17. kolo: Bačka - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

17. kolo: Bačka - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Post od Grof Žekula »

Као увертира за све што нам предстоји наредне недеље (два меча на "Карађорђу", од којих је онај средином недеље "више од игре"), у суботу ћемо у оближњој Паланци, одмерити снаге са домаћом Бачком.

Меч се игра од 13 часова уз директан пренос (за оне који не могу на пут) на првом каналу покрајинског јавног сервиса.
Korisnikov avatar
LIMAN
Postovi: 160
Pridružio se: Uto Avg 30, 2016 3:42 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od LIMAN »

Паланка је ту на пола сата, значи није Сурдулица или тако нешто. Свако ко је у могућности треба да оде и да подржи момке.
Само храбро до нове победе, але...
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od salefkv »

Ako je neko zainteresovan da ide kolima imam 4 mesta svako 200 din za gorivo, sto se tice same utakmice ocekujem laganu pobedu, Backa mi ne deluje kao neko ko trenutno moze da nam otkine bodove a i trebalo bi napraviti lepu uvertiru za sredu.
Korisnikov avatar
fkvislife
Postovi: 167
Pridružio se: Pon Jul 23, 2012 2:19 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od fkvislife »

Idealna prilika za invaziju..davno nismo imali bliže gostovanje!
Najveća ljubav, jedina moja, Vojvodinaa..
Korisnikov avatar
NapredBacka
Postovi: 60
Pridružio se: Sre Maj 06, 2015 6:13 pm
Lokacija: Бачка Паланка, Србија

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od NapredBacka »

Moja procena 0:4. Razlika u klasi je ogromna i to sto smo domacini nam ovog puta nece pomoci s obzirom da ce bar 500 Novosadjana doci, realno kolima i nekim organizovanim prevozom ovde ste za 200 dinara. Ako vam budemo zvizdali ne zamerite ovde je i crveni blizanac izvizdan, Backa je dosta popularna medju Palancanima to cete videti sigurno iako su nam rezultati katastrofa. Igracki smo oslabljeni nego kad smo bili PLS, para nema ali ima volje, jedini pravi sponzor je lokalno manje preduzece Podunavlje, opstina 7 godina nije dala ni dinara da bi poslednju godinu ukupno dali koliko znam milion dinara sto je ipak smesna suma za jednog superligasa, znam da je Donji Srem od Pecinaca mesecno dobijao 16 miliona ako se ne varam a Backa za godinu dana milion... Valjda ce se i to resiti u narednom periodu samo da opstanemo. Nama opstanak vama titula i svi srecni :mrgreen:
Protiv cigana u kupu cela zapadna tribina je posle gola skocila i danas se najezim na ovaj snimak
https://www.youtube.com/watch?v=n63dyipMaww" onclick="window.open(this.href);return false;
Backa nije tikva bez korena, Backa je i u SFRJ igrala drugu ligu i to vrlo uspesno u jednom periodu 14 godina bez ispadanja a to tad nije mogao svako. Problem je sto nas dugo nije bilo u saveznim rangovima pa mladji narastaji misle da smo poput Donjeg Srema, Indjije ili Mladosti iz Lucana usli tek tako bez ikakvih uspeha od ranije. Najveci uspeh u kupu do danas je izbacivanje bas Vojvodine iz kupa Jugoslavije u 1/8 finala 3:1, nakon toga cetvrtfinale sa Hajdukom i poraz 2:1 posle produzetaka. Godina 1969.
Danas stadion izgleda ovako nakon sminkanja.
Zapad http://www.srpskistadioni.in.rs/Gallery ... _vava1.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Istok http://www.glaszapadnesrbije.rs/dp_pres ... AEkkzv.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Sama Backa Palanka spada u osrednje Vojvodjanske gradice, veca je od Indjije, Beceja, Vrbasa a znacajno veca od Kule, obe Pazove, Futoga, Veternika, Temerina, Apatina, Backe Topole...manja je od Sremske Mitrovice, Vrsca, Sombora naravno.....Eto toliko o BP i FKB da ne spamujem temu samo sam vam predstavio koliko toliko sledeceg protivnika :D Svaki respekt Vosi a ja se negde duboko u podsvesti nadam bodu :)
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
recni galeb
Postovi: 768
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 3:55 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od recni galeb »

Kada bi birao kome dati bod vama bi dao dva...
Ali jebi ga ne ide... Daj da vas ugazimo kao svet i kopajte se na beogradskim :shit: ...
Svu srecu vam zelim... :lala:
Korisnikov avatar
NapredBacka
Postovi: 60
Pridružio se: Sre Maj 06, 2015 6:13 pm
Lokacija: Бачка Паланка, Србија

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od NapredBacka »

Hvala. I ja bih vise voleo uzeti bod ili sva tri ciganima koji nam gostuju u BP nego vama al jbg...
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Turija »

NapredBacka, hvala ti za lepu uvertiru pred mec u Palanci.
Jako bih voleo da se iscupate i ostanete u Ligi.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Grof Žekula »

РТВ napisao:Сутра војвођански дерби у Бачкој Паланци

Пред тимом Војводине сутра је озбиљан испит у Бачкој Паланци. Новосадски фудбалери, у то не треба сумњати, желе да освоје сва три бода, како би већ у среду, у оптималном расположењу дочекали дерби с Партизаном.

Тај сусрет играће се на стадиону "Карађорђе", али о њему за сада, барем не наглас, нико не размишља. У центру пажње чете коју с успехом предводи тренер Ненад Лалатовић, тренутно је дуел с Бачком и њему су капитен Дејан Мелег и његови саиграчи максимално посвећени.

Летос, у утакмици 2. кола, Војводина је славила минималним резултатом (1:0). Једини гол је тада постигао ове јесени најбољи стрелац тима Александар Палочевић у 53. минуту. Као и у већини утакмица у до сада одиграном делу сезоне, шансу је тада добио млади Лазар Зличић, који је протекле недеље пружио запажену партију у пријатељској утакмици са Слогом у Борову.

"У Бачкој Паланци нас очекује тежак задатак на жељеном путу ка важној победи. Бачка је недавно променила шефа стручног штаба и довела Зорана Говедарицу, бившег тренера Пролетера, који познаје доста нас који данас играмо у Војводини. Домаћин ће се сигурно затворити и неће нам бити лако да дођемо до предности. Уз то, треба знати и то да је тамо терен нешто мањих димензија од стандардних. Ипак, надам се да ћемо успети рано да постигнемо гол, што би нам омогућило да у наставку утакмице лакше играмо", рекао је све бољи млади фудбалер Воше.

На средини терена у игри Новосађана пуно тога зависи од наступа искусног Новице Максимовића. Његов посао је, пре свега, да онемогући игру ривала, али и да из другог плана учествује у организацији напада Воше.

"Добро смо тренирали после победе над Новим Пазаром и основна замисао нам је да пробамо сутра да савладамо Бачку, како бисмо у одличном расположењу дочекали среду и дерби с Партизаном. Знамо да нам неће бити лако, јер сутрашњи ривал има чврсту екипу, што је она показала и прошле седмице у окршају с црно-белима у Београду. Имали смо, уосталом, и сами прилику да се уверимо да Бачкопаланчани нису ни мало наиван супарник", рекао је овај Црвеначнин.

У постави црвено-белих ће, како ствари стоје, доћи до промене на позицији штопера, јер је ван строја Богдан Планић. Извесно је да ће се уместо њега у екипу вратити Владимир Ковачевић, а на све остале првотимце Ненад Лалатовић и његови сарадници могу да рачунају.


Планић: Добро је, нема прелома

На једном одтренинга током протекле седмице, стамени штопер Богдан Планић доживео је повреду палца на нози.

"Ишчашио сам прст и у Ургентном центру успели су да све врате на своје место - објаснио је Планић. - Срећом, прелома нема, тако да пауза не би требало дуго да потраје. Јуче сам радио у теретани и очекујем брзи повратак у погон. Нећу бити у комбинацији за сутрашњу утакмицу, али се надам да ће тренер на мене моћи да рачуна ваћ за дерби с Партизаном"


Говедарица: Нема тактичких изненађења

У суботу се игра комшијски, суперлигашки дерби у Бачкој Паланци. Једни наспрам других наћи ће се фудбалери Бачке и Војводине, што ће, на стадион "Славко Малетин Вава" привући рекордан број гледалаца. Тренер Бачкопаланчана Зоран Говедарица, после дебија у дуелу с Партизаном, водиће екипу против још једног тима из самог врха српског фудбала, али га, како је сам истакао, то не плаши.

"Спортски је изазов када играте с јаким ривалима. Мада не волим што је то баш Војводина. Црвено-бели из Новог Сада, тренутно играју најбољи фудбал у нашој земљи. Покушаћемо да играмо на победу, баш као и тим тренера Ненада Лалатовића, а то најављује добру утакмицу", истакао је Говедарица.

Пре само месец дана Говедарица је седео у куп утакмици на клупи Новог Пазара у дуелу с Војводином, а сада га је тренерски пут довео у Бачку Паланку. Деби на стадиону Бачке имаће поново у окршају с новосадским суперлигашем.

"Сваки позитиван резултат за нас ће бити добар и надам се да ћемо на наш салдо уписати неки бод. Спремамо се да сутра покушамо да победимо. Неких тактичких изненађења не верујем да ће бити ни на једној страни, јер до пре три месеца колега Лалатовић и ја радили смо заједно у ФЦ "Вујадин Бошков" и сарађивали".

Говедарица неће моћи да рачуна на повређене Рогача и Јосимова, док ће му сви остали првотимци бити на располагању.

"Нажалост, Рогач и Јосимов су озбиљније повређени и на њих нећу моћи да рачунам за дужи период, а тек пред почетак сусрета одредићу играче који ће истрчати на терен. Настојаћемо да, као и против Партизана, пружимо чврсту и мушку игру и да искористимо наше шансе уколико нам се буду указале. Изузетно ценим Војводину, али бодови су нам од изузетне важности и даћемо све од себе како бисмо свој циљ испунил", закључио је тренер Бачке Зоран Говедарица.
Korisnikov avatar
NapredBacka
Postovi: 60
Pridružio se: Sre Maj 06, 2015 6:13 pm
Lokacija: Бачка Паланка, Србија

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od NapredBacka »

"У суботу се игра комшијски, суперлигашки дерби у Бачкој Паланци. Једни наспрам других наћи ће се фудбалери Бачке и Војводине, што ће, на стадион "Славко Малетин Вава" привући рекордан број гледалаца."


Otkud Dnevniku ova informacija.... Rekord nikad nece biti srusen, protiv Hajduka je bilo 10 000 stavljene su i montazne tribine za tu utakmicu, 7000 je bilo protiv Aika baraz za drugu ligu, 6000 protiv Novog Sada baraz za drugu ligu, vise od 6000 protiv Kopra i Zagreba baraz za drugu Jedinstvenu ligu. 5000 je bilo vise puta, 4500 skoro protiv cz u kupu.

Na nasem sajtu procitao sam informaciju da dolazi 500 najvatrenijih navijaca Vojvodine odnosno Firmasa. Znam da Firma kuburi sa brojnoscu u poslednje vreme, bilo bi lepo videti toliki broj navijaca na jednom mestu. Pitao me je neko u PP da li ima kavez na istoku stadiona. Da postoji pregrada ali se ne vidi posto je obojena u plavo kao i stolice i sve ostalo u tom delu.
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Karlsson »

Prenos na RTV.
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od ДушанСП »

Како кажу старији коментатори,утакмица коју што пре треба заборавити.Одавно нисам гледао лошију утакмицу и нек се навијачи Бачке не љуте лошији терен нисам видео одавно.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Stexman »

Konacno imamo igru za titulu. Igramo ko blizanci (znaci nikako) ali uzimamo bodove.
A sad ozbiljno...
Pobedi se u zube ne gleda, al ako se ovako nastavi nece da valja. Svi smo svesni da nam titulu nece dozvoliti zato daj bar blizance da oderemo da smirimo dusu.
Njihov gol ponisten opravdano, em je igrac igrao rukom em je napravio faul nad golmanom. Razocarala me publika njihova i stvarno vise nemam simpatija ni prema kome, terajte se svi!
Samo Vosa!
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Beonic »

Sramotan rezultat protiv ekipe koja difinitivno nema ekipu za JSL, ali samo pogledajte teren kakav je bio i u kojoj formaciji su oni igrali 80 minuta.

Meni mnogo bitnije pitanje od ove utakmice je: Da li posle ovih silnih zutih ima nekog ko zbog suspenzije nece moci igrati protiv Crnih :shit: ?
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Karlsson »

Jedino dobro u celoj ovoj utakmici su 3 boda. Ne znam ni koga bih posebno kritikovao, niti pohvalio.
Zaključana tema