15. kolo: Rad - VOJVODINA 0:3 (0:1)

Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Milan »

Stvar na koju ne obracam paznju i nije mi uopste bitna, pa me zanimalo cemu tvoja negativna reakcija...

Bez potrebe za tim "Neki problem?"...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Turija »

Milan napisao:Stvar na koju ne obracam paznju i nije mi uopste bitna, pa me zanimalo cemu tvoja negativna reakcija...

Bez potrebe za tim "Neki problem?"...
Nisam ni primetio. Citam i jedno i drugo pismo, sasvim jednako.
Kad smo vec kod toga, mislim da je dobro uradjeno. Srbijagas cirilicom (ako se dobro secam,jer nisam bio fokusiran na to), a prezime latinicom ( sto znaci spremamo se za evropske utakmice). Iako, ni na to nisam bio fokusiran.
Srbijagas u originalu, prepoznatljivo cirilicom, a igrace latinicom, da u Evropi ne bi pricali o 1, 29, 33...vec znali kako se igrac preziva. Njihova perspektiva je ipak evropska.
Koliko smo gadljivi na nesto evropsko i svetsko, na njihove evre i dolare nimalo. Vec bas suprotno ( kad vec tako strogo moralisemo).
Zato, po meni to je OK od strane Uprave.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od gospodinFKV »

Uzmimo i cinjenicu da klub dolazi iz takve sredine da nisu svi bas navikli da citaju cirilicu. Takodje, kad su nam poslednji put bili dresovi na cirilici? Dajte ljudi, nemojte opet da se nacinju preglupe teme. I zlezda je imala od ranije dresove sa cirilicom, pa izgleda uber retardirano kad vidis prezime stranca transkribovano po Vuku, i jos na cirilici. Minorne stvari, ljudi, stvarno...

Uzivajte u golovima, sva tri su bas lepa. Konacno pade smrad. :cheers:
мализека
Postovi: 311
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od мализека »

Велика већина суперлигаша има на дресовима презимена играча исписана на ћирилици. Само гробље и још понеко, уз Вошу има на латиници. Ако би се стриктно поштовао Устав, сви би морали да имају на ћирилици, али ко се још код нас држи закона... :wink: У сваком случају, 0:3 !!! :dance2:
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Djisa »

churguzijanac napisao:
Turija napisao:Nasa mnogo bolja igra, nego ranije - ofanzivnija i sa vise trcanja.
Brine malo rupa u odbrani.
Mislim da Vukasovic i Mesarovic treba da budu zamenjeni u drugom poluvremenu i daju minutazu i priliku nekom nasem igracu sa klupe.
Da li neko zna koji nasi igraci se nalaze na klupi?
Imas na: https://www.rezultati.com/utakmica/bLma9ZhR/#postave;1" onclick="window.open(this.href);return false;

Ko su stranci kod nas? Ako sam dobro razumeo mogu da budu 4 stranca u protokolu, a po ovom linku 6, cak i sedam ako racunamo Jovanovica, a on verovatno ima I nase. Sto ce reci da jos neko ima srpsko a mi nismo obavesteni. Kalezic, Kojasevic, Vukasovic? Jel ima neko informaciju?
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Del_Boske »

Не видим никаквог разлога да буде забрањена или да се избегава прича о овом питању све док је разумна, пристојна и цивилизована.

Ако неком може да се не свиђа дизајн, распоред боја, не видим зашто би и ово било "забрањена тема".

Милане, извињење због тона.

Турија, мислим да у Европи морају да се имају дресови на латиници свакако, имају ваљда више гарнитура? Нисам сигуран да би ћирилица било коме од њих одмогла (ни помогла) у Европи, као ни целом тиму :)
Не мислим да је поштовање своје традиције и културе уједно и гадљивост према нечем европском и светском, не видим зашто би било.
Што се евра и долара тиче, нек ми свако ко ми дугује нешто читав живот плаћа у српским динарима или албанским лецима, ништа немам против.

ГосподинФКВ, то је правопис српског језика, транскрибовање, фонетски, и скроз кул ми изгледа :) Е да, средина у којој многи нису навикли, занимљиво гледиште, то само код нас у Србији има. Замислимо Беч који почиње да пише ћирилицом и избацује латиницу, ето, има људи који су навикли :) Или Кисач :D

Ево, јел неког нешто заболело звог ове "преглупе" расправе?

Ако се неко узнемири обећавам да ћу се извинити, ако неко почне да псује и вређа нећу му узвратити, и избегнута трагедија.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Rabba »

Djisa napisao:Ko su stranci kod nas? Ako sam dobro razumeo mogu da budu 4 stranca u protokolu, a po ovom linku 6, cak i sedam ako racunamo Jovanovica, a on verovatno ima I nase. Sto ce reci da jos neko ima srpsko a mi nismo obavesteni. Kalezic, Kojasevic, Vukasovic? Jel ima neko informaciju?
Juče su stranci u protokolu bili Kalezić, Kojašević, Avramovski i Renan. Ostali imaju naš pasoš. Što se klupe tiče, superliga.rs objavi postave oko 30 minuta pre utakmice.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od gospodinFKV »

Del_Boske napisao:Не видим никаквог разлога да буде забрањена или да се избегава прича о овом питању све док је разумна, пристојна и цивилизована.
Daleko od toga da je zabranjena, tabu ili nesto trece, samo smo na forumu poznati da odemo iz benigne rasprave u krajnost, a uz sve sto se desava u klubu, kontam da nam ne treba jos i ovo. Neka, dobili smo nove dresove, lepi su, verovatno ce se neki od njih koristiti i naredne godine. Stampati dresove na latinici zbog par utakmica u Evropi na leto ne deluje bas ekonomicno, a klub vec odavno sece usi i krpi dupe. Dodaj i to da za nas pijaca stvarno traje do poslednjeg dana prelaznog roka, i eto nepotrebnih troskova.

Takodje, mi kao Vojvodina znamo svoju istoriju, osnivace, i njihovu ulogu u srpskoj istoriji na ovom prostorima. Mi znamo ko smo, sve i da stavimo egipatske hijeroglife na dresove. :lala:

Uzivajte u pobedi, ljudi, a o pismu na dresovima cemo na leto :cheers:
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Del_Boske »

Мало проучавам правила о дресовима, изгледа да у квалификацијама може и у дресовима у којима се играло првенство (гледам снимке, против Сампдорије и Ружемберока смо играли без имена), али у групама морају да буду имена, и то ИЗНАД бројева, тако да, ето проблема... :D
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Radoye »

Del_Boske napisao:...али у групама морају да буду имена, и то ИЗНАД бројева, тако да, ето проблема... :D
Optimisto! :lol:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 15. kolo: Rad - VOJVODINA, subota u 19h

Post od Stexman »

Za LE(ako uopste stignemo do nje) ce se raditi nova garnitura jer na ledjima ne moze da stoji sponzor osim ako nije humanitarnog karaktera. To nije problem. Inace od kako je Umbro dosao imena su bila ispisana na latinici. Verovatno je problem u fontu koji se koristio i ne postoji ćirilična verzija ovog fonta.
Zaključana tema