24.kolo: Metalac - Vojvodina 0:0

Korisnikov avatar
PolovinaZ
Postovi: 148
Pridružio se: Čet Maj 29, 2014 7:18 pm

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od PolovinaZ »

Uopste nije bitno ko igra spica jer sa ovakvim veznim redom ni Drogba ne bi bio narocito opasan...Ne radi se o tome da su to losi igraci, pre bih rekao da su slabo uklopljeni(iritantno spor vezni red)...Jedna stvar je igrati u Borcu a druga stvar je igrati u Vojvodini...Protiv nas svi uvek budu maksimalno motivisani i zbog toga u Vojvodini moraju da igraju igraci koji kvalitetom odksacu od standarda ove lige....
Da se osvrnem na prelazni rok...Lalatovic dolazi u finisu jesenje polusezone i podize ekipu...Ekipa ostaje bez tri nosioca igre i svaki ozbiljan klub koji ima sistem rada bi to morao bar da pokusa da nadomesti....Ozbiljan klub dovodi igrace prema stilu igre a ne pravi novu igru prema igracima koje dovede....Moras dovesti igrace koji imaju kapacitet da odmah budu nosioci igre....Mi smo opet doveli igrace ,,na kilu'' a od njih ,,pola kile'' nije igralo duze vreme...Ti sada ocekujes od Trujica,Melega i Malbasica da donesu ekstra kvalitet a oni 6 meseci(minimum) nisu odigrali takmicarsku utakmicu...Drugih ,,pola kile'' koji su igrali standardno u prethodnim klubovima nemaju kapacitet da budu nosioci igre u Vojvodini... Vremenom ce te shvatiti da je Ozegovic bio sjajan s obzirom na kvalitet veznog reda...Kada je ekipa igrala dobro ili bar pristojno i Ozegovic je igrao dobro.
S obzirom na okolnosti Palocevic MORA da igra. Ne zato sto je ekstra igrac, ne zato sto ima kvalitet za Vojvodinu vec zato sto je jedini igrac tog tipa...Ako vec neces njega da stavljas onda ubaci nekog iz omladinskog pogona koji to igra i istrpi ga...Ako se to ne bude uradilo svaka utakmica Vojvodine ce isto izgledati...Ili bar neka menja stil igre
Micic i Jovancic su u Borcu ispred sebe imali Knezevica,Zorica,Jevtovica i Vujakliju...Svi brzi i nezgodni...Nisu Micic i Jovancic donosili bodove vec ova cetiri igraca svojim golovima...U fudbalu je najteze dati gol a bojim se da ce za nas gol na bilo kojoj tekmi predstavljati pravi podvig.
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od the Gari »

Dobro je, barem više ne izgledamo kao "Crvena zvezda B". Sada smo više nešto kao "Borac Čačak B".
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od gospodinFKV »

carlons napisao:Meni stvarno nije jasno šta pojedini očekuju?!
Strategiju!!! Bilo kakav plan, osim price o smanjenju dugova, koja se takodje ne sprovodi bas najslavnije. Prodali smo 3 od 4 glavna igraca, a klubu je sve ukupno pripalo manje od 2 miliona eura.

Ne ocekujem da se trose novci, ali bilo kakav iole ozbiljan klub mora da ima 2-3 zamene u glavi za slucaj prodaje u zadnji cas (pa makar i slobodni igraci), pogotovo kad se radi o igracu koji ti je bio jedan od najbitnijih srafova u ekipi. Imali smo ih 4, sad je ostao samo Maksa, a bojim se da ni on nece dugo tj. da ide na leto.

Ostali smo s jednim ispodprosecnim napadacem, jednim kojem sansa jos nije pruzena, pa ni ne znamo sta u stvari moze i da li moze, i jednim krilom koje mooozda moze na poziciju napadaca (Trujic).

Jos jedna stvar - meni je frapantna, ali frapantna, cinjenica da klub koji je iznedrio Kacara, Tadica, Sergeja, Brkica itd, ne moze sebi da nadje neki od vecih klubova, kojem bismo bili filijala. Mislim da je krajnje vreme da se odustane od Kezmanove Benfike. :greenbutt:

Ako neki tamo Vitesse nije gadljiv, zasto bismo mi bili. Covece, sa koliko velikih timova smo igrali u toj nesretnoj LE. Pogledajte i to kinesko trziste. Rasipaju se kao nenormalni. Zasto je tesko uspostaviti neki kontakt, dati im pravo prece kupovine u slucaju identicnih ponuda, dobijati igrace na pozajmicu, kad usfali na nekoj poziciji, dogovoriti taj affiliation fee,...
Korisnikov avatar
Sasa1969
Postovi: 611
Pridružio se: Ned Sep 29, 2013 11:29 pm
Lokacija: Istok

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od Sasa1969 »

carlons napisao:Meni stvarno nije jasno šta pojedini očekuju?!
Na primer centarfora ?
Mozda nekog stranca ?
Ili bar nekog omladinca ?
Slika
exlimanac
Postovi: 107
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 1:31 pm
Lokacija: DE-EU

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od exlimanac »

Jako retko se ukljucujem u diskusiju ali,tek danas posle odgledane reprize utakmice mogu sa sigurnoscu da kazem da Micic uopste ne lici na fudbalera,ni po predispozicijama,ni po tehnici,ni po motorici ni po taktickom znanju.Ja ne znam sta on uopste trazi u ovoj ekipi i koja je njegova uloga u celoj prici.Ne znam zasto ga neki ovde brane i ocekuju strpljenje covek ima tridesetak godina i njegov ucinak na terenu ima predznak minus.
carlons
Postovi: 182
Pridružio se: Uto Sep 22, 2009 9:32 pm
Lokacija: Detelinara

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od carlons »

gospodinFKV napisao: Strategiju!!! Bilo kakav plan, osim price o smanjenju dugova, koja se takodje ne sprovodi bas najslavnije. Prodali smo 3 od 4 glavna igraca, a klubu je sve ukupno pripalo manje od 2 miliona eura.
Kao što sam već napisao u prethodnom postu, "strategija" postoji na nivou FSS. Nezavisna uprava u bilo kojem klubu ne postoji.
gospodinFKV napisao: Ne ocekujem da se trose novci, ali bilo kakav iole ozbiljan klub mora da ima 2-3 zamene u glavi za slucaj prodaje u zadnji cas (pa makar i slobodni igraci), pogotovo kad se radi o igracu koji ti je bio jedan od najbitnijih srafova u ekipi. Imali smo ih 4, sad je ostao samo Maksa, a bojim se da ni on nece dugo tj. da ide na leto.
Ni jedan klub u Srbiji nije ozbiljan. Srbija nije ozbiljna država.
gospodinFKV napisao: Ako neki tamo Vitesse nije gadljiv, zasto bismo mi bili. Covece, sa koliko velikih timova smo igrali u toj nesretnoj LE. Pogledajte i to kinesko trziste. Rasipaju se kao nenormalni. Zasto je tesko uspostaviti neki kontakt, dati im pravo prece kupovine u slucaju identicnih ponuda, dobijati igrace na pozajmicu, kad usfali na nekoj poziciji, dogovoriti taj affiliation fee,...
Fudbal u suštini nije profitabilan, ali opstaje zahvaljujući tome što je deo projekta "hleba i igara". Mali % klubova posluje u plusu, većina njih su dužni. Plate fudbalera su prenaduvane i takav sistem nije održiv bez donacija. Zbog toga iza jakog fudbala mora da stoji jaka ekonomija. Kinezi su megalomani, i ništa ne rade na sitno. Oni imaju 26 miliona fudbalera, od toga oko milion registrovanih. Zamisli da dođu i traže 10000 igrača odjednom, a mi im ponudimo koliko? 5, 10?

Cela naša liga će još koju godinu ovako da se kilavi, a dugovi će da se gomilaju. U jednom momentu država više neće imati od koga da uzme i da pokrije gubitke (pre svega večitih). Fudbal će se igrati na poljani na male goliće.

Izvinjavam se što prečesto pominjem državu, ali fudbal i država su neraskidivo povezani.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od gospodinFKV »

carlons napisao:Izvinjavam se što prečesto pominjem državu, ali fudbal i država su neraskidivo povezani.
U tome se 1000% slazemo. Riba smrdi od glave. Nije se korupcija u fudbalu pojavila tek tako u nekom raju od drzave, nego ista izjeda drzavu poslednjih 20 i kusur godina. :cheers:
BondNS
Postovi: 189
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:32 pm
Lokacija: 10 minuta od stadiona

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od BondNS »

gospodinFKV napisao:
carlons napisao:Izvinjavam se što prečesto pominjem državu, ali fudbal i država su neraskidivo povezani.
U tome se 1000% slazemo. Riba smrdi od glave. Nije se korupcija u fudbalu pojavila tek tako u nekom raju od drzave, nego ista izjeda drzavu poslednjih 20 i kusur godina. :cheers:
Nije problem vlast, problem je narod.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 24.kolo: Metalac - Vojvodina, petak u 16h

Post od gospodinFKV »

Niko i nije spomenuo vlast, vec drzavu, a drzavu cini narod, tako da ono... :)
Zaključana tema