовољан, из овог меча можемо много да научимо!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Slazem se sa podbarom. Ljudi , ne bojte se nista ovo je tim koji je osvojio kup uefa u skoro istom sastavu! ej kup uefa.Pa od ovog tima,skoro indenticnog sastava, je Bajern iz Minhena izgubio sa 4:0 gledajte to sa te strane :wink:
Svaka cast onome ko je organizovao utakmicu i nadam se da ce ih u buducnosti biti jos,kako bi igraci stekli iskustvo.

Tako da jedino se ne slazem sa podbarom jer mislim da je Zenit jaci i od Rome,a za Bajern da ne pricamo 8) :lol: :wink:
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Milan »

PRIPREME NOVOSAĐANA U TURSKOJ
Zenit – Vojvodina 3:0 (1:0)


Vojvodina ni jednom nije uspela ozbiljnije da ugrozi gol Rusa.
:roll: :roll: :roll:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Dobro je ovo, da se ne poleti previse, da se realno vidi gde nam je mesto u poredjenju sa ozbiljnim evropskim ekipama. A ne da se pricaju bajke o Ligi UEFA i duploj kruni, jer kad pocnes sam da verujes sopstvenim izmisljotinama budjenje obicno biva jako bolno i surovo. Uvek je bolje kada Car shvati da je go pre nego sto izadje pred narod i osramoti se.

Zenit je za nekoliko redova velicine jaca ekipa od bilo koje sa kojom cemo igrati do kraja sezone, ali je ovo ipak jedno jako vazno iskustvo za nase momke da se ne prime na menadzerske price da su sve do jednog novi Ronaldinjo i da treba da se svojski potrude ako zele da izistinski uspeju u zivotu a ne da luftiguzaju po metodi lako cemo.

Ja licno sam zadovoljan ucinkom na ovim pripremama, i prelazni rok je odradjen mnogo bolje nego prethodnih sezona, ostaje da vidimo koliko ce se oni kojima to nije posao petljati u izbor tima (nadam se sto manje), i cini mi se da su se uslovi skupili da se konacno uzme treca titula. Ako posle toga kostur ekipe doceka sledecu sezonu, da pokusamo da izadjemo u Evropu i da se ne obrukamo kao ove godine, pa posle kako vec mora, prodaja, sta ces drugo, to bi bila premija...

Ostaje samo na igracima, trenerima ali i upravi da pokazu da li zaista imaju srce za velike stvari ili ce se na kraju usrati pred samim ciljem. Ove godine nam stvarno ne fali puno da skinemo skalp vecitima, ali oprez - jer u ovom odnosu snaga, izmedju Sampiona i vecitog kompleksasa je samo nijansa.

"Ili pukovnik ili pokojnik!" - treceg nam izbora nema...
van der iV a.k.a Totti
Postovi: 635
Pridružio se: Ned Jan 23, 2005 11:04 am
Lokacija: Point Place

Post od van der iV a.k.a Totti »

Radoye napisao:Dobro je ovo, da se ne poleti previse, da se realno vidi gde nam je mesto u poredjenju sa ozbiljnim evropskim ekipama. A ne da se pricaju bajke o Ligi UEFA i duploj kruni, jer kad pocnes sam da verujes sopstvenim izmisljotinama budjenje obicno biva jako bolno i surovo. Uvek je bolje kada Car shvati da je go pre nego sto izadje pred narod i osramoti se.

Zenit je za nekoliko redova velicine jaca ekipa od bilo koje sa kojom cemo igrati do kraja sezone, ali je ovo ipak jedno jako vazno iskustvo za nase momke da se ne prime na menadzerske price da su sve do jednog novi Ronaldinjo i da treba da se svojski potrude ako zele da izistinski uspeju u zivotu a ne da luftiguzaju po metodi lako cemo.

Ja licno sam zadovoljan ucinkom na ovim pripremama, i prelazni rok je odradjen mnogo bolje nego prethodnih sezona, ostaje da vidimo koliko ce se oni kojima to nije posao petljati u izbor tima (nadam se sto manje), i cini mi se da su se uslovi skupili da se konacno uzme treca titula. Ako posle toga kostur ekipe doceka sledecu sezonu, da pokusamo da izadjemo u Evropu i da se ne obrukamo kao ove godine, pa posle kako vec mora, prodaja, sta ces drugo, to bi bila premija...

Ostaje samo na igracima, trenerima ali i upravi da pokazu da li zaista imaju srce za velike stvari ili ce se na kraju usrati pred samim ciljem. Ove godine nam stvarno ne fali puno da skinemo skalp vecitima, ali oprez - jer u ovom odnosu snaga, izmedju Sampiona i vecitog kompleksasa je samo nijansa.

"Ili pukovnik ili pokojnik!" - treceg nam izbora nema...
Bravo Radoye!!!Ja bih samo nam pozeleo sto vise ovakvih utakmica,puno znace i igracima,a i nama navijacima.Lako je pobediti nase juniore,Veternik,Bacince,ajde da malo vidimo gde smo spram nekih dobrih EVROPSKIH ekipa.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Слике са текме http://www.fc-zenit.ru/eng/viewGallery. ... ery_id=351
Само кроз велике мечеве можемо доћи до великих играча. Надам се да је и управа научила лекцију и да ће у будућности овакве утакмице организовати и у Новом Саду.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Auu, kakvi jeftini golovi (da ne apostrofiram imena), posledica međunarodnog neiskustva i domaće dekoncentracije!!!!Izgleda da smo fizičku kondiciju doveli u red, a sada će trebati trenirati mentalnu.
Ne znam koliko će Peković zatvoriti ozonske rupe u centru našeg šesnaesterca, ali ne gajim baš neku veliku nadu.Deluje mi jako sličan Mijatoviću.A, ja smatram da nam fali drugačiji tip štopera.Ne da podmete glavu tamo gde drugi ne bi nogu, već da koristi glavu kad noge i mlade glave saigrača pogreše.
Bez obzira na njegove godine, ja ću ove sezone zajedno sa Ljupkom Petrovićem, žaliti za Dmitrovićem.Bolje rečeno, štoperom tipa Dmitrovića kako Brkića više ne bi bolela glava (zbog primljenih golova, iz srca našeg kaznenog prostora, kada mu šutiraju protvnički igrači potpuno neometano :oops: )
Poslednja izmena od Turija u Ned Feb 08, 2009 10:50 am, izmenjeno 2 puta ukupno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Post od nssale »

Poraz od Zenita na pripremama....pa šta? Svako realan je mogao to da pretpostavi i mislim da nije loše znati gde si i koliko si daleko od najboljih evropskih ekipa. Sa te strane ne vidim ništa zabrinjavajuće!

Ali šta me brine?

Brine me naša igra ili naš pristup utakmici koji se iz dosadašnjih izveštaja o toj utakmici naslućuje u dve po meni vrlo loše činjenice:

Prva je neigranje Hucišvilija, igrača koji daje golove, asistira i pokazuje se kao značajno pojačanje, a druga je da za 90 minuta nismo ozbiljnije ugrozili gol Zenita!!! Ponavljam da su za sada takvi izveštaji, videćemo šta će reći snimak na SOS-u?

Ako je to tačno, da li je taktika na toj utakmici bila bunker i idemo na 0:0 tj. branimo se a u napadu šta uradimo? Da li to znači da ćemo i u nastavku prvenstva igrati oprezno uz mnogo taktiziranja? Naravno da ne treba ići grlom u jagode, ali ovakav nagoveštaj igranja ozbiljnih utakmica mi ne govori da ćemo u buduće gledati Vojvodinu koja ide da da gol više! A ako u našem pristupu utakmici ostane sve po starom, i titula će ostati po starom - u Beogradu!

Rezultat - nevažan; bez šanse za 90 minuta - poražavajuće!
Zaključana tema