Liga Evrope - sezona 2016/17

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Radoye »

http://www.novisadinfo.info/2017/04/vos ... ubova.html" onclick="window.open(this.href);return false;
21.04.2017.
Voša BEZ licence za Evropu - Šest klubova dobilo UEFA licence, NE i Vojvodina

Komisija za licenciranje FS Srbije, odnosno prvostepeni organ u postupku licenciranja, na sednici održanoj 20. aprila doneo je odluku da na osnovu relevantnih kriterijuma omogući licencu za UEFA takmičenje u sezoni 2017/18. sledećim klubovima: Crvenoj zvezdi, Partizanu, Napretku, Javoru, Voždovcu i Čukaričkom. Uz Metalac iz Gornjeg Milanovca, pomenutih šest klubova je ispunilo i kriterijume za takmičenje u Super ligi Srbije.

Broj izdatih licenci za UEFA takmičenje nikada do sada u ovom broju nije ostvaren ni u drugostepenom postupku, tako da je postupak licenciranja za sezonu 2017/18. najuspešniji od početka primene tog sistema. Očigledno da su klubovi ozbiljno pristupili postupku licenciranja i da su prevaziđeni brojni problemi iz prošlosti. Takođe sve ovo potvrđuje i veoma posvećen rad celokupne administracije za licenciranje koja je u pružila svu neophodnu pomoć klubovima kad god je to bilo potrebno, navodi se u saopštenju FSS.

Na osnovu izveštaja eksperata, razmatrani su dokazi u vezi sa sportskim, infrastrukturnim, personalno-administrativnim, pravnim i finansijskim kriterijumima. Pomenuti klubovi su apsolutno zadovoljili sve kriterijume.

Prvostepeni organ Komisije za licenciranje FS Srbije na sastanku koji je održan 20. aprila činili su potpredsednik Miljko Valjarević i članovi Aleksandar Prekodravac, Igor Radmanović i Dušan Tomić. Stiglo je jedanaest prijava za UEFA takmičenja i devetnaest za takmičenje u Super ligi Srbije.

Klubovi koji nisu uspeli da dokažu da su ispunili obavezne kriterijume imaju mogućnost da u žalbenom postupku to dokažu i da dobiju licencu za UEFA takmičenja i takmičenje u Super ligi Srbije u sledećoj sezoni.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
fare
Postovi: 2745
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 11:32 pm
Lokacija: LALIC

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od fare »

Sada neka lepo naša uprava sazove vanrednu konferenciju za štampu, neka objasni otkud nemamo dozvolu za evropu i kako misle da preživimo sledeću sezonu bez evrope.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od gospodinFKV »

Dok drzava intervenise za blizance u tren oka, mi ostajemo bez Evrope zbog 200.000e.

Ovo :shit: od drzave je uvek imalo macehinski odnos prema svemu sto nije iz Beograda.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od gospodinFKV »

http://www.bbc.com/sport/football/39687871" onclick="window.open(this.href);return false;
Frantisek Rajtoral: Former Czech Republic international dies, aged 31
Nije za ovu sezonu, ali je covek bio nas protivnik na terenu. Pocivaj u miru.
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Vosa je sve »

jel zna neko kakve su nam sanse ako ne platimo tih 250 000
mogu li nas pustiti
ili smo stvarno ostali bez evrope ove godine
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Radoye »

Sanse su nam da neko plati umesto nas kao sto placa umesto crnih i crvenih :shit: vec zadnjih nekoliko sezona. Ako niko ne plati ni mi ni taj "neko" onda necemo igrati Evropu.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Vosa je sve »

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 98774.html" onclick="window.open(this.href);return false;
imamo fore jos mesec dana
srkins
Postovi: 1422
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od srkins »

Ako se plasiramo u Evropu u prva dva kola smo sigurno nosioci u trecem smo trenutno treci ispod crte ali moguce se romene. Prvo kolo protivnici su totalni anonimusi i tu ne bi trebalo da bude problema dok vec u drugom nas cekaju jaci timovi najzanimljiviji je Rendzers
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Vosa je sve »

srkins napisao:Ako se plasiramo u Evropu u prva dva kola smo sigurno nosioci u trecem smo trenutno treci ispod crte ali moguce se romene. Prvo kolo protivnici su totalni anonimusi i tu ne bi trebalo da bude problema dok vec u drugom nas cekaju jaci timovi najzanimljiviji je Rendzers
Kolko ispod crte se zna ?
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Djisa »

srkins napisao:Ako se plasiramo u Evropu u prva dva kola smo sigurno nosioci u trecem smo trenutno treci ispod crte ali moguce se romene. Prvo kolo protivnici su totalni anonimusi i tu ne bi trebalo da bude problema dok vec u drugom nas cekaju jaci timovi najzanimljiviji je Rendzers

Jel mozes da das link gde si nasao tu informaciju?
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od madda fakka »

Djisa napisao:
srkins napisao:Ako se plasiramo u Evropu u prva dva kola smo sigurno nosioci u trecem smo trenutno treci ispod crte ali moguce se romene. Prvo kolo protivnici su totalni anonimusi i tu ne bi trebalo da bude problema dok vec u drugom nas cekaju jaci timovi najzanimljiviji je Rendzers

Jel mozes da das link gde si nasao tu informaciju?
Gledao sam sada plasmane u ostalim ligama kao sto sam napisao u prethodnom post-u. I ja sam dosao do zakljucka da bismo bili trecili ili cetvrti "ispod crte" za nosioce u trecem kolu. Ova racunica je jedno veeeeliko mozda, moguce i verovatno. Sve ovo zavisi od plasmana u ligama za npr. 10 mesta boljih od nase lige.

https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/ue ... l2017.html na linku se, za trece kolo kvalifikacija, vidi da je vec 25 klubova nametnuto kao direktni ucesnici. Sa leve strane je koeficijent trenutnih/potencijalnih ucesnika. Nisu napisali ime klubova jer moze svasta da se promeni do kraja tih prvenstava. Kao sto se vidi Dinamo Bukurest ima koeficijent 6.37 i posto je siguran ucesnik 3. kola kvalifikacija, upisali su ime kluba i definitivno nece biti nosilac jer znamo iz iskustva prethodnih godina, da se mora imati koeficijent oko 10 da bi bio nosilac. Dole takodje pise pored ovih 25 klubova dodaje se jos 33 kluba koji dolaze iz prvog i drugog kola kvalifikacija. Vidi se da isto tako postoji mogucnost da se iz Ukrajine, Ceske, Svajcarske i jos jedna predstavnik Rumunije plasiraju direkt u trece kolo ali imaju slabiji koeficijent od naseg.
Posto ima milion kombinacija, evo jos jedan primer. Glasgow Rangers krece od prvog kola kvalifikacija i ima koeficijent 3.78. U Hrvatskoj ligi ako ostane plasman kakav jeste kao danas tj. Hajduk zauzme 3. mesto u prvenstvu, oni pocinju svoje kvalifikacije od drugog kola kvalifikacija sa koeficijentom 11.55. Nekim slucajem, Glasgow Rangers izbaci Hajduk Split u drugom kolu, tada Rangers ne preuzima njihov koeficijent i jedan klub sa koeficijentom vecim od 10 ispada. U ovom slucaju se podizemo za jedno mesto. Sa druge strane, Hajduk i Osijek dele isti broj bodova i moze da se desi da Osijek osvoji trece mesto. U ovom slucaju, od starta cemo biti za jedno mesto blizi nosiocima u treceg kola jer Osijek nije ucestvovao u LE ili LS u poslednjih 5 godina i imace mali koeficijent. Plasmanom Dimama Bukurest i Osijeka u kvalifikacije za LE, i nama se povecava sansa da budemo nosioci u trecem kolu (ako se plasiramo). U ovu pricu ulaze kombinacije da se dese i iznenadjenja da klubovi iz liga "slabije" od nase, pobedi nekog predstavnika iz Grcke, Ceske, Svajcarske, Turske, Holandije itd. u drugom kolu kvalifikacija. Treba dodati i cinjenicu da iz svih tih jacih liga u kvalifikacije udju timovi koji su prvi put u Evropi ili pak nisu bili ucesnici u poslednjih 5 godina (Osijek, CSKA Sofija, AEK Larnaka...). Isto tako da npr u drugom kolu kvalifikacija ispadnu Dinamo Minsk, AEL Limasol, AIK Stokholm, HJK Helsinki, Gabala, Slovan Bratislava, nama se uvecavaju sanse jer su ovi klubovi sa koeficijentom koji je veci od naseg.

Treba sacekati da se prvenstva zavrse pa onda mozemo da imamo priblizniju racunicu :) Zato sam napisao u prethodnom postu eto Grasshoppers, Maribor, Genk i Maccabi Tel Aviv su bili blizu ispadanja u drugom kolu kvalifikacija. Da su ispali mislim da bismo bili nosioci. Treba sacekati kraj svih prvenstava pa ce se sloziti kockice i popuniti informacije na ovom gore napisanom linku :cheers:
I Bog je Slaninar...
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od nssale »

Za drugo i treće kolo parovi se izvlače o istom trošku. Prošle godine smo igrali drugo kolo sa Velšanima, a već smo znali da ako prođemo igramo u trećem sa pobednikom duela Dinamo Minsk i oni Irci. Dinamo Minsk je prema projekcijama bio nosioc u trećem kolu, mi u drugom kolu, a Velšani i Irci autsajderi. Znači pozicija nosioca u trećem kolu se mora "osvojiti" najkasnije posle prvog kola tj. pre izvlačenja za drugo i treće kolo.
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od novosadjanin »

nssale napisao:Za drugo i treće kolo parovi se izvlače o istom trošku. Prošle godine smo igrali drugo kolo sa Velšanima, a već smo znali da ako prođemo igramo u trećem sa pobednikom duela Dinamo Minsk i oni Irci. Dinamo Minsk je prema projekcijama bio nosioc u trećem kolu, mi u drugom kolu, a Velšani i Irci autsajderi. Znači pozicija nosioca u trećem kolu se mora "osvojiti" najkasnije posle prvog kola tj. pre izvlačenja za drugo i treće kolo.
Izgleda da je od ove godine doslo do promene. Zreb za prvo i drugo kolo je istog dana (19.juna), a zreb za trece kolo je zaseban (14.jula). Sanse da budemo nosioci u trecem kolu su ovim drasticno vece.

Evo linka koji potvrdjuje ovo: https://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/ue ... r2017.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jel zna neko koje lige su nam najzanimljivije i za koje timove treba da navijamo u ovih nekoliko poslednjih kola sirom Evrope da bismo imali najbolju mogucu poziciju u zrebu za trece kolo?
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od Vosa je sve »

Mi pre svega treba u svoje dvoriste da gledamo da budemo u prva 4 i da dobijemo licencu
posle da vidimo sta ce biti s ekipom odlaze svi, moze biti da ispadnemo odma nikad se ne zna
ako i dodje do treceg kola ja mislim da cemo biti nosioci granica se podize i do 10 klubova tako da to ne bi bio problem a i da ne budemo opet dobro doce neka jaca ekipa u ns pa da se pokazemo ....
ovo je po meni poslednja sansa da se udje u grupe od one tamo sezone koef. se racuna za 10 god mi smo tu tanki
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: Liga Evrope - sezona 2016/17

Post od novosadjanin »

Malo sam analizirao nama interesantne lige. Evo sta nam odgovara, tj sta nas dize na listi ka mestu nosioca na zrebu 3. kola kvalifikacija za LE:

Rumunija: Da Astra ne osvoji kup.

Grcka: Da AEK i Panionios budu 3. i 4. u plej ofu. (dva mesta u igri)

Svajcarska: Da Sion osvoji kup.

Austrija: Da Salcburg osvoji kup.

Ceska: Da Teplice obidju Mladu Boleslav do kraja prvenstva.

Holandija: Da AZ ne pobedi u plej ofu za LE.

Turska: Da Fenerbahce osvoji kup.

Belgija: Da Ostende prestigne Sarlroa.

Ukrajina: Da Olimpik Donjeck bude 4. ili 5.

Danska: Da Lingbi bude 3. ili 4.

Poljska: Da Legija i Leh ne budu 2. ili 3. (dva mesta u igri)


:lala:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Zaključana tema