17. kolo: Bačka - VOJVODINA 0:1 (0:0)

Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Протомајстор »

Stexman napisao:Njihov gol ponisten opravdano, em je igrac igrao rukom em je napravio faul nad golmanom. Razocarala me publika njihova i stvarno vise nemam simpatija ni prema kome, terajte se svi!
Samo Vosa!
Мени се учинило да је Јованчић тај који се играо руком, пре него што је стигла до њиховог нападача.
Ипак, потпуно смо заслужили победу, мада су могли да нам дају два комада у надокнади. Поготово је Корда разочарао у последњој "интервенцији" када је ладно сачекао на линији сасвим благо убацивање у петерац.
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Marcello »

I dalje žalim za Stanisavljevićem. Pa, naši bolje da ni ne centriraju, ako ovako misle...Konstantno je prvi čovek odbrane skidao loptu...A, da ne govorim o tome da u napadu, ove sezone, prosečno dobijemo 1,5% vazdušnih duela (naravno, jer nemamo c-fora). Mnogo grešaka u fazi napada, slabo širenje njihove odbrane, nepotrebni driblinzi u polukontrama, previše pogrešnih rutinskih pasova i proigravanja. Ok, po teškom terenu. Bolja smo ekipa, mnogo bolja, ali samo nam je luda sreća donela bodove.

Plavi su nas prilično tukli od starta, a apsurd - prva 3 kartona dobismo mi. Izgleda da će nam pauza odlično doći, postali smo prenervozni, puno priče sa sudijom, potpuno nepotrebne. Čini se da ova ekipa teško nosi breme favorita u gostima. Oprez pred sredu, jer će tenzije biti ogromne, a zagorci će sigurno ići na provokacije, jer drugačije niti umeju, niti mogu.

Meni se čini da u sredu, niko neće izostati zbog žutih, molim upućenije da me isprave ako grešim.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Danilo
Postovi: 1012
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 1:07 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Danilo »

Trujica pod obavezno odmoriti.
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Neizlecivi »

Teren bas bas los, uz to i manjih dimenzija, tako da su nasi kao opiceni bili. Dobra atmosfera, i slatka pobeda kao uvod za sredu. Sudija je bio poprilično los, faul opravdan nad golmanom, ne vidim sto su se bunili? Borbena tekma.
Mislim da niko ne odmara u sredu, opasnost od zutog su imali Trujic i Malbasic. Misljenja sam da ih ne treba odmarati. Obojici ce goditi to sto ovi nece igrati bukner i imaće dosta prostora.
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od vdn slaninar »

Backa bespotrebno igra destruktivan fudbal,to im se osvetilo primanjem gola na kraju.Kad su primili go poceli su da igraju i mogli da nam daju koji samo kasno su se setili.Palocevic mi deluje da ima najvise snage,tempa,da najvise koristi igri al zbog one situacije kad je na prazan go pogodio stativu a imao je jos dvojicu nasih da doda zasluzio je veliku kritiku,pa videli smo kako su prosli Napredak i Metalac kad nisu dotukli go**a,pa jel to treba nama da se desi,saigrac mora da se ispostuje.Mi ne licimo na ekipu iz septembra,nema agresivnog presinga,tempa koji melje protivnika.To nas je izdvajalo,nemamo kvalitet pojedinaca,pa kad je nas igrac predriblao nekog protivnickog,napravio visak tako i mi dali go.
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Passion »

Момцима капа доле за труд, борбу и хтење. Одавно је јасно да не можемо да играмо по лошем терену, тако да гледаћемо још доста оваквих утакмица. Не знам којом силом су завршили утакмицу са само једним играчем мање, пошто давно нисам видео да неко оволико туче. Мислим да је Палочевић данас добио батина као никада до сада. Публика - дно дна. Али буквално. :pegla: Имамо нашу браћу из БЛ и то је то, сви остали...терајте се! САМО ВОША!

П.С. Увек се запитам, колико би нам лига била занимљивија кад би сви гризли као против Војводине.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Korisnikov avatar
LIMAN
Postovi: 160
Pridružio se: Uto Avg 30, 2016 3:42 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od LIMAN »

Утакмица дно, али 3 бода су 3 бода и добро је што улазимо у утакмицу у среду са победом. Одлично наше издање на стадиону, доста солидно навијање и бројност. Ја њихову публику не бих генерализовао; претежно су састављени од цигана и гробара и наравно да ће нас мрзети. Али постоје и они који су ту стварно због Бачке и који навијају за клуб из свога града, а не верујем да су они иницијатори звиждања и вређања играча Војводине, већ су то управо ови први које сам набројао, који су нажалост већина. Било како било, у среду сви на Карађорђе, даћемо им мали југ, СВЕ ОСТАЛЕ ТРИБИНЕ СУ НАШЕ. :cheers:
Само храбро до нове победе, але...
Korisnikov avatar
NapredBacka
Postovi: 60
Pridružio se: Sre Maj 06, 2015 6:13 pm
Lokacija: Бачка Паланка, Србија

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od NapredBacka »

Teren los razlog ne znam mnogo je bio bolji dok smo bili u PLS https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... _backa.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Zasluzena vasa pobeda sto neko ovde rece osvetila nam se bunker igra. Nije bas bio bunker kao protiv Partizana ali daleko je to od otvorene igre ali s ovim igracima otvorena igra bi znacila 3-5 golova u Backinoj mrezi i momci igraju koliko mogu. Sto se tice publike mislim da preterujete. Kad se desilo ono kod vase bakljade i kad su vam "aplaudirali" koliko je to ljudi uradilo? Ja sam izbrojao 18 klinaca na kraju zapadne tribine gde sam i ja bio, mesavina grobara i cigana iz lokalnih cigansko grobarskih grupa familija bp i south kriminal bp. Kad je Firma izlazila koliko je njih pevalo "ko je slaninar....." ne bih rekao vise od 50 opet mladjih likova koji su sigurno povezani sa tim grupama. Stalno ih vidjam na tribini, protiv Zvezde u kupu svi oni su bili preko na istoku i najvise bih voleo kad takvih ne bi bilo ali to je nemoguce. Ja sam na vasem stadionu bio protiv AZ-a da vam ne pricam koliko je bilo cigana i grobara jednostavno uspesi privlace takve na stadion kako kod nas tako i kod vas. Za nas je uspeh kad nam dodje Vosa za vas AZ ali prica je ista. Osim toga vasa prica je mnogo ozbiljnija, grad je veci, klub je veci a i sami imate problema sa grobarima i ciganima iz vaseg grada malo li ih je u NS? Nasa prica je mnogo teza nema puno nas koji navijamo iskljucivo za Backu ima onih kojima je FKB ispred cz i pfc ali ipak simpatisu i njih a nazalost i onih koji simpatisu FKB a na prvom mestu su titovi blizanci. Ne bih da spamujem ali sve ovo je u vezi sa danasnjom utakmicom. Kod ponistenog gola gde je sudija prvo pokazao na centar pa ponistio gol i ja sam zvizdao i ja sam vikao lopovi ali ne vama nego sudijama i bio sam vrlo nervozan i razocaran do kraja utakmice pa crveni karton i gol u 89 minutu, po snimku sad vidim da je gol opravdano ponisten. Slaninari koji su bili na zapadu odnosno pojedinci su sasvim korektno ispraceni cak je moj drugar zamenio sal sa jednim momkom. Srecno do titule, vidimo se i sledece sezone nadam se.
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Turija »

LIMAN napisao:Утакмица дно, али 3 бода су 3 бода и добро је што улазимо у утакмицу у среду са победом. Одлично наше издање на стадиону, доста солидно навијање и бројност. Ја њихову публику не бих генерализовао; претежно су састављени од цигана и гробара и наравно да ће нас мрзети. Али постоје и они који су ту стварно због Бачке и који навијају за клуб из свога града, а не верујем да су они иницијатори звиждања и вређања играча Војводине, већ су то управо ови први које сам набројао, који су нажалост већина. Било како било, у среду сви на Карађорђе, даћемо им мали југ, СВЕ ОСТАЛЕ ТРИБИНЕ СУ НАШЕ. :cheers:
I meni se cini da je tako sto se tice domacih navijaca, iako je nas forumas NapredBacka pisao da je velika vecina gledalaca uz Backu (ali ne kao kao broj 1, vec kao br2, po mom nekom vidjenju?).Otrpilike volim Backu, posle jednog od blizanca, kao i oni novosadjani sto vole Vosu, odmah posle ta dva kluba.To su alibi navijaci, posto ih je pomalo sramota kao lokalaca.
Inace, odgledao sam u prenosu samo poslednjih pola sata.Mozda i bolje sto nisam gledao vise, prema onome sto sam video i ovde procitao.
U velikom smo padu forme i igre.Da danas Asceric nije reagovao u maniru c-fora, ostali bi bez dva boda, a mozda i 3.
Faul nad Kordicem je bio, ali golman ne sme tako da reaguje, tj. okrene ledja i pusti loptu u gol.Sta da sudija nije svirao faul?Lopta ga pogadja na zemlji u ledja i ulazi u gol.Da je reagovao kao pravi golman odbranio bi i taj sut i o golu Palancana se ne bi pricalo.Ovako, mnogi su jedva docekali da nam ospore pobedu.
Ovom prilikom, prvi put cu pohvaliti Ascerica, jer da nije reagovao kako treba, ostali bi bez pobede i protiv Backe.Ipak, ne bi mi bilo mnogo zao, bez obzira na ponasanje domace publike posle ponistenog gola.Backi bi taj bod bio mozda i zlatan, ali nama je pobeda zlatna samo zbog narednog meca.
Od nasih igraca (za ono sto sam video u poslednjih 30 minuta), niko ne zasluzuje rec pohvale, osim Ascerica (zbog gola).A vidim da je dati gol i njemu bio zlatan.Mozda je jos samo Palocevic izasao iz sivila, ali je to anulirao kada nije pogodio prazan gol, a ni ispostovao saigrace koji su ga ispratili u akciji.
Sve u svemu, cekamo derbi u Novom Sadu.
PS
Vojo :?:
Dok sam pisao ovaj post, vidim da se NapredBacka osvrnuo na ovu temu.Bice, verovatno, jos price o tome.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od limanfkv »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=7pEihCb_ykc[/video]

Čist gol Bačke, ovaj kukavac se zapucao u igrača. Fantastična realizacije kontre 3 na prazan gol u 90+ minutu.
Korisnikov avatar
NapredBacka
Postovi: 60
Pridružio se: Sre Maj 06, 2015 6:13 pm
Lokacija: Бачка Паланка, Србија

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od NapredBacka »

Ovde se vidi jos bolje iz odlicnog kadra. Golman je naleteo na igraca koji je bio okrenut ledjima i nije ni znao gde se Kordic nalazi tako da je gol ipak neopravdano ponisten iako sam u skracenom izvestaju mislio da je lakat u pitanju ali jok.
https://www.youtube.com/watch?v=pRbIwQmEj6I" onclick="window.open(this.href);return false;
Nakon ponistenog gola cuje se skandiranje Firme "Evo vam ku**c" pa ne znam zasto vam onda smetaju zvizduci jednog dela publike. Fudbal je to puno strasti i naboja nije ni normalno da bude kao u pozoristu. Doduse danas je BP publika do tog momenta bila kao u pozoristu nikad mrtvija publika, brojnost redovna nista posebno sve u svemu. Zaista ne vidim razlog za ljutnju s bilo koje strane.
Региструјте се на форум навијача и симпатизер Бачке http://fkbacka.forumsclub.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Stexman »

Ma hajde kakav cist gol. Golman je bog u petercu i svaki kontakt sa njim u tom prostoru je 99% faul. Sta ce igracu Backe lakat u visini glave?

Sto se tice Palocka i njegovog suta na prazan gol, mislim da je pametno to uradio jer je sigurno jedan od nasih igraca bio u ofsajdu ako ne i oba.


Edit: Sad cujem da je Kordicu slomljen zub, pa na sta je mogao da naleti a da slomi zub ako ne na lakat?
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od gospodinFKV »

Vredna tri boda pred mec sa onim ogavstinama.

Place mi se sto sam vec drugu tekmu s grobljem van drzave, nisam navikao na to, ali cu mislima biti uz momke i ocekujem da im nanesemo takav fatality (sto na terenu, sto na tribinama), da se nece narednih 5 godina oporaviti od toga....
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od Turija »

Koliko god je Kordic budalasto intervenisao, namestio mu je lakat.Istina, nije video gde je gosa, ali ga je tu ocekivao krajickom oka ili po osecaju, pa je gradio prostor laktom i definitivno ga je koristio.
Ono sto nije golmanski je to kako je Kordic intervenisao, ali cinjenicno je udaren u glavu, bukvalno i figurativno.
Zato kazem, jos ce se pricati o ponistenom golu, koji golman nikako nije trebao dobiti.Ali, to je Kordic.
Dajte, zovite i kumite taj Mehelen,molim vas - spasite Vojvodinu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
LIMAN
Postovi: 160
Pridružio se: Uto Avg 30, 2016 3:42 pm

Re: 17. kolo: Bačka - VOJVODINA, subota 26.11. u 13h

Post od LIMAN »

NapredBacka napisao: Nakon ponistenog gola cuje se skandiranje Firme "Evo vam ku**c" pa ne znam zasto vam onda smetaju zvizduci jednog dela publike. Fudbal je to puno strasti i naboja nije ni normalno da bude kao u pozoristu.
Да друже, али прво погледај реакцију навијача Бачке када је пао поништени гол, имаш одмах на почетку снимка, где сви ликови у кадру показују средњи прст фирмашима. Има ли шта слађе од скандирања "Ево вам ку#ац" таквој багри након досуђеног офсајда, која уместо да се весели голу свог тима, више је усредсређена да покаже средњака навијачима Војводине. Али опет кажем, убеђен сам да су то показивали цигани и гробари из Бачке Паланке, а не прави навијачи Бачке. И то скандирање је упућено управо тој маси, не читавој трибини вашој. Ја тебе разумем, и веруј ми да имам највеће могуће поштовање према људима попут тебе, који шире локал патриотизам и навијају за Бачку, у твом случају. Проблем је у код остатка људи, којима су примарни клубови београдски близанци, а викендом оду (са све обележјима близанаца) да "гледају" Бачку, односно да провоцирају оне с друге стране. Кад бисте се тог корова решили (као и ми на Евро утакмицама, као што си и сам рекао), све би то изгледало много боље и утакмице Војводине и Бачке би могле бити прави комшијски, пријатељски дерби. Нажалост, и сами смо сведоци да је то (бар за сад), немогуће. :cheers:
Само храбро до нове победе, але...
Zaključana tema