Tribina - nekad i sad

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Red Marquis »

divizija napisao:ista su prica i oni i mi veruj mi. kuci ih protiv lokomotive iz zagreba bude 100. ali bukvalno bi njih i nas uporedio kao dva najbolja primera sto se tice oscilacija u brojkama,ovde na balkanu. na najvecim utakmicama kopovi od vise hiljada ljudi,a na manjim 200+ - . ista prica i mi i oni.
Ali oni pun sever protiv Velšana, a naš sever protiv Honveda koji je ipak veće ime?

gospodin FKV je odlično primetio većinu stvari zbog kojih dobar deo ljudi je otišao. Ja bih samo dodao da sada i neko sa strane može da primeti da na severu sada fale i neke i ne tako nevažne podgrupe, a što samo impicira da se unutrašnji razdori samo produbljuju.
Io odio Belgrado
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od lexa »

Pratim HNL, i moram reci da su Rijecani u ovom trenutku ipak poprilicno iznad nas.
Medjutim, treba uzeti u obzir i jednu bitnu cinjenicu. Njihov klub je preuzeo bogatas
iz Italije koji je sastavio poprilicno dobru ekipu za ex-yu uslove tako da je kod njih
zavladala euforija, grad se probudio, navijacka grupa osetila da bi ovo mogla biti njihova
sezona itd. itd.

Nas bih pre usporedio sa Osijecanima. Kod njih je slicna situacija, kada im dolaze Dinamo
i Hajduk onda se probude, a ostatak sezone su poprilicno uspavani.
Oasis
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 2:33 pm
Lokacija: podrum

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Oasis »

Kako se moze porediti bar po brojkama? pogledaj istarski derbi koliko ih je bilo, a pogledaj nas protiv cigana poslednje kolo. Bravo Red Marquis za zapazanje. ostali smo bez pola podgrupa za dve godine.
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od FCVNS »

Nemojte stavljati nas i HR grupe u isti kos,daleko su oni po shvatanju navijanja ispred nase grupe...
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od lexa »

Oasis napisao:Kako se moze porediti bar po brojkama? pogledaj istarski derbi koliko ih je bilo, a pogledaj nas protiv cigana poslednje kolo. Bravo Red Marquis za zapazanje. ostali smo bez pola podgrupa za dve godine.
Kod Hrvata je jace izrazen lokal-patriotizam, i po tom pitanju imaju startnu prednost nad
srpskim navijackim grupama.
Kod njih:
Osijek - vecina za NK Osijek
Rijeka - vecina za Rijeku
Pula - vecina za Istru
Vinkovci - mislim da ne postoji takav gradic u ex-yu gde gotovo svi podrzavaju lokalni klub
Pa Zadar, Sibenik...gradovi gde lokalni klubovi imaju veliki procenat navijaca

A kod nas osim Novog Sada, Kragujevca, Pazara i donekle Nisa (veoma diskutabilno) ne postoji sredina gde
lokalni klub ima znacajniju podrsku.
divizija
Postovi: 48
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 1:01 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od divizija »

Red Marquis napisao:
divizija napisao:ista su prica i oni i mi veruj mi. kuci ih protiv lokomotive iz zagreba bude 100. ali bukvalno bi njih i nas uporedio kao dva najbolja primera sto se tice oscilacija u brojkama,ovde na balkanu. na najvecim utakmicama kopovi od vise hiljada ljudi,a na manjim 200+ - . ista prica i mi i oni.
Ali oni pun sever protiv Velšana, a naš sever protiv Honveda koji je ipak veće ime?
ne govorim ja sad samo za ovaj nas slucaj konkretno,uvek smo mi vukli taj problem sa oscilacijom brojke u kopu,a i oni takodje,nevezano za ovih zadnjih par utakmica. neminovno je da je nas sever jaaako podbacio sad protiv honveda,to stoji.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Tribina - nekad i sad

Post od gospodinFKV »

divizija napisao:slazem se sa ragazzijem u potpunosti. ta prica oko nacizma uopste ne pije vodu,jednostavno ljudi su mlatarali rukama kako je ko hteo/stigao,a za ns warriors,mislim da nema sta da se spominje - 3 grafita i fejsbuk grupa koji su trajali mesec dana pauze izmedju polusezona.
gospodinFKV napisao:- Nedostatak harizmaticnog vodje, koji opet uziva neki autoritet na tribini (nekad me je i sama njegova pojava terala da idem na stadion, kada znam da se tako neko cima, pored svih obaveza i posla, a mene klinju mrzi)
ovo mi deluje malo smesno za navesti kao razlog odlaska sa severa,to mozes navesti kao nesto sto ti se bas i ne svidja,kao kritiku neku ili nesto tome slicno,al da bude jedan od razloga za odlazak sa tribine je po meni malo previse.
jedno je 'mlataranje rukama kako ko stigne', a drugo gde te tacno vidis neciju nameru i zelju...i onda vidis lika pored tebe, pa se osvrnes malo, ako si gore, pa vidis jos 20 ljudi,...

sto se pitanja vodje tice, apsolutno moze da bude razlog za odlazak s tribine...mozda ne jedini, mada svako ima svoje razloge...ako ja kao deo kopa nemam postovanja prema vodji, i u momentima kada mi glas popusta, on drekne 'pevaj', a ja apsolutno ne hajem sta on prica na taj megafon, onda tu nesto ne stima....mozda ga sad slusa ova sacica sto je ostala na severu, ali ga od starijih niko nije je*ao 2%...zasto? procitajte moj post jos jednom...
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od FCVNS »

Ne moze bunt koji jedna generacija nosi u sebi da nosi tribinu zauvek,ali isto tako,bunt koji je doveo tribinu tamo gde je bila do skoro ne moze tek tako da se ugusi,ma gde bili,na istoku,zapadu,severu,prepoznacete momenat...
prijatelj fudbala
Postovi: 457
Pridružio se: Čet Okt 15, 2009 10:28 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od prijatelj fudbala »

Ne znam da li je pomenuto, ali Sever je u cetvrtak iskopirao groblje sa skandiranjem TRI, DVA, JEDAN...

To se ne sme ponoviti!
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Протомајстор »

Minja napisao:Cisto sumnjam da ce prelaziti na Jug. Odakle ti takva ideja?
Ма то је шала, односно саркастична опаска због немоћи навијача да утичу на било шта. Чак и да се управи прохте да врати Фирмаше на "мали југ", не верујем да би било снаге да се неко одупре томе. Клуб и навијачи полако губе идентитет, што је више пута овде већ поменуто.
gospodinFKV napisao:izuzetak su male Rajkerice, one su bile HC
Хвала на овим објашњењима! Морам рећи да се слажем са већином од њих. Ја, напротив волим српску причу и благо опозиционарење, то ме највише и веже за северну трибину. Такође волим што постоје и друга мишљења и друге трибине - то и јесте квалитет ФК Војводина.
Шта значи ово што сам болдовао у твом посту?
Red Marquis napisao:sada i neko sa strane može da primeti da na severu sada fale i neke i ne tako nevažne podgrupe, a što samo impicira da se unutrašnji razdori samo produbljuju.
Које подгрупе, на пример? Са неке територије града, или генерацијске? Ја сам уочио да су одвајања настала на подели унитаристи/аутономисти, или националисти/боли нас уво за нације итд.
Такође видео сам, још раније кад сам седео на западу, да су тамо присутни навијачи којима битан музички стил и стил уопште (субкултура Панка и сл.) - то нас је свакако издвајало од других, што рече gospodinFKV.
НС.
Postovi: 21
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 11:40 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od НС. »

prijatelj fudbala napisao:Ne znam da li je pomenuto, ali Sever je u cetvrtak iskopirao groblje sa skandiranjem TRI, DVA, JEDAN...

To se ne sme ponoviti!
Шта се не сме поновити,о чему ти причаш, смета ти скандирање рођеној земљи?
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Red Marquis »

НС. napisao:
prijatelj fudbala napisao:Ne znam da li je pomenuto, ali Sever je u cetvrtak iskopirao groblje sa skandiranjem TRI, DVA, JEDAN...

To se ne sme ponoviti!
Шта се не сме поновити,о чему ти причаш, смета ти скандирање рођеној земљи?
Mislim da je momak mislio na kopiranje načina, a ne na to šta je vikano.
Kako god, nemojte nastavljati opet te političke upise,, ionako će ih admini brisati.
Io odio Belgrado
НС.
Postovi: 21
Pridružio se: Čet Jul 18, 2013 11:40 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od НС. »

Момак шта год да је мислио није добро мислио, јер поменути немају тапију на то скандирање.
ultra komsa
Postovi: 396
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:37 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od ultra komsa »

cela prica oko tribine,sve vezano za nju,postoji samo jedno resenje.vratiti jednog coveka,koji nam vraca sve sto smo nekad delili svi,jednu ultra pricu.taj covek je za mene ikona,i pojam pravog istinskog vodje.njegovo ime ne treba spominjati,jer i on sam zna na koga se odnosi.samo on i megafon,njemu ne treba ozvucenje.do tada,od strane mene,vozdra severu!
Korisnikov avatar
ragazzi di Neoplanta
Postovi: 350
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od ragazzi di Neoplanta »

Celokupna trenutna situacija nije delo pojedinca, pa tako i rešenja ne mogu biti vezana za pojedinca! Nemojte me pogrešno razumeti, cenim svakog Slaninara, nemam u glavi podele na ovakve ili onakve, ali mislim da nekim upisima ovde može da se stvori samo pogrešna predstava trenutnih problema, pa samim tim i otežati potragu za rešenjima, zato što ih pišu ljudi koji možda imaju površniju sliku o svemu ovome, ili nedovoljnu informisanost. Ne može jedan čovek da menja stvari, već treba svako da utiče na sebe i na svoju okolinu zdravim razmišljanjem i shvatanjem stvari na pravi navijački način. Ovo mesto je postalo oaza mnogim ljudima koji istinski vole Vošu i imaju neki otpor prema svemu ovome, i nadam se da će postati jedan od načina povezivanja takvih ljudi. To je stvar koja nam sada treba - povezivanje istomišljenika i medjusobno razmenjivanje ideja o ozdravljenju naše okoline.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Zaključana tema