23. kolo: VOJVODINA - Rad 3:2 (2:0)

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Turija »

Malo mi, malo sudija i od gotovog, umalo, veresija.
Prvo poluvreme dobro, sa dosta trčanja i proigravanja, lepo i za oko i 2 gola u mreži rada.
Drugo poluvreme za neprepoznati i stvarno je bilo gusto hoće li izjednačiti radovci.Stali smo i izgubili ritam, pa i sigurnost u odbrani izlaskom Maslaća.Lično mislim da Maslać nije izašao zato što nema dovoljno snage, nego se htelo probati sa promenom koncepcije igre (možda zbog taktike na gostovanjima?).No, eksperiment se nije pokazao nimalo ugodno.
Odbrana nam je postala šuplja, uz puno individualnih grešaka.Jednostavno, igra nam se raspala i umesto da deklasiramo rad, strepeli smo do kraja meča.
Sudije su sudile kao da se igra u Beogradu, a ne u Novom Sadu i držale rad na infuziji i u šansi da ostvari dobar rezultat i to već posle prvog našeg gola (perfidno navlačenje faula, suđenje kontra faula ...što je konstantno nerviralo naše igrače).
U prvom poluvremenu igrom je prijatno iznenadio Vukasović, ali u drugom ga nije bilo, kao da se izgubio u novonastaloj situaciji.Jako nam nedostaje Jovančić i njegov kontinuitet igre čitavih 90 minuta.
Po meni, pojedinačno ovako:
Rockov veoma dobar (odbranio je bar 2 gola i skinuo, sa sigurnošću, dosta centaršuteva.Možda samo 2 slabije procene, kod jednog veoma nezgodnog centaršuta i možda kod drugog gola rada.Žao mi je Perketa, ali za sada Rockov deluje odlično.Brz je, ima refleks, dobro prati igru i inteligentno brani.Nemam zamerku.
Lakićević, dobar.
Antić odličan.
Puškarić, Maslać i Planić deluju impresivno.Snažno i sigurno, osim nekih Puškinih izleta i standardnih jedna do dve greške po utakmici, kada izgubi loptu u opasnoj zoni.Međutim, puno ih i dobro iznese i odigra kao pripomoć veznom redu u organizaciji kontranapada.
Malbašić sjajan u prvom delu (asistencije, prodori), ključni gol za 3:1, ali je posle pao u igri, kao i cela naša ekipa.
Babić - uvek mislim da bi mogao bolje.Napravi dobar potez, ali dosta nevidljiv tokom meča.
Meleg i Paločević - isto tako.Mislim da bi morali mnogo bolje, čvršće u duelu i tačnije u dodavanju i u prijemu.U drugom poluvremenu naš vezni red nije postojao.
Trujić.Hmm, prva polovina njegove akcije dobra, druga ,,krompir".
Zličić.Mnogo više truda nego do sada (valjda uticaj javne kritike trenera?), ali bez efektive.
Sve u svemu, strepeo sam do zadnjeg zvižduka sudije (naklonjenog gostima).
Utakmica za ozbiljnu analizu.Nadam se da će se izvući pravi zaključci.
Proba u drugom poluvremenu, nije uspela, ali ne znači da nema perspektivu.Meni je prva koncepcije delovala sigurnije, bez obzira na pukotine na sredini terena.Sreća, ozbiljne ekipe nema u SL, ali ozbiljan vezni red protivnika bi kažnjavao takve greške.
Na kraju, zadovoljan sam viđenim, igrom i posetom.
Međutim, moramo se zamisliti zbog izdanja u drugom poluvremenu i šta je to da nam je rad tako nezgodan protivnik.Sada smo u međusobnim mečevima egal, pa vreme je da se loša tradicija promeni i dovede na pravu meru.Žao mi je samo što ih nismo razbili, posle onih 2:0 ili 3:1.Stali smo, a to ne sme da se dogodi.
No veoma lep start i idemo dalje u nove pobede.
:cheers:
Poslednja izmena od Turija u Ned Feb 26, 2017 11:29 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od borrissey »

Razbili smo ih sa 3-4-3, mislim da i nasim halfovima i bekovima ta formacija potpuno odgovara. Drugo poluvreme agonija, da li smo izgubili snagu ili ritam, ili oba, nemam pojma. Ali videlo se da kad igramo 100% mozemo biti jako opasni.

Poseta odlicna, atmosfera tako tako, to me vuče za jezik da opet da ponovim da mrzim te besplatne utakmice i povladjivanje nasim pasivnim simpatizerima i (još više) novosadskim blizanačkim govancima. Ako hoćete vernu publiku, na tome se radi u julu i avgustu, a ne otvaranjem kapija u februaru. Ali, svi znamo da je to sve prazna priča...
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Milan »

Zanimljivo je da trener ima savim drugacije vidjenje prvog poluvremena i tvrdi kako je formacija promenjena iz razloga sto nije dobro funkcionisala, iako vecina smatra da smo u prvom delu mnogo bolje izgledali.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Voja »

Malbasic utakmica karijere rekao bih (na osnovu ovog izvestaja). Iskreno nikada od njega ne bih ocekivao ovakvu partiju
Slika
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Radoye »

Neizlecivi napisao:https://youtu.be/e0E5RSK9w7I
Svidja mi se na ovom snimku to sto konacno sutiramo iz daljine. Do sada smo forsirali igru "usetavanja" u gol. Ne pamtim kad sam zadnji put na nekoj nasoj utakmici video da smo toliko puta "zategli" izvan 16. :cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Milan »

Voja napisao:Malbasic utakmica karijere rekao bih (na osnovu ovog izvestaja). Iskreno nikada od njega ne bih ocekivao ovakvu partiju

Malbasic je i drugu polovinu prvog dela sezone odigrao odlicno i bio najagresivniji/najopasniji igrac naseg tima.


p.s. Kako ce se na kraju podeliti bodovi ekipama sa neparnim brojem istih?
POŠTO OBRAZ ???!!!
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od ssnigd »

Milan napisao:
Voja napisao:Malbasic utakmica karijere rekao bih (na osnovu ovog izvestaja). Iskreno nikada od njega ne bih ocekivao ovakvu partiju

Malbasic je i drugu polovinu prvog dela sezone odigrao odlicno i bio najagresivniji/najopasniji igrac naseg tima.


p.s. Kako ce se na kraju podeliti bodovi ekipama sa neparnim brojem istih?
Dobijaju poen vise, npr. imas 39 bodova, prilikom podele imaces 20.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Turija »

Odgledao konferenciju.
Mislim da trener Ivanović otvoreno iznosi probleme i to je dobro, jer će se raditi na njihovom otklanjanju.Deluje mi dosta smireno i odmereno.
Tačno je da je i u prvom poluvrmenu bilo dosta puta opasno po naš gol, ali smo mi bili daleko opasniji po protivnički (i mogli smo dati još 3 komada i utakmica bi bila rešena).Krpili su dobro Maslać, Planić i Puškarić te propuste veznog reda, pa i golman Rockov, a i Antić je stizao u zadnji čas, kao i Lakićević da interveniše.
U drugom smo bili bezopasni u napadu, samo nas Malbašić iščupao golom iz teške situacije.
Nažalost, nesporazumi se dešavaju i ne krivim ni Planića, ni Rockova za taj neprijatni gol rada.Planić je danas, kao centarhalf, mogao dati 2 gola.Jedna je ostala na prečki, a druga ga je malo iznenadila, kao i sve naše napadače, koji nisu ispratili sjajan šut Antića.
Tek je početak, pa biće vremena za korekcije.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Voja »

ernesto napisao:Sta mislite za el comunistico,sta nama najvise odvovara pod uslovom da dobijemo Borac!
1 X 2
Mi godinama zeznemo stvar kada imamo sansu da napredujemo,tako da se i sada mnogo plasim utakmice u Cacku... ustvari,stize nam serija tezih meceva,i zaista ni sam ne znam sta da ocekujem. Sto se derbija tice,navijam za Partizan... iz brdo razloga,a najveci je taj sto se za Zvezdu krade kao ni za jedan tim u istoriji naseg fudbala,a ljudi gledaju i jos (njihovi navijaci) se pale da su zaista kvalitet. Najsrecniji bih bio da ih ocetkamo i mi i crni
Slika
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od nssale »

Planić je dobar igrač ali danas nije izgledao impresivno, koštao nas je 3 gola, 2 što smo primili i jedan što je promašio plus što je imao dosta nesigurnih dodavanja. Nadam se da je ovo danas samo njegov loš dan. :)
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Voja »

Ili pripreme za sledeci mec na Karadjordju :mrgreen:
Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Turija »

I ja mislim da bi bilo dobro da pobedi crni blizanac (i hajde da kažem, uslovno navijam za njega).
Zvezdi se toliko navlači da je to strašno.Ne samo od sudija, već protivnici ni ne pokušavaju da igraju protiv njih.Protiv njih igra jedino brat blizanac, a možda ćemo i mi ovaj put?Sa Lalatovićem smo odigrali tamo na sledeći način: prvo poluvreme pokazali da možemo i umemo, a drugo odigrali kao amateri iz beton lige.I naš bivši trener nasmejan - od uha do uha :greenbutt:

@nssale
Ne bih baš tako upro prst u Planića za ta 2 primljena gola.
Prvi je bio iz nekog karambola, a kod drugog ga je prošao gostujući igrač 1:1 na našoj bekovskoj poziciji (kada smo igrali formaciju sa 4 u zadnjoj liniji).Ne sećam se šta se prethodno desilo, pa Lakićević nije bio tu (verovatno smo imali pogrešno dodavanje naših igrača), ali kod tog prodora Rockov je odbranio taj šut, međutim, opet je iz ,,odbijuše" pao gol.
A, nadam se da nije ono što je Voja napisao (bilo bi previše).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Djisa »

Citajuci komentare, imam utisak da nismo bili na istoj utakmici. U napadu smo izgledali dosta dobro, tu se delimicno slazem sa komentarima iznad, ali odbrana je u drugom poluvremenu bila tragikomicna. Mogli smo da primimo lako I 5 komada. Koliko smo puta ispali vec na 40 metara, zuc su mi pojeli. Rad uopste nije losa ekipa, par puta su me odusevili kaka su lepo izneli loptu od svog kaznenog I napravili opasan napad uz nas pressing, sve na jedan dodir, tako bih voleo I da Vosa igra. U napadu je Malbasic dominirao, stali korektni, dobili smo na individualni kvalitet. A izbor trenera da igramo cele pripreme sa tri nazad u liniji iako imamo 3 stopera ukupno u ekipi, pa da onda eksperimentise sa drugacijom taktikom je za anale. Rad je imao mnogo sansi. Rockov nesiguran, ali ima stofa, kad se navikne na mesto prvog golmana I stekne rutinu, bice mnogo bolje. Nemamo napadaca, nemamo stopera. Vukasovic klasicni defanzivni vezni, kao Adjuru, ali to radi prilicno dobro. Uglavno, pobeda, ali ako ovako nastavimo nece izaci na dobro.
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od Turija »

Djisa napisao:Citajuci komentare, imam utisak da nismo bili na istoj utakmici. .....
Uz svo poštovanje, molim te objasni po čemu se razlikuju gornji komentari od tvog (osim da je Rockov bio nesiguran, sa čime se nikako ne bih mogao složiti, jer samo 2 situacije su diskutabilne i obe se nalaze na snimku, pa može da se pogleda i više puta)?A, mogli smo i mi njima da damo 5.
Niko nije hvalio našu defanzivu i igru veznog reda na sredini terena u fazi odbrane našeg gola, kao ni Babićevo i Malbašićevo vraćanje da pomognu našim defanzivcima, koje je definitivno izostalo.Zato smo i ispadali na 40 metara i dovodili u kritičnu poziciju našu poslednju liniju.
Promenu sistema igre na poluvremenu su svi okarakterisali isto kao što si i ti.Tako da ne vidim te razlike (drastićne :wink: )
Djisa napisao:Citajuci komentare, imam utisak da nismo bili na istoj utakmici. U napadu smo izgledali dosta dobro, tu se delimicno slazem sa komentarima iznad, ali odbrana je u drugom poluvremenu bila tragikomicna. Mogli smo da primimo lako I 5 komada. Koliko smo puta ispali vec na 40 metara, zuc su mi pojeli. Rad uopste nije losa ekipa, par puta su me odusevili kaka su lepo izneli loptu od svog kaznenog I napravili opasan napad uz nas pressing, sve na jedan dodir, tako bih voleo I da Vosa igra. U napadu je Malbasic dominirao, stali korektni, dobili smo na individualni kvalitet. A izbor trenera da igramo cele pripreme sa tri nazad u liniji iako imamo 3 stopera ukupno u ekipi, pa da onda eksperimentise sa drugacijom taktikom je za anale. Rad je imao mnogo sansi. Rockov nesiguran, ali ima stofa, kad se navikne na mesto prvog golmana I stekne rutinu, bice mnogo bolje. Nemamo napadaca, nemamo stopera. Vukasovic klasicni defanzivni vezni, kao Adjuru, ali to radi prilicno dobro. Uglavno, pobeda, ali ako ovako nastavimo nece izaci na dobro.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 23. kolo: VOJVODINA - Rad, nedelja 26.02.2017. u 17h

Post od churguzijanac »

Ko bi rekao da nama moze da fali zadnji vezni, pored tolikih koji su prodefilovali kroz klub :frown:
Bice tesko protiv Borca, pogotovo ako nam ga prvi ucackaju.Teren ce biti katastrofa i verovatno ce biti malo golova ako ih i bude.
Kradu i jedni i drugi za medalju.Penal protiv Borca u ovom kolu je bio tragikomican, tako da, mi da bismo osvojili titulu mora mnogo toga da se poklopi.Trenera smo promenili.To je bilo osnovno, jer prethodni ne bi presao granicu 100%. :lala:
Zaključana tema