27. kolo: VOJVODINA - Mladost 0:1 (0:1)

Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

27. kolo: VOJVODINA - Mladost 0:1 (0:1)

Post od Grof Žekula »

После Металца, на реду је Младост. Лучанци у намери да остану међу првих осам на подели табеле, ће у недељу у 17 часова на нашем "Карађорђу" пробати да нам откину бод(ове). Како исти више није "неосвојив", паметни морамо бити како се то догодило не би.

Буач рече да смо у минулом колу освојили три "круцијална бода", а то би ваљало "зачинити" новим убедљивим тријумфом.

Недеља, 17 часова, "Карађорђе"...

ДНЕВНИК napisao:На пролећним гостовањима максималан учинак

Врлина је када се један тим, без обзира на то који је спорт у питању, после несрећног, па и неспретног пораза, већ у наредном изазову подигне на ноге и докаже квалитет.

Управо ту способност исказали су фудбалери Војводине у Горњем Милановцу после неуспеха у дуелу са Црвеном звездом код куће. Освојили су сва три бода у утакмици са Металцем, остваривши убедљиву победу (3:0), уједно доказујући да нису рекли коначну реч у трци за конкретним висинама у овој сезони.

- Договорили смо се шеф Драган Ивановић и ја да не почнем утакмицу у Милановцу и да се мало одморим - појаснио је Александар Палочевић, уз Филипа Малбашића и голмана Емила Роцкова, најбољи појединац у још једном тријумфу Новосађана. - Нисам прошао припреме са екипом, па су претходни дуели утицали на то да сам се помало потрошио. Када сам ушао у игру, негде око 60. минута, био сам свеж, успоставили смо жељену игру и били нападачки конкретнији. Није се Металац пуно питао на терену и, по мени, било је само питање којим ће се резултатом у нашу корист утакмица завршити.

Филип Малбашић наставио је голгетерску серију с два поготка, а најлепши тренутак на утакмици збио се у 73. минуту: тада је управо Палочевић из слободног ударца постигао други гол за Новосађане, а свој девети првенствени, али и први пролећни.

- Искрено, двоумио сам се где да шутирам, јер су играчи Металца поставили висок живи зид. Уз то, противнички фудбалери су још пришли пола метра-метар ближе од прописаног одстојања, али сам добро одмерио ударац, пребацио живи зид и погодио мету.

С погоцима постигнутим у Горњем Милановцу Александар Палочевић (9) и Филип Малбашић (13), заједно с капитеном Дејаном Мелегом (8), наставили су серију и сада су већ заједничким снагама 30 пута тресли мреже супарничких екипа.- Наша тројка је права. Додуше, био ми је ово пролећни првенац, али то није толико важно. Битно је да ми побеђујемо, а мојој голгетерској апстиненцији сигурно је допринела и повреда Душана Јованчића.

Због ње играм нешто дефанзивније и удаљенији сам од гола. Најважније је то да смо се подигли после баш несрећног пораза од Звезде и горког укуса који нам је остао. И дан-данас размишљам о тој утакмици, али тако се наместило. И то је фудбал. Показали смо, међутим, да смо права екипа и брзо смо устали и наставили да побеђујемо.

Није новопечени репрезентативац Србије заборавио да спомене ни улогу струке у пролећним победама.- Свака част члановима стручног штаба због начина на који воде екипу. Ако изузмемо дуел са Звездом, имамо максималани учинак у другом делу, а не заборавите да су за нама три тешка гостовања. Сада смо на те три утакмице освојили свих девет бодова и, при томе, постигли осам голова. То није случајно.

До краја овог дела Суперлиге остала су још четири кола. Војводина дочекује Младост и Раднички, а гостује Вождовцу и у Сурдулици и доста је оних који размишљају о томе да ли Новосађани могу све утакмице у финишу да добију.- Обожавам да играм на терену Вождовца и не видим да је то посебно тешко гостовање. Терен је одличан, отићи ћемо тамо да играмо фудбал и, уколико се нешто неповољно по нас деси, једини кривци за то бићемо ми сами.

Што се дуела с Радником тиче, увек је непријатно и тешко гостовање у Сурдулици. Не бојим се и верујем у све моје саиграче и нашу снагу и квалитет. С друге стране, у госте нам долазе велики јесењи дужници, јер смо изгубили и у Лучанима и у Нишу. Они који су гледали те утакмице знају шта се тамо догађало и какву су помоћ и од кога имали. Није, наравно, на мени да о томе причам... Долазе нам сада у госте и видећемо да ли су исте оне екипе као што су то биле на домаћем терену - рекао је Александар Палочевић.


Мијић: Ветерани су део нас

Пред утакмицу с Црвеном звездом један број ветерана ФК Војводина није могао да уђе, како тврде њихови представници, на стадион “Карађорђе”. Тим поводом председник клуба Душан Мијић је рекао:

- Ветерни су неизоставни део клуба и једини проблем био је у томе што се израђују нове сезонске карте. Због тога смо им понудили улазнице за галерију за дуел са Звездом. Чим њихове карте буду завршене, они ће их добити и моћи ће несметано да прате утакмице нашег клуба.


Малбашић: Нека се серија настави

Нападач Филип Малбашић је на пет пролећних утакмица исто толико пута тресао мреже ривала. Овај младић игра све боље, први је стрелац тима са 13 голова, а о учинку у Горњем Милановцу, где се два пута уписао у листу стрелаца, рекао је:

- Нека се моја серија голова настави, баш као и низ победа Војводине. Нећу имати ништа против.


Јованчић све ближи повратку

Пред сам почетак другог дела Суперлиге, у тренинг утакмици између две екипе Војводине, незгодно је на раме пао Душан Јованчић и том приликом сломио кључну кост. Уследила је неминовно дуга пауза за овог важног фудбалера у визији тима тренера Драгана Ивановића. Ових дана, међутим, високи играч почео је лагано да трчи и припрема се за повратак на терен.

- Још увек не смем да улазим у дуеле, али време настојим да искористим да се физички што боље спремим и када дође тренутак да конкуришем за тим.Очекујем да ћу до почетка плеј-офа бити спреман и да ће тренер моћи да рачуна на мене за утакмице у расплету првенства – нада се Јованчић.


Филигрански осећај Ивановића

Шеф стручног штаба фудбалера Војводине Драган Ивановић направио је неколико (не)очекиваних промена у саставу екипе у Горњем Милановцу. Ако се повратак у стартну поставу Николе Трујића донекле и наслућивао, чињеница да су од првог минута заиграли Лазар Зличић и Милан Спремо просто је терала навијаче црвено-белих на изненађеност, верујемо понеке и на сумњичаво вртење главом. Исто би се могло рећи и за изостављање из првих једанаест Александра Палочевића.

Познат је тренер из Руменке као љубитељ шаха, али, и пре свега, као веома студиозан и озбиљан стручњак, који не жели ништа да препусти случају. Чини се да је управо шаховска комбинаторика, уз филигрански осећај за нијансе, отворио Ивановићу, а онда и Војводини, врата ка важној победи, уз потезе који су се показали добитним у милановачкој партији. Зличић и Спремо, Вошина деца, мотивацијом и тркачким способностима, у садејству са осталим играчима, донели су додатни квалитет у игри црвено-белих, а улазак освеженог Палочевића утицао је на промену начина игре и стављање тачке на убедљиву победу.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Rabba »

Čovek kad pročita ovaj izveštaj iz dnevnika bi rekao da je predstava u Milanovcu bila po ukusu najprobirljivijih fudbalskih sladokusaca, a ne blatnjavi korzo...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Vosa je sve »

ulaz ce verovatno biti BESPLATAN
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Stexman »

Ja sam nacuo da ce biti besplatno do kraja sezone...
Mada koliko sam cugao ovih dana moze biti i da sam sanjao :lol:
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od ernesto »

Samo Antic da zaustavi Jovanovica i pola posla je obavljeno!
fare
Postovi: 2744
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 11:32 pm
Lokacija: LALIC

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od fare »

Ni radio prenos ni od korova a kamoli tv prenos šta se dešava sa Novosadskom televizijom jedan prenos i to je to, makar ono preko fejsa ni toga nema više.
Korisnikov avatar
Mg
Postovi: 179
Pridružio se: Ned Nov 28, 2010 5:57 pm
Lokacija: Novi Sad, Klisa

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Mg »

Jedini prenos :D
http://radiomap.eu/rs/play/novi-sad-1" onclick="window.open(this.href);return false;
"I BOJE SE, jer si totalno drugačiji od SVIH, jer si ti stalna opasnost za NJIH, nešto si novo, a ne znaju ŠTA!"
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Stexman »

Opa, 7 minut 0:1...
Hm, obicno smo mi otvarali utakmicu...
fare
Postovi: 2744
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 11:32 pm
Lokacija: LALIC

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od fare »

Pa zato je pala kvota na 1,13 na keca iz 2 u 1 :D.
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od ernesto »

Odita strelac!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Voja »

Stexman napisao:Opa, 7 minut 0:1...
Hm, obicno smo mi otvarali utakmicu...
Obicno u odredjenim mecevima taj rezultat ostane do kraja!
Slika
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od ernesto »

Neko od nasih je dobio crveni karton!
Korisnikov avatar
Ken mahniti
Postovi: 310
Pridružio se: Čet Jun 09, 2011 9:15 pm
Lokacija: Salajka

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Ken mahniti »

Maslac
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od churguzijanac »

Lose smo otvorili utakmicu,gol, crvendac Maslacu.Prvo poluvreme prakticno bez sanse, samo jalov pritisak i otvaranje kontri lucancima.Sad cemo da vidimo kolko tu ima znanja i kvaliteta da se okrene. :mafia:
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 27. kolo: VOJVODINA - Mladost, nedelja 17h

Post od Stexman »

Nema tu nikog, sto bi reko moj drugar.
Zaključana tema