14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Rabba »

Stekao sam utisak da su skandinavke upućene Tralalatoviću a ne Voši, zbog dobro poznatog lapsus lingve našeg stratega, od pre nego što se obreo u našem klubu. Što se tiče Nišlija, šta su trebali da urade? Da se sklone i stanu na svaku lošu procenu(nameru) sudije?

@Kostja

Niko nije ponosan na bilo kakve poklone, od bilo kada... Kao što je bilo tragikomično gledati prošle sezone labudovo jezero Ašćerića, tako je i ovo juče bilo tragikomično gledati... Radničkom sve najbolje, nadam se da ćete ostati u vrhu, pa i da ćete napasti akrepe koji nam unazađuju fudbal decenijama.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Turija »

Da li postoje pouzdani dokazi da su ta vrata razbili nasi igraci?Ko je to video, ko je snimio sam cin razbijanja?Ili se to samo pretpostavlja (kao revolt nasih igraca, zbog brutalne sudijske kradje)?
Mislim, sve je moguce, s obzirim na medijsku kampanju protiv Vojvodine.
Treba da se zalimo UEFA na tretman na terenu, kao i van njega.Na medijsku hajku protiv Vojvodine, a da nas FSS, kao clana te organizacije, nije zastitio od medijskog linca, tj nije preduzeo nista da bi ispitao osnovanost nevidjenog blacenje najstarijeg superligasa.Jer, cutanje FSS je odobravanje ovakvih napada na FK Vojvodinu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od naseljekolumbija »

Turija, Javor je stariji dve godine od nas :)
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Voja »

A Raka posto ne ume da cuti,u ovoj crnoj tacki je imao zamenu koja rece sledece: Gol Radnickog neregularan,iskljucenje Makse sasvim opravdano. A Sikimic je (pazi sad) mozda malo igrao rukom,ali nije namerno jer lopta je isla iza njega (pa majstore,zato i sluze ruke,da prebacis loptu ispred sebe :greenbutt: ) i nije uticao na igru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slika
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od ДушанСП »

Voja napisao:A Raka posto ne ume da cuti,u ovoj crnoj tacki je imao zamenu koja rece sledece: Gol Radnickog neregularan,iskljucenje Makse sasvim opravdano. A Sikimic je (pazi sad) mozda malo igrao rukom,ali nije namerno jer lopta je isla iza njega (pa majstore,zato i sluze ruke,da prebacis loptu ispred sebe :greenbutt: ) i nije uticao na igru :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Од кад постоји емисија Црна Тачка ово је ваљда први пут да нема Раке,ко је онај лик први пут га видим на Тв, и онај с брадицом водитељ је подједнако иритантан
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Turija »

naseljekolumbija napisao:Turija, Javor je stariji dve godine od nas :)
Jel i Javor, kao ofk najstariji :mrgreen:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od naseljekolumbija »

Turija napisao: Jel i Javor, kao ofk najstariji :mrgreen:
Ne, nisu prevara. Ipak je to stari Javor :D
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Turija »

Eno, oni u savezu priznaju da nemaju imena pocinilaca, ali znaju da je neko iz Vojvodine polomio vrata. Ne znam samo kako su saznali- gledali u kuglu? Bruka.
Ali ipak ce predati Vojvodinu na disciplinski postupak baba Vangama.
Posteno, nema sta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Stexman »

Ajd se kladimo da ce nam uzeti bodove?! Treba osigurati razliku izmedju mega-giga sampiona i nas "nesvrstanih"...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Radoye »

naseljekolumbija napisao:
Turija napisao: Jel i Javor, kao ofk najstariji :mrgreen:
Ne, nisu prevara. Ipak je to stari Javor :D
1912. je u Ivanjicu doneta prva fudbalska lopta, i oni su tu godinu (odnedavno) uzeli za osnivanje kluba. Prvu organizovanu utakmicu (ono - obelezen teren, dresovi, postovanje pravila fudbalske igre) klub iz Ivanjice odigrao je polovinom 30-tih godina proslog veka, a u zvanicna takmicenja su se ukljucili tek posle rata, sve do tada igrali su samo povremene prijateljske meceve.

Stvarno mi nije jasno koji ce im to prekrajanje istorije i prisvajanje necega sto im ne pripada, te OFK prisvoji istoriju ugasenog kluba koji je jedno vreme postojao paralelno sa njihovim i u par godina proslavi i svoj pedeseti i svoj stoti rodjendan (nikad niko na svetu nije brze ostario 50 godina), te pok. Hajduk iz Kule umesto svoje prave godine osnivanja (1925, vrlo respektabilno) odjednom pocne za godinu osnivanja da uzima datum osnivanja prvog FK u Kuli sa kojim nikakve veze nisu imali.

Kazem ja da mi treba da uzmemo 1848. i Majsku Skupstinu za nas datum osnivanja, pa nek se jebu svi novokomponovani najstariji prvoligasi! :deal:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Turija »

Radoye napisao:
naseljekolumbija napisao:
Turija napisao: Jel i Javor, kao ofk najstariji :mrgreen:
Ne, nisu prevara. Ipak je to stari Javor :D
1912. je u Ivanjicu doneta prva fudbalska lopta, i oni su tu godinu (odnedavno) uzeli za osnivanje kluba. Prvu organizovanu utakmicu (ono - obelezen teren, dresovi, postovanje pravila fudbalske igre) klub iz Ivanjice odigrao je polovinom 30-tih godina proslog veka, a u zvanicna takmicenja su se ukljucili tek posle rata, sve do tada igrali su samo povremene prijateljske meceve.

Stvarno mi nije jasno koji ce im to prekrajanje istorije i prisvajanje necega sto im ne pripada, te OFK prisvoji istoriju ugasenog kluba koji je jedno vreme postojao paralelno sa njihovim i u par godina proslavi i svoj pedeseti i svoj stoti rodjendan (nikad niko na svetu nije brze ostario 50 godina), te pok. Hajduk iz Kule umesto svoje prave godine osnivanja (1925, vrlo respektabilno) odjednom pocne za godinu osnivanja da uzima datum osnivanja prvog FK u Kuli sa kojim nikakve veze nisu imali.

Kazem ja da mi treba da uzmemo 1848. i Majsku Skupstinu za nas datum osnivanja, pa nek se jebu svi novokomponovani najstariji prvoligasi! :deal:
Radoje, hvala ti na pravim podacima :cheers:
Tako sam i mislio, da je nesto izmisljeno.
Ej, prva lopta u gradu, datum osnivanja fudbalskog kluba :roll: A pitanje, da li je i ta fudbalska lopta, stigla bas te godine :?: Ili je to po necijem secanju :mrgreen:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
recni galeb
Postovi: 768
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 3:55 pm

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od recni galeb »

Lopta mozda i nije bila fudbalska ali sigurno je tad prvo nesto okruglo tad uslo u Ivanjicu moze biti i tocak...
A ligu posle sklanjalice u rupcagi pratim bez ikakvog zara i nade, reklo nam je ono njihovo govece koji cemo biti i amin, to je vec davno isplanirano a on se debil ranije izlanuo...
Kup je nas, daj sta das... :lala:
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od naseljekolumbija »

Подаци о Јавору са Википедије - "Клуб је један од најстаријих у Србији. Основали су га 1912. омладинци окупљени око студента Милана Радојевића, који је у то време једини имао неког искуства о фудбалској игри. Назвали су га ФК Јавор по оближњој планини. Утакмице су играли на терену Вашариште, који су добили од тадашњих општинских власти и који су радним акцијама преуредили у фудбалко игралиште. У то време у околини није било фудбалских клубова, па су утакмице најчешће играли међусобно подељени у две екипе.
У предратном периоду Јавор је веома активан. Из његових редова су и два тадашња репрезентативца Драган Јовановић-Жена и Бошко Петровић"

Ако ћемо да гледамо кад су одиграли прву званичну утакмицу и да се то узима као датум оснивања онда нису најстарији, али сасвим сигурно се не могу поредити са преваром званом "ОФК 1911''
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Radoye »

Problem sa Vikipedijom je da na njoj moze da pise bukvalno bilo sta, pa i ono sto rekoh da smo mi ustvari osnovani na Majskoj Skupstini 1848. a da nam je osnivac Svetozar Miletic.

Dakle, student Milan Radojevic je 1912. u Ivanjicu doneo prvu loptu. Tamo je osnovano Djacko drustvo Javor i oni su se medju sobom loptali na poljani sve do tamo negde 1930-i-neke (necu da slazem, davno sam citao o ovome, pisem napamet, ako me secanje ne vara u pitanju je godina 1936.). Tada su odigrali prvu pravu utakmicu, obelezen je prvi teren korektnih dimenzija, sa pravim golovima, uz prisustvo zvanicnog sudije i postovanje svih pravila fudbalske igre.

Na njihovom zvanicnom sajtu kazu da pre 2. rata "nije bilo pravih liga i takmicenja" i da se zvanicna fudbalska takmicenja na ovim prostorima po prvi put organizuju tek posle rata, i da je to razlog za njihovo ukljucivanje u organizovan zvanicni fudbal tek tada. Ako je to tako, ostaje pitanje a gde smo se onda mi takmicili u medjuratnom periodu ako vec nije bilo organizovanih takmicenja u Kraljevini, i ko je sankcionisao sve one predratne sampionske titule kojima bi OFK "BSK" da se zakiti (a i pojedinci iz FK crvena zvezda "SK Jugoslavija" imaju slicnih ideja).

Ipak, pre ce biti da je Djacko drustvo (kao djacko drustvo) formirano 1912, da su se medju ostalim aktivnostima drustva njegovi clanovi i nesto kao loptali medju sobom, da bi to u jednom momentu preraslo u fudbalsku sekciju koja je prvu utakmicu odigrala 1930-i-neke koja je postala fudbalski klub tamo posle rata ukljucivsi se u tada postojeca zvanicna takmicenja. Za trenutak rodjenja kluba moze se eventualno uzeti ili kad su se prikljucili organizovanom takmicenju ili kad su odigrali prvu "pravu" prijateljsku utakmicu, pozivanje na dan kada je student Milan doneo prvu loptu u selo je pomalo bizarno ako mene pitate.

No to je takva moda danas, da svako sebi izmislja istoriju. Niti su Ivanjicani prvi na ovim prostorima koji to rade, niti su poslednji, a nisu ni najgori.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 14. kolo: Radnički Niš - Vojvodina 1:0 (1:0)

Post od Milan »

Председник пословног тима Војводине огорчен: Брутална крађа у Нишу!


Драгољуб Збиљић, председник пула спонзора Војводине, не крије да је огорчен оним што је екипа тренера Ненада Лалатовића доживела у мечу с Радничким у Нишу.


– Најпре, желим јавно да се захвалим руководству Радничког на срдачном гостопримству. Нисам био у Нишу, али људи који су чинили нашу делегацију пренели су ми је да је гостопримство домаћина било на врхунском нивоу. Хвала Нишлијама на томе. Честитам им на извојеваној победи.

Међутим, утисци о ономе што се збивало на терену стају само у две речи:

– Брутална крађа!

Уз напомену да ће се Војводина огласити званичним саопштењем, челник Новосађана је додао:

– Уместо да дерби у Нишу буде празник фудбала, испоставило се да је то био дан судије Пипера у којем је српски фудбал доживео тежак ударац.

Инцидент и демолирани део свлачионица на стадиону Радничког Драгољуб Збиљић такође је категорички прокоментарисао:

– Недопустиво. То није Војводина. Надокнадићемо причињену штету.
http://www.zurnal.rs/fudbal/vojvodina/4 ... dja-u-nisu
POŠTO OBRAZ ???!!!
Zaključana tema