5. kolo: VOJVODINA - partizan 0:1 (0:0)

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1059
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Salvador »

Pa ako ne znaš da li možeš dovesti bolje, onda je sigurno problem odreći se onih dobrih koje imaš.
Ajd za Pušku i Paloča smo još i razumeli, ali za Melega do sada niko nije pružio pravo objašnjenje, koliko znam kinjili su ga bez razloga.
Setimo se i Stamenića koji je pre dve godine igrao odlično protiv Sampdorije, i to na poziciji koja očigledno škripi u sadašnjem timu.
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od salefkv »

Salvador napisao:Setimo se i Stamenića koji je pre dve godine igrao odlično protiv Sampdorije, i to na poziciji koja očigledno škripi u sadašnjem timu.
Drugi put citam ovako nesto i drugi put razmisljam kako ja to nisam zapamtio tog Stamenica protiv Sampdorije, kad sad pogledah on je za ceo dvomec odigrao ukupno 5 minuta... Za Melega itekako treba objasnjenje, da je iz beograda odlazio uzelo bi se 3m na njemu a mi 300 hiljada, i posle toga se pricalo o nekim tuzbama koje ce se zavrsiti kao i tuzba za Fijera, niko nece znati kako i kada se zavrsilo.
Korisnikov avatar
Baltazar
Postovi: 376
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 9:31 pm
Lokacija: Socijalno

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Baltazar »

KoKanidja napisao:Jebote danas mi nije nista bolje. Kako kostur i kicma tima puca kad dodje iole neko ozbiljniji. Kako da ne pukne kad covek za 110 utakmica ima 5 asistencija a igra sredinu terena, a mi ga zovemo kicmom tima. Plus mali Mesarovic definitivno nedorastao, ne moze da iznese loptu, ne moze ni da prosledi a ni da sacuva, nazad se ne vraca pa ostavlja prazno, nebi ga vise u zivotu stavio u prvu postavu, dosta je bilo decko, malo da oladis. Jos kad ovi siluju celu utakmicu po nasoj levoj strani, a mi u nasim napadima isto forsiramo nasu levu, onda tu Subotic ne moze da izdrzi tempo i nema ga nazad, pa ostaju baksuzi u sredini koji ispadnu bez da stignu da trepnu i pretvaraju se u duhove. Katastrofa. Trener totalno nedorastao takticki. Ubio ga Djukic.
KoKanidja pretopostavljam da si mlađeg naraštaja pa nisi bio u prilici da gledaš i pratiš prvu sezonu Piksi Stojkovića u zvezdi. On vezu sa vezom nije imao. Milinko Pantić kada je počeo da igra za nkp dobijao je zvižduke od svojih navijača i terali su ga sa terena... Onda su stručnjaci ocenili da ovi momci imaju kvalitet koji će vremenom doći do izražaja. Navijači to nisu mogli videti. Nažalost sada se igrači forsiraju iz sasvim drugih razloga i ja ne znam da li je neko procenio budući kvalitet Mesarovića ili igra iz drugih razloga. Moje (ne)stručno mišljenje je da mali ima šlifa. U mnogim minijaturama je odigrao ili pokušao da odigra fudbalski lepršavo. Ima dobar pregled igre. Moramo se naučiti da budemo strpljivi.
Vojvodina, jedna jedina!
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Протомајстор »

Тај Пикси ти није за поређење, јер је дошао у Звезду као репрезентативац, из Ниша с којим је чини ми се играо чак полуфинале УЕФА-купа.
Мислим да је Месаровић добио довољно шансе да покаже шта зна и требало би убудуће да дели минутажу с неким сличним клинцем из наше школе. Мада верујем да ће после синоћњег дербија бити далеко бољи, пустио бих га даље да игра само уколико има 100% уговор са Вошом.
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od churguzijanac »

Протомајстор napisao:Тај Пикси ти није за поређење, јер је дошао у Звезду као репрезентативац, из Ниша с којим је чини ми се играо чак полуфинале УЕФА-купа.
Мислим да је Месаровић добио довољно шансе да покаже шта зна и требало би убудуће да дели минутажу с неким сличним клинцем из наше школе. Мада верујем да ће после синоћњег дербија бити далеко бољи, пустио бих га даље да игра само уколико има 100% уговор са Вошом.
Mislis da ako ima 100% ugovor sa klubom, da ce u klubu ostati vise para posle njegove prodaje i da ce se te pare pametno potrositi?
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Voja »

salefkv napisao:
Salvador napisao:Setimo se i Stamenića koji je pre dve godine igrao odlično protiv Sampdorije, i to na poziciji koja očigledno škripi u sadašnjem timu.
Drugi put citam ovako nesto i drugi put razmisljam kako ja to nisam zapamtio tog Stamenica protiv Sampdorije, kad sad pogledah on je za ceo dvomec odigrao ukupno 5 minuta...
I vec je u drugoj utakmici izgubio poziciju startera u BORCU!!!
Slika
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Душан »

Ја се Стаменића сећам само против МТК. Није лоше одиграо, али је брзо изгубуо статус првотимца.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Turija »

churguzijanac napisao:
Протомајстор napisao:Тај Пикси ти није за поређење, јер је дошао у Звезду као репрезентативац, из Ниша с којим је чини ми се играо чак полуфинале УЕФА-купа.
Мислим да је Месаровић добио довољно шансе да покаже шта зна и требало би убудуће да дели минутажу с неким сличним клинцем из наше школе. Мада верујем да ће после синоћњег дербија бити далеко бољи, пустио бих га даље да игра само уколико има 100% уговор са Вошом.
Mislis da ako ima 100% ugovor sa klubom, da ce u klubu ostati vise para posle njegove prodaje i da ce se te pare pametno potrositi?
Pravo pitanje.
Kada smo prodali Takaca, dobili smo reflektore.
Ja, kao navijac, mogu reci samo misljenje. Za sada ono je podeljeno. Nekad pomislim da moze biti nesto od njega, pa posle bas i nisam ubedjen u to, jer mu dosta elemenata fali i ne znamo ono glavno, da li je licnost za tu ulogu?
S druge strane, sto je napisao Djumi, ako je procenjeno da moze, onda se mora istrpeti.
Medjutim, opet se vracamo na pocetak: sta ce Vojvodina imati od toga? Dakle, sve je stvar (izgubljenog) poverenja.
Zacaran krug.
PS
I ja se Stamenica secam samo na toj jednoj utakmici. Sve posle je bilo bolje zaboraviti.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Stexman »

Mesarovic, Subotic, ne mogu da igraju u ovakvoj postavi. Ne mislim da nemaju kvaliteta ali u ovoj postavci igre oni su totalni visak a odrazava se na utisak celog tima. Da mi imamo povezane zadnju i prednju liniju sa dobrim veznim redom mozda bi se i oni bolje uklopili. Ali nama vezni red ne postoji. Jovancic je momak koji se uklopio u Lalatovicevu filozofiju presinga i nije imao konkretan zadatak osim kvarenja igre protivnika ili flastera, a imao je saigrace u vezi koji su radili ono sto je sad palo na njegova pleca a on jednostavno nije taj tip igraca.
Bemba je na krilu izgledao lose, a Malbasic na spicu.Malbasic treba na krilo a Bemba u vezu i da po potrebi ulazi u zonu suta na odbijene lopte i odpatke. Mihajlovica na spica iako nije jos 100% spreman. Mesarovica bih ostavio na klupi za sad... treba njemu jos malo ucenja...Subotic ume da sutne ali nije ni on igrac koji moze da preuzme odgovornost nosenja tima na sebe. Trebaju nam novi igraci na levom krilu i u spicu. Zapravo imamo ih ali nisu licencirani... To se mora resiti sto pre.

A sto se tice saopstenja meni je to na mestu. Mazic jeste bio pristrasan i vreme je da stanemo na rep stoki koja nas j**e godinama unazad sudjenjem. Mozda sam i ja sad pristrasan ali jbg... to je moje misljenje.
Korisnikov avatar
Sasa1969
Postovi: 611
Pridružio se: Ned Sep 29, 2013 11:29 pm
Lokacija: Istok

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Sasa1969 »

Stamenic nije dobio priliku da igra u kontinuitetu ni blizu kao Mesarevic a ja tvrdim da je on daleko talentovaniji igrac.Ko je dolazio na Veternik i Proleter zna o cemu pricam.Vreme ce pokazati da sam bio u pravu kao i za Merija.
Slika
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od gospodinFKV »

Stexman napisao:A sto se tice saopstenja meni je to na mestu. Mazic jeste bio pristrasan i vreme je da stanemo na rep stoki koja nas j**e godinama unazad sudjenjem. Mozda sam i ja sad pristrasan ali jbg... to je moje misljenje.
Koliko god se slagao, ovo je jedan od najamaterskijih poteza ove uprave (u zaista zestokoj konkurenciji).

1. groblje nas je razvalilo
2. nije nas nigde direktno ostetio, niti je sudjenje bilo bas toliko ocigledno da izazove reakciju i takav recnik
3. krali su nas mnogo vise u proslosti, a cutali smo kao pic*etine najgore

Ovo je samo jako lose skretanje paznje s amaterizma, kojim plene i oni i onaj Lurč na klupi, i to ce nas skupo kostati u narednim utakmicama, kad krene sudijska odmazda...a krenuce...

Naravno, o ugledu kluba necu ni pricati. Pumpadzija nas je srozao na nivo Zeleznika i Obilica. Ranije su nas zvali provincijom zbog svoje bolesti i kompleksa, a sad nas zovu tako jer ova uprava cini sve sto je u njenoj moci da taj epitet zasluzimo
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od KoKanidja »

Ovo je jako dobro kad sa tvojih 36 neko pretpostavi da si mladjeg narastaja :mrgreen: . Baltazare, nisam pratio ni zvezdu ni partizan i nemam pojma kome su sta vikali njihovi navijaci, znam da sam plakao kad je zvezda uzela kup sampiona :lol:

Da se vratimo mi na cuveni kostur ekipe koji se pretvori u duhove kad je najbitnije :)
ZADNJIH 5 UTAKMICA sa partizanom NISMO IM DALI GOL, a mozda ni sansu stvorili.
Zadnje 3 protiv zvezde smo izgubili. Da se ne podsecam vise onog debakla i ponizavanja kod kuce jer cu dobiti infarkt dok pisem.
Da ubacimo tu i gostovanje u Ruzemberoku, a moze i tu utakmicu kod kuce.
Gde ste tada vi, mali kosturi? :)

Taktika 4-2-3-1 je postala tezak debilizam i ne mogu da verujem da se nasi treneri, svaki koji dodje, tolko drze toga kao da su mentalno retardirani.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Voja »

KoKanidja napisao: Taktika 4-2-3-1 je postala tezak debilizam i ne mogu da verujem da se nasi treneri, svaki koji dodje, tolko drze toga kao da su mentalno retardirani.
A to veliki klub od trenera trazi da forsiraju prepoznatljiv sistem igre :mrgreen:
Nego KoKanidja,samo kritikujes,daj neku ideju,smernicu!? Evo ja sam se konkretno zalagao da se dovede Stojanovic koji je bio napustio Nis,kada su zakopali ratne sekire klub i on,odmah cim se vratio u ekipu,u dva prva meca postize po gol za pobedu. Da cujemo neke tvoje predloge,mozda tebe poslusaju. Ko to nece biti ili ne bi bio duh u timu Vojvodine protiv blizanaca!?
Slika
Korisnikov avatar
KoKanidja
Postovi: 615
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 4:29 pm
Lokacija: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od KoKanidja »

Cuj ti njega, ko ce mene da poslusa, ne slusaju trenere, a ne mene.

Sa ovime sto imamo, ja bi igrao 4-4-2.
U sredini - Bempah, Jovancic (dva zadnja vezna u sredini u liniji, a ne da se Jovancic pali i ide napred puno), Cebara (Subotic) i Vujanovic (Zlicic)
Napad - Malbasic (Mihajlovic samo ako ovaj ode) i Afrije.
Konstantan pritisak na zadnju liniju pa ce k***c tako lako da nalaze Tavambu.
Mali Vujanovic je agilniji i cvrsci u duelu od Mesarovica i Zlicica, a lepo barata loptom, ima nekog smisla. Cebara moze da probije i ima tehniku, a brzi je od Subotica.
Eto kad vec lupetamo i mastamo :)
Poslednja izmena od KoKanidja u Uto Avg 15, 2017 1:15 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
"...МИСЛИМ ДА САМ ТИ ВЕЋ РЕКАО ДА НЕЋЕМО СТАТИ"
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: VOJVODINA - partizan, nedelja u 19h

Post od Voja »

KoKanidja napisao: u sredini Bempah, Jovancic (dva zadnja vezna u sredini u liniji, a ne da se Jovancic pali i ide napred puno), Cebara (Subotic) i Vujanovic (Zlicic), napad Malbasic (Mihajlovic) i Afrije. Pritisak na zadnju liniju. Mali Vujanovic je agilniji i cvrsci u duelu od Mesarovica i Zlicica, a lepo barata loptom, ima nekog smisla. Cebara moze da probije i ima tehniku. Eto kad vec lupetamo i mastamo :)
Sad tek nista ne razumem,jesi li ti pljuvao Vukasovica ili Jovancica? :mrgreen: Sta ce ti Jovancic u timu onda? Ovako,Bempaha sam prvi put odgledao ceo mec i to na TVu... koliko god da on meni simpatican onako na prvu loptu,i sva ona njegova radovanja,emocije kod golova... nekako me bas i nije ubedio niti da ima kvalitet,niti mi je dao ideju sta on uopste prirodno igra. Pre svega sam razocaran njegovom mekocom i duel igrom. Deluje kao dete medju protivnickim igracima. Uopste ga ne vidim na zadnjem veznom,cak u defanzivi generalno. Recimo porediti njegovu duel igru sa duelima koje je pokazao Renan,ili Adjuru sto je pruzao na pozicijama zadnjeg veznog... sta znam... nekako mi Bempah bar na ovom mecu pretanak. Ima njega na celom terenu,trci,bori se,to mu niko ne moze oduzeti,ali za moju ukus,nekako slabo. Cebara,dok nije pocelo ovde da se pise o njemu,nikad cuo... i sad da ga ubacujem u "kicmu" tima... ne ide mi ni to. Afrije,Vujanovic... ista prica... Zlicic... meni svejedno,Spremo,Stamenic,Zlicic... to meni ista klasa. Ne znam,mislim da su Lalatovic i Batak (prvo poluvreme protiv Ruzemberoka) pokazali da se od ovih igraca moze napraviti trkacki tim i da veliku ulogu u svemu ipak ima i trener
Slika
Zaključana tema