Tribina - nekad i sad

Zaključana tema
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Протомајстор »

Може ли мало да се појасни, шта се дешава на трибини? Разумем то за пребијање навијача, то је било неопростиво, али који су још разлози и разлази - политички, национални, криминогени, егоистични, стилистички? Молим за појашњење, може и на ПП.

Ја идем на Север у последње две сезоне, а и следеће ћу. Раније сам био на Западу. Прексиноћ је подигнута шеталица због Батовог рођендана - тако је вођа био образложио, мада приметно кисело. Не знам ни шта је било на њој. И мене је изненадила малобројност на трибини, тако да једва чекам скорашњи завршетак "малог југа" и наш повратак на њега. :mrgreen:
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Minja »

Cisto sumnjam da ce prelaziti na Jug. Odakle ti takva ideja? Ali, ako se to desi, bolje da se samougase. Prelazak na Sever je i bio zamisljen kao pocetak ozbiljnijeg omasovljenja navijacke populacije. Vracanje na Jug bi bio ravan samoubistvu. Pa nije navijacka grupa cerga ili cirkus pa da se seli iz meseca u mesec.
Korisnikov avatar
Firmson89
Postovi: 367
Pridružio se: Ned Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Firmson89 »

Minja napisao:Cisto sumnjam da ce prelaziti na Jug, odakle ti takva ideja, ali ako se to desi i ako se navijaci vrate na Mali jug, bolje da se samougase. Prelazak na Sever je i bio zamisljen kao pocetak ozbiljnijeg omasovljenja navijacke populacije. Vracanje na Jug bi bio ravan samoubistvu. Pa nije navijacka grupa cerga ili cirkus pa da se seli iz meseca u mesec.
+1

Нормално је да домаћин има највећу трибину за себе. Тренутно Фирма не стоји најбоље, што не значи да једног дана неће поново стати на ноге. Константно мењање трибине би стварно личило на циркус.
Korisnikov avatar
Jataganac
Postovi: 92
Pridružio se: Sre Mar 02, 2011 4:51 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Jataganac »

Pa bio je istok i mali jug , pa onda veliki , pa sever , sada je izgleda došlo vreme da zapad preuzme primat , ili da bude kao na Rapidu na jednom delu stariji , a na drugom školica ultrasa . :D
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Minja »

Ja gledao tu tekmu sa te tribine za starije. Nikakvih problema nismo imali. Ljudi pijuckali pivo, reagovali na tekmu i lepo se provodili. Isto to smo i mi radili, jedino sve kontra od njih :)

Nakon tekme su u vagonu podzemne zeleznice svi skakli i pevali "Ko ne skace, taj je Srbin"... Naravno mi nismo skakali, pravili smo se da ih ne razumemo ha ha ha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Tribina - nekad i sad

Post od gospodinFKV »

Протомајстор napisao:Може ли мало да се појасни, шта се дешава на трибини? Разумем то за пребијање навијача, то је било неопростиво, али који су још разлози и разлази - политички, национални, криминогени, егоистични, стилистички? Молим за појашњење, може и на ПП
- Politika (skandiranje i transparent Ratku Mladicu poslednje kolo protiv cerge u ciribu ciriba sezoni, dok ti klub gubi sa 2:0; klinci od obicnog pokreta rukom na 'Pazi, Vosa gazi' prave nacisticki pozdrav; tolerancija mizernog ispuvka od grupe poput NS Warriors, koja je sacinjena od ljudi naklonjenih takvim ideologijama, i promovisanju 'zdravog' ultras mentaliteta)

- Nedostatak harizmaticnog vodje, koji opet uziva neki autoritet na tribini (nekad me je i sama njegova pojava terala da idem na stadion, kada znam da se tako neko cima, pored svih obaveza i posla, a mene klinju mrzi)

- Lizanje s upravom do poslednjeg trenutka, dok su sve ostale tribine otvoreno pozivale na ostavku pokojnog predsednika (vec tada se tribina znacajno osula)

- Totalno pogresan pristup u vaspitanju mladih buducih Firmasa i cinjenica da im je Firma ispred Vojvodine. Bitno ti je da povuces lajnu, potuces se, pokupis neku siroticu nesigurnu, koja bleji na tribini zbog likova (izuzetak su male Rajkerice, one su bile HC),... Takvih ima i previse, zeljnih dokazivanja, pa dozivis da se na tebe neko dere 'da pevas', a znas da taj neko ima godina nesto malo vise nego ti staza na tribini, ali boze moj, njegov dosije proporcionalan je reputaciji na tribini, pa eto, moze mu se...

- Gubitak onog neceg sto nas je izdvajalo od ostalih. Pa, bre, bili smo pank avangarda za sve njih. Uvek duhoviti, pozitivni i originalni, a sada imam osecaj da Sever postaje bleda kopija vecitih, da se kupe njihovi fazoni,...

Treba li ti jos? :mrgreen:

To su neki licni razlozi, zbog kojih sam ja otisao odatle, dakle, govorim u svoje ime, mada, mislim da ih dosta ljudi dele.
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Minja »

gospodinFKV napisao:a sada imam osecaj da Sever postaje bleda kopija vecitih
Nikada nisam bio deo navijacke price, ali ovako sa strane, jedan od bitnijih razloga je bas ovaj. Nije najvazniji i nije jedini, ali jeste bitan. E da, i posle JAVI SE ISTOK pre par godina, a na istoku zvezdini navijaci, doslo mi je da povracam. Kakvo elementarno nevojvodinastvo je izbijalo sa severa u tom monemtu, tesko je to recima opisati.
Korisnikov avatar
ragazzi di Neoplanta
Postovi: 350
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od ragazzi di Neoplanta »

Ne osporavam ničije razloge odlaska sa severne tribine, većinu čak i podržavam, ali mislim da se preuveličava ovaj deo sa naci pozdravima, i žestoko potencira svaki put kada se spominju razlozi odlaska sa severa.
Na severu nisu postojale (barem ne u zadnjih 5,6 godina koliko traju odvajanja na zapad) neke ekipe sa nacističkom ideologijom, a razlog za to da ti kažem da preuveličavaš nalazim upravo u tvom spominjanju "grupe" NS Warriors, pošto ta grupa sem na fejsbuku nikada nije postojala. I da, na dva potpisa sprejom.
Za ostale stvari se slažem.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
divizija
Postovi: 48
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 1:01 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od divizija »

slazem se sa ragazzijem u potpunosti. ta prica oko nacizma uopste ne pije vodu,jednostavno ljudi su mlatarali rukama kako je ko hteo/stigao,a za ns warriors,mislim da nema sta da se spominje - 3 grafita i fejsbuk grupa koji su trajali mesec dana pauze izmedju polusezona.
gospodinFKV napisao:- Nedostatak harizmaticnog vodje, koji opet uziva neki autoritet na tribini (nekad me je i sama njegova pojava terala da idem na stadion, kada znam da se tako neko cima, pored svih obaveza i posla, a mene klinju mrzi)
ovo mi deluje malo smesno za navesti kao razlog odlaska sa severa,to mozes navesti kao nesto sto ti se bas i ne svidja,kao kritiku neku ili nesto tome slicno,al da bude jedan od razloga za odlazak sa tribine je po meni malo previse.
Korisnikov avatar
Krle
Postovi: 1365
Pridružio se: Pon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Krle »

Svaka čast za kroki prikaz stanja na tribini... O nijansama ne vredi polemisati, ali je suština tu...
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Alexandar
Postovi: 194
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 3:37 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Alexandar »

Da ne gušim temu sa Honvedom gde je napisana ova rečenica prebaciću ovde.
laki napisao:Znam da je u proslosti bilo pederluka i da su nekima evro gostovanja naplacivana mnogo vise od drugih pojedinaca i to je bilo stvarno jadno ali ovo sada deluje da svi jednako placaju.
Momcino, slobodno mozes da produzis svoju apstinenciju u pisanju ovde (i dalje), ako mislis ovako da se obracas drugim forumasima
Grba_NS
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
divizija
Postovi: 48
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 1:01 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od divizija »

jel racunas ti Bec proslogodisnji?
Alexandar
Postovi: 194
Pridružio se: Čet Jan 22, 2009 3:37 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Alexandar »

divizija napisao:jel racunas ti Bec proslogodisnji?
Ne, sve pre Beča. Iz Lakijeve rečenice sam zaključio da je i on mislio na neka ranija gostovanja (pisao je u množini), mislim i da znam na koje ali neka on odgovori da ne nagadjamo.
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
Oasis
Postovi: 96
Pridružio se: Pet Feb 25, 2011 2:33 pm
Lokacija: podrum

Re: Tribina - nekad i sad

Post od Oasis »

Pogledajte samo brojku rijecke Armade, pa pogledajte nas...
divizija
Postovi: 48
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 1:01 pm

Re: Tribina - nekad i sad

Post od divizija »

ista su prica i oni i mi veruj mi. kuci ih protiv lokomotive iz zagreba bude 100. ali bukvalno bi njih i nas uporedio kao dva najbolja primera sto se tice oscilacija u brojkama,ovde na balkanu. na najvecim utakmicama kopovi od vise hiljada ljudi,a na manjim 200+ - . ista prica i mi i oni.
Zaključana tema