fkvojvodina.com

It is currently Mon Dec 18, 2017 6:28 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Author Message
 Post subject: Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 19h
PostPosted: Tue Sep 12, 2017 12:26 pm 
Administrator

Званични сајт Клуба wrote:
BUAČ: MORAMO IMATI KULT DOMAĆEG TERENA

V.d. šefa stručnog štaba Vojvodine Vladimir Buač izjavio je da očekuje pobedu svoje ekipe protiv Mačve i istakao da, bez obzira na sve okolnosti, crveno-beli moraju imati kult domaćeg terena.

U devetom kolu Super lige Srbije, u vanrednom terminu u sredu, Vojvodina i Mačva odigraće svoj međusobni takmičarski meč posle punih 65 godina. Još u periodu pre Drugog svetskog rata, na utakmicama između ova dva tima razvilo se pravo sportsko rivalstvo, započeto još u sezoni 1925/26, kada su, u okviru tadašnjeg Prvog razreda novosadske župe Beogradskog loptačkog podsaveza, fudbaleri Vojvodine slavili sa ubedljivih 5:2.

Poslednji put, Vojvodina i Mačva su takmičarski meč odigrali 1952. godine u nekadašnjoj Prvoj saveznoj ligi, a i tada su crveno-beli bili uspešniji i ostvarili pobedu od 3:0. Ukupno, dva tima su do sada odigrala 31 međusobnu utakmicu, pri čemu je 12 mečeva pripalo Vojvodini, 11 Mačvi, a osam susreta završeno je remijem, uz gol razliku 81:63 u korist Vojvodine.

Sve to jasno pokazuje da ekipa iz Šapca predstavlja tradicionalno teškog protivnika za Vojvodinu, a aktuelni v.d. šefa stručnog štaba “stare dame” Vladimir Buač veruje da će tako biti i sutra.

- Mačva je ušla iz Prve u Super ligu i za sada se dosta dobro snalazi, pa trenutno zauzima mesto na sredini tabele. Igraju prilično otvoren fudbal i primili su dosta golova, ali su ih mnogo i postigli, a najveća opasnost pretiće nam od njihovog najboljeg strelca Matića. Međutim, više smo fokusirani na našu igru, te očekujem da ćemo mi biti tim koji će kontrolisati meč – kaže Buač.

On je tek pre tri dana preuzeo prvi tim Vojvodine i to u vrlo nezgodnom momentu, jer Voši u predstojeće dve nedelje slede čak četiri takmičarske utakmice.

- Svi znamo šta se dešavalo u klubu u prethodnih nekoliko dana, ali ono što mene najviše raduje jeste dobar rad na poslednjim treninzima. Lično, najviše bih voleo kada bih na raspolaganju imao bar jedan mikrociklus subota – subota, kako bih sa igračima mogao više da radim na uigravanju, ali za to stvarno nema vremena. Novi igrači koji dođu treba da stignu najkasnije tokom četvrte nedelje priprema, kako bi ekipa mogla da se uigra, dok mi sada moramo da nameštamo tim tokom prvenstva. Međutim, to ne bih koristio kao alibi i sutra očekujem dobru utakmicu sa naše strane, da zadržimo nivo igre iz drugog poluvremena protiv Voždovca, a ukoliko je ikako moguće, da tu lestvicu i podignemo bar malo više. Verujem da ćemo prikazati čvrstu i agresivnu igri i naravno pobediti – ističe Buač.

Prema njegovim rečima, u ekipi trenutno nema većih kadrovskih problema, ali ipak postoje prepreke da se na teren izvede objektivno najbolji tim.

- Imamo problem sa Burekovićem, koji nije izostavljen iz tima za prošlu utakmicu, već nije igrao zbog povrede, a na večerašnjem treningu videćemo da li će moći da konkuriše za sastav za sutrašnji meč. Takođe, veliki problem imamo i sa strancima, jer ih trenutno imamo 11, što je neverovatno. To pokazuje nesistematski i neorganizovan rad u prethodnom periodu, pošto samo četvorica mogu da igraju. Jako mi je teško da ih izbalansiram, jer jednostavno ima igrača koji zaslužuju da igraju, ali ne mogu zato što su stranci – kaže Buač.

Međutim, sve to ne menja cilj i ambicije Vojvodine za sutrašnji duel.

- Bez obzira na sve okolnosti, moramo da imamo kult domaćeg terena i tu ne smemo gubiti utakmice, a posebno ne onako kao protiv Spartaka. Za sada, nemam ni najmanji problem po pitanju odnosa igrača prema treninzima i utakmicama, kao ni po pitanju mog odnosa prema njima. Izuzetno su profesionalni i sve rade bez ikakvog pogovora. Možda sam previše optimističan, ali stvarno se nadam da će sve ići samo na bolje – naglašava Buač.

Na konferenciji za novinare pred utakmicu protiv Mačve, trenutni vršilac dužnosti šefa stručnog štaba Vojvodine upitan je da li bi prihvatio eventualnu ponudu kluba da trajno preuzme brigu o prvotimcima.

- Definitivno bih prihvatio. Radujem se svakodnevnom radu sa njima na treninzima, kao i ovoj utakmici u sredu. Postoji neka doza pritiska, ali život bez toga ni nije život. Uživam sa njima i mislim da se radi o jako dobroj grupi momaka, koji su, pre svega, profesionalci i dobri ljudi, a donekle sam im blizak i po godinama. Naravno, ako bude drugačije, tu sam u službi Vojvodine i koliko god i na koji god način mogu da joj pomognem, ja ću to učiniti – rekao je Buač.

Utakmica između Vojvodine i Mačve igra se u sredu od 19 časova na “Karađorđu”, a ulaznice za ovaj meč prodavaće se po ceni od 200 (zapad) i 100 dinara (istok i sever). Karte za zapad i istok prodavaće se na glavnoj blagajni (između zapadne i južne tribine), dok će se ulaznice za sever prodavati u prostorijama navijačke grupe Firma na severnoj tribini stadiona. Blagajne će biti otvorene na dan meča, najkasnije sat vremena pre početka utakmice.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 12, 2017 1:03 pm 

Vladu za trenera,da pored Rockova imamo jos jednog koji voli klub.Da se vrati i kult kluba medju igracima.Samo im objasni da je svima u interesu da igraju sto bolje.Ako bude stavljao najbolje igrace i napravi fer sistem,bez moranja igranja menadzerskih igraca,napravice nesto.

Profile  

Post subject: Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h
PostPosted: Tue Sep 12, 2017 1:49 pm 

Rabba wrote:
Da malo disciplinuje zvezdice ako odluče da osciluju.

:D
Е баш си ме насмејао! На које си конкретно звездице мислио, не видим их ниједну у најави. Заправо, тренутно имамо само Роцкова, он је човек-тим и институција Војводине.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 12, 2017 4:35 pm 

Протомајстор wrote:
Rabba wrote:
Da malo disciplinuje zvezdice ako odluče da osciluju.

:D
Е баш си ме насмејао! На које си конкретно звездице мислио, не видим их ниједну у најави. Заправо, тренутно имамо само Роцкова, он је човек-тим и институција Војводине.

Mislim da niko od ovih tu nije zvezdica, i da su svi bas dobri momci. Ne znaju puno, ali mi deluju dobro, i zato mislim da ce im Buki leci kao budali samar.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 12, 2017 4:42 pm 

Stefan Mihajlović se već istakao po dobroti.

Profile  

PostPosted: Tue Sep 12, 2017 5:04 pm 

Mislim da ne treba sada izmisljati toplu vodu i dovoditi trenere sa JSL trenerske vrteske, vec dati sansu Bukiju.
Zasluzio je to svojim odnosom u dresu Vose, iskren je i posten momak, a i upisao se na kurs za Profi licencu, sto znaci da zeli da se usavrsava i svojski radi u Klubu kojeg voli i lojalan mu 100%.

Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov

Profile  

PostPosted: Tue Sep 12, 2017 5:22 pm 

Ima tu potencijala za zvezdice. Naravno da nisam mislio na Rockova, čoveka koji je apsolutni lider ovog tima. Pre tako neki koji bi mogli da proosciluju, tipa Mihajlović, možda Avramovski...

Profile  

PostPosted: Tue Sep 12, 2017 6:12 pm 

Red Marquis wrote:
Stefan Mihajlović se već istakao po dobroti.

Mihajlovic je toliko bitan, da sam zaboravio da gari igra za nas :mrgreen:

Nece on pored Parka imati neku minutazu...

Profile  

PostPosted: Tue Sep 12, 2017 6:39 pm 

Niko nije znao da mi odgovori na poslednje pitanje , pa ajde da opet postavim.Posle ostavke Vukovica

, ko je doveo ovu zadnju turu igraca?

Neverovatno zvuci da imamo 11 STRANACA, a 4 mogu da igraju ili da su u protokolu.
Jel se zna ko preuzima klub, stecajni je sns ovac

Profile  

PostPosted: Wed Sep 13, 2017 8:58 am 

Ajde vise jebote pa ko je mogao da dovede? Vuk i Mija su ih doveli, uz pomoc ko zna koje svoje kombinacije, ko drugi jebote.

Imamo 11 stranaca kao sto kaze Buac, i sad ce biti drama ko da igra.

A onda je pitanje sta Vojvodina ima od tih sto igraju. Od Jovanovica, Kojasevica, Djelmica, Parka, Avramovskog gotovo sigurno mi nemamo nista.
Od prve trojice jer imaju 30 godina, i Kojasevic ugovor na godinu dana sa platom od 5 soma. Od druge dvojice jer su pozajmice. A mozemo njima pridruziti i Jovancica koji ide sad na zimu, a dodao bi njima i Vukasovica za kojeg niko nikad nece dati dinar i sledece godine puni 28.

7 igraca koji su moguci svi u 11, ili minimum 18, od kojih necemo nista dobiti, a Klub zivi od prodaje igraca.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 13, 2017 9:45 am 

I sto se mene tice, od ovih 7, niko mi nebi bio u 11, osim mozda Kojasevica, na tom desnom krilu, da zaradi tu platu, donese malo iskustva u timu i ode.
Za sve ostale imamo nase igrace, koji mogu da vrede nesto.
A mislim da Buac moze dosta da uradi i sa takvom ekipom, mislim da je mnogo bolji trener i od Lalatovica i Ivanovica i Vanica.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 13, 2017 10:45 am 

Buaču treba dati priliku, ukoliko je to i formalno moguće, podržati ga maksimalno, posebno u ovim uslovima. Ali ipak ne treba sad od njega praviti Murinja. To bi i za njega moglo biti kontraproduktivno. Dobar je lik, skroz pozitivan, veran Voši i zaslužuje svaku podršku kao takav, a kakav će biti kao trener prvog tima to tek treba videti. Iako bi i ja to voleo, ipak je malo neozbiljno tvrditi gotovo na neviđeno da je bolji od ne znam koga sve ne.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 13, 2017 10:46 am 

KoKanidja wrote:
A onda je pitanje sta Vojvodina ima od tih sto igraju. Od Jovanovica, Kojasevica, Djelmica, Parka, Avramovskog gotovo sigurno mi nemamo nista.
Od prve trojice jer imaju 30 godina, i Kojasevic ugovor na godinu dana sa platom od 5 soma. Od druge dvojice jer su pozajmice. A mozemo njima pridruziti i Jovancica koji ide sad na zimu.

...

7 igraca koji su moguci svi u 11, ili minimum 18, od kojih necemo nista dobiti, a Klub zivi od prodaje igraca.

Amin! E konačno da neko i napiše ovako nešto.

Malo neslaganje možda oko Vukasovića, ali opet treba uzeti u obzir da smo dva glavna igrača prodali(na papiru) za manje od milion. Dva igrača koji su kvalitetom odskakali od ostatka lige. Ne voliš Vukasovića, nešto ti ne leži :) Bilo koje pare za njega su dobrodošle pare. 50-100 hiljada, mislim da bi bilo sasvim dovoljno.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 13, 2017 11:19 am 

Pa da, JAKO PUNO je da imamo njih 7 u 11, cak i u 18, na koje ne mozemo da racunamo za neke pare Klubu.

A sto se tice Vukasovica, kao sto sam vec rekao nekoliko puta, on je za mene nevidjeni duh na terenu, bezi od igre i organizacije napada, 5 asistencija za 120 utakmica, mani me :) . Nesto to malo sto uzme lopti, to moze skoro svaki defanzivni vezni iz druge lige. Da vredi nesto, mozda bi se nekad neko interesovao za njega.

Profile  

PostPosted: Wed Sep 13, 2017 12:56 pm 

Ja imam isto misljenje o Vukasovicu, nikakva korist od njega.
Jos kada se setim onog penala protiv cigana, nije se covek nimalo uzbudio, kao sve je ok.

A ove informacije za nove igrace - neverovatnoca, cuveno domacinsko poslovanje uobicajeno u savremenoj Srbiji....

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

All times are UTC + 1 hour