In memoriam Todor Veselinović (1931-2017)

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Turija »

http://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudb ... na/emxqhw6" onclick="window.open(this.href);return false;
Strani klubovi mnogo vise cene nase asove i Legende od nas samih.
Nedavno lep gest Sampdorije, Reala, sada Fenera.
Hoce li Toza od Vojvodine i Novog Sada dobiti barem tribinu, ako vec necemo da damo Stadion?
Kakav je takav je, na njemu su igrali i Vujke i Toza i voleli ovaj Klub i Grad i taj teren i Stadion.A mi tu glumimo neki fenseraj, kao sta Toza, Vujke..mi smo face, glumimo neku tradiciju, koju u stvari ni ne znamo.
Da ne bi pokojnog Boska Perosevica, ne bi Vujke dobio ni Fudbalski Centar.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Rabba »

Turija napisao:http://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudb ... na/emxqhw6
Strani klubovi mnogo vise cene nase asove i Legende od nas samih.
Nedavno lep gest Sampdorije, Reala, sada Fenera.
Hoce li Toza od Vojvodine i Novog Sada dobiti barem tribinu, ako vec necemo da damo Stadion?
Kakav je takav je, na njemu su igrali i Vujke i Toza i voleli ovaj Klub i Grad i taj teren i Stadion.A mi tu glumimo neki fenseraj, kao sta Toza, Vujke..mi smo face, glumimo neku tradiciju, koju u stvari ni ne znamo.
Da ne bi pokojnog Boska Perosevica, ne bi Vujke dobio ni Fudbalski Centar.
Svaka čast. Skidam kapu za post.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: In memoriam Todor Veselinović

Post od Milan »

Turija napisao:http://sport.blic.rs/fudbal/domaci-fudb ... na/emxqhw6
Strani klubovi mnogo vise cene nase asove i Legende od nas samih.
Nedavno lep gest Sampdorije, Reala, sada Fenera.
Hoce li Toza od Vojvodine i Novog Sada dobiti barem tribinu, ako vec necemo da damo Stadion?
Kakav je takav je, na njemu su igrali i Vujke i Toza i voleli ovaj Klub i Grad i taj teren i Stadion.A mi tu glumimo neki fenseraj, kao sta Toza, Vujke..mi smo face, glumimo neku tradiciju, koju u stvari ni ne znamo.
Da ne bi pokojnog Boska Perosevica, ne bi Vujke dobio ni Fudbalski Centar.


Nisam hteo nista da pisem nakon sahrane, ali si mi ovim postom dao slagvort... Jako sam se skenjao i zapitao koliko smo mi veliki klub. Dosao sam do zakljucka da smo jako mali. Mali smo iz razloga sto nismo u stanju ni da sacuvamo vrednosti koje su oni kojih vise nema promovisali, za koje su se borili i izborili, i zbog kojih smo u pojedinim trenucima bili veliki klub. Sada smo tuzno mali i ne vidim niti jedan razlog da se bunimo sto nas takvima dozivljavaju nasi neprijatelji. Na sahrani se pojavilo 8 igraca Fenera, dosta igraca iz Tozine ere, a osim nas nekoliko iz moje ekipe i jos 3-4 coveka, ja nisam video navijaca Vojvodine. Navijaca Vojvodine sa bilo koje tribine!!! Nisam bas u toku, ali bih mogao sa velikom verovatnocom reci da nije bilo nijednog navijaca sa severne tribine naseg stadiona i to me je najvise pogodilo. O cemu dalje da pricamo. Pa mi smo kao mladji gledali da ugrabimo svaku priliku da se ufotkamo sa nasim legendama, znali price o njima, postovali ih do nebesa... E da, neformalno prvog coveka kluba Vukovica takodje nisam video. Verovatno ni ne zna ko je Toza bio. Predsednik Mijic je zakasnio. A bolje da se nije ni pojavljivao, jer je dosao u farmericama, crnim cipelicama i sportskoj jaknici, te se tako prisunjao u zadnje redove kao da je slucajno navratio. Jadni smo i bedni kao nikada do sad. A takvi kakvi smo, ni ne zasluzujemo da postojimo. Tuga cemer i jad...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Zaključana tema