Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Zeljafcv »

Pre svega, složićemo se u jednom da od pisanja na interet forumima nećemo mnogo doprineti da se naš broj uveća, nego se isključivo u stvarnom svetu menja stvarnost i utiče na nju. To neka svima bude na umu, pre nego što bilo šta pomisle o Vojvodinaštvu.

Mi smo ti koji moramo dići Grad na noge, i to ne samo za jednu utakmicu u sezoni. Sve generacije Vojvodinaša moraju se početi angažovati na podizanju kako Grada, tako i okolnih naselja. Blizu su nam evropske utakmice, blizu je nova sezona i kup. Sporovedimo u delo sve ovo što se toliko godina ovde pisalo, što se apelovalo i želelo. Svima je kristalno jasno da bez pravog i jakog marketinga nema ni omasovljenja našeg navijačkog korpusa. Prošle sezone nas je bilo svega 3.500 u proseku na našem stadionu, ove sezone tu brojku moramo preskočiti i podići na bar 6.000 stalnih i uzavrelih navijača. Za Grad koji ima blizu 400.000 stanovnika je to jadna cifra. Imaćemo noćne utakmice, tako da sve ispod 6.000 treba da bude sramota za sve nas, a pogoto za neki Indijanski marketing koji klub trenutno ima. Indijanski, da prostate, to sve deluje!

Kao plod private prepiske sa Ice-om, razrađeno je nekoliko ideja.

Kada se slegnulo Finale Kupa i izabran novi trener, otvaram ovu posebnu temu, “Najveće pojačanje FK Vojvodine je pun Stadion Karađorđe!” Neka ova tema bude naš mali kutak konkretnih predloga i akcija koji trebaju direktno da utiču na povećanje našeg navijačkog korpusa.

Pošto nas je istorija naučila da kada se Klub digne na noge, za očekivati je da na Vojvodinu udare razni instrumenti u službi blizanca, ali i van toga, jer su mnogi ljubomorni na nas. Videli smo na Finalu i posle, čega se oni jedino plaše, a to je masovnost našeg pokreta. Ono u Finalu je pokret ljudi koji je konačno zaživeo i zbog toga moramo biti istrajni. Ključno je inače da konačno dignemo grad na noge i da nas bude respektabilan broj na utakmicama, kao nekada uostalom, onda će to morati da uvažavaju. To je na žalost surova realnost u Srbiji, da se u realnom životu i zato se na stadionu menja stvarnost i utiče na nju.

Sponzori ni da cuju za FKV, sve je centralizovano. Međutim, sponzore neke veće nikada nećemo imati dok ne osvajamo trofeje, a možda ni onda, jer mi nemamo podršku političkih struktura kao blizanci koji na taj način i dobijaju sponzore. Ne treba mi da ih čekamo kao ozebao Sunce, treba da se fokusiramo na ono šta mi možemo da uradimo, kako da ojačamo naš marketing, a naravno neke manje lokalne sponzore možemo privući (jer se ne može bez bilo kakvog sponzora, a ipak ima i onih koje vode neki ljudi koji navijaju za naš Klub. Naravno, trebaju nam i odlični rezultati Voše i pogotovo jedan trofej, ali to ne smemo čekati.

Ceo Novi Sad verovatno nećemo skoro okrenuti u našu korist, jer će tu uvek biti onih maminih i tatinih sinova koji će navijati za one koji samo pobeđuju i zato što je to “in”, plus tu su i oni koji su malo udareni u glavu i jako se pale na tu cigansku i grobarsku šovinističku retoriku. Ali bitno je da mi doguramo do što većeg procenta ljudi koji će bodriti Vošu i da se to ustali, a onda ova manjina neće smeti ni nos da promoli napolje. A jednog dana kada Voša bude igrala i u Evropi značajniju ulogu, još ćemo više smanjiti taj procenat domaćih izdajica. Ali bitan je taj marketing i širenje naše priče, tu pre svega utičemo na one koji su se skoro doselili u Novi Sad i još ne osećaju ni Grad, a kamoli Vošu svojim. Ako su neki od njih već nepovratno naučeni da obožavaju blizance, barem na njihovu decu možemo da utičemo. Sve u svemu, dosta toga i od nas zavisi, ali naša bitka nije laka kada uzmemo u obzir protiv čega se sve borimo. Zato moramo biti istrajni.

Ostaje nam dakle, da do i u toku sledeće sezone animiramo sugrađane, a i šire, na svakom mogućem mestu da se priklone našem pokretu i osete Vojvodinu kao svoju drugu kuću. Mišljenja sam da u narednom period treba pokrenuti 2 veoma bitne, od života zančajne priče za naš Klub i sve nas:

Prva – U poslednje vreme je primetno da se stariji navijači polako vraćaju na stadion, a sve manje je klinaca na tribinama da prate naš Klub i to nikako ne valja. Pitamo se zašto se prekinulo sa praksom posete osnovim i srednjim školama, a to bi baš sada trebalo navijše raditi? Pored Kluba, to bi morala i “Firma” preko odgovarajućih predstavnika da radi, uostalo kao što je bilo i ranije, ali se sve završilo sa svega nekoliko poseta. Prošle sezone se sprovodio delimičan marketing lepljenjem plakata, gde je nekolicina nas lepila plakate po svom kraju, ali ni to nije bilo na očekivanom nivou, mnogo je mrzelo da zalepe na svom ulazu plakat par dana pred utakmicu. Pazi 1 plakat je pojedincima bilo teško da odštampaju i zalepe na ulaz svoje zgrade ili na neku banderu u svojoj oklini. Krivica je i naša moramo to priznati, šta zapravo želimo? Nalepnice su takođe masovno lepljene, ali ni to nije bilo na zadovoljavajućem nivou. To svako od nas može uraditi i time dati nesumnjiv doprinos širenju naše priče.
Mislim da je krajnje vreme da Klub i “Firma” naprave jedan Tim koji će sve to isplanirati, koordinisati, kontrolisati i podići konačno priču na viši nivo. Treba otpočeti više sa tom promocijom po osnovnim i srednjim školama, gde će se predstavnici Kluba i “Firme” obraćati učenicima, deliti dresove, ulaznice, majice, suvenire kako Kluba, tako i Grupe.

Zašto ne bi ponovo postavljali štandove po gradu,pred svaku utakimicu, kao za Finale Kupa, gde će se deliti promotivni material i pozivati brojnu populaciju da dođe gledati svoju Vošu. Treba se ponovo mobilisati. Takođe postaviti i ozvučenje i puštati navijačke pesme i tako privući masu i potruditi se da steknu što pozitivniji utisak o Klubu i “Firmi”, da to nisu huligani nego pravi navijači koji vole svoj Grad i svoj Klub. Mora se vrattiti poverenje u Vošu i da ljudi punim plućima počnu disati za svoj gradski klub, kao što je uostalo to i pre bio slučaj, samo što se većina tog doba ne seća (osim sa starih izbledelih slika), jer nismo bili ni rođeni tada.

Druga - Širenje naše priče i marketinga po vojvođanskim selima, najviše okolnim, ne možemo ni da zamislimo kako ljudi tamo nemaju pojma šta se dešava i nisu upućeni. Nismo baš previše omiljeni tamo, ali ima itekako ljudi koji bi možda išli na neko Finale Kupa ili neku drugu utakmicu samo da znaju kako. A eto lokalne ciganske i grobarske grupe po tim selima čak šire marketing, na glavnu zgradu u selu ili ulaz u najveću prodavnicu okače svoje plakate i njima super. Ako i nemamo nekog u pojedinim selima koji je redovan na utakmicama, zašto ne poslati neku ekipu koja bi kolima otišla tamo i začas par mesta zatrpala plakatima? Okolna sela i mesta su naš "rudnik zlata" sto se tice budućih navijača, simpatizera.
Padaju mi ideje na pamet. Kada je u pitanju oraganizovanje ljudi iz sela da dolaze da prate Vojvodinu, mislim da bi to najlakše bilo izvodljivo kada se događa nesto na šta gravitira veliki broj meštana. Tada promovisati Vojvodinu. Još kada bi to RTV, (ili neka lokalna Radio ili Tv stanica) podržao i promovisao takve priredbe u organizaciji Vojvodine i Firme:

- "seoska slava"

- koncert neke muzicke zvezde

- utakmica lokalnog fudbalskog kluba

- neki tradicionalni dogadjaj, poput "kobasicijada", "slaninijada", "dan vina", "vasar" i drugi.

Jednostavno, za početak POKLANJATI BESPLATNE SEZONSKE KARTE ZA ZAPAD, ORGANIZOVATI BESPLATAN PREVOZ na važnije utakmice, gde će autobus kupiti navijače sa vaučerima (na primer, najjednostavnije jedan autobus koji krene od Titela, preko Šajkaša, Budisave, Kaća do Novog Sada. Jedan autobus iz Maglica, preko Petrovca, Kisača, Rumenke do Novog Sada. Jedan iz Rume, preko Beočina do Novog Sada) i iz drugih pravaca. Kako ovo jednostavno zvuči, a ne znam ko ne bi poželeo da gleda na primer Vojvodinu u Evropskoj utakmici iz tih mesta? Ja bi licno u Šajkašu našao bar 3 komšija koji bi hteli da odu na taj način na utakmicu. Verujem da bi svako od nas ko ima rodbine po selima slično uradio (a svako ima nekoga na selu). Tako se pridobijaju pristalice i navijači. Nije mi jasno, jel su u Klubu toliko sposobni da ne umeju to da sporvedu i podrže? Uz malo truda to se da organizovati. Jeste da u našem Klubu nisu sve bajni ljudi, ali u poslednje vreme su pokazali da su voljni nešto da urade. Ne verujem da sve može odmah da funkcioniše savršeno, ali nešto može da se uradi. Za razliku od nužnih poseta školama i animiranja klinaca, što ljudi iz klupskog marketinga ipak imaju negde na umu (ali nije im dovoljno prioritetno nažalost), verujem da niko čak ni ne pomišlja na animiranje ljudi iz okolnih i malo daljih sela. Odigraju naši tu i tamo neku prijateljsku utakmicu u toku sezone radnim danom i uglavnom bez atraktivnijih naših igrača, ali sve se to svodi samo na jačanje nekih odnosa sa tim lokalnim malim klubovima. Niko tu ne misli na lokalnu populaciju i kontakt sa njima. Koliko u Klub imaju dara za marketing, dosta tanko kada se sabere.

Klub bi morao da organizuje i neka dešavanja po okolnim mestima, na temu FKV, gde će ljude pozivati na utakmice, NAROCITO ONE VAZNIJE, i poklanjati, BESPLATNE sezonske ulaznice i BESPLATAN PREVOZ. Napisah da treba iskoristiti seoske slave i tradicionalna dešavanja, pa tada je celo selo na okupu, a dođe i gomila ljudi iz okolnih sela. Idealno za neku marketinšku akciju.Odlična bi bila ta stvar sa nekim autobusom ili više njih koji bi išao pre utakmice od sela do sela. Plakati se moraju lepiti, to se podrazumeva. Mnogi sam siguran dobro poznaju situaciju tamo, jer često idemo kod rodbine i možemo se složiti i reći da je tačno da su ljudi poprilično siromašni, jer su mesta nerazvijena, ali samim tim su jako vezani i za Grad, pa moraju za svaku sitnicu da dolaze u Novi Sad, tako da verujem da bi često bili u mogućnosti i sami da dođu ovde na utakmicu ili na polazak na recimo Finale Kupa (što naravno ne znači da ono sa autobusima ne treba sprovesti). Mnogi od tih ljudi imaju mesečne autobuske karte, ali problem je u tome što autobusi idu retko za Novi Sad. No, glavni problem jeste neinformisanost. Ljudi tamo nisu maltene ni za Firmu čuli, ne znaju šta to znači, Vojvodina kao klub im je mnogima bliska (Recimo ima tamo puno, onako pravih vojvođanskih domaćina), ali nisu upoznati zbog medijske blokade (tamo se jako dolazi recimo do ADSL interneta, a SBB-ov i ne možeš uopšte dobiti). Bar da krenemo od tih plakata, jer nema ni toga. Dodatni problem je i u tome što svoj marketing šire lokalni cigani i grobari, oni koriste seoske slave i slično, organizuju tribine i tako pridobijaju ljude. Grobari Kać na primer pokrivaju sva ta okolna mesta. Muka mi kada to vidim i želim da se tome stane na kraj.
Da ne zaboravimo naravno ni severni deo, od Rumenke preko Kisača, Stepanovićeva do Temerina, Bačkog Jarka, Zmajeva… Pomalo je zaboravljen i Begeč na zapadu, a zašto se ne bi širili i do Gložana, Bačkog Petrovca i Kulpina, tamo ima dosta Slovaka koji bi nam mogli biti naklonjeni?
Što se tiče situacije na sremskoj strain (lično znam), ni tu nam stvari ne stoje dobro, tamo jako slabo i sporo naša priča dopire.

Sve to kada se sabere, nije mali broj ljudi u pitanju, a ne treba zaboraviti da većina nema neko fiksno radno vreme, jer se bave poljoprivredom i da bi recimo uvek mogli izdvojiti vreme da odu jedan dan na Finale Kupa ili neku Evropsku utakmicu. Naravno nerealno je sve njih očekivati na svakoj manjoj utakmici jer na njivama ima puno posla, ali recimo mlađu populaciju odatle bi i tome mogli naučiti, jer se oni uglavnom dosađuju u selu.

Žalosno je eto da do sada ti ljudi obično izaberu dan kada u Novom Sadu gostuje blizanački cirkus da mahom pohrle ovamo. To mora da se menja. To bi u Klubu morali isplanirati, svaku akciju vec imati pripremljenu, a pravo vreme ce biti da se vec ovog leta krene sa time. Formiranje marketing tima je inperativ. Evropske utakmice su pravi magnet.

Mislim da je ovo jako bitno i da bez toga sve naše priče o širenju našeg jezgra i šire navijačke mase padaju u vodu. Moramo da shvatimo da nam se ništa ne servira na srebrnom tanjiru poput blizanaca i da moramo maltene krv da propljujemo da bi smo konačno dočekali evropsku i jaku Vojvodinu. Uglavnom, u narednim danima, mesecima moramo da izvršimo totalnu ofanzivu po pitanju marketinga i spopadanja ljudi, a verujem da ćemo mnoge od njih dobiti posle i kao trajne navijače. Voša nije klub koji teži da prezentuje samo Novi Sad, nego i malo šire. Nije nam cilj da dopremo duboko na jug niti da diramo Suboticu i Zrenjanin, ali iskreno se nadam da će ljudi po gomili vojvođanskih sela koji i nemaju neke veće klubove da bodre, shvatiti da im je mnogo bolje i prirodnije da podrže Vošu nego titove blizance. I tu moramo mnogo da radimo, marketing mora da dopre i do tih sela, treba i tim ljudima, mahom neobrazovanim približiti naš klub i objasniti neke stvari.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Post od lexa »

Zeljo, svaka cast na trudu i na zelji da se stvari pomere sa mrtve tacke.
Slazem se sa svim sto si izneo u svom postu pa cu se samo nadovezati na to.

Moje misljenje je da kljucni problem lezi u gradu. Tesko je ocekivati da neko
iz nekih okolnih sela navija za Vojvodinu i dolazi na stadion kada ima ljudi koji
su rodjeni u Novom Sadu i ceo zivot proveli u Novom Sadu a navijaju za blizance
(sto naravno nema nikakve logike). Logicno je i da ljudi iz okolnih mesta navijaju
za Vojvodinu jer im je Novi Sad blizi od beograda ali opet kazem, treba prvo stvari
dovesti u red u gradu pa onda krenuti na omasovljavanje po okolnim mestima.
Ja to gledam na svom primeru. Nisam rodjen u Novom Sadu (samo par godina ziveo),
cak sam i dalje od mesta koje si ti naveo u svom postu ali opet sam za tih par godina
zivota u NS zavoleo grad i Vosu a i van toga, Novi Sad mi je blizi i geografski i
po mentalitetu od beograda tako da je sasvim logicno da navijam za Vojvodinu.
Trudim se da ljudima oko sebe ukazem na to i zao mi je sto ih jako malo prihvata
takan nacin razmisljanja.

Mozda nije najbolje poredjenje ali treba za primer uzeti i Novi Pazar.
Gradic koji ima pet puta manje stanovnika od Novog Sada, a na domacim utakmicama
(i to u PLS) na stadionu oko 5000 ljudi.
Ponosan!
Postovi: 78
Pridružio se: Pon Feb 21, 2011 11:44 am
Lokacija: Karadjordje

Post od Ponosan! »

Свака част на посту и идејама које су нам идентичне...
Фирма је претходне сезоне радила добар маркетинг, покренути су плакати и флајери, што ће се надам се и ове сезоне наставити и подићи на виши ниво...
Видели смо шта је клуб урадио за финале купа, зашто не би бар упола тако радили за сваку ''мању'' утакмицу у овој сезони, имаћемо рефлекторе и вечерње термине, и требало би да уз адекватан маркетинг очекујемо дуплу посету него прошле сезоне...
Идеја за тзв. ''тровање'' по околним местима је одлична, и имаће највише ефекта истим радом као и у граду, и појачаним радом на сеоским славама, концертима...
Аутобуси су исто одлична идеја,
Силбаш - Маглић - Бачки Петровац - Руменка - НС
Змајево - Степановићево - Кисач - Руменка - НС
Темерин - Бачки Јарак - НС
Ковиљ - Шајкаш - Будисава - Каћ - НС
Инђија - Бешка - Ср. Карловци - НС
Рума - Беочин - Лединци - НС
Бачка Паланка - Челарево - Гложан - Бегеч - Футог - НС
Не би било толико скупо издвојити за сваку од ових релација по аутобус, за пар утакмица у сезони...
Исто тако не би било лоше за људе ван Новог Сада, са сезонском пропусницом за било коју трибину обезбедити бесплатан превоз на гостовања...
Jole
Postovi: 291
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 7:53 pm

Post od Jole »

Svaka cast na idejama, ali klub tu igra kljucnu ulogu.

Samo pogledaj kako je klub stao iza organizacije navijaca na poslednja dva finala kupa, pa potom pogledaj rezultate (mislim na broj gledalaca). Razlika u klupskom angazovanju je ocigledna!

Firma zaista pruza svoj maksimum i klub je jedini koji moze i mora da se nadogradi na njihovu pricu ako zeli publiku na stadionu.

Velike utakmice teraju medije da pricaju o Vojvodini, a klub je ove sezone na velikim utakmicama zatvorio usta pred medijima. Veoma "kvalitetan" marketinski potez, nema sta. Razumem ja da se hteo mir ekipi, ali nekad i taj mir treba zrtvovati da bi se pricalo o tebi (sto je preduslov da javnost bude upoznata). Ovogodisnje sanse za proboj medijske blokade su ocigledno bacene u vodu, ali eto nove sezone...

Bas sam danas setao vitorogom i sve vrvi od Vosinih taburea i nekakvih stolica, skidam kapu za to koji god da je uslov tako necemu. Suveniri polako i stidljivo izbijaju iz radnji, jeste to sve stidljivo ali mrda sa nulte tacke.

Iskreno ja sam pristalica ideje da je za masovniju posetu stadionu potreban bilo kakav rezultat, malo je bezveze ocekivati da se ljudi "vuku" na stadion, a da im se ne pruzi nada za radost. Da se bombarduju pricom da nam ne daju da osvojimo domaci trofej. Tesko je to progutati ako nisi svedok svega sto se desava, nego se informises kroz instrumentalizovane medije, to je valjda jasno. Zato mora da padne ili neki domaci trofej ili grupna faza lige UEFA kao dokaz naseg kvaliteta koji nam na svaki moguci nacin osporavaju u Srbiji.
vojvodina jedna jedina
Postovi: 1260
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 11:56 pm

Post od vojvodina jedna jedina »

Kod mene u Banatu postoji grupa "Firma Banat" sa kojom sam i poceo da odlazim na Vosine utakmice.

Clanovi grupe su momci iz Coke,N.Knezevca,Kanjize,Ostojiceva...

Ne mogu reci da sam njihov redovan clan jer prvo nisam firmas,na sever idem samo kad igramo sa blizancima.

Ali ostao u kontaktu sa nekim od clanova grupe,a verovatno cu sa njima ici na ovogodisnje evropske utakmice koje budemo igrali na Karadjordju.

Grupa ima svoje salove,koje su nose tokom zimskog perioda,a povodom ovogodisnjeg finala kupa odstampane su i nove majice.

Neki Slaninari iz Novog Sada (F**e je jedan od njih) su nekoliko puta bili gosti u Coki koja ima najvise navijaca Vojvodine u okruzenju.

Kako god poenta ovog mog pisanja je zelja da se sve to podigne na visi nivo,recimo da se grupa preimenuje u "Slaninari Banat",jer bice onih koje se ne poistovecuju sa Firmom, a zeleli bi da idu sa nama na utakmice i da postanu nasi clanovi i deo ekipe.

Zajednicki odlazak na utakmicu protiv Vaduza je odlicna sansa da pokrenem pricu.

Recimo za pocetak mozemo da lepimo plakate po nasim gradovima,i samim tim privucemo nekog ko dosad nije bio aktivan ,a posle mozemo da napravimo neki korak vise u organizaciji.

Toga dosad nije bilo.

Znam da kod mene u Knezevcu ima navijaca Vojvodine koji ne idu na utakmice.

Tu ima i dosta onih starijih ljudi, a ima i mladjih mojih godina koji bi mozda bili zainteresovani da sa nama putuju na utakmice.

Kako god gledajuci sve delove Vojvodine, mislim da Severni Banat ima najmanje potencijala za omasovljivanje nasih navijaca, a rezultati naseg eventualnog buduceg rada ce dosta zavisiti i od rezultata koje bude postizao klub.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

vojvodina jedna jedina napisao:Kako god gledajuci sve delove Vojvodine,mislim da Severni Banat ima najmanje potencijala za omasovljivanje nasih navijaca,a rezultati naseg eventualnog buduceg rada ce dosta zavisiti i od rezultata koje bude postizao klub.
Ma ima dosta Slaninara u celom Potisju i sa backe i sa banatske strane. Jes' da su navijaci blizanaca mnogobrojniji ali broj nasih tamo uopste nije zanemarljiv. I cak u zadnje vreme taj broj i raste!
Ponosan!
Postovi: 78
Pridružio se: Pon Feb 21, 2011 11:44 am
Lokacija: Karadjordje

Post od Ponosan! »

vojvodina jedna jedina napisao: Recimo za pocetak mozemo da lepimo plakate po nasim gradovima,i samim tim privucemo nekog ko dosad nije bio aktivan ,a posle mozemo da napravimo neki korak vise u organizaciji.
На Фирмином форуму пред утакмице можете скинути слику плаката и то штампати и лепити у свом месту...
Битно је да посећујете овакве форуме због преношења идеја и наше приче...
Имате луфта за све, налепнице, плакати, директно тровање људи из друштва...
Требало би одржавати контакт са сланинарима ван НС-а, пошто су већина мање упућени у рад групе и клуба...
vojvodina jedna jedina
Postovi: 1260
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 11:56 pm

Post od vojvodina jedna jedina »

@ Radoye

Slozio bih se sa tim da broj navijaca raste,i postoji razlika izmedju brojke koja bila aktuelna pre 5-6 godina i ove sadasnje.

Za to su zasluzni dobri rezultati kluba i ponovni povratak Vose u vrh naseg fudbala.

Ali za neko konkretnije omasovljivanje trebaju jos bolji rezultati,pre svega trofeji i dobri rezultati u Evropi,jer mentalitet je takav.

Jednostavno ako nemas gore navedene rezultate nisi vredan paznje.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Svaka čast Želji i Ajsu za pokretanje teme i puno odličnih ideja, kao i u svim kasnijim diskusijama :!:
Ja bih skrenuo požnju na jedan segment (tradicionalan za Vošu), a koji se danas u Klubu totalno zanemaruje, a potencijalno je veliko navijačko telo: to su Nacionalne Manjine u Vojvodini.
FK Vojvodina je u svojoj istoriji u osnovi Srpski klub, ali otvoren i prijemčiv za sve građane.O tome se, uvek, veoma vodilo računa i na terenu (počev, recimo, od Velkera, Vereša, Takača, Neštickog, Mokuša, Mesaroša - ne bih voleo da prebrojavam po toj osnovi, samo navodim poznate naše igrače), a i na tribinama i van nje (latentno) imali smo značajnu takvu podršku.U zadnjih dvadesetak godina toga više nema, tako da npr partizani, po tom pitanju, bolje stoje od FK Vojvodine.Ali da ostanem na sportu, ne bih dalje širio priču.Nemoguće je da takve talentovane dece ovde više nema, i da ona ne igraju fudbal?Treba ih samo hteti pronaći.Zato podržavam iznete ideje o navijačkim autobusima od Titela, Loka, Vilova, Šajkaša, Budisave, pa na na drugu stranu Kisača, Bačkog Petrovca, B Palanke Gložana..., Čoke, Sente Bečeja, Temerina, B Jarka....
E sad, to i košta. A to je najveća prepreka za današnje rukovodstvo FK Vojvodine, pošto klub treba da bude glavni nosilac ove osmišljene akcije, dok navijači samo odlična pratnja i sigurna potpora.Zato mislim da je dobro što Grad treba da stane iza Voše.Nemam pojma koliko je, recimo, u akciji odlaska autobusima na Finale učestvovao, ali mi se čini mnogo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

A sto ne bi mi sa foruma pokrenuli akciju prikupljanja sredstava,za Navijacki autobus!? Svako od nas ima i odredjene prijatelje,koji bi sigurno finansijki pomogli akciju,verujem da bi i igraci kako sadasnji tako i bivsi pomogli.I onda,ofarbamo ga u boje Vose i svaki vikend vozi ili na gostovanje ili kupi masu po okolini NSa i dovozi na tj. odvozi sa utakmica!!! :D
Slika
simicpk
Postovi: 425
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 2:07 pm

Post od simicpk »

Za pocetak ce biti dobro da svako od nas dovede po jos jednog poznanika na stadion.Ko zna mozda on pocne redovno da prati Vosu.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Post od Stexman »

Navijački autobus je sjajna ideja, ali vidim da se uporno preskaču Gardinovci kad se spominje relacija od Titela. Znam da nije namerno, ali Gardinovčani su najmasovniji iz cele Titelske opštine. Najmasovniji po broju navijača Vojvodine da budem precizniji! Za mesto od 1400 stanovnika, ima nas prilicno.
I jos mogu da kazem da sam dosta mladih animirao, koji su isli sa nama na finale kupa. Koji bi bili redovni ako bi postojao navijački bus. Mi smo nekad imali i zastavu "Beer Drinkers Club" koja nije dugo trajala jer smo je pravili po kisi nekoliko sati pred utakmicu sa Verderom pa je jako brzo istrulila i raspala se! Jedino sto je ostala je ova slika:
Slika


Zato nemojte nas Gardinovčane tako lako otpisivati ;)
Poslednja izmena od Stexman u Pon Jul 11, 2011 12:08 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Stexman napisao:
Zato nemojte nas Gardinovčane tako lako otpisivati ;)
,,Lok, Vilovo i ti Gardinovci,
ta tri sela to je Bačka cela" :wink:
Ja npr nisam zaboravio na Gardinovce, a kako se može zaboraviti, kad je i u stihovima opevano, samo nisam nabrajao sva mesta redom, pa Gardinovci ostadoše u one tri tačke :lol:
Pozdrav Gardinovcima :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Friend
Postovi: 664
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:18 am

Post od Friend »

Gardinovci celi Vojvodinaški crveno beli!Samo napred,organizujte za početak barem dvoje kola po utakmici.
aNS
Postovi: 327
Pridružio se: Ned Jun 28, 2009 2:00 pm

Post od aNS »

Некада су и Лочани имали своју групицу, али од ових нових генерација слаба вајда, све сами близанци. :evil:
Нађе се и неки наш али слабо.
Иначе у Локу има кафана(мада је сада више кафић) коју држи брат од нашег Вујкова и на свим зидовима су окачене слике наших играча из те генерације. Мада су сад нешто проширивали и уређивали па не знам да ли су остале слике.
А што се тиче саме теме у потпуности се слажем са досадашњим идејама.
Можда би ти аутобуси пробудили та села и окренули их на нашу страну.
Мада мислим да треба прво да се бавимо градом.
Zaključana tema