In memoriam Todor Veselinović (1931-2017)

Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Radoye »

Odlaze legende... :(
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Neizlecivi »

Napustaju nas velike, najvece legende naseg kluba.

Neka je vecna slava "tobdziji sa Salajke" i hvala mu za sve!
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od the Gari »

Do juče smo verovatno mogli reći da je Toza Veselinović najveća živa legenda Fudbalskog Kluba Vojvodina.
Počivaj u miru, legendo.
Saučešće svima onima koji žale za njim.
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od naseljekolumbija »

Последњи поздрав легенди Војводине и града Новог Сада.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Stexman »

Zbogom gospodine, fudbalski umetniče, legendo, slaninaru... za mene ste ti i Vujke bili začetnici moderne Vojvodine!

Počivaj u miru!
Korisnikov avatar
torrente
Postovi: 500
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:16 pm
Lokacija: Srem bato

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od torrente »

Stexman napisao:Zbogom gospodine, fudbalski umetniče, legendo, slaninaru... za mene ste ti i Vujke bili začetnici moderne Vojvodine!

Počivaj u miru!

Počivaj u miru
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Rabba »

Počivaj u miru Legendo
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Turija »

Stexman napisao:Zbogom gospodine, fudbalski umetniče, legendo, slaninaru... za mene ste ti i Vujke bili začetnici moderne Vojvodine!

Počivaj u miru!
Tuzne vesti jedna drugu sustizu.Odlaze nam najvece klupske Legende.,
Zivece vecno u nasim srcima i secanju.
Pocivaj u miru Legendo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Passion »

Нека му је лака црна земља и хвала му за све. Саучешће породици.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od novosadjanin »

Slava mu!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
Krle
Postovi: 1365
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Krle »

Odlaze velikani, novih ni na vidiku... RIP Legendo.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od limanfkv »

Počivaj u miru Legendo.

Slika


http://www.fkvojvodina.com/forum/viewto ... ?f=5&t=374" onclick="window.open(this.href);return false;

"Fudbal sam uvek smatrao zabavnom igrom, pa nije to pozorište ili šta ti ja znam. Jednom prilikom igrali smo u Gardinovcima. E sada, za njih je igrao i jedan popa, sve s mantijom. Vidim ja pop pogubljen, trčkara levo-desno... Ja ga malko sačekam i onako mu gurnem loptu kroz noge. Samo što nas celo selo nije jurilo! Trebalo je popa da obuče dužu mantiju".
http://www.mozzartsport.com/vesti/premo ... ajke/87274" onclick="window.open(this.href);return false;
VEROVATNO bih ušao u Ginisovu knjigu kada bih se prijavio. Tri puta sam dobijao glavnu nagradu na lotu u Grčkoj. Ogroman novac, više od 220 miliona drahmi. Ukupno, tada je to bilo više od 1,5 miliona maraka.
Mogao sam da kupim celu jednu uličicu. A, nisam. Kažu, Bog daje! Tačno.
Meni je problem što postoji i đavo, koji uzima. Nikako da ga nađem da sravnimo račune.
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... javo-uzima" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.yugopapir.com/2016/03/vukica ... dicno.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Friend
Postovi: 664
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:18 am

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Friend »

Slava mu i hvala za sve!
Legende nikada ne umiru,tamo gore u nebeskom timu Voše nastavi da treseš mreže kao i na zemlji!
Korisnikov avatar
Pera Centar
Postovi: 810
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 12:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Pera Centar »

Veliki Tozo pocivaj u miru!
Ovaj isecak iz novinskog teksta pokazuje koliko si bio velik i koliko si voleo Vojvodinu.

Stari su govorili "Kad Toza ima novaca i mačke šampite jedu", eto takva je Ljudina bio naš Toza.

U Humskoj su bili oduševljeni novom akvizicijom i niko nije ni sanjao kakvi su zapravo Tozini planovi. Čim je skinuo uniformu čelnicima kluba saopštio je da ide nazad u Novi Sad. Oproštaj od Partizana dogodio se na povratku s jednog turnira u Austriji. Išlo se vozom, a Branko Zebec je čitavim putem pokušavao da ga ubedi da promeni odluku:

"Grešiš što hoćeš da se vratiš u Vojvodinu. Pa znaš li ti šta je Partizan? To ti je veliki džak pun para. Zavuci ruku, zagrabi koliko god možeš i sve je tvoje".

Nije vredelo, Tozu novac nije zanimao. A i kako je sam rekao, „i u Voši je bogovski zarađivao“, iako je to bilo daleko manje od onoga što su Beograđani mogli da ponude.

Čuvši za samovoljni odlazak Todora Veselinovića, general Svetozar Vukmanović Tempo bio je besan. Nakon nekoliko dana došao je na ideju da mu se isporuči novi poziv za vojsku, pod hitno. Uzalud su u Vojvodini objašnjavali da je Toza svoje odslužio, pokazivali „ispisnicu“ – u ovom slučaju otpusnicu – nije vredelo. Čitava stvar došla je čak do samog političkog vrha, o „aferi Veselinović“ pisale su novine.
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od ssnigd »

Pocivajte u miru, neka Vam je laka crna zemlja!
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Zaključana tema