20. kolo: partizan-Vojvodina 0:2

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Daljac
Postovi: 632
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm
Lokacija: Војводина

20. kolo: partizan-Vojvodina 0:2

Post od Daljac »

Najbolji ispit trenutnog stanja u našem timu, utakmica je koja nam predstoji u subotu, kada na megdan idemo korisniku stadiona Jugoslovenske narodne armije u Beogradu.

Pred prvi meč sa ovim rivalom, koji smo, kako smo svi to i očekivali, pobedili na našem stadionu letos rezultatom 3-2, naša najava na forumu podigla je dosta prašine, a da smo imali pravo, dokazali smo na terenu.

Stopostotno uvereni u pobedu, letos smo iskoristili i ovaj prostor ovde da našim igračima pokažemo da činjenica da mediji kroje sliku nečije moći i veličine ne znači da mi sami ne možemo da uzmemo makaze i nekoga skratimo gde je predugačak i svedemo na prave mere.

Ovakvoj terminologiji sada, ipak, nije ni mesto ni vreme, jer mi, iako smo u seriji od tri pobede, sečemo veći deo prvenstva uši da bi zakrpili dupe, a naš subotnji domaćin radi upravo isto, samo pod mnogo usmerenijim svetlom reflektora.

To što oni uspevaju da u borbi za klupski budžet i dalje drže prezimljavanje među najboljim timovima Lige Evrope na nišanu, odrazilo se upravo na njihove partije u prvenstvu, u kojem nisu bili slabije plasirani u ovom delu šampionata još od perioda SFR Jugoslavije. Iako svi neskriveno uživamo u njihovoj propasti na domaćoj sceni, jednako koliko nas raduje i Borčeva današnja partija na njima najbližem drugom državnom stadionu, moramo biti svesni da ni igra našeg tima ne uliva toliko poverenje kao letošnji nastupi i forma koja je bila za meč sa njima u usponu.

Gde smo sada, kud idemo, za koliko snage imamo, videćemo u subotu. Prošle sezone, nas 500 otišlo je u kavez, spremni da se vratimo iz prestonice kao prvoplasirani tim na tabeli, a sada, sve i da ih pobedimo, naša borba za plasman od 4. do 6. mesta svodi i moj ton na mirniji i staloženiji, jer mislim da jedino takvim pristupom možemo da bodove donesemo natrag preko Dunava i Save.

Uz pre svega želju da nas, Slaninara, Firmaša, Vojvodinaša svih doba i uzrasta bude dovoljno da naše prisustvo na stadionu bude i više nego zapaženo i da im damo vetar u leđa, našim momcima poručujemo ono što svi već znaju, a do čega se, ponavljam, staloženo i mirno, ove jeseni vrlo lako može doći: oni su itekako pobedivi, u svim linijama ranjivi, i ko ne upadne u tempo srljam-jurcam-napucavam, može i na njhvom bunjištu da ih pobedi.

Od smene buljookog kvislinga, Ljubinko Drulović pokušava da nađe ritam svome timu, ali mu to ne uspeva: do sada je ostvario samo tri prvenstvene pobede, protiv Javora kod kuće u 14. kolu, protiv Pazara na istom mestu u 18. i ne poslednjem gostovanju u Subotici. U Evropi je Bilbao odigrao kako i koliko sa njima i treba, AZ je posustao u samom finišu, a Voždovac je na Vračaru bio gori kao i Indjija od nas, tačno za jedan gol.

Tim ,,da kažem" (i uzrečica ovog nekad vrsnog fudbalera, i moja lična opaska, prim.a.) Drulovića jedino je protiv Pazaraca pružio odličnu partiju, ali se upravo na tome meču iskazala jedna boljka koju novinari, naravno, nisu apostrofirali, a protiv koje će se uprava bivših bordo-plavih u subotu boriti posebnim sredstvom. Naime, oni (kao, uostalom i nažalost, i mi) kubure sa posetom na domaćim mečevima do te mere da ih, ni kad se cifra naduva, ne biva mnogo više od pet stotina. Zbog toga, u subotu će ulaz biti besplatan, ne bi li poseta bila veća od simbolične, i ne bi li se desilo da navijanje iz kaveza nadglasa njihov kop.

Upravo zbog toga, koliko god da je na momcima na terenu da se bore i pobede, i na nama je da im doskočimo i da se u subotu pojavimo tamo u što većem broju, da zapevamo naše pesme, zavijorimo naše barjake i šalove i da svome timu damo vetar u leđa. Trebamo biti koncentrisani samo i isključivo na sebe, ne padati na njihove prvokacije sa terena, pored aut-linije, iz lože i sa njihovih razjedinjenih tribina, nego biti jedno, jer znamo da je u tome naša snaga.

Mi smo FK Vojvodina, najveći klub ravnice, jedni gospodski u celoj zemlji, i idemo da ih pobedimo onako kako smo to kroz istoriju i činili: veličinom koja nije naduvana spolja, nego ogromna iznutra. Mi sa tribina u sebi je imamo, vi na klupi je u ovima na terenu do subote ili probudite ili potaknite, pa da vidimo na čemu smo i sa vama, i sa njima.

Bauk nije bila ni Dorija, ni Torino, nisu to ni oni, ni oronuli vojni stadion u dnevnom terminu.

Hrabro i sa srećom, do četvrte pobede u nizu!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9553
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Voja »

Partizan ima veoma ranjivu odbranu,ali sta nam vredi kad mi nemamo centarfora. Nekad smo im u goste odlazili sa 7-8 igraca u koje smo se uzdali,a sad.... uzdam se u Maksimovica i Stanisavljevica
Slika
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od ssnigd »

Za subotu su nam potrebni igraci koji ce da igraju kao ekipa, a ne za sebe, plus da imamo korektno sudjenje. Pa sta bude. Ne uzdam se u nikoga, ali bih voleo da Nastic odigra utakmicu zivota, zbog kluba prevashodno, a onda i zbog sebe samoga.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Junior
Postovi: 788
Pridružio se: Ned Apr 18, 2010 7:41 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Junior »

Pregazićemo ih kao plitak potok.
Casual 1989
Postovi: 101
Pridružio se: Uto Jan 06, 2015 11:34 am

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Casual 1989 »

Nas Jamie Vardy nastavlja golgetersku seriju i na jna, ajmo Babicu bre ! :hurray:
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Karlsson »

Konačno pravi test. Svaka čast Javoru, Mladosti i Inđiji, ali u subotu ćemo videti koliko se i šta promenilo.

Mene je najviše strah Ožegovića. Koliko taj dečko ume da umrtvi svaki pokušaj napada to nije normalno.
carlons
Postovi: 182
Pridružio se: Uto Sep 22, 2009 9:32 pm
Lokacija: Detelinara

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od carlons »

Ko zna?! Ganeri su se uvek dobro pokazali protiv groblja. Pa i onaj Đurovski je samo protiv njih igrao, protiv ostalih nije mogao vola da ubode.
Liman 1
Postovi: 77
Pridružio se: Pet Avg 30, 2013 2:31 am

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Liman 1 »

Ako uporedimo utakmicu protiv Mladosti sa utakmicom protiv Inđije jasno se vidi koliko nam Ožegović usporava i guši igru. Dečka nema nigde već jako dugo i priča da mora da igra ne pije vodu jer ga niko neće hteti ako pogleda njegovih poslednjih x utakmica. Izuzetno dobro bi bilo da počne meč sa klupe a da u špicu bude Meri (čak i Pavkov) pa da uđe kao joker u drugom poluvremenu (silno motivisan). Naravno, ovo je sve u domenu mašte i naravno da će Ožeg nastaviti sa svojim prepoznatljivim učinkom 18 širenja ruku, 4 simulirana penala i 22 ugušena napada na meču.
I pored svega ovoga tačan rezultat biće 2:3 (poluvreme 2:0). Stanisavljević iz slobodnjaka 51. minut, Babara iz ofsajda u 73. U 89. minutu korner za nas, Meri ustaje sa klupe, sam prijavljuje izmenu i ulazi na teren. Na Ćomijev centaršut udara projektil glavom, pogađa prečku, lopta se od glave srpskog pirla (Babovića) odbija nazad u mrežu. Džon dotrčava do kaveza, skida dres a ispod njega natpis "DOLE BARI ŽIVELA VOJVODINA". :cheers:
Док гледам тебе у оку моме види се сјај!
Marko93
Postovi: 549
Pridružio se: Pet Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Marko93 »

ako ce neko ici kolima ili vozom iliti nekim drugim prevozom nek mi se javi na pm
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od naseljekolumbija »

Posle posete od 50 rodjaka i prijatelja protiv NP sada su se :shit: nadigla da poprave posetu i atmosferu besplatnim ulazom i nekim strasnim pretecim izjavama o njihovoj moci. Nadam se da ce vecini na tribinama na celu sa onim :shit: u gipsu presesti sutrasnji dan. Napred Vosa!
Nikola
Postovi: 848
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Nikola »

ZA SVE ONE KOJI SE PREMISLJAJU DA LI DA KRENU NA GOSTOVANJE PROTIV franjevca!
ZA SVE ONE KOJI BI DA BOJKOTUJU UTAKMICE ZATO STO SU UVREDJENI, ZBOG TRENERA, UPRAVE ITD.

slika je od danas! Ja bi pljuvao sam po sebi sutra 2 sata da ne odem na gostovanje!

Slika

grobare da je#emo!!! Svi na jna!!!
ПУШТАМ КИШУ!
Marko93
Postovi: 549
Pridružio se: Pet Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Marko93 »

gde da navatam arenu sport 2 ?
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Djisa »

Marko93 napisao:gde da navatam arenu sport 2 ?
Dvoumim se da li da gledam utakmicu, jer ako budemo igrali bunker bez sansi da krenemo napred, ima da popizdim i da budem nervozan ceo dan. Samo mi fali da gledam kako dominiraju i setaju se nasim kaznenim.
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od salefkv »

Marko93 napisao:gde da navatam arenu sport 2 ?
http://www.jagledam.com/arena-sport-2-uzivo-stream" onclick="window.open(this.href);return false;
http://uzivotelevizija.net/index.php/arena-sport-2" onclick="window.open(this.href);return false;

Nije nesto slika, ako neko ima bolje neka okaci...
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 20. kolo: partizan-Vojvodina, subota, 14h

Post od Rabba »

Peric - Nastic, Rosic, Pankov, Lakicevic - Sekulic, Maksimovic - Babic, Ivanic, Vukcevic - Ozegovic.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Zaključana tema