Pitajte Zorana Šćepanovića

Pitajte igrače i trenere FK Vojvodina
Korisnikov avatar
Matador
Postovi: 531
Pridružio se: Pet Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Matador »

Je l' se zna kada ce odgovori?
Korisnikov avatar
Toto Riina
Postovi: 722
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Toto Riina »

Да ли Војводина има шансе да добије неко појачање? Клубу су понуђени Владимир Буач и (Islam EL Far, Serge Deble предлог Каришика).
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

Želim, pre svega, svima da Vam se zahvalim na izdvojenom vremenu kako bi ste mi postavili pitanja. Takođe se zahvaljujem na podršci koju prepoznajem, ali i na veoma korektnim i konkretnim pitanjima, posebno na savetima.
Izvinjavam Vam se, što već nisam odgovorio na sva Vaša pitanja i za dva-tri dana ću pokušati da dam odgovore na sve teme koje ste kandidovali kroz Vaša pitanja.
Neke od Vas imam nameru da pozovem u Klub i sjajne predloge i sugestije ( koje sam delom imao nameru da realizujem ) zajedno prokomentarišemo, a u samoj razradi možete svi da date svoj doprinos i učešće.
Sada sledi prvi deo odgovora.
Hvala Vam svima i nastavljamo za nekoliko dana.
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

Minja napisao:Poštovanje,

Imam dva pitanje

1. Iz kluba je sklonjen jedan menadzer, u klub su "usla" dva (da li sa licencama ili ne, ali tim poslom se bave). Vas komentar? Kojim ste se kriterijumom vodili?

2. Sta mislite o prelasku Melega u Holandiju i o svemu sto je taj prelazak pratilo?


NAKNADNI EDIT: Do sada niko nije postavio ovo pitanje, a smatram da je bitno.

Da li znate kako je i zasto otisao Abubakar Umaru i to pred najvazniju utakmicu kluba godinama unazad? Niste bili u klubu, ali niste bili ni daleko od njega. Moguce da imate neka saznanja.

Odlazak fenomenalnog Abua je i dan danas misterija. Preko noci, bez pozdrava, bez objasnjenja... Mrak. Kako je dobio, zapravo, ko mu je dao papire kada je jos bio pod ugovorom, a klub pred najvaznijom utakmicom?

Hvala na iskrenim odgovorima
Poštovanje Minja,

1. Čime god da su se ranije bavili, sada u Klubu imaju probni rad. G. Petrović u oblasti marketinga, a g. Vrnaješ volonterski pomaže i doprinosi svakodnevnom klupskom životu, a njegov budući angažman će biti kasnije definisan. Ako ste na njih dvojicu mislili, nismo doveli ni jednog menadžera.

2. Moj generalni stav će biti da potpisujemo profesionalne ugovore sa svim našim talentovanim omladincima, a konkretno o ovom slučaju bih morao da se raspitam, jer nisam u to vreme bio u Klubu i nisam upoznat sa svim detaljima.

3. Ne bih da se bavim insinuacijama, ali sam kao i Vi bio razočaran načinom i momentom na koji je otišao iz Kluba. Pored finansijskih aspekata, sada se vidi, loših po Vojvodinu, i dalje postoji gorak ukus zbog poraza koji bi možda bio izbegnut njegovim ostankom.
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

ДушанСП napisao:Каква је ситуација са Гаћиновићем,и колико процената од његове евентуалне продаје припада Војводини?
Хвала.
Poštovanje Dušane,
Ono što za sada znamo je da 75% pripada FK Vojvodina, a 25% ekonomskih prava je u mandatu prethodne uprave kupio menadžer Pavlović za 84.000e.
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

Salvador napisao:Svima nam je jasno da smo po kvalitetu tima u mnogim prošlim sezonama mogli da ravnopravno konkurišemo u borbi za prvo mesto, ali isto tako svi znamo da postoje određene 'kočnice' koje nas u tome sprečavaju.
Zato bih zamolio aktuelnog predsednika da nam odgovori:
Da li će Vojvodina u sledećoj sezoni ići na prvo mesto?
Koja je vaša vizija Vojvodine u narednih 5 godina?
Poštovanje Salvadore,
Dozvolićete mi da Vam dam jedan odgovor na dva Vasa postavljena pitanja, posto su povezana.
Kao što sam obećao, Vojvodina će biti šampion Srbije u fer-playu, u zakonitosti i transparentnosti poslovanja. Time ćemo stvoriti preduslove u narednom petogodišnjem periodu da ne bude senzacija ukoliko osvojimo titulu, kup ili prođemo u grupnu fazu nekog evropskog klupskog takmičenja.
U prvoj godini, kao što sam naveo, prioritet je stabilizacija Kluba, neće biti zvučnih pojačanja i nerealnih obećanja, što ne znači da odustajemo od najviših sportskih ciljeva i tražićemo od struke da izvuče maksimum iz ekipe.
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

Stefke napisao:Да ли планирате покретање маркетинга клуба? То је једна врло озбиљна и битна функција која нам је неприметна већ дуже време....
Колики је тренутни свеукупни дуг клуба?
Можете ли нам појаснити ситуацију Вање Милинковић-Савића и Фимићев прелазак у Алмерију?
Колико припада Војводини од трансфера Душана Тадића у Саутхемптон?

Хвала на одговору.....
Poštovanje Stefke,

1. Apsolutno ste u pravu, važan segment poslovanja i predstavljanja Kluba i na njemu ćemo se svakako maksimalno angažovati.

2. Na sajtu je okačen revizorski izveštaj, ali okvirno je oko 500 miliona. Okvirno, zbog nerešenih sporova koje Klub ima sa poveriocima.

3. Fimić nigde nije prešao, u subotu je igrao prijateljsku utakmicu za nas. Što se tiče ugovora sa njim, čeka se predlog direktora omladiske škole, kako sa njim tako i sa ostalim našim talentovanim dečacima. Što se tiče Vanje, važnost ugovora je istekla pre mesec dana i produžili smo ga aneksom kako bi smo sačekali konačan dogovor Vanje i Mančestera oko njegovih ličnih uslova. Istini za volju, ti uslovi su bili za Vanju loši, sada su mnogo bolji i pre 10-ak dana je Vanja stavio potpis na ugovor. Očekujemo saglasnost FA Engleske u toku sledece nedelje i finalnu realizaciju celokupnog transfera.

4. Pošto je igrao u Bačkoj Topli i Fk Vojvodini, našem klubu pripada oko 3,3% od visine transfera i najverovatnije nas očekuje isplata u 3 rate po tom osnovu.
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

21114 napisao:Kolika je opasnost po Vojvodinu da joj se desi isto šta se desilo onom crvenom klubu iz BG-a?
Da li se radi na tome da se dovede sponzor u klub koji bi malo ozbiljnije sponzorisao?
Poštovanje 21114,

1. 10X manja :), oni su dužni 50 miliona, a mi 5. Šalu na stranu, ja neću dozvoliti situaciju na koju asocirate.

2. Privredne aktivnosti u Srbiji su na niskom nivou, samim tim i marketinške i sponzorske, ali i pored toga aktivno smo uključeni u pronalsku sponzorskog partnera pod realnim komercijanim uslovima. Realna situacija na tržištu je skroz drugačija od našeg emotivnog doživljavanja FK Vojvodine i mi moramo pre svega da radimo na povećanju tržišne vrednosti brenda našeg Kluba. Kada to dovedemo na nivo naših emocija, nećemo imati problem sa sponzorskim ugovorima.
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

srkins napisao:Kako napreduje slucaj menice Vukovica ?
Da li postoji jos takvih menica ?
Koje su ambicije Vojvodine u sledecoj sezoni?
Sportska akademija- Koliko se uradilo ? i da li se planira nastavak radova ?
Prodaja igraca u BG klubove da ili ne ?
Ko je urednik zvanicnog sajta ? I da li ce biti mogucnost da se i tamo ostavljaju komentari?
Da li je Miletic potpisao za nas ?
Unapred hvala na odgovorima.
Poštovanje srkins,

1. Unazad 3 nedelje imam teške pregovore sa njim i ulažem krajnje napore da ishodujemo najmanje loše rešenje po nas. Završetak pregovora očekujem u narednih nedelju dana.

2. Po knjigama meničnih ovlašćenja menica tog tipa nema, što ne znači da se eventualno neko neće pojaviti u budućnosti i sami pretpostavljate zašto.

3. Kao što sam već rekao, prioritet u ovom momentu je finansijska konsolidacija i prekid nerealnih zaduživanja i finansijskog urušavanja Kluba, što je preduslov za sportski uspeh.

4. Ako mislite na građevinski deo, objekat je završen ( uočeni su nedostaci i izvođač će biti pozvan da ih u okviru garantnog roka ukloni ), a što se tiče samog koncepta, zamisao je dobra i pokušaćemo da pronađemo saradnju u budućnosti sa nekom od akreditovanih srednjoškolskih ustanova.

5. Kada konsultujem emocije i lični stav, onda se definitivno slažemo i odgovor je ne, ali racionalnost i stvarni interes Kluba treba da nam pokaže granice između sportskog rivalstva i neprijatelja. Moj lični interes se poklapa sa suštinskim interesom Kluba, a to je da kako god znamo i umemo budemo ispred njih.

6. Dragan Čapelja je trenutno urednik sajta, ali je on, kao i svi, na probnom radu. Što se tiče komentarisanja na zvaničnom sajtu, moje neko mišljenje je da bi sajt trebalo da ima servisnu karakteristiku, a za komentare i diskusije bih ostavio za društvene mreže( zvaničan nalog Kluba na facebook-u i twitter-u), kao i za internet forume. Koliko sam ja upoznat, postojala je neka vrsta cenzure na društvenim mrežama i to je ukinuto, to jest, svi blokirani korisnici su odblokirani i sigurno se neće neistomišljenici na taj način sprečavati da izraze svoje mišljenje u budućnosti.

7. Trenira sa nama, ali još nije potpisao.
Zoka Scepanovic
Postovi: 29
Pridružio se: Uto Jul 22, 2014 3:00 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Zoka Scepanovic »

Pre nego sto odgovorim na drugi deo pitanja, samo bih hteo da dam jednu izjavu na konto pitanja vezanih za neuspeh u Slovackoj.

Da li mi bridi obraz posle poraza? Naravno da boli poraz, ali me boli i odnos pojedinaca prema svojim obavezama i prema Klubu.
Pored svih problema koje resavam zajedno sa Upravnim odborom svakodnevno, prepustili smo struci da radi svoj posao, sto je red.
To je deo naseg programa, da svako radi i odgovara za svoje poverene zadatke. Predsednik ne treba da vlada ( mesa se u sve i sam odlucuje ), nego da predsedava i uvazava misljenja ljudi sa kojima je preuzeo odgovornost i na osnovu toga donosi odluke u interesu Kluba.

Drugi deo odgovora na pitanja Vam dajem u narednih nekoliko dana.
Hvala Vam jos jednom.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Radoye »

Zoka Scepanovic napisao:Da li mi bridi obraz posle poraza? Naravno da boli poraz, ali me boli i odnos pojedinaca prema svojim obavezama i prema Klubu.
Pored svih problema koje resavam zajedno sa Upravnim odborom svakodnevno, prepustili smo struci da radi svoj posao, sto je red.
To je deo naseg programa, da svako radi i odgovara za svoje poverene zadatke. Predsednik ne treba da vlada ( mesa se u sve i sam odlucuje ), nego da predsedava i uvazava misljenja ljudi sa kojima je preuzeo odgovornost i na osnovu toga donosi odluke u interesu Kluba.
Hvala na odgovoru Zorane,

sa ovim podvucenim se slazem, sto kazu nasi stari - Bogu Bozije, Caru Carevo, svako neka se bavi onim sto je strucan bez da se petlja u ono gde nije strucan.

Ali ima jedan mali problem, koji bi se mogao opisati kao komandna odgovornost, jer neko je morao da dovede bas te ljude (Dzimi, Jovanic) na strukovne pozicije, valjda je postojao neki proces da se oni odaberu a ne ko se prvi prijavi taj dobije posao. Na kraju krajeva u jednom klubu sva odgovornost i za dobro i za lose lezi na coveku na samom vrhu piramide, cak iako se ne petlja direktno u posao struke on je indirektno odgovoran za sve rezultate (i pozitivne i negativne, i ne samo struke vec i marketinga i svih ostalih aspekata funkcionisanja kluba).

Zato treba da znate da cete i Vi licno biti pod lupom svih navijaca za svaki potez kluba, funkcija Predsednika nosi sa sobom veliki pritisak (mislim da to i ne treba da Vam naglasavam).

U svakom slucaju, za sada imate podrsku za Vas program stabilizacije kluba, ali ona nije niposto bezuslovna. Bude li jos ovakvih "vrucih" samara (bilo da su za njih odgovorni ljudi iz struke, ili neko deseti) i podrska Vama licno ce se kruniti i Vas polozaj ce biti sve tezi. Fudbal je jako cudna stvar u kojoj vladaju snazne emocije, i cesto se stvari ne mogu sagledati racionalno.

Nadam se da ste spremni da se izborite sa svim izazovima i da svi zajedno izvedemo Stari Klub na pravi put!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Matador
Postovi: 531
Pridružio se: Pet Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Matador »

Danasnji Blic pise da Srdjan Babic prelazi u Celzi? Detalji neki? Da li ce biti dolazaka i da li ce doci ozbiljan trener i sportski direktor?
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Turija »

Hvala Zoranu na prvom delu odgovora /na postavljena pitanja navijača/.
Generalno, moj utisak je povoljan i vidi se promena u načinu ophođenja i vokabularu u odnosu na ranija vremena.
Razumem neke stvari, ali ipak Predsednik ne bi smeo da previše ,,ispusti kajase iz ruku" u svom odnosu sa saradnicima svih profila (pogotovo onima na ,,probnom radu"). Jer, što napisa Radoya, i loše i dobro će lomiti preko leđa glavnokomandujućeg (kao i da ne bude previše siguran u ,,bivše").
Takođe, mislim da je intervju, možda, prerano urađen s jedne strane (što se tiče dela nove uprave), ali sa druge strane i nije, kako bi se upoznali sa namerama i karakterom novog Predsednika (ako odgovori budu iskreni).
Ne sviđa mi se mek stav prema blizancima, jer te pare, koje stvarno od njih dobijemo, verujem da uvek možemo dobiti na ino tržištu, a da ih ne pojačavamo sa našim dobrim igračima (slažem se jedino ako im uvalimo škart robu, poput novog trajka i škuletinja, kao i trenera i prodane duše ,,kapitnske").
Pouzdanije konture i rezultate rada nove uprave imaćemo tek posle zimskog prelaznog roka i tada bi trebalo napraviti novi randevu sa Zokom, gde će biti mnogo više konkretnog (za sada imamo samo Trenčin i veliku bruku na terenu).
Imamo li snage za nemoguću misiju sutra i veliki popravni ispit?Realno teško, ali nikad ne reci nikad.
Srećno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Forza Voša
Postovi: 568
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Forza Voša »

Poštovani gospodine Šćepanoviću,

možemo li očekivati da se "filozofija" fudbala na kojoj je bazirana omladinska škola primeni i kada je u pitanju prvi tim. Gospodin Novaković je jednom prilikom izjavio da se u okviru omladinske škole forsira napadački, tehnički doterani, agresivni fudbal.

Puna podrška u ozdravljenju naše Voše

Sa poštovanjem,
Forza Voša
„Hasta la Victoria Siempre!“
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pitajte Zorana Šćepanovića

Post od Milan »

Najpre bih se zahvalio gospodinu Scepanovicu na spremnosti da odgovori na pitanja zaljubljenika u crveno belu boju!

Pridruzio bih se stavu postovanog Turije, a to je izricito NE prodaji igraca kancerima naseg fudbala! Mozda zvuci previse grubo, ali znajte da Vam od iskazanog stava po ovom pitanju u velikoj meri zavisi podrska navijaca.
Turija napisao: Ne sviđa mi se mek stav prema blizancima, jer te pare, koje stvarno od njih dobijemo, verujem da uvek možemo dobiti na ino tržištu, a da ih ne pojačavamo sa našim dobrim igračima...
Neka Vam je sa srecom!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Zaključana tema