Liga Evrope: sezona 2017/18

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Radoye »

Karlsson napisao:Ali mislim da svi verujemo da je ostao u FK-u da bi bilo mnogo bolje nego što je sada.
Od ovoga tesko da moze biti gore.

Ali izmedju "dobro" i "malo bolje od najgoreg" razlika je jako velika. Za nas je isti q da li nas vodi ovaj ili onaj "ugledni bizmizmen" sve dok se pare odlivaju i nestaju iz kluba. Razlika je samo u tome da li se neko trudi to da sakrije ili krade bas onako otvoreno, u boli njega fazonu. I koliko brzo tonemo ka dnu.

Nebitno je da li klub vodi Vukovic, Pavlovic, Zbiljic, Scepanovic, Butorovic, ako ga svi vode na isti nacin i vuku vise para iz kluba nego sto u klub ulazi. Tako dugovi samo rastu i problemi postaju sve veci, a klub ide ka sigurnom propadanju. Rezultati, Evropa, kupovi, titule, nebitno je za ovu pricu ako se finansijski klub sistematski unistava. Sve je to spolja gladac a unutra jadac vec zadnjih 20 i kusur godina. A takav junak se jos nije rodio ko zeli da preuzme klub i da preokrene taj trend, pa da se pocne trositi manje nego sto se prihoduje. Jer, zamerio bi se mnogima koji su se nakacili na klupsku sisu.

Ovo dto imamo danas je samo vrhunac bahatosti gde trenutni serif ni ne pokusava da sakrije svoje namere (koje je inace, u vreme dok je bio u nemilosti, i vise puta javno iznosio) da iz kluba izvuce ono sto veruje da mu se duguje na konto 50% transfera SMS iz Genka u Lacio. Ni jedan sud na ovoj planeti mu to ne bi priznao ali eto neki su tu nasli i svoj interes. Ne trebaju nama zvezda i partizan, sudije, FSS, drzava, pickamaterina, mi smo sami sebi najveci neprijatelj.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od borrissey »

Radoye napisao: Obrt novca je jedna stvar, zarada tj. profit sasvim druga. Delta - ej, jebote, Delta, najjaca firma u Srbiji, sa Miroslavom Miskovicem kao jedinim Srbinom na listi najbogatijih na svetu koji je sam tezak oko pola milijarde! - ima godisnju zaradu na nivou 3 miliona evra. Obrnu oni stotine miliona za sve to vreme ako ne i milijarde, ali kad se odbiju svi rashodi zarade samo 3 milke.
Ne znam odakle ti taj podatak o dobiti/profitu kompanija. Mnoge firme iskazuju veću dobit nego što ti ovde govoriš. Možda Delta i Pink ne, ali mnoge firme da. Ne verujem da bi iko iskazao veću dobit nego što realno ima, jer što bi bilo ko plaćao veću porez na dobit (koja iznosi 15% od ukupne godišnje dobiti). Nije bitno za priču, pošto smo svi, osim pojedinaca rekao bih, sigurni da je zbiljić teška štetočina, ali pogledaj u finansijskim izveštajima na APR-u (svi su javni) koliki su bilansi uspeha.

O stanju u klubu ne treba više trošiti reči. Klub rekao bih više ne postoji. Ostala je samo pumpa. :(
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Radoye »

borrissey napisao:Ne znam odakle ti taj podatak o dobiti/profitu kompanija.
Evo pogledao sam na APR konkretno za Deltu postoje podaci za 2013 (kasniji izvestaji nisu dostupni) prema kojima je neto dobitak 341862000 dinara. To je 2,8 miliona evra po danasnjem kursu.

http://fi.apr.gov.rs/prijemfi/cir/podac ... odina=2013" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.google.rs/search?q=34186200 ... -QG58q34Bw" onclick="window.open(this.href);return false;


EDIT: EJB za istu godinu neto dobitak ~240 hiljada evra...

http://fi.apr.gov.rs/prijemfi/cir/podac ... odina=2013" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od borrissey »

Radoye napisao:
borrissey napisao:Ne znam odakle ti taj podatak o dobiti/profitu kompanija.
Evo pogledao sam na APR konkretno za Deltu postoje podaci za 2013 (kasniji izvestaji nisu dostupni) prema kojima je neto dobitak 341862000 dinara. To je 2,8 miliona evra po danasnjem kursu.

http://fi.apr.gov.rs/prijemfi/cir/podac ... odina=2013" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.google.rs/search?q=34186200 ... -QG58q34Bw" onclick="window.open(this.href);return false;


EDIT: EJB za istu godinu neto dobitak ~240 hiljada evra...

http://fi.apr.gov.rs/prijemfi/cir/podac ... odina=2013" onclick="window.open(this.href);return false;
A pogledaj, na primer, Matijevića... Na primer. Za one koje mrzi da traže, dobit u 2013. je iznosila 1.809.917.000 dinara, ili ti blizu 15 milki eura. Delta, barem po ovome, ni blizu ne iskazuje realnu dobit, ili postoji milion firmi koji su deo sistema, to sad već ne znam, nit me zanima. No, kao što rekoh, to nije tema današnje emisije, već FKV...
carlons
Postovi: 182
Pridružio se: Uto Sep 22, 2009 9:32 pm
Lokacija: Detelinara

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od carlons »

borrissey napisao: Ne znam odakle ti taj podatak o dobiti/profitu kompanija. Mnoge firme iskazuju veću dobit nego što ti ovde govoriš. Možda Delta i Pink ne, ali mnoge firme da. Ne verujem da bi iko iskazao veću dobit nego što realno ima, jer što bi bilo ko plaćao veću porez na dobit (koja iznosi 15% od ukupne godišnje dobiti). Nije bitno za priču, pošto smo svi, osim pojedinaca rekao bih, sigurni da je zbiljić teška štetočina, ali pogledaj u finansijskim izveštajima na APR-u (svi su javni) koliki su bilansi uspeha.

O stanju u klubu ne treba više trošiti reči. Klub rekao bih više ne postoji. Ostala je samo pumpa. :(
Veću dobit od realne prikazuju firme koje peru novac. Kad vidim butik u pasažu u Dunavskoj u kojem ima ukupno 3-4 pari cipela, znam da je pranje novca u pitanju.
exlimanac
Postovi: 107
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 1:31 pm
Lokacija: DE-EU

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od exlimanac »

Nemogu da verujem sta citam na forumu voljenog kluba...
Rastavljaju nam klub na sastavne delove a vi razglabate o prometu delte,pinka i matijevica...strasno...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Radoye »

exlimanac napisao:Nemogu da verujem sta citam na forumu voljenog kluba...
Rastavljaju nam klub na sastavne delove a vi razglabate o prometu delte,pinka i matijevica...strasno...
Brate, klub nam rastavljaju svakako i tu mi malo sta mozemo da ucinimo, oni koji mogu (skupstinari iz redova navijaca) nazalost samo nemo posmatraju to sve, ako ne jos i gore od toga.

A raspravljamo o kalibru potencijalnih spasilaca kluba tipa scepa/zbilja/vucko i ostaloj stoci sitnog zuba, velikim srpskim bizmizmenima koji navodno obrcu poslove od "nekoliko desetina miliona evra" i sve trce da uloze svoj novac u klub, a eto njihove vajne firme godisnje zarade 240 hiljada evra cistog profita (vrednost jednog prosecnog superligaskog stopera), a posle svakog takvog "spasioca" i najbolje uprave u kosmosu najstabilniji klub u regionu sve dublje u govnima i dugovi sve veci.

Niko od njih takvih - ni jedan od njih o zadnjih 20 i kusur godina - zutu paru svog novca nije ulozio u klub, a svi su iz kluba izasli bolji nego sto su u njega usli.

Ono sto je poenta u celoj stvari je:

1. Klub ne sme da trosi vise nego sto zaradjuje. Osnova svih osnova, koliko para toliko muzike. Ako to znaci da klub ne moze da ima igracki kadar za superligu, onda ne treba da igra superligu. Prekomerno trosenje i konstantno zaduzivanje vodi u sigurnu propast i zatvaranje kluba. Nazalost prema trenutnom stanju cini mi se da je granica vec predjena i da spasa nema.

2. Iz kluba niko ne sme da odliva sredstva nenamenski, ni "spasioc" ni ostali od vrha u upravi do majstora na kosacici za travu. Takodje, pored klasicnog drpisanja, treba zaustaviti i odlivanje novca putem fiktivnih plata (razni komesari / sekretari / direktori / referenti za ispitivanje ruda i gubljenje vremena), putem stetnih transfera i ugovora (odbijati od plate onima koji su potpisali svakog igraca koji za klub ne odigra neki odredjen minimum minuta - jel' iko od nas zna kako izgleda Stefan Zogovic, koliko je sezona vec kod nas u klubu a jel' ijednom izasao na teren u nekoj zvanicnoj utakmici?), putem karantina po privatnim hotelima, gradjevinskih radova (kojima prvi vetar skine krov, ili koji godinama ne mogu da dobiju upotrebnu dozvolu), i jos sto drugih nacina.

Naravno, niko od onih koji se zaista pitaju i koji bi mogli nesto da ucine da promene sadasnje stanje nema ni najmanju zelju da se iscima, jer su svi do jednog tu ugradjeni neko manje neko vise, i sto je svima njima dobro dok igranka traje.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Pera Centar
Postovi: 810
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 12:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Pera Centar »

Klub treba da preuzmu bivsi igraci i to oni koji su odrasli na Veterniku.Skupstina treba da bude bez navijaca i takozvanih biznismena i ostalih parazita.Tvrdim da klub moze da izdrzava sam sebe i da ima pristojan profit od nekoliko miliona eura.Kad ovo procitate razmislite koliko je FK Vojvodina pokradena od 1989. godine.
Korisnikov avatar
Grouch
Postovi: 206
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Grouch »

Radoye napisao: ...
Koja to firma u Srbiji ima zaradu (dakle - profit, cist dohodak koji ostane nakon sto se odbiju svi rashodi, porezi, plate, doprinosi i ostalo) na godisnjem nivou od vise desetina miliona evra?

Konkretan primer - jedan Pink, najveca medijska kuca u regionu apsolutno usemljena u sve nivoe vlasti koja vuce novac sa svih strana ima godisnji profit negde oko milion ipo evra. Miskoviceva Delta oko 3 miliona. Gde je Zbiljic od jednog Miskovica ili Zeljka Mitrovica?
...
Ja ne znam sta ti covece pises?Em sto nema nikakve veze sa temom,ovo je cisto lupetanje.Miskovic potrosi 3 miliona evra na tompuse i kavijar godisnje a ne da cela Delta koja drzi pola Srbije ima toliki profit.Uostalom mogu da zaradim 100 miliona(prihod) a da za 97 kupim 300 Ferarija(rashod) pa da mi je profit 3 miliona.Kakve to veze ima s bilo cim?Nije mi jasno odakle tebi,"preko okeana" ili npr nekima koji nisu "preko okeana" nego vrlo blizu a kukaju za tv prenosom domacih utakmica, moralno pravo da na SVAKU temu ostavljate NAJVISE komentara?Pri tome su ti komentari slicni ovom gore:bez ikakve veze s temom, bez ikakvih konkretnih predloga,bez pravih informacija a ponekad i krajnje nekorektni.
Samo toliko,trenutno nemam ni zivaca ni snage da pisem o ostalim desavanjima,potrudicu se da ih nadjem ovih dana...
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od ernesto »

Karlsson napisao:Delta je samo bleda senka onoga što je bila. Mnogo toga su i prodali. A ni sam Zbiljić nije neka sitna riba. Ipak posluje i u Nemačkoj i tamo ima neku firmu, ali ni to nije poenta.

Mene zanima zašto bi Zbiljić ili bilo ko drugi ulazili u odbojkaški klub kada u odbojci nema novca. U srpskom novcu jedino se može do novca doći u fudbalu i košarci.
Zato se blizanci i lome najviše tamo, zato su stalno na krv i nož u tim sportovima, izdaju saopštenja itd. Država u tim sportovima samo i ulaže.
U odbojci, rukometu i drugim sportovima ta priča nije aktivna. Zato ih i nema tamo u tolikoj meri i zato je nama dopušteno da tu osvajamo titule.

Zato kažem da ne verujem da je Zbiljić ušao u odbojku zbog neke finansijske koristi. Da li ima neke druge (nečasne) namere to već ne znam. Ali mislim da svi verujemo da je ostao u FK-u da bi bilo mnogo bolje nego što je sada.

Tada se barem finansijsko stanje iznosilo pred javnost, predstavljali su se neki planovi, govorilo se o budućnosti, marketing je bio dosta jak, atmosfera mnogo bolja, pokrenuta je emisija o Klubu... Sprečili su lalatovića da ode u Čukarički iako je ponuda bila dosta jača nego naša.

Sada se ništa ne zna. Ova budala sutra može da raspusti ceo tim ako mu se ćefne, a nije daleko od toga. I niko mu ništa neće moći.
Lik pred našim očima nam uništava i gasi Klub. Čak se ne trudi ni da sakrije to.
Zbiljic je dao 50.000 eura dok je bio u Vosi! Celih 50 soma
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od gospodinFKV »

Ode ovo u nedogled. :mrgreen:

Ljudi, nema poente da se vracamo na zbiljica, a jos manje na deltu i miska. Nije uopste bitno ni najmanje. Razvlace nas po medijskom blatu svi zivi, nikad u zivotu ovako nesto nisam video. Besmisleno je rasipati bes na rasprave ovog tipa.

Ovo sa udaranjem Trujica je teska jedna svinjarija, koja nam je najmanje trebala. Samo nas je srozala na nivo ugleda veternickog pumpadzije. Ovaj dve recenice nije rekao povodom ovog skandala. Ako klub ne stane zvanicno iza igraca, igraci treba da stupe u strajk, pa makar ispali.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Radoye »

Grouch napisao: Nije mi jasno odakle tebi,"preko okeana" ili npr nekima koji nisu "preko okeana" nego vrlo blizu a kukaju za tv prenosom domacih utakmica, moralno pravo da na SVAKU temu ostavljate NAJVISE komentara?Pri tome su ti komentari slicni ovom gore:bez ikakve veze s temom, bez ikakvih konkretnih predloga,bez pravih informacija a ponekad i krajnje nekorektni.
Nije mi jasno ko je tebe postavio za serifa pa da odredjujes ko sme koliko sme i sta sme da pise na forumu, no svejedno. Da ne bih vise vredjao nicija tanana osecanja za moral odjavljujem se do daljnjeg.

Vidimo se na tribini, kao i obicno, kad budem u Srbiji.

:cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Milan »

Zbog jednog komentara ces se odjaviti? Daj ne budi dete, Radoye...

Elem, uspevam i dalje da se ne nerviram zbog rezultata-totalna ravnodusnost. Bravo ja! Otisao sam u Slovacku prvenstveno da se dobro provedem sa ekipom i misija je bila vise nego uspesna.

Ne bih rekao da su igraci krivi sto su balvani, a ovi sto nesto i valjaju nepodobni ili svesno devalvirani zarad prodaje u bescenje...

Prepustiti skupstinu, jer ta prividna vecina do sada nije nista dobro donela, vec je unistila i ono sto je jedino valjalo-slaninarstvo...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od borrissey »

exlimanac napisao:Nemogu da verujem sta citam na forumu voljenog kluba...
Rastavljaju nam klub na sastavne delove a vi razglabate o prometu delte,pinka i matijevica...strasno...
Iako je Radoye objasnio šta je bila poenta rasprave o parama i dobitima, slažem se da smo malo previše odlutali od glavne teme. Ljudi, nema poente da se mi ovde dodatno prepucavamo. Jedino što imamo trenutno je ljubav prema Klubu i ovaj forum. Sve drugo je uništeno. Dajte da probamo da sačuvamo to što imamo i probamo da delujemo koliko možemo.

Ovaj napad na Trujića je užasna ljaga, koja je ipak, izgleda veterničkim zabitima normalna pojava, čim šerif nije našao za shodno da se oglasi povodom tog događaja. Predlažem administraciji da suspenduje sve teme do daljnjeg i ostavi samo temu uprava i preimenuje je u Uprava napolje. Ne vidim nikakvu svrhu diskusije o dovođenju igrača ili marketingu, kada se dešavaju ovakve stvari u Klubu.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Liga Evrope; Ružomberok - VOJVODINA 2:0 (p.m. 1:2)

Post od Turija »

Grouch, Vojvodina nije izolovan problem i zato se ode u siroku analizu.
Ako imas verodostojne konkretne podatke, iznesi ih.
Klub se nalazi u veoma kriticnom stanju i samo prava analiza moze ga spasiti propasti. I moral, koji navodis.
Pa, mozda, se Vosa izvuce iz agonije - barem privremeno, dok se strateski ne opredeli put oporavka.
Tesko ce to ici, bez hrabrih i radikalnih mera Skupstine, jer ponavljam ono sa pocetka posta: Vojvodina nije izolovan problem.Razum mora preovladati, ako zelimo izlaz iz ovakve, gotovo bezizlazne, situacije.
Pa, oni koji mogu nesto , neka pokusaju. Forumasi to ne mogu.
Nije u kodu Vojvodine motka, vec razum.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Zaključana tema