Tribina - nekad i sad

Zaključana tema
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak, subota 14h

Post od FCVNS »

borrissey napisao: Atmosfera solidna, bilo je tu svega i svačega, naravno. Loš utisak - sever, bilo ih je i malo i nešto su pevali bez energije...
O fudbalu je vec sve receno pa cu vam pribliziti malo stanje posto sam posle nekog vremena gledao utakmicu sa Severa...na Severu je prosek godina dosta nizak,a medju tom omladinom slabo sam mogao da primetim da se neko iskreno lozi na navijacki trip iz onog vremena kad sam ja stasavo,pa ne vidim sta ce da proizvede energiju koja je potrebna da bi se ostavljao ikakav utisak...ta omladina mi cak ni ne deluje dovoljno zagrizena za celu pricu pa ih kao i dosta generacija mogu zamisliti na drugim tribinama,jer su njihovi navijaci lepsi,jaci i bolji,klubovi uspesniji,itd...htedoh reci da je sem tog nekog jezgra,ostala masa dosta nestabilna po pitanju dolaska na Sever,danas Firma sutra ko zna sta i ko?
Svi se smatraju bivsim navijacima sa 25+ godina i nazalost odlaze na istok i zapad,a to su najbolje navijacke godine,grupa je povukla dosta pogresnih poteza,a u vecini slucajeva je najgori potez za grupu bio je najbolji za klub,mozemo reci da smo se zrtvovali za nas klub,pa se pitam ko ce za par godina dolaziti na istok i zapad sem onih ljudi koji su vec tamo,i ovih sto dolaze zbog besplatnog ulaza...moguce da pocnemo da osvajamo trofeje pa da se uveca simpatizerska baza,mozda dodjemo do punog stadiona,pa nam opet nece biti drago jer ljubav zbog uspeha je dosta drugacija od one koja se izrodila na Severu kad je klub bio na ivici ponora...
Prvi problem juce za jednog zrelog navijaca na Severu je prevelika udaljenost od terena i losiji pregled igre(sto je neresivo),dva gola nisam video jer mi je klinac bas u tom trenutku zamahnuo barjakom pred nosom(za to bi ga Englez udavio,zato na ostrvu nema mlacenja za vreme tekme i paljenja dimova u vecoj kolicini,jer bi propustili fudbal,a zbog njega su i dosli na stadion),ali u par trenutaka sam uzivao da pevam na istom jer je taj komad tribine vec uveliko deo mene...
Mislim da kad smo digli ruke od Severa,smo i odustali od ideje da imamo pun stadion zagrizenih,jer kolicina istih je ista kao u ono vreme kad smo posustali i novih nema jer njih ne proizvodi sam zapad i istok vec Sever(kao sto je i sve vas jer vas vecinu i poznajem iz te price)
Na ovaj klip sam nedavno naisao i bas on pored osrednjeg navijanja nosi u sebi ogromnu energiju koju smo proizveli svi mi,a sad nedostaje...vecina ljudi sa klipa imali su u vreme kad je snimljen 10-tak godina navijackog staza i nije bilo tesko da disu kao jedan,i sigurno da ce ako je istina da ti u poslednjem casu zivota prodje ceo zivot pred ocima ovo biti jedna od slika koju cu ja videti...
[video]http://www.youtube.com/watch?v=nJSyz0f_VLI[/video]
Korisnikov avatar
Telep
Postovi: 202
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:05 pm
Lokacija: North Telep

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od Telep »

Zanimljiva prica sto se tice severa. Meni licno je glavni problem sto se na severu izgubio onaj novosadski pankeraj nacin razmisljanja tj mladje generacije nemaju taj duh. Poslednjih par godina to me polako ali sve vise udaljavalo od severa, naravno i uz par diskutabilnih stavova sa sipke. Juce sam na zapadu video jako velik broj "klinaca" ne starijih od 20 godina u firminim duksevima, salovima. Treba se zapitati zasto je to tako, i promeniti nesto u skorije vreme, jer kao sto si rekao sever je rasadnik novih narastaja navijaca i simpatizera Vose.
Sremac, Sremac Špricer Boys!
Nikola
Postovi: 848
Pridružio se: Pon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od Nikola »

Previse je bilo klinaca u Firminim duksevima na zapadu. Grupa i svi mi moramo ozbiljno poraditi i prevazici sve probleme i nesuglasice zbog
Starog kluba!
ПУШТАМ КИШУ!
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od borrissey »

Telep napisao:Zanimljiva prica sto se tice severa. Meni licno je glavni problem sto se na severu izgubio onaj novosadski pankeraj nacin razmisljanja tj mladje generacije nemaju taj duh. Poslednjih par godina to me polako ali sve vise udaljavalo od severa, naravno i uz par diskutabilnih stavova sa sipke. Juce sam na zapadu video jako velik broj "klinaca" ne starijih od 20 godina u firminim duksevima, salovima. Treba se zapitati zasto je to tako, i promeniti nesto u skorije vreme, jer kao sto si rekao sever je rasadnik novih narastaja navijaca i simpatizera Vose.
Upravo tako. Sever (odnosno, ti "najzagriženiji", ako zaista jesu, mad je to diskutabilno) je sve manje novosadska priča, a sve više ultradesničarska. To mnoge (uključujući i mene) odbija. Svašta se peva, svakakve parole ističu i mnogi slaninari jednostavno neće da stanu ispod te zastave. Ali kad je stani-pani, videlo se kolika je naša snaga, nrp. finale kupa ili Beč. Svakako je pomalo tužno videti tako malu grupicu navijača kada bi trebalo da sve pršti od ljudi i eenrgije. Ali, to su već interni problemi Firme koje oni moraju da reše.
lazarr
Postovi: 812
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 10:01 am

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od lazarr »

Firma je u krizi!!! Dosta klinaca koji su se kleli u "sever" juče su sedela na zapadu. Par momaka koji su me ubedjivali da je zapad za penzionere juče uredno na severozapadu. Zašto je to tako, ne znam ali Firma mora da reši taj problem. Mislim da je loše za nas da imamo 3 sasvim razjedinjene grupe na stadionu. Firma koja je sve slabija, Stara Garda i ostala ekipa sa istoka i sve brojniji severozapad. Znam da je nemoguće, ali bilo bi ludilo kada bi se nekako ujedinili i zajedno grmeli sa akustičnog zapada. To se itekako dobro pokazalo u poslednjim utakmicama protiv blizanaca.
Još jedna stvar mi nije jasna. Čemu ona lakrdija sa podizanjem karata na kojekakvim blagajnama i knjižarama kada i dalje ne znamo tačan broj gledalaca na stadionu?
Cifra je varirala od smešnih 1500 na Mozzartu do pomalo preteranih 6000 sa zvaničnog sajta. Mislim da je realna cifra približno 5000.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od gospodinFKV »

Ja sam takodje napustio sever zbog isticanja politike...
Secam se decijih dana na severu i tadasnjih vodja, zdravije atmosfere...
Slika nekoliko postova iznad govori dovoljno... :(
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od Radoye »

Kadgod se politika umesa na tribinu (svejedno kakve orjentacije, levica, desnica, qrac-palac) tu se zavrsava prava ultra prica. Postoje u svetu i takve navijacke grupe koje su zestoko ideoloski obojene ali to vise nije to, jer njima klub i navijanje nisu razlog okupljanja vec paravan i izgovor da se okupe zbog ideologije. Dakle to mozda spolja deluje isto kao pravi ultras fazon ali iznutra je nesto sasvim drugo.

Narocito je to opasno za klub poput naseg, u zemlji gde je politicka scena totalno polarizovana i gde izmedju dve strane postoji ogroma netrpeljivost, u gradu koji je pri tom jos i specifican jer je dodatno saren i izmesan po raznim osnovama. Uplitanje bilo kakve politike tu neumitno dovodi do totalnog sloma i razdora i osipanja ljudi sa tribine.

A nije da nas Slaninara ima k'o blizanacke marve pa da se svako rasipanje i odustajanje od stadiona odmah ne primeti.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od Neizlecivi »

gospodinFKV napisao:Ja sam takodje napustio sever zbog isticanja politike...
Secam se decijih dana na severu i tadasnjih vodja, zdravije atmosfere...
Slika nekoliko postova iznad govori dovoljno... :(

Ja sam skoro ceo zivot proveo na tom istom severu... Nisam ga napustio zbog isticana politike, posto mislim da je zastava nase drzave ili pesma o Kosovu nesto sto i treba da se nadje na tribini(ako se o toj politici prica...) ali mi je zaista zao i nezamislivo to sta se desilo sa Firmom. Mnogo je onih koji su tu da bi pozirali, da bih se slikali u ultra pozama, da bi bili opasni... Cini mi se da je sve otislo u nekom pogresnom pravcu i da mnogi tu nisu zbog kluba nego nekih drugih stvari. Uvek cu biti uz Firmu, ovo je samo moje misljenje i dace Bog da se promeni uskoro.
Sve u svemu, jako bih voleo da se vratim na taj sever, ali dok se neke stvari iz korena ne promene mislim da nece biti nista od toga.
FCVNS
Postovi: 273
Pridružio se: Čet Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od FCVNS »

Sad mi je slika razvucena pa citam kao na teniskom mecu,ako nije problem da stavite sliku u link pa da moze lepo da se procita sta su ljudi pisali...

Ne znam sta se podrazumeva pod tim treba Firma da resi svoje probleme...zar se ne smatraju svi ljudi odavde Firmom,kad se to prestane biti Firma,i ko cini Firmu ako ne svi ljudi koji su bili ili su jos uvek na Severu???Tesko da je to sto nedostaje samo pankeraj,mislim da je to bio samo deo Severa,ali je bilo tu svakakvih subkultura...Sever je imao duh novosadskih ulica,generacije koja je odrastala ispred radnji i po svojim kvartovima,i na taj nacin razvila osecaj za lokalpatriotizam,vecina nas je bila iz srednjeg i nizeg staleza i znali smo da cenimo i delimo ono malo novca sa kojim smo raspolagali,niko iz ekipa se nije rasipao po fenserskim kafanama,radije smo za iste pare jeli i pili na nama poznatim lokacijama,sto je pozitivno uticalo na sirenje drugarstva medju nama,nismo tezili ka tome da nas se plasi obicno gradjanstvo,vec smo zeleli da nas vide kao Svoje u navijackoj borbi i da nam se prikljuce u istoj sto smo delimicno i uspeli u jednom trenutku...pricu je uvek drzalo malo ljudi ali su svi voleli navijacki zivot i bili su dobri i tome,pa je svaki odlazak sa Severa uticao na slabljenje nase Ideje...danas je nasa tribina u velikoj krizi i sa odlaskom jos nekolicine starijih stanje bi se dodatno pogorsalo...

Nije Nas Sever cinila gomila betona i stolica,odzaci i semafor,Severu smo energiju davali Mi koji smo u njegovu istoriju ugradjivali svoje zivote,i koji smo pamtili vremena kad su isti ispunjavali navijaci nasih najtrofejnijih klubova,koji smo na velikom Jugu cepali glasne zice i jeb..i majke Vidicima,Kezmanima dok su nas isti redovno punili u NS,tek nakon godina staza na tribini stvorili smo energiju sposobnu da zavede ostale da poveruju u nasu pricu,a sad ocekujemo od ovih omladinaca da nam to pruze,sto je i moguce,ali treba dosta vremena ko sto je i nama trebalo...za vreme koje nisam bio na njemu sve vise sam se osecao kao da sam ja odustao od ideje i napustio Sever,a ne on mene...sad se sa razlogom plasim za njegovu buducnost...
Poslednja izmena od FCVNS u Ned Mar 03, 2013 4:50 pm, izmenjeno 5 puta ukupno.
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od DUB »

Svako vreme nosi svoje i u sveopstoj devastaciji drustva koja nam se desava, na scenu je dosla jedna nova generacija, ne samo na tribini nego u celom drustvu. Izgubljena, jednoobrazna, generacija koja nema svoje Ja.
Prodjite petkom ili subotom uvece kroz centar i videcete da tog novosadskog duha nema vise ni na ulicama grada, cak ni u naznakama. Iz kvazi pabova treste raznorazne karleuse, klinci se razvlace po ulicama bezvoljno u grupama poput zombija, bez trunke energije u sebi i svi su u "tebra" fazonu. Pa mi smo 90-ih rusili rezim verujuci da ce nam to doneti nesto bolje (skroz nebitno da li je, ali smo verovali u nesto i imali energije za to), a danas se klinci vec sa 16-17 godina ili okrecu "wanna be a gangsta" fazonu ili se uclanjuju u stranke i utapaju u sveopstu zabokrecinu.
Nestankom, ili bolje da kazem povlacenjem jer je on jos uvek "tu negde", tog "pankeraja", kako ga neki nazivaju, sa scene nestala je i ona zajebancija koja je i grad i tribinu izdvajala i cinila razlicitim i jedinstvenim od ostatka zemlje. Nestala je ona kreativnost u celoj prici koja je dovela do mnogo velikih stvari poput prelaska na severnu tribinu (secam se jedne zajebancije iz tog vremena na temu "nikad ga necemo napunit" -bole nas, donecemo stolove, stolice i suncobrane pa cemo se siriti na nasoj tribini kao na plazi), do izdavanja prvog cd-a (i to kakvog!) sa navijackim pesmama, do izdavanja Huka kao najboljeg navijackog casopisa ikad objavljenog na ovim prostorima, do jedinog vida marketinga koji je ovaj klub imao i jos uvek ima... Nestankom te energije nestao je onaj "original style" na koji smo toliko bili ponosni.
To je ono sto je donelo vreme u kom zivimo i sa tim moramo ziveti, svidjalo se to nama ili ne. I ja mislim da je bilo dosta promasaja, pre svega ona era "ja sam tu zbog grupe" cija je direktna posledica sadasnje "ja sam tu zbog sebe da me vide kao deo grupe" i koketiranje sa kurvom politikom. Ali svi mi koji smo otisli na istok ili zapad, pogotovo oni koji poput mene samog nikad nisu aktivno ucestvovali u radu grupe, samim odlaskom sa severa nemamo prava bilo sta da im prigovaramo, tribina im je ostavljena i oni rade kako misle da je najbolje. Moramo verovati da u sadasnjoj generaciji ipak ima kvalitetnih ljudi koji mogu da donesu neku novu energiju, i ako ne da vrate onda bar da usmere pricu ponovo na pravi put. Ipak je Vojvodina jedina konstanta u celoj jednacini, generacije igraca, navijaca i uprava samo dolaze, prolaze i odlaze.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od borrissey »

Mislim da ovo sad već prevazilazi ovu temu utakmice sa Spartakom, ali mislim da je važna. Ako admini misle da smo preterali, nek nas premeste negde drugde :mrgreen:
Elem, DUB je u pravu. Nema više duha Novog Sada. Samim tim ga ne može biti ni na tribinama. No, moram da se ne složim sa nekim da je pesma o Kosovu tema za tribinu našeg stadiona. Razlog je vrlo prost: ima nas različitih i ne slažemo se svi sa ovom ili onom politikom koju ova država vodi. Stoga nas takva i slična pevanja mogu samo razjediniti. Dve stvari oko kojih smo svi tu su: Vojvodina i Novi Sad. Mi smo pre svega Slaninari koji vole svoj grad Novi Sad. Ne mrzimo nikoga, tu i tamo mrzucnemo beogradjane i njihovu izmišljenju ideju veličine da su oni jedini na svetu i da svi u Srbiji navijaju, bože za koga bi, za petokraku ili groblje. Naravno, još više ne podnosimo novosađane (namerno pišem malim slovom) koji navijaju za njih, a potajno se krišom nadamo da ćemo nekog studenta iz Loznice, Valjeva ili Lozovika ili Svilajnca navući na Vošu. Sve druge stvari nismo mi i ne treba da budemo... Ako tako počnemo da razmišljamo + ako se kao vođe navijača nametnu normalni ljudi (ja ih sada ne vidim), severna tribina ima šanse. Za zapad i istok ne treba brinuti, Stara garda i Divlji zapad su ozbiljno podivljali :D
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od gospodinFKV »

Radoye napisao:Kadgod se politika umesa na tribinu (svejedno kakve orjentacije, levica, desnica, qrac-palac) tu se zavrsava prava ultra prica. Postoje u svetu i takve navijacke grupe koje su zestoko ideoloski obojene ali to vise nije to, jer njima klub i navijanje nisu razlog okupljanja vec paravan i izgovor da se okupe zbog ideologije. Dakle to mozda spolja deluje isto kao pravi ultras fazon ali iznutra je nesto sasvim drugo.


:cheers:
Neizlecivi napisao:
gospodinFKV napisao:Ja sam takodje napustio sever zbog isticanja politike...
Secam se decijih dana na severu i tadasnjih vodja, zdravije atmosfere...
Slika nekoliko postova iznad govori dovoljno... :(

Ja sam skoro ceo zivot proveo na tom istom severu... Nisam ga napustio zbog isticana politike, posto mislim da je zastava nase drzave ili pesma o Kosovu nesto sto i treba da se nadje na tribini(ako se o toj politici prica...) ali mi je zaista zao i nezamislivo to sta se desilo sa Firmom. Mnogo je onih koji su tu da bi pozirali, da bih se slikali u ultra pozama, da bi bili opasni... Cini mi se da je sve otislo u nekom pogresnom pravcu i da mnogi tu nisu zbog kluba nego nekih drugih stvari. Uvek cu biti uz Firmu, ovo je samo moje misljenje i dace Bog da se promeni uskoro.
Sve u svemu, jako bih voleo da se vratim na taj sever, ali dok se neke stvari iz korena ne promene mislim da nece biti nista od toga.
Drzavnoj zastava i patriotskim pesmama moze da se nadje mesto tu, ako postoji prava mera, nisam na to mislio...
Na primer, poslednje kolo ciribu-ciriba sezone - gubimo 2:0, a skandira se Mladicu, i to samo grupica, koja se i sad moze videti sa slike na severu, ostatak PUNOG severa cuti.
Ono sto me MNOGO vise brine je sve vece koketiranje sa nacizmom i fasizmom, koje je toliko prisutno kod novijih klinaca, da su obican pokret rukom na 'Pazi, Vosa gazi!' zamenili nacistickim salutiranjem. Videvsi da je to bar jedno 30-40% tribine uradilo, ja sam tu zavrsio svoju karijeru na severu. Nikad nisam bio fajter, akcijas, nije me zanimalo saranje zidova i penjanje na socioloskoj lestvici tribine, ja sam tamo bio iz ciste ljubavi prema Vosi, navijanju i pesmama. Naravno, dok nisam shvatio da stvari i nisu tako jednostavne. Bilo mi je potrebno 7 godina (utopista :mrgreen: ), ali sam ukapirao, pa mi je draze da slusam provale genijalaca sa istoka.... :cheers:
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od madda fakka »

gospodinFKV napisao:Ja sam takodje napustio sever zbog isticanja politike...
Secam se decijih dana na severu i tadasnjih vodja, zdravije atmosfere...
Slika nekoliko postova iznad govori dovoljno... :(
Prica o severu je off topic ali i ja sam iz istog ovog razloga otisao na zapad (hteo sam na istok ali nema krov :D ) Kada skandiraju o necemu sto nema apsolutno mesta na bilo kom stadionu, sta vise, skandiranje na te teme (da se tako izrazim jer svi znamo sta je u pitanju a ni ovde ne treba niti jedna rec da se napise o tome) koje apsolutno nemaju dodirnih tacaka sa FK Vojvodina, je besmisleno. Mogli su klinci na severu da naprave neki transparent u secanje na nedavno preminule igrace Vojvodine naravno mislim na Stevana Sekeresa i Dobrivoja Trivica. Njihova imena treba da se cuju na severu :!: jer ako su obojica proveli oko 10 godina (kao igraci) u FK Vojvodina... malo li je? Oba igraca su doprineli osvajanju cuvene titule '66, igrali protiv dva, tada, najbolja kluba Evrope (Atletiko i Seltik) i pokazali zube. Njihovom doprinosom klubu, se sada FK Vojvodina dici najvecim uspehom u medjunarodnom klupskom takmicenju (ruku na srce ali kup sajamskih gradova i intertoto kup nemaju istu tezinu kao kup sampiona). Jeste da tada kada su oni igrali "nisam bio ni u planu" ali, da ponovim, doprineli su mnogo nasem klubu i ako nista drugo mi klinci kao i ostali stariji navijaci mozemo biti ponosni na njihove rezultate i danas pricati o tome i pesme pevati. 66a, 89a ostace u mislima!

Malo o utakmici :) ovo su veoma bitna 3 boda ako pogledamo cekaju nas dve "lakse" utakmice a onda (kao sto sam napisao) kom opanci a kom reebok patike plus polufinalni mecevi kupa Srbije. Ove dve utakmice i naredne dve su utakmice gde ne bismo smeli da gubimo bodove ako koliko toliko zelimo da ostanemo na vrhu tabele. Odlicno sto je Alivodic dao gol i usao u priliku za drugi gol (ne znam kako je promasio :) ). Pomak u igri se vidi, Pavlovic mora da sedne i razmisli kako da usavrsi svoju igru na kraju krajeva neka se ugleda na Adjurua. Susnjar je sjajan, bice dobar ako nastave ovako sa njim a on ne iskusi kafanski zivot. Primetio sam veoma malo "promasenih" centar suteva svi skoro su isli u 5m i bili su ostriji i ozbiljniji nego na jesen. Islo se i kroz sredinu, islo se i na krila sa svih strana se napadalo sto me ohrabruje :!: Sama cinjenica da su prvom golu prethodila tri udarca od tri razlicita igraca govori koliko se igralo napadacki. Sledeca je Borca, SAMO HRABRO DO NOVE POBEDE!!
I Bog je Slaninar...
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od limanfkv »

Ne mislim da treba pomerati ovo odakle god, jer se upravo taj fudbal kakav god bio, igra zbog navijaca. Ono sto meni jako smeta je sto je na Karadjordju sa 5000 ljudi, atmosfera k`o na Kabelu pred 50. U pojedinim trenucima samo fali cuveni dekica sa Kabela koji se prodere kada gostujuci trener povice na igrace sa cuvenom recenicom: "Sta se deres, penzioneri spavaju" (preko puta je gerontoloski inace). Po meni nema dovoljnog pritiska na sudije, gostujuce igrace i sve sto ide uz to. Gledao sam nedavno snimak sa utakmice u Kragujevcu..Nije bila velika poseta, ali utakmica nije ni pocela neko se derao "Majo ... (pa sad da ne citiram)" upuceno sudiji koji ih je pokrao protiv nekog tamo lupam Cacka. To je taj pozitivni pritisak koji je nekada cini mi se bio dosta jaci. Cast Bliskom Istoku koji uvek nadje ponekog igraca da ga cacne (juce cini mi se Covic) i da mu upropasti utakmicu. Ranije je bilo izuzetno tesko biti pomocni sudija na Karadjordju podno Istoka. Ne znam mozda tripujem, ali danas mi je sva atmosfera blaza. Onda pogledam neke snimke iz Pazara, Zenice, Banja Luke...mnogo energicnije to deluje. A zasto sve to pricam, pogledajte gde smo mi gubili bodove. Kuci SMEDEREVO, RADNICKI KG i slicni?? To su upravo te utakmice koje se dobijaju na halabuku ako nas ne ide. A kod nas je totalno suprotno, deci od 17 godina se psuje sve po spisku. I sta bude, nema malog...pregori.
Ne znam sto, pao mi je na pamet jedan Banatski Dvor i kultni dijalog druga S.... "efendije" sa golmanom Micovicem. Secam se kako je ovaj bezao na 20 metara, cak se i on smejao. To je taj smekerizam, Boze koliko nedostaje takvih likova na stadionu. Mada ko sto kaze drugar daj uz kartu 2 fraklica vinjaka pa da vidis atmosferu :mrgreen:

Malo sam odlutao i ja, prastajte.
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: 17. kolo: Vojvodina-Spartak 2:1

Post od Grba_NS »

Rasprava nema veze sa utakmicom sa Spartakom, ali sam sa paznjom iscitao svako slovo i poistovetio se sa mnogo cim sto je napisano, ponajvise od forumasa FCVNS-a. Ovakve rasprave su me dovele na ovo mesto i uzivao se citajuci ama bas svku rec, tako da necemo dirati/premestati nista, cak naprotiv, voleo bih da se rasprava nastavi :) Pozdrav za FCVNS-a, i nadam se da ce se jos aktivnije ukljuciti u pisanje ovde!!!
Zaključana tema