Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Helm »

Red Marquis napisao:Helm, čoveče...realnost te zove :P
Maksimum dve trećine muškaraca prati našu ligu, ma ni toliko. Žena...možda 5 posto(ima ih dosta koje vole tenis, odbojku, košarku, ali fudbal ne baš). Onda od toga pola nikad nisu na stadion ni naš ni neki drugi otišli i neće. TV publika. Onda odbiješ pola u gradu koji ne navijaju na nas i dodaš njihovih možda 10 odsto koji dolaze ipak na naše utakmice. Pa je tu još onaj čuveni srpski stil...hiljadu dinara u kafani za vikend je okej, ali 300 dinara za bioskop ili ulaznica za meč je previše para...

I kad sve te podskupove odbiješ, dobiješ pola od one tvoje cifre. I to je sasvim u redu...Što se mene tiče, konačno dupke pun sever i pun zapad, ali samo naš, bi bili sasvim dosta.
Jesam i ja malo preterao, ali i ti malo preteruješ :D Sećaš li se cifre koja je išla za Beograd? Ja znam puno ljudi koji dolaze na Karađorđe ali nisu bili u mogućnosti da putuju za Bg. Takođe znam, ne tako puno, ali znam, ljude koji nikad ne idu na stadion ali okrenu teleteks da pogledaju šta je Vojvodina uradila. Kroz neke razgovore sa njima sam saznao da bi svakako došli da se igralo u Novom Sadu, jer osvajanje kupa nije nešto što su naše pristalice kroz, Bogu hvala, dugu istoriju imale priliku da gledaju svaki dan ;)
Korisnikov avatar
Nevernik
Postovi: 520
Pridružio se: Uto Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Nevernik »

Valjda ce na to finale kupa (ako se plasiramo) doci i navijaci drugog finaliste :)

Ne zaboravite da ulaznice prodaje FSS ne klub.
Tako da ce pun zapad slaninara ostati samo zelja.
Mackycool
Postovi: 177
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 3:11 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Mackycool »

Imam jedno pitanje, nisam siguran gde da ga postavim, pa ću ga postaviti ovde, jer mi se čini da je ovo najprikldniji topik.

Dakle, imam jednog druga koji navija za groblje, ali lik navija za njih samo zato što su, po njegovom mišljenju, "najbolji". Prema Vojvodini ne oseća mržnju. Skoro da ni ne navija za groblje. Ja hoću da ga nekako, preobratim da navija za Vošu, jer lik je stvarno iz gospodske porodice, skroz ok tip.

E, sad, ja sam mislio da kad počne prvenstvo da ga vodim na Karađorđe (pošto hoću da i on počne da navija za Vošu), pa sam mislio da li bi bilo ok da ga povedem na sever (da oseti navijačku atmosferu)?

Nadam se da neću zapaliti neku vatru na forumu. :D
Sostengono gli eroi: "Se il gioco si fa duro, è da giocare"
Korisnikov avatar
Само Војводина
Postovi: 267
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 4:44 pm
Lokacija: Роткварија

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Само Војводина »

Ако га водиш, боље га води на запад. На северу, по мени, треба да буду само они најватренији који су спремни да навијају 90 минута, а из твоје приче сам схватио да је он неки умерени лик, а плус не навија за Војводину.
Drina
Postovi: 358
Pridružio se: Čet Jul 14, 2011 8:16 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Drina »

Mackycool napisao:Imam jedno pitanje, nisam siguran gde da ga postavim, pa ću ga postaviti ovde, jer mi se čini da je ovo najprikldniji topik.

Dakle, imam jednog druga koji navija za groblje, ali lik navija za njih samo zato što su, po njegovom mišljenju, "najbolji". Prema Vojvodini ne oseća mržnju. Skoro da ni ne navija za groblje. Ja hoću da ga nekako, preobratim da navija za Vošu, jer lik je stvarno iz gospodske porodice, skroz ok tip.

E, sad, ja sam mislio da kad počne prvenstvo da ga vodim na Karađorđe (pošto hoću da i on počne da navija za Vošu), pa sam mislio da li bi bilo ok da ga povedem na sever (da oseti navijačku atmosferu)?

Nadam se da neću zapaliti neku vatru na forumu. :D
Gledaj da ga odvedes na neku vecu utakmicu, da se covek "upali" :hurray:
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Helm »

Dovođenje Apije je za moje "takve" bilo dovoljno da promene navijačke boje. :D
masterNS
Postovi: 570
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 4:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od masterNS »

A sta ce biti ako i oni dovedu nekog svog Apiju? Ili ako nam ne krene na startu sezone, ne daj Boze?
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8763
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Radoye »

Ja sam jednom davno nagovorio drugara umerenog simpatizera crvenog blizanca da dodje sa mnom na mali jug, to je bila ona utakmica koju smo dobili 1:0 Evrogolom Jezdimirovica - covek je posle utakmice otisao kuci, pocepao sve postere ciganskog kluba koji su mu visili na zidu i pobacao sve njihove suvenire. Evo ga i dan danas nekih 20 godina kasnije covek je Slaninar.

Ta energija koja vlada na navijackoj tribini, narocito na velikim "naostrenim" utakmicama (pa jos kad pobedimo!) mada cak i na onim manjim je opasno jaka stvar, ko to makar jednom u zivotu oseti tesko da ce ostati ravnodusan...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Helm »

masterNS napisao:A sta ce biti ako i oni dovedu nekog svog Apiju? Ili ako nam ne krene na startu sezone, ne daj Boze?
Ne, ne, ne radi se o tome. On je covek patriota, ne navija za klubove vec za Srbiju pa onda automatski i za "klub koji najbolje predstavlja zemlju". A nikako da objasnim coveku da su blizanci tesko blacenje Srbije i srpskog fudbala. Sad smatra da je dovodjenje Apije kljuc za napredak srpskog fudbala jer ce "svetske zvezde" i "kvalitetni stranci" drugacije gledati na nasu ligu. Dobar je lik, steta sto se tako slabo razume u domaci fudbal! :D
masterNS
Postovi: 570
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 4:05 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od masterNS »

To je onda vec skroz druga stvar. Izvini, onda nisam razumeo. On je onda klasicna zrtva terora nasih medija, koji ne pridaju znacaj nicemu ako nije u Bg i ako nema veze sa blizancima. 1000 puta se vise pisalo u semaforu na groblju nego o skoro celom novom stadionu u Nishu... Ne zalazim u to ko, zasto i zbog cega tamo pravi stadion, da li ce Radnicki regularno uci u JSL, vec samo zelim da kazem da je jako tesko doci do navijaca i izboriti se protiv terora medija. Onda mu ti Helm objasni kako stoje stvari, ne daj da zivi u zabludi!!! To je ono sto mozemo i moramo da radimo. Svi!
simicpk
Postovi: 425
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 2:07 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od simicpk »

Ja sam jedan od onih sto bi se reklo mladji navijac Vojvodine, koji ide na zapad. Navijao sam za Vosu od ranije(igrao sa njima na fm, u skolu se svadjao sa navijacima onih, a jedini argument je bio budi Novosadjanin!), ali do prosle sezone isao sam mozda jednom ili 2put, na stadion.(razlog=sigurnost, tj roditelji nisu dali) Prosle sezone odlucimo drugar i ja da idemo na utakmice, prva protiv jagodine 0:0 bilo, abu odusevio mene. Druga nasa protiv metalca bilo 1:1, primili gol u 80 nekom minutu, abu ima par atraktivnih poteza, poceo jos vise da ga gotivim, na vosu se napalio ko mali majmun. Saznali drug i ja od nekog dede da igram protiv crnih sledecu utakmicu kod kuce. Drug i ja odlucili da idemo, a roditelji su mi dozvolili samo ako ide i moj deda(koji je bio navijac crnih). i otisli mi na tekmu i proziva firma ustani zapade drug i ja ustajemo svi oko mene sede. Adrenalin na maks, mario postize gol mi skacemo ko nenormalni, oko nas svi imaju glavobolje. Mereba daje gol euforija jos vise raste, govorim sebi zauvek cu dolaziti na stadion. Nekoliko meseci kasnije dolazi nam mec sa ciganijom, opet idem, drug, deda i ja. Ovog put seli smo u nas deo tj. Divlji zapad kod severa. Pocinje mec drug i ja na ogradi trpamo karleusu i bajkovica na sta nam prvi odgovara psovkom(cigan). Iako se igra raspada, drug i ja navijamo ceo mec, i na kraju ciribu ciriba iako smo pukli 0:2. Dolazi nam vaduc gde sam se osecao prodano, i zbog toga sam prosle polusezone bio na samo 2 meca, gledao par na tvu.
Sad su dosli Mosa i Apia uz starog Milovica i Kataija, stadion me opet zove! Poenta mog najduzeg posta na foromu, koji je na moju zalost pisan telefonom, je da sve zavisi od trenutka u kojem si poceo da pratis i situacije koja je na tribini. Svako ko je poceo da prati Vosu za vreme ciribu ciriba euforije posle svake pobede bi ponovo dosao na stadion. Moj savet odvedi ga na zapad protiv cigana. Izvinte zbog pravopisnih gresaka, kao sto sam ranije rekao pisao sam sa telefona.
ФКВ
lazarr
Postovi: 812
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 10:01 am

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od lazarr »

GOTOVO JE!!! Stvari su se promenile......

Konacno je, mislim, stigao dan koji cekam od kad navijam za Vosu.
Da krenem iz pocetka. Za Vosu navijam od sezone 88/89, svi znaju zasto....
Tada sam imao 14 godina i poceo da se formiram kao licnost. Od tada pa do dana danasnjeg imam samo jedan cilj, a to je da Novi Sad navija za Vojvodinu!!!
Nikad nisam mogao da se pomirim sa osecajem nelagodnosti, besa i tuge kad nam gostuju "blizanci" i pocnu da prozivaju zapad, a 90% zapada ustane. To me je oduvek bolelo vise od bilo kog primljenog gola ili izgubljene utakmice. Pitao sam se kako je to moguce i kada ce to da se promeni???
Vise od 20 godina mastam o tome i sad polako shvatam da smo blizu.....
Najava toga mi je bilo cuveno finale Kupa u maju prosle godine. Kada sam video koliko nas je bilo, nisam mogao da verujem. Utakmica sa cz u zadnjem kolu proslog prvenstva i posebno utakmica sa fkp iz ovog prvenstva su i definitivno pokazale novi raspored snaga. Konacno su bili porazeni i na tribinama.
Cesto mislim o tome i obracam paznju na sve detalje. Uvek me obraduje svaki novi grafit na Grbavici ili Limanu (gde zivim) dok onih BG klubova skoro da i nema. Klinci mojih drugara pohadjaju osnovne skole i svi od reda mi pricaju kako od 15-tak decaka iz razreda bar 10 navija za Vosu. U moje doba nas je jedva bilo trojica. Vidjam tu promenu na svakom cosku. Na ovako niskim temperaturama klinci su nabili kape i salove Vojvodine (redovno mi zapadnu za oko). Danas cekam lift u zgradi i izlazi klinac iz lifta sa kapom Vojvodine. Kaze "dobar dan" a ja u nesvest. Prvi put ga vidim. Fin kulturan a jos navija za nas klub. Pa gde ces bolje...
Vidjam se sa svojim drugarima koji bas i ne prate fudbal redovno. Nema ko me nije pitao: Kad se nastavlja prvenstvo??? Mogli bi na prolece sa tobom na utakmice!!!
Odem na pijacu i smrznuti prodavac jabuka dovikuje nekom svom kolegi pored: Opet ga je Katai zavukao!!!
Sve se pitam da li dobro cujem.
Izgleda da cujem. Znaci nema dalje. POBEDILI SMO!!
Samo pobeda na tribinama garantuje da pobede na terenu nisu uzaludne. Kada nas stadion bude redovno pun i atmosfera kakva dolikuje, znacu da su i titule blizu.
Konacno sam optimista po pitanju ove nase stvari.... A vi???
Korisnikov avatar
postman
Postovi: 260
Pridružio se: Ned Avg 16, 2009 8:24 pm
Lokacija: Klisa

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od postman »

lazarr napisao:GOTOVO JE!!! Stvari su se promenile......

Konacno je, mislim, stigao dan koji cekam od kad navijam za Vosu.
Da krenem iz pocetka. Za Vosu navijam od sezone 88/89, svi znaju zasto....
Tada sam imao 14 godina i poceo da se formiram kao licnost. Od tada pa do dana danasnjeg imam samo jedan cilj, a to je da Novi Sad navija za Vojvodinu!!!
Nikad nisam mogao da se pomirim sa osecajem nelagodnosti, besa i tuge kad nam gostuju "blizanci" i pocnu da prozivaju zapad, a 90% zapada ustane. To me je oduvek bolelo vise od bilo kog primljenog gola ili izgubljene utakmice. Pitao sam se kako je to moguce i kada ce to da se promeni???
Vise od 20 godina mastam o tome i sad polako shvatam da smo blizu.....
Najava toga mi je bilo cuveno finale Kupa u maju prosle godine. Kada sam video koliko nas je bilo, nisam mogao da verujem. Utakmica sa cz u zadnjem kolu proslog prvenstva i posebno utakmica sa fkp iz ovog prvenstva su i definitivno pokazale novi raspored snaga. Konacno su bili porazeni i na tribinama.
Cesto mislim o tome i obracam paznju na sve detalje. Uvek me obraduje svaki novi grafit na Grbavici ili Limanu (gde zivim) dok onih BG klubova skoro da i nema. Klinci mojih drugara pohadjaju osnovne skole i svi od reda mi pricaju kako od 15-tak decaka iz razreda bar 10 navija za Vosu. U moje doba nas je jedva bilo trojica. Vidjam tu promenu na svakom cosku. Na ovako niskim temperaturama klinci su nabili kape i salove Vojvodine (redovno mi zapadnu za oko). Danas cekam lift u zgradi i izlazi klinac iz lifta sa kapom Vojvodine. Kaze "dobar dan" a ja u nesvest. Prvi put ga vidim. Fin kulturan a jos navija za nas klub. Pa gde ces bolje...
Vidjam se sa svojim drugarima koji bas i ne prate fudbal redovno. Nema ko me nije pitao: Kad se nastavlja prvenstvo??? Mogli bi na prolece sa tobom na utakmice!!!
Odem na pijacu i smrznuti prodavac jabuka dovikuje nekom svom kolegi pored: Opet ga je Katai zavukao!!!
Sve se pitam da li dobro cujem.
Izgleda da cujem. Znaci nema dalje. POBEDILI SMO!!
Samo pobeda na tribinama garantuje da pobede na terenu nisu uzaludne. Kada nas stadion bude redovno pun i atmosfera kakva dolikuje, znacu da su i titule blizu.
Konacno sam optimista po pitanju ove nase stvari.... A vi???
Vrlo lep post,zaista !
Tu neku emociju imam i ja (stariji sam par godina,moj prvi odlazak na Vosu je bio 1974. godine sa caletom koji je,eto da se malo pravim vazan, i igrao za Vojvodinu ,istina ne puno,ali odigrao je 17 utakmica i dao 1 gol - Osijeku 1959. ili 1960.)
Menja se nesto,stvarno.
Klinaca je sve vise,ja imam dvoje koji blizance mrze skoro kao ja i idu na utakmice,cak cerka redovnije od sina.
Za klince se ne brinem,to je nepovratan proces,mene raduje da su i stariji osetili taj trenutak.
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od laki »

Moj trenutni posao se bazira na radu sa decom svih uzrasta. Mogu samo reci da velika vecina onih koji prate fudbal navija za Vosu (i mrzi i petokraku i groblje podjednako).
U sustini mi najlosije stojimo sa generacijom od 30 do 50, recimo. Mnogo vise ima matoraca koji navijaju za Vosu nego onih izmedju 30 i 50. To je neki moj utisak.
Slika
Korisnikov avatar
Само Војводина
Postovi: 267
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 4:44 pm
Lokacija: Роткварија

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Само Војводина »

laki napisao:Moj trenutni posao se bazira na radu sa decom svih uzrasta. Mogu samo reci da velika vecina onih koji prate fudbal navija za Vosu (i mrzi i petokraku i groblje podjednako).
U sustini mi najlosije stojimo sa generacijom od 30 do 50, recimo. Mnogo vise ima matoraca koji navijaju za Vosu nego onih izmedju 30 i 50. To je neki moj utisak.
Ја имам потпуно исти утисак. За Војводину у Новом Саду највише навијају најстарији и најмлађи. Ови између су мало изгубљени због одрастања у време највећих успеха близанаца (наравно да и ту има наших, али мање чини ми се).
Zaključana tema