9. kolo: VOJVODINA - Mačva 1:0 (0:0)

Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

9. kolo: VOJVODINA - Mačva 1:0 (0:0)

Post od Grof Žekula »

Између две Скупштине, а пре избора новог тренера и првог човека (и руководства, надам се) клуба, у ванредном колу у среду од 20 часова, дочекујемо шабачку Мачву. Док ми још увек размишљамо о синоћњем мечу на вождовачком крову и потезу Суботића пред крај истог, на играчима је да ове недеље (пошто ћемо последњег дана седмице угостити и крушевачки Напредак) вежу два домаћа тријумфа, уз много бољу игру него на две претходне утакмице, јер им је то "посао". И о томе једино и треба да размишљају...Ко ће их на то "терати", остаје нам да видимо!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od gospodinFKV »

Je l' Buki ima licencu da nas vodi?

Nekako bih voleo mozda da vidimo kakve on planove ima za ovu ekipu, koja mu je neka dugorocna vizija, u zavisnosti ko nas preuzme u petak. Ako covek ima neku ideju s ovim timom, mozda mu dati da vidimo sta moze da odradi ove polusezone, uz doselekciju na zimu, i resavanje skarta. Mlad je, siguran sam da ima svezih ideja, treba mu dati odresene ruke da proba da napravi pitu od :shit: .
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od Rabba »

gospodinFKV napisao:Je l' Buki ima licencu da nas vodi?

Nekako bih voleo mozda da vidimo kakve on planove ima za ovu ekipu, koja mu je neka dugorocna vizija, u zavisnosti ko nas preuzme u petak. Ako covek ima neku ideju s ovim timom, mozda mu dati da vidimo sta moze da odradi ove polusezone, uz doselekciju na zimu, i resavanje skarta. Mlad je, siguran sam da ima svezih ideja, treba mu dati odresene ruke da proba da napravi pitu od :shit: .
Nema. Može da nas vodi još protiv Mačve. Pretpostavljam da će ga zameniti Beli, ako ne bude trenera do Napretka.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od KoKanidja »

Buac moze da vodi ekipu i ubuduce.
Jer je upisao za tu licencu, a samim upisivanjem je stekao uslov da moze da vodi nasu ligu (to je valjda neko novo pravilo).
A ako hoce u inostranstvo, onda bi morao da zavrsi za tu licencu.

Posle Napretka, imamo opet sredu, Kup, pre marakane.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od Turija »

Da, to je uobicajeno da ko upise trenerski kurs, ima privremenu licencu, ogranicenog vremenskog roka u kojem mora da polozi ispite.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od gospodinFKV »

KoKanidja napisao:Buac moze da vodi ekipu i ubuduce.
Treba mu definitivno pruziti sansu, pogotovo ako se u petak sve (opet) zavrsi na nekom ''niko drugi nije hteo'' liku. Para biti nece, igracki kadar prevelik. Treba dati to nekom mladjem da proba da ispece zanat i mozda napravi neki rezultat.

Najbolja stvar je kad trener raste zajedno s timom.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od Radoye »

Ja imam poverenja u Bukija. Samo mu ne treba praviti pritisak jer u ovom haosu u kakvom se klub nalazi insistirati na rezultatima nije realno, treba ga pustiti da radi u koliko-toliko miru. Sigurno nece biti nista gori od 90% trenera sto su prodefilovali kroz klub zadnjih godina, a manje ce da nas kosta nego da opet dovedemo nekog takvog. Ako nista drugo za njega sam barem siguran da iskreno voli klub.

Ko zna, ako nam se posreci mozda dobijemo i dugorocno resenje za mesto trenera.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od Rabba »

E pa meni je drago da to čujem. Podržavam ostanak Buača na mestu trenera. Veliki plus mu je što voli klub, a kao jedini minus mu vidim da mi ne deluje kao toliki autoritet, da bi mogao igrače malo da šamara i disciplinuje. Deluje kao miran i povučen, nadam se da grešim. Da malo disciplinuje zvezdice ako odluče da osciluju.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od novosadjanin »

Ja nekako uvek osecam da je najzdravija prica kada nas posle smene trenera sa klupe vodi neki nas bivsi igrac sve dok ne dodje sledeci jsl strucnjak. Isti slucaj je i sa upravom, najbolje je kad je nemamo. Tako da puna podrska Buacu, jos ako je istina da moze i dalje da ostane na njoj...
Sreda 20h, radni dan, lose vreme, kosarkaska reprezentacija igra 1/4-finale sa Italijom, Liga Sampiona, raspad u klubu...ovo se ne propusta :lala:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
Grouch
Postovi: 206
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od Grouch »

Koji strucnjak je odredio termin?Nama ne trebaju neprijatelji izgleda...
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1971
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od N13 »

Termin je odlican imajuci u vidu da je radni dan.
Sad to sto nam se kalenar lige poklapa sa ligom sampiona je druga stvar...
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od Stexman »

Nije valjda da ima nekog ko bi radije gledao Ligu Sampiona nego JSL Cirkus? :mrgreen:
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od Grof Žekula »

N13 napisao:Termin je odlican imajuci u vidu da je radni dan.
Sad to sto nam se kalenar lige poklapa sa ligom sampiona je druga stvar...
Поклапа се с кошарком! О томе су требали да воде рачуна...
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 20h

Post od KoKanidja »

Pomereno vreme utakmice na 19h.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: 9. kolo: VOJVODINA - Mačva, sreda u 19h

Post od Grof Žekula »

Званични сајт Клуба napisao:BUAČ: MORAMO IMATI KULT DOMAĆEG TERENA

V.d. šefa stručnog štaba Vojvodine Vladimir Buač izjavio je da očekuje pobedu svoje ekipe protiv Mačve i istakao da, bez obzira na sve okolnosti, crveno-beli moraju imati kult domaćeg terena.

U devetom kolu Super lige Srbije, u vanrednom terminu u sredu, Vojvodina i Mačva odigraće svoj međusobni takmičarski meč posle punih 65 godina. Još u periodu pre Drugog svetskog rata, na utakmicama između ova dva tima razvilo se pravo sportsko rivalstvo, započeto još u sezoni 1925/26, kada su, u okviru tadašnjeg Prvog razreda novosadske župe Beogradskog loptačkog podsaveza, fudbaleri Vojvodine slavili sa ubedljivih 5:2.

Poslednji put, Vojvodina i Mačva su takmičarski meč odigrali 1952. godine u nekadašnjoj Prvoj saveznoj ligi, a i tada su crveno-beli bili uspešniji i ostvarili pobedu od 3:0. Ukupno, dva tima su do sada odigrala 31 međusobnu utakmicu, pri čemu je 12 mečeva pripalo Vojvodini, 11 Mačvi, a osam susreta završeno je remijem, uz gol razliku 81:63 u korist Vojvodine.

Sve to jasno pokazuje da ekipa iz Šapca predstavlja tradicionalno teškog protivnika za Vojvodinu, a aktuelni v.d. šefa stručnog štaba “stare dame” Vladimir Buač veruje da će tako biti i sutra.

- Mačva je ušla iz Prve u Super ligu i za sada se dosta dobro snalazi, pa trenutno zauzima mesto na sredini tabele. Igraju prilično otvoren fudbal i primili su dosta golova, ali su ih mnogo i postigli, a najveća opasnost pretiće nam od njihovog najboljeg strelca Matića. Međutim, više smo fokusirani na našu igru, te očekujem da ćemo mi biti tim koji će kontrolisati meč – kaže Buač.

On je tek pre tri dana preuzeo prvi tim Vojvodine i to u vrlo nezgodnom momentu, jer Voši u predstojeće dve nedelje slede čak četiri takmičarske utakmice.

- Svi znamo šta se dešavalo u klubu u prethodnih nekoliko dana, ali ono što mene najviše raduje jeste dobar rad na poslednjim treninzima. Lično, najviše bih voleo kada bih na raspolaganju imao bar jedan mikrociklus subota – subota, kako bih sa igračima mogao više da radim na uigravanju, ali za to stvarno nema vremena. Novi igrači koji dođu treba da stignu najkasnije tokom četvrte nedelje priprema, kako bi ekipa mogla da se uigra, dok mi sada moramo da nameštamo tim tokom prvenstva. Međutim, to ne bih koristio kao alibi i sutra očekujem dobru utakmicu sa naše strane, da zadržimo nivo igre iz drugog poluvremena protiv Voždovca, a ukoliko je ikako moguće, da tu lestvicu i podignemo bar malo više. Verujem da ćemo prikazati čvrstu i agresivnu igri i naravno pobediti – ističe Buač.

Prema njegovim rečima, u ekipi trenutno nema većih kadrovskih problema, ali ipak postoje prepreke da se na teren izvede objektivno najbolji tim.

- Imamo problem sa Burekovićem, koji nije izostavljen iz tima za prošlu utakmicu, već nije igrao zbog povrede, a na večerašnjem treningu videćemo da li će moći da konkuriše za sastav za sutrašnji meč. Takođe, veliki problem imamo i sa strancima, jer ih trenutno imamo 11, što je neverovatno. To pokazuje nesistematski i neorganizovan rad u prethodnom periodu, pošto samo četvorica mogu da igraju. Jako mi je teško da ih izbalansiram, jer jednostavno ima igrača koji zaslužuju da igraju, ali ne mogu zato što su stranci – kaže Buač.

Međutim, sve to ne menja cilj i ambicije Vojvodine za sutrašnji duel.

- Bez obzira na sve okolnosti, moramo da imamo kult domaćeg terena i tu ne smemo gubiti utakmice, a posebno ne onako kao protiv Spartaka. Za sada, nemam ni najmanji problem po pitanju odnosa igrača prema treninzima i utakmicama, kao ni po pitanju mog odnosa prema njima. Izuzetno su profesionalni i sve rade bez ikakvog pogovora. Možda sam previše optimističan, ali stvarno se nadam da će sve ići samo na bolje – naglašava Buač.

Na konferenciji za novinare pred utakmicu protiv Mačve, trenutni vršilac dužnosti šefa stručnog štaba Vojvodine upitan je da li bi prihvatio eventualnu ponudu kluba da trajno preuzme brigu o prvotimcima.

- Definitivno bih prihvatio. Radujem se svakodnevnom radu sa njima na treninzima, kao i ovoj utakmici u sredu. Postoji neka doza pritiska, ali život bez toga ni nije život. Uživam sa njima i mislim da se radi o jako dobroj grupi momaka, koji su, pre svega, profesionalci i dobri ljudi, a donekle sam im blizak i po godinama. Naravno, ako bude drugačije, tu sam u službi Vojvodine i koliko god i na koji god način mogu da joj pomognem, ja ću to učiniti – rekao je Buač.

Utakmica između Vojvodine i Mačve igra se u sredu od 19 časova na “Karađorđu”, a ulaznice za ovaj meč prodavaće se po ceni od 200 (zapad) i 100 dinara (istok i sever). Karte za zapad i istok prodavaće se na glavnoj blagajni (između zapadne i južne tribine), dok će se ulaznice za sever prodavati u prostorijama navijačke grupe Firma na severnoj tribini stadiona. Blagajne će biti otvorene na dan meča, najkasnije sat vremena pre početka utakmice.
Zaključana tema