5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Marcello »

Ma, jok. Ljudi smo, emotivni, osetljivi na razne stvari, ali ti potpisujem - ko god da nas dovede do titule, ceo forum bi se tog maja kupao u Porti :cheers:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Radoye »

Karlsson napisao:Pa vidim ljudima se gadi skandiranje 'Lalate majstore vodi nas do titule', što znači da titula nije poželjna dok je Lalatović trener.
Ne znam na koju si foru dosao do ovog zakljucka.

Kao prvo, jos je malo rano da se slavi "majstorstvo" Lalatovica, daj da sacekamo makar dvomec sa AZ, ne mora bas titula jer znamo da je ona vec vidjena na laznoj Marakani sto je cinjenica zbog koje se Lalatovic nece ni najmanje nasekirati, jel'te.

Kao drugo, i da se plasiramo u LE (sto bi bio istorijski uspeh) ili cak nekim cudom i osvojimo titulu (ma koliko to bilo neverovatno), ja cu prvi Lalatovicu priznati trenersko majstorstvo - iako ga po do sada vidjenom smatram precenjenim, a i dugorocno stetnim po klub, obrazlozenje vidi dole - ali i dalje mu ne mogu oprostiti "ruznu proslost". To cu moci da oprostim onog dana kada budemo zvezdu demontirali onako kao bracu im nedavno, a Lalat bude u ekstazi na kolenima proslavljao trijumf. Onda cu znati da mu je stvarno stalo do Vojvodine a ne da je samo koristi kao odskocnu dasku za povratak tamo gde mu je srcu milo.

Zasto je po meni Lalat precenjen trener - kad je prosle sezone preuzeo klub nije bilo nikakvog vidnog napretka u igri, sklonio je do tada najbolje pojedince na klupu a poceo da ubacuje daleko slabije. Najbolji igrac mu je postao onaj koga eksplicitno nije zeleo u timu, no se zajebao pa ga stavio u sastav pa posle nije imao kud, i sad mu je kapiten. Ma koliko pobeda protiv partizana prijala realno oni su danas totalni krs od ekipe i cak i tu se videlo dosta slabosti u nasem timu koje ce iole ozbiljniji tim znati da iskoristi. Isto je bilo i sa Dinamom, prosli smo (svaka cast), ali opet uz dosta srece (ne smemo dozvoliti onako glupo primljen gol kao u zavrsnici u NS, nece nam svaki put protivnik u revansu pokloniti igraca fore). Naravno, bolje je pobediti Javor nego izgubiti od Javora ali rezultati protiv SLS krseva nisu merilo - to jest jesu merilo ali samo ako cemo sve svoje ambicije da ogranicimo na SLS takvu kakva jeste bez ikakve namere da se napravi kvalitativni iskorak.

Postoje odredjene nelogicnosti u formaciji ekipe, no to moram priznati polako dolazi na mesto, sto u svakom slucaju pozdravljam.

Zasto je Lalat dugorocno stetan po klub - zato sto hteli mi to ili ne, Vojvodina zivi od transfera. Otkad je Lalat dosao raskinuli smo vise ugovora sa perspektivnim klincima nego sto pamtim u skorije vreme, nije nijedan omladinac afirmisan u prvi tim, to sto ih ima dobija sanse na kasicicu a igaju nam 30+ igraci kvaliteta SLS prosek koje nikad nigde necemo prodati. Lalat ce jednog dana da ode iz Vose (i povede za sobom tih 5-6 igraca koje voda iz kluba u klub), a od cega cemo se mi sutradan finansirati?

Cak i ako uspemo da izborimo plasman u LE (sto je u svakom slucaju bolja varijanta nego da ga ne izborimo, jel'te) to nam mozda resi zaostal repove dugova, ali za finansiranje kluba samo to kraja sezone mi moramo nekim transferom da namaknemo makar jos milion ipo - dva. To sigurno necemo zaraditi na Micicu ili Jovancicu (svaka obojici cast), mozda na Zlicicu ali samo ako potencijalni kupci budu imali prilike da ga vide. A kako da ga vide kada on u 10 utakmica ove sezone ukupno na terenu nije sastavio jedno poluvreme?

No, kako to vec cesto biva u nasem fudbalu, treneri su jedna od najmanje bitnih pozicija u klubu, tako da i sa Lalatom i bez Lalata - nista se veliko ne bi promenilo.

A mi navijaci smo k'o oni Pasicevi demonstranti - stoka obicna kojom se jako lako manipulise...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od gospodinFKV »

U svemu se manje-vise slazem s Radojem, osim u jednoj stvari - ako mi udjemo u LE, uz ovaj sponzorski novac i bez kradje kurte i murte, mi ne moramo da prodamo nikog naredne dve godine, sto znaci da ce biti vremena za afirmaciju klinaca.

Dodao bih i to da ce se Lalatovo umece i ljudski kvaliteti videti na delu onog trenutka kad pocepamo cigose, a da nam oni to prethodno nisu dozvolili. Takodje, i kad prestane da daje izjave poput one ''oprostio sam mu sto je partizanovac''. SVI STE VI VOJVODINASI DOK U VOJVODINI HLEB ZARADJUJETE!

Suma sumarum, hvalospeve cuvam za posle tekme sa ciganima od rezultatskog znacaja po obe ekipe. Za sada sam zadovoljan. Na dobrom je putu, ne zelim da ga ureknem, ali za ''Lale, majstore, vodi nas do titule'' je ipak malo prerano. :cheers:
Čorba
Postovi: 31
Pridružio se: Pon Avg 08, 2016 4:56 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Čorba »

Ukoliko Lalatović uspe da postigne neke od ove tri stvari:
1) Plasman u LE, ili
2) Osvajanje prvenstva, ili
3) Osvajanje kupa,
- za mene je puna kapa, bilo šta od toga. U ligi gde se odavno unapred zna koja dva kluba uzimaju titulu, uzeti titulu bila bi ogromna stvar. Iz lige gde klubovi u Evropi ispadaju u sezoni kupanja - plasman u grupnu fazu LE bila bi ogromna stvar.
Što se mene tiče, eto, ukoliko izbaci Alkmar, neka ostane, i to bez ikakvog pritiska do kraja sezone (naravno, osim ako je Vojvodina u zoni ispadanja). Ukoliko bude imao uspeh - neka navija za koga mu je volja. Pa to mi je logično.
Slažem se ovo za mlade igrače, i ja bih voleo više njih da vidim u ekipi... E sad, ja ako ne grešim, rečeno je nedavno (posle dolaska sponzora) da se neće više trčati sa prodajom igrača... Ako je to istina, i ako se recimo izbori LE, pa valjda je Voša mirna u naredne dve godine. Vojvodinu čeka jako važan dvomeč, dobra atmosfera je neophodna.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Radoye »

Ma neka ostane Lalat bez obzira na Alkmar, isti qrac i s njim i bez njega. Ko god da dodje nece puno drugacije voditi ekipu. Transfer politika nam je takva kakva je, menadzeri su uzeli klub pod svoje, trener je tu relativno nebitan u komandnom lancu.

Opet, ako bilo ko od blizanaca zeli da zasluzi da mu Karadjordje skandira (mislim na pozitivno skandiranje, a ne na ono uobicajeno spominjanje zenske rodbine u 6 kolena), on se mora dokazati protiv svojih. Kada Lalat demontira cigancice i to proslavi u euforiji kao sto je proslavio pobedu protiv blizanca im, onda cemo drugacije da divanimo. I Sestic je bez pardona silov'o zvezdu a stoput je veca zvezdina legenda bio nego sto Lalat moze i da sanja da bude. Dosta smo se nagledali raznih Lazetica koji protiv crnih grizu ko da im je zivot u pitanju a protiv crvenih ne pretrce uupno 100 m u toku utakmice i jos asistiraju zvezdi za dva gola.

Dakle, prvo neka se dokaze da nije kvisling pa cemo mu lako oprostiti ruznu proslost, i drugima smo pre njega oprostili kad zasluze. Ali nema blanko poverenja, suvise smo se puta opekli do sada!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9553
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Voja »

Zar je moguce da prvi mi ovde na forumu koji uvek kao palamudimo nesto prvi padamo u euforiju i prvi ne naucimo nista na sopstvenim greskama? Svake godine ista prica,zaletimo se,zavlada euforija,krecu price o tituli,o najboljim igracima,timu...i onda balon jednostavno pukne. Ljudi moji,pa mi jos ne raspolazemo ni jednim ozbiljnijim argumentom,za iole ozbiljniji fudbaslki rezultat i ne znam zaista cemu to busanje u grudi!? U goste nam dolazi najfudbalskija ekipa od kako pratim Vosu i mi pred sebe postavljamo cilj prolaska dalje. Da se razumemo,nisam ja pesimista,ali treba da cutimo i radimo,nikako da pretimo i da se busamo,razbacujemo izjavama i eto sad recitcijama na tribinama.Vidim vecina igraca uveliko po medijima prica o tituli.A verujte mi,veoma je mali broj sportista koji preti dobrim rezultatima,a isti i postigne.Na isti nacin su i nasi otisli na Olimpijadu,samouvereno i na sva usta najavljujuci rekordan broj medalja. Po meni je ishod sasvim ocekivan. Treba imati velicinu i dostojanstvo da bi bio uspesan u sportu. Da li ste nekada nekog velikog igraca culi da prica o tituli posle 5 dobrih meceva!? Ne pecajte se!!! Mada,razumem situaciju i iz onog drugog ugla koji cesto spominjem,navijaci Vose su uvek maksimalno 5 kola u igri za titulu,tako da kad cemo sanjati ako ne ovih dana :wink: Uzivajmo u ovim momentima dok traju.Po mom skromnom misljenju ova ekipa je na nekom vrhuncu,na svom maksimumu,e sad,da li je taj maksimum postignut ubedljivom pobedom protiv Javora ili cemo maksimum videti u sledeca 2-3meca,videcemo.
Slika
Čorba
Postovi: 31
Pridružio se: Pon Avg 08, 2016 4:56 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Čorba »

Da Vojvodina demontira Zvezdu - moguće, ali da Lalat zato skače u ekstazi... Ne, taj se film neće gledati :D

Ja lično mislim da je prednost Alkmara u ovom dvomeču 62 - 38.
Ali se treba nadati. I verovati. Nikako pognute glave i sa položenim oružjem! :dedica:
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Karlsson »

Možemo da pričamo o Lalatovim trenerskim sposobnostima i tome da li opravdano ili ne drži određene igrače na klupi. Ali niko ne može ništa da mu kaže za trenutne rezultate i za odnos prema klubu.

Sam je rekao više puta da dok god Vojvodina hrani njega i njegovu porodicu, ona će biti jedini klub za njega. Uvek je govorio sa poštovanjem o navijačima, klubu, upravi... Čak sam ga u par navrata čuo kako govori 'Naša Vojvodina'. Meni je to dovoljno.

Ne očekujem od njega, niti zahtevam da prestane da bude ciganin ili da puca u vazduh nakon pobede nad Zvezdom. To je nerealno i nefer. Pa jedan Oumaru se nije radovao kada nam je davao golove. A kako bi se mi tek osećali da se Poletanović raduje i proslavlja golove protiv nas?

To je što je, igra gde igra, navija za koga navija. Ali naravno dok god je ovde očekujem od njega da daje svoj maksimum, da ne spominje nijedan drugi klub i da ne štedi ni sebe, ni igrače protiv Zvezde ili bilo koga drugog kluba.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Radoye »

Karlsson napisao:...da ne štedi ni sebe, ni igrače protiv Zvezde ili bilo koga drugog kluba.
E tu smo.

Kad nas budem video protiv zvezde onako raspistoljene kao protiv grobara i da Lalatovic sa onakvim zarom vodi utakmicu, onda cu mu verovati. U takvim vremenima zivimo da danas rec ne vredi ni prebijenu paru a obraz se suvise lako prodaje, i samo se dela racunaju. Ne mora on posle utakmice da skace od radosti i da slavi u kafani, ali hocu da ga vidim da dok utakmica traje bude kao da mu zivot rodjene dece zavisi od toga da pobedimo zvezdu. Ako to budem video, prvi cu mu javno cestitati.

Kao sto rekoh, svacega smo imali prilike vec da se nagledamo u reziji vojnika jednog ili drugog blizanca u nasim redovima. Ono, vruce mleko, ladan jogurt, ne verujem nista na lepe oci nikome ko je njihov...


EDIT: E da, ovo o euforiji, pucanju balona i tako to - koliko sam ja primetio, nasi igraci trce kad su premirani, cim plate pocnu da kasne i oni prestanu da se trude. A nekako se to najcesce poklopi s ispadanjem iz kvalifikacija za Evropu. Ili sa utakmicom sa onim blizancem sa kojim smo trenutno u boljim odnosima, sta prvo dodje od ta dva, gde utakmicu odigramo kao pod pililama za spavanje i posle se nikad ni ne probudimo.

Bio onaj jedan period pod Batom kad smo grizli protiv oba blizanca, sa promenljivim uspehom, ali lepo bilo za videti...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9553
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Voja »

Radoye napisao:Ne mora on posle utakmice da skace od radosti i da slavi u kafani, ali hocu da ga vidim da dok utakmica traje bude kao da mu zivot rodjene dece zavisi od toga da pobedimo zvezdu. Ako to budem video, prvi cu mu javno cestitati.
Skakao je Mrdja,pa kako nam se vratilo :mrgreen:
Slika
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Neizlecivi »

Čorba napisao:
Ja lično mislim da je prednost Alkmara u ovom dvomeču 62 - 38.
Hahaha koja procena :D gde nadje ovih dva da mi je znati...

Dajte ljudi opustite se, volite klub, uzivajte u igrama, stedite zivce. Meni se sve cini mnogo lepse nego pre par meseci. Valjda ide na bolje, pa dajte uzivajmo malo...
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od gospodinFKV »

Neizlecivi napisao:Dajte ljudi opustite se, volite klub, uzivajte u igrama, stedite zivce. Meni se sve cini mnogo lepse nego pre par meseci. Valjda ide na bolje, pa dajte uzivajmo malo...
Sustina :cheers:

Leto je jedini deo sezone gde nam je jako jako bitno da ne zaje*u. Ostatak sezone nije problem, navikli smo, ali smo isto tako navikli da leti sanjamo o nekom stabilnijem i konkurentnijem klubu. Ako mozete da ostvarite to, i odete taj korak dalje o kojem toliko sanjamo, svaka cast! Slavicemo vas kao da ste titulu uzeli, jer znamo da istu necemo osvojiti dok je ovih krimosa svuda oko fudbala.
Korisnikov avatar
slanina
Postovi: 798
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 12:04 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od slanina »

Karlsson napisao:A kako bi se mi tek osećali da se Poletanović raduje i proslavlja golove protiv nas?
Misliš da neće skakati?U njega sam se najviše razočao posle Lerinca ej dete Voše pa izjavljueje da su mu gejlije najbolji navijači na svetu!!
Pa i Pantelić se radovao protiv nas što ne bi i ovaj pa ih dočekamo raširenih ruku po završetku karijere,u tome je suština... :frown:
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
Čorba
Postovi: 31
Pridružio se: Pon Avg 08, 2016 4:56 am

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od Čorba »

Neizlecivi napisao:
Čorba napisao:
Ja lično mislim da je prednost Alkmara u ovom dvomeču 62 - 38.
Hahaha koja procena :D gde nadje ovih dva da mi je znati...

Dajte ljudi opustite se, volite klub, uzivajte u igrama, stedite zivce. Meni se sve cini mnogo lepse nego pre par meseci. Valjda ide na bolje, pa dajte uzivajmo malo...
...Pa nije baš 65-35, deluje nekako ubedljivo za njih, a nisam siguran ni da je 60-40, a opet, bliže je 60-40 nego 65-35... I eto :D

Ma niko se ovde ne svađa nešto sad strašno, ja se slažem sa tobom i sa još jednim komentarom koji je bio - da uživamo dok traje :dance2:

Što se mene tiče, ja manje više svaki dan pogledam golove protiv Partizana i Javora i to mi je terapija :D
carlons
Postovi: 182
Pridružio se: Uto Sep 22, 2009 9:32 pm
Lokacija: Detelinara

Re: 5. kolo: VOJVODINA - Javor 4:0

Post od carlons »

Posle solidnih partija atmosfera je dobra, apetiti su porasli. Ipak, teško ćemo održati korak sa državnim projektima. Malo će da ih poguraju finansijski, pa malo sudije, malo filijale. Sve iznad 3-4 mesta u JSL je uspeh. Kad bi bar nešto uradili u Evropi.
Zaključana tema