22. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:4 (0:1)

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 22. kolo: Spartak - VOJVODINA, nedelja 19.02. u 14h

Post od Turija »

kulijana napisao:
Turija napisao: Potpuno se slažem.
PS
Međutim, ne slažem sa parolom navedenom u dva posta iznad,,Budi Novosađanin, navijaj za Vojvodinu,, jer je sebična i ograničavajuca, da bi bila marketinška parola.Sta sa onima koji nisu Novosađani, a našli su neki specifikum zašto im se Vojvodina dopada(la)?
Da li su oni dobrodošli na stadion?
Osnivači sigurno nisu mislili samo na Novi Sad, inače bi klub nazvali ,,FK Novi Sad,,.Treba, kao poziv navijačima, da piše bez onog Budi Novosađanin, već samo ,,Navijaj za Vojvodinu,,.Biće produktivnije - manje reči, a više navijača. :cheers:
Znam da malo skrećemo sa teme, ali pomenuti slogan bi se u logici posmatrao na sledeći način, ako je neko Novosađanin, sledi da treba da navija za Vojvodinu. To jest, ovo ne isključuje ljude koji nisu iz Novog Sada. Implikacija je netačna samo kada je leva strana tačna a desna netačna, pa bi u slučaju Budi Novosađanin, navijaj za Vojvodinu, implikacija bila netačna samo za pojedince iz Novog Sada koji su navijači blizanaca i slično, koji i jesu ciljana grupa ovim sloganom. Malo sam se zaneo u ovome, ali mora neko da brani i slogan :D
Dobro nam dođe podsećanje na matematičko gradivo logičke operacije :)
Shvatam ja da slogan gađa svest i savest Novosađana, ali mana mu je što ne hvata u širinu.
Takođe, nije ni tema topika, ali se otvorila na jednom postu iznad, pa me je ,,isprovociralo,, da i to prokomentarišem i pokvarim lepu nedeljnu temu o pobedi u Subotici, iako baš ne volim što smo Spartaka tako razmontirali.
Prava stvar bi bila da radovce vratimo kuci sa napunjenom mrežom.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 22. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:4 (0:1)

Post od gospodinFKV »

To sta je Rockov hvatao, Kordic nece ni za 10 godina.

Sto se tekme tice, ne mogu reci da nisam ocekivao pobedu, ali ni da cemo ih dobiti ovako ubedljivo. Zadrzali smo kostur ekipe, dobili golmana za promenu (a ne statistu u golmanskom dresu) i mislim da nema razloga da mislimo da cemo opet gledati mucenje na prolece.

Utisak dana - njiva na kojoj igraju. Znaci, ja ne mogu da poverujem da klubovi u 5-6 rangu imaju lepse terene od superligaskih. Verujte mi, igrao sam na tim terenima, ne pricam iz dupeta, a imajte pritom na umu i to da velika vecina (gotovo svi) ujedno i treniraju na tim terenima na kojima igraju. O engleskom 7. ili 8. rangu da i ne govorim. Kad vidim te terene i ove krticnjake, prosto da svi kolektivno ovde sednemo i placemo. Jedino sta je ''super'' u ovoj ''superligi'' jeste ta supermoc ovih lesina najgorih da se zadrze u foteljama fudbalskih klubova, posle svih mogucih kriminalnih baljezgarija.

Nema veze, bitno da svi imaju reflektore :frown: da traktor vidi kuda ide, dok ore...
ultra komsa
Postovi: 396
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:37 pm

Re: 22. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:4 (0:1)

Post od ultra komsa »

Lepa predstava u SU. Ko je bio nije zazalio. Teren kaljuga klasicna, iznenadjen sam kako su se nasi snasli. Al i cudan osecaj, lagano smo se prosetali jako mi je neobicno bilo. Samo obratite paznju na jedan detalj. Mozda i gresim. Meleg kada daje gol otrcava ka klupi i lagano eskivira trenera kada mu se on javio. Nadam se da ce se to resiti sto pre. Ali Melegov prvi dodir sa loptom je savrsen, kao i Trujuc na krilu. Rockov otkrivenje i bas mi je drago. Kordica nije bilo koja milina, kao ni onog cigana na klupi koji stavlja uvek sebe u prvi plan. A da citam zurnal dan ranije, pa ljudi jel moguce da oni daju nama najmanje prostora od svih klubova? Cemu to? INACE ONAJ DEBELI CIGAN, OLOS ONAJ NOVOSADSKI AKO CITAS OVDE UKAPIRAJ DA NISI DOBRODOSAO I TAKO SE RADUJ ZNAS VEC KOME.SMECARU IZDAJNICKI :evil: . Idemo dalje i pozdrav za Marince, lepo vredjaju svoj klub :greenbutt: :D
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 22. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:4 (0:1)

Post od Rabba »

Vodim neku minimalnu statistiku igrača koji igraju kod nas. Recimo Puški je tekma u Subotici bila 50. ligaška u našem dresu. Pored toga još 6 igrača mogu da dostignu tu brojku do kraja sezone, što je za naše skorašnje uslove prilično neverovatno.

Od igrača koji su na 50+ ligaških utakmica, pored Puške, tu je samo još neprikosnoveni Nino Pekarić(131).

Igrači koji bi ove sezone mogli do 50 ligaških(neki sigurno i hoće, poput Paloča) su:

Paločević - 49
Kordić - 43
Meleg - 41
Lakićević - 40
Babić - 38
Malbašić - 35

Što se tiče golova, mogu da kažem da dugo nismo imali više od jednog, dva igrača sa 10+ ligaških golova u karijeri za nas, a posle tekme sa Spartakom ih je trojica. Meleg, Paločević(po 12) i Malbašić sa 10.

Od ostalih, Trujić je na 8, a jedini sa preko 5 golova su i gorepomenuti Nino Pekarić i Siniša Babić, koji su obojica u karijeri postigli po tačno 5 golova u ligi za nas.

Eto malo nečega zanimljivog, dok čekamo ČSK i Rad...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: 22. kolo: Spartak - VOJVODINA 1:4 (0:1)

Post od Ultra slanina »

Bilo bi do jaja kad bi neko napravio komplet spisak koliko je ko odigrao utakmica u nasem dresu :)
Zaključana tema