16. kolo: Čukarički - Vojvodina 1:1

User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

16. kolo: Čukarički - Vojvodina 1:1

Post by Daljac »

Benefitom koji nam je donela nova shema takmičenja u nacionalnoj fudbalskoj ligi, nismo sedmi na tabeli na polovini prvenstva, nego na kraju prve od tri ovogodišnje takmičarske runde. Pošto smo kup oglasili kao prioritet, na vreme, sada nam preostaje i da do kraja jeseni pokušamo da se u prvenstvu približimo timovima kojima plasman na tabeli na proleće garantuje kvalifikacije za evropske kupove.

Naš prvi protivnik na tome putu biće ekipa Čukaričkog, kojoj gostujemo u nedelju u 5 popodne na Banovom Brdu. Čukarički na tabeli od nas ima samo 4 boda više (25), zauzima 4. poziciju, uz ostvarenih 7 pobeda i po 4 poraza i nerešena rezultata, uz gol razliku 17-8.

Na prvenstvenoj premijeri letos - simbolično, na dan svetog Sisoja Prepodobnog - na Karađorđu su nas naši nedeljni domaćini zadužili sa 4 gola u našoj mreži, a vreme u kojem nam je raspored dodelio šansu da im vratimo milo za drago, nije baš pogodno da se u njemu nadamo ikakvom silovitom revanšu.

iza nas je oktobar u kome nismo postigli gol, a iza Čukaričkog je mesec u kome nije u prvenstvu loptu vadio iz svoje mreže. Iza nas su tri teška gostovanja, a Čukarički je, nakon smene trenera Milojevića, koji se oprostio uzevši na vojnom stadionu sva tri boda, u sasvim zadovoljavajućoj rezultatskoj seriji, u kojoj je kod kuće slavio protiv Jagodine (2-0), doneo bod iz Pazara (0-0), te pobedio u poslednjem prvenstvenom meču Spartak (3:0). Povrh svega, dok smo mi u Lazarevcu prošli kroz iglene uši, Brđani su takmičenje u kupu započeli kao mi prošle sezone, gostovanjem u Zubinom Potoku, gde su Mokru Goru izbacili rutinskom pobedom od 1-3.

Kako će Šaula sastaviti tim, hoćemo li napokon proslaviti pogodak iz igre koji je delo našeg igrača, da li možemo i hoćemo da spasavamo jesenski učinak, videćemo u nedelju, na dan tačno posle Noći veštica...
User avatar
Stexman
Posts: 2563
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Stexman »

Vreme je da Ozegovic i Vukcevic presede jednu utakmicu, a da Meri konacno dobije priliku. Stamenic od starta takodje. Ivanicu promeniti poziciju i gurnuti ga vise napred.

Lakicevic mi stvara problem, rado bih ga video u timu cak mozda na mestu levog krila. Rasteretio bi Vasilica i ujedno bi dobili na probojnosti.

Malo vise timskog rada im ne bi skodilo!
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by carlons »

Stexman wrote:Vreme je da Ozegovic i Vukcevic presede jednu utakmicu, a da Meri konacno dobije priliku. Stamenic od starta takodje. Ivanicu promeniti poziciju i gurnuti ga vise napred.

Lakicevic mi stvara problem, rado bih ga video u timu cak mozda na mestu levog krila. Rasteretio bi Vasilica i ujedno bi dobili na probojnosti.

Malo vise timskog rada im ne bi skodilo!
Jedno hlađenje je malo. Od onih makazica, Ožegović ne može da se sastavi.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Neizlecivi »

Sto je najgore ne mogu mnogi. Sekulic i Maksimovic su daleko od onog sa pocetka sezone. Novica je jos tu i tamo umeo da odigra dobro. Stanisavljevic bukvalno nista ne igra od tada. Ivanic takodje, koliko god ga mi voleli, u krizi je i on. U krizi je svaki igrac za sebe, a samim tim i ceo tim. Iskreno se nadam da momcima treba jedna-dve utakmice da se izdignu iz ovog i makar priblizno odigraju kao sto su znali.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Rabba »

Žakula - Nastić, Pankov, Pekarić, Lakićević - Maksimović, Puškarić - Stamenić, Ivanić, Stanisavljević(Nema pravu alternativu...) - Meri(Mrdaković)

Uz eventualno opciju

Žakula - Antić, Pankov, Pekarić, Lakićević - Maksimović, Puškarić - Nastić, Ivanić, Stamenić - Meri(Mrdaković)

Da bar izgleda da se nešto menja...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4785
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by gospodinFKV »

Slazem se, s tim da ne vidim poentu da se Peric sklanja s gola. Mlad je, siguran, dobar i sigurno je resenje na duze staze. Svaka cast Zakuli na svemu, ali mislim da on treba da nam ostane resenje za ne daj boze i kao izmena u 90. minutu, kad treba da pokaze zasto je najbolji golman za skidanje penala u JSL. :cheers:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3961
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Rabba »

gospodinFKV wrote:Slazem se, s tim da ne vidim poentu da se Peric sklanja s gola. Mlad je, siguran, dobar i sigurno je resenje na duze staze. Svaka cast Zakuli na svemu, ali mislim da on treba da nam ostane resenje za ne daj boze i kao izmena u 90. minutu, kad treba da pokaze zasto je najbolji golman za skidanje penala u JSL. :cheers:
Ne znam... Meni je Žak broj 1, i jedan od retkih koje mogu da poistovetim sa klubom. Svaka čast Periću na ulaznim partijama, ali ako će biti golman na duže staze, Žakulu vratiti tamo gde mu je mesto, na gol, a Periću od sledeće sezone lagano dizati minutažu. Žak ima još jednu celu sezonu u rukama sigurno... I može itekako da bude od koristi. A ako bude pameti, posle toga ga zadržati ga u klubu na golu još 2-3 sezone kao rezervnog golmana + trenera golmana.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3828
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Red Marquis »

Potpis na Rabbin post.
I da Neuer dođe u klub, pevao bih "Ti si prvi goman Žakulaaa".
Io odio Belgrado
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Neizlecivi »

Zaks je nakon utakmice u kupu, valjda za novosti izjavio da ga i dalje muci primicac. Da je mogao da brani penale, ali da ne moze da ispuca loptu, te nije spreman da brani 90 minuta.
User avatar
Pera Centar
Posts: 820
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Pera Centar »

Rabba wrote:
gospodinFKV wrote:Slazem se, s tim da ne vidim poentu da se Peric sklanja s gola. Mlad je, siguran, dobar i sigurno je resenje na duze staze. Svaka cast Zakuli na svemu, ali mislim da on treba da nam ostane resenje za ne daj boze i kao izmena u 90. minutu, kad treba da pokaze zasto je najbolji golman za skidanje penala u JSL. :cheers:
Ne znam... Meni je Žak broj 1, i jedan od retkih koje mogu da poistovetim sa klubom. Svaka čast Periću na ulaznim partijama, ali ako će biti golman na duže staze, Žakulu vratiti tamo gde mu je mesto, na gol, a Periću od sledeće sezone lagano dizati minutažu. Žak ima još jednu celu sezonu u rukama sigurno... I može itekako da bude od koristi. A ako bude pameti, posle toga ga zadržati ga u klubu na golu još 2-3 sezone kao rezervnog golmana + trenera golmana.
Koliko god mi voleli Zakulu, ipak Peric je nas prvi i najbolji golman.Ne vidim razlog zasto bi on (Peric) grejao klupu i cekao sledecu godinu da ga neko polako uvodi u igru, kad bi do kraja sezone mogao biti i najbolji golman u JSL.
limanfkv
Posts: 2834
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by limanfkv »

Peric moze umesto Ozegovica. Trebace nam bar dva golmana u nedelju.

Vranjes tu, sve ok. Debeli Zocevic ulazi u 61. i donosi preokret. :whistler:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9678
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Voja »

Pera Centar wrote:Koliko god mi voleli Zakulu, ipak Peric je nas prvi i najbolji golman.Ne vidim razlog zasto bi on (Peric) grejao klupu i cekao sledecu godinu da ga neko polako uvodi u igru, kad bi do kraja sezone mogao biti i najbolji golman u JSL.
ne bih se ja tek tako zaletao sa (pr)oecnama... Peric je branio tek par meceva,cak je i Kordic imao par takvih nastupa iza sebe.Protiv Zvezde nam je godinama vec golman najbolji igrac,taj mec i ja da sam branio bio bih najbolji u ekipi,tako da ta utakmica uopste nije pokazatelj vrednosti. Licno mislim da mi u klubu trenutno nemamo golmana renomea kluba i tradicije njegovih (kvalitetnih) golmana
Image
User avatar
Willian
Posts: 40
Joined: Mon Aug 24, 2015 3:53 pm
Location: Bulevar

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Willian »

Peric treba da bude prvi golman.
Casual 1989
Posts: 101
Joined: Tue Jan 06, 2015 11:34 am

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by Casual 1989 »

Daj ljudi oko cega vi polemisete, Peric je sjajan za sad i treba mu dati punu podrsku.
ssnigd
Posts: 3364
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: 16. kolo: Čukarički - Vojvodina, nedelja 17h

Post by ssnigd »

Voja wrote:
Pera Centar wrote:Koliko god mi voleli Zakulu, ipak Peric je nas prvi i najbolji golman.Ne vidim razlog zasto bi on (Peric) grejao klupu i cekao sledecu godinu da ga neko polako uvodi u igru, kad bi do kraja sezone mogao biti i najbolji golman u JSL.
ne bih se ja tek tako zaletao sa (pr)oecnama... Peric je branio tek par meceva,cak je i Kordic imao par takvih nastupa iza sebe.Protiv Zvezde nam je godinama vec golman najbolji igrac,taj mec i ja da sam branio bio bih najbolji u ekipi,tako da ta utakmica uopste nije pokazatelj vrednosti. Licno mislim da mi u klubu trenutno nemamo golmana renomea kluba i tradicije njegovih (kvalitetnih) golmana
Ovde se slazem sa Vojom, Peric se pokazao za sada kao odlican na golu, a to da li je prvi golman ce mu trebati bar desetak utakmica u kontinuitetu. Iskren da budem mi u zadnjih nekoliko sezona da ne kazem 10 godina nismo imali dobrog golmana u koga sam imao u potpunosti poverenje, cak ni Brka. Jedino Todic Sasa. No, Peric mora da nastavi da bude medju stativama da se dokaze da li vredi ili ne, tako cemo jedino i znati da li mozemo da racunamo na njega u buducnosti.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Locked