Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Korisnikov avatar
Schteph_F89
Postovi: 478
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Schteph_F89 »

Daljac napisao:Ја иницијативу селим и преко границе, јер сам често у Западном Срему, Барањи и Славонији ;) Сваки договор подржавам и радо се прикључујем :cheers:
E pa i ja idem tuda,jos idem i u Bosnu krajem marta,aha! :P
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od churguzijanac »

Daljac napisao:Ја иницијативу селим и преко границе, јер сам често у Западном Срему, Барањи и Славонији ;) Сваки договор подржавам и радо се прикључујем :cheers:
Daljac, imas neku ekipu koja navija za Vosu u Dalju, ili si usamljeni mohikanac?
Ja sam se dugo u mom rodnom Čurugu osećao kao mohikanac. Sada ima par mladjih koji navijaju za Vošu, ali je to i dalje daleko od broja pristalica koje imaju blizanci. mada ja sa stažom od 30 ak godina navijanja za Vošu mogu da primetim da ide na bolje, iako polako.
______________________
Zdravko Rajkov
FK Vojvodina 1950-1962
Korisnikov avatar
Daljac
Postovi: 632
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm
Lokacija: Војводина

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Daljac »

Daljac, imas neku ekipu koja navija za Vosu u Dalju, ili si usamljeni mohikanac?
Ja sam se dugo u mom rodnom Čurugu osećao kao mohikanac. Sada ima par mladjih koji navijaju za Vošu, ali je to i dalje daleko od broja pristalica koje imaju blizanci. mada ja sa stažom od 30 ak godina navijanja za Vošu mogu da primetim da ide na bolje, iako polako.
Најискреније, од старих и старијих Даљаца, мислим да само поједини који су увек ,,ишли уз очин'' навијају за Војводину, занемарив проценат. Међутим, у генерацији мога деде, прадеде поготово, било је нормално да домаћи Срби, школовани у Бачкој, или само свесни традиције и историје, навијају за Вошу, и то сигурно преко 50% оних који су гледали фудбал. Од седамдесетих година 20. века, када је генерација мога оца почела да одлази на утакмице, гледање фудбала се свело на навијање за звезду (Срби), Динамо (Хрвати) и партизан (југословени).

У ово најновије доба, велики део локалних Хрвата окренуо се НК Осијеку (јер је пре рата велика већина њих (или њихових родитеља) симпатисала београдске клубове), што је леп локлапатриотски гест са њихове стране, на који ми одговарамо навијањем за НАШ клуб.

И нас су учили да су само београдски тимови доказ твоје националне освештености, да Срби навијају за ове и оне, црне и црвене, и јесмо сви навијали у почетку за једна од та два зла, без икаквог лагања. Када смо постали довољно матори да сами одлазимо на утакмице, дружењем са момцима из Новог Сада, одакле смо увек кретали возом ка Београду да пратимо репрезентацију, схватили смо да то што су нас учили везе са разумом нема. За Војводину данас навијају скоро сви новосадски студенти пореклом из мога краја који разумеју фудбал, а и који не навијајују баш изричито за Вошу, своје мерење ,,српства'' више не подстичу чињеницом бодрења престоничких пројеката, јер су схватили који им је клуб цивилизацијски ближи. Ако нису Сланинари, барем су отворени симпатизери Воше, хтели то или не себи да признају.

У моме друштву, састављеном од Даљаца, једнак број људи навија за Вошу, као и за близанце, што је по мени одлично, јер навијање за наш клуб је својеврсни елитизам, бар по мени, и не волим да се свако назива војводинашем, тј. не бих никада ни желео да Воша има плебисцитарну подршку: када ти неко каже да навија за Војводину, рекао ти је много више од саме навијачке опредељености, и због тога ја не волим да секташим и преобраћам оне који фудбал не разумеју и на утакмице, ако и иду, иду из фазона, ради навијачке групе и сл. Такви нама не требају, ето им Београд.

Најмлађе генерације, рођени деведесетих, мени су велики рудник потенцијалних правих Сланинара, јер је више од пола њих, игром случаја (због рата), и рођено у Новом Саду. Мој млађи брат навија за клуб из свог родног града, и то је њему сасвим нормално, а ја томе и тежим. Док не дођу на факултет у НС, барем да су свесни који клуб је њихов, кад повежу три утакмице на Карађорђу, после неће бити назад :) Због тога, кад год одем, ја величам наш клуб и нашу причу, па би и ова акција допринела томе на најбољи начин.
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1059
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Salvador »

Odličan post, nisam ni bio svestan da Vojvodinaštvo uspeva i u tom kraju. Sve najbolje za Slaninare Dalj!
Korisnikov avatar
Daljac
Postovi: 632
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm
Lokacija: Војводина

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Daljac »

Neusatzer napisao:Odličan post, nisam ni bio svestan da Vojvodinaštvo uspeva i u tom kraju. Sve najbolje za Slaninare Dalj!
Hvala u ime ekipe :cheers:
Korisnikov avatar
torrente
Postovi: 500
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:16 pm
Lokacija: Srem bato

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od torrente »

da se nadovezem da i u Boboti(moji pogani Sremci)ima dobra ekipica koja navija za Vosu..Pozdrav za Dalj!!!
edit:prvi deo recenice uklonjen zbog nepotrebnog uplitanja politike.
Grba_NS
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Korisnikov avatar
Daljac
Postovi: 632
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm
Lokacija: Војводина

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Daljac »

torrente napisao:da se nadovezem da i u Boboti(moji pogani Sremci)ima dobra ekipica koja navija za Vosu..Pozdrav za Dalj!!!

Поздрав од Даљаца. У Боботи је звездаштво општеприсутно, као и у целом том крају, али јако плитко посађено, паметнијима не треба много да схвате, што се фудбала тиче, који је тим по свему њихов. звездаштво је ствар мангуписања, осећаја снаге групе која носи слабог појединца, непотребан комплекс - а то ваљда нормалног човека, ако га и погоди, прође кад и пубертетске бубуљице: ниси мангуп ако своју националну неиживљеност транспонујеш у пар годишњих одлазака у Београд, где ћеш србовати против неког врсног противника из бивше пограничне совјетске републике, који везе нема са проблемима угрожености твога етноса, за који вероватно ни чуо није честито. Ако те занима фудбал, не можеш да навијаш за звезду и партизан, а опет, ако те занимају само трибине, далеко си ти од искреног односа са клубом којио си одабрао. Много паметних момака из мог краја одабире Вошу, а има и овде на форуму још људи из ,,завичаја'', само не потенцирају порекло, за разлику од мене ;) :)
Korisnikov avatar
Schteph_F89
Postovi: 478
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od Schteph_F89 »

Daljac napisao:
torrente napisao:da se nadovezem da i u Boboti(moji pogani Sremci)ima dobra ekipica koja navija za Vosu..Pozdrav za Dalj!!![/b]

Поздрав од Даљаца. У Боботи је звездаштво општеприсутно, као и у целом том крају, али јако плитко посађено, паметнијима не треба много да схвате, што се фудбала тиче, који је тим по свему њихов. звездаштво је ствар мангуписања, осећаја снаге групе која носи слабог појединца, непотребан комплекс - а то ваљда нормалног човека, ако га и погоди, прође кад и пубертетске бубуљице: ниси мангуп ако своју националну неиживљеност транспонујеш у пар годишњих одлазака у Београд, где ћеш србовати против неког врсног противника из бивше пограничне совјетске републике, који везе нема са проблемима угрожености твога етноса, за који вероватно ни чуо није честито. Ако те занима фудбал, не можеш да навијаш за звезду и партизан, а опет, ако те занимају само трибине, далеко си ти од искреног односа са клубом којио си одабрао. Много паметних момака из мог краја одабире Вошу, а има и овде на форуму још људи из ,,завичаја'', само не потенцирају порекло, за разлику од мене ;) :)
Kako ne?Podelio sam ja svoju pricu ali preko pm,nisam hteo da se nesto eksponiram 8) Elem,moja bitka ce nazalost da traje jos duuugo,posto je Bac mesto onih...Ima par starijih slaninara,ima likova koji su me pitali gde sam kupio majicu (jednu sam i poklonio),plakati za finale kupa se bili svuda,sad sam grafit uradio u dvoristu dovoljno velik da se i sa ulice komotno vidi...E sad sto se :shit: tice,situacija je jako komplikovana,ima ekipa crnih koja je i na f4 u Parizu bila,u kafic "njihov" dolazi Babovic a na to zlo se inate ovi drugi pa i oni jacaju, a rivalstvo sa selom pored jaca i jedne i druge...E sad,sto kaze drug Daljac,plitko je to,ali ga ima toliko da je tesko istrebiti...A ja polako idem na kulturicu,prica,plakati,grafiti (u planu su sa drugarom slikarom ozbiljnijeg izgleda) utakmice repke u Vosinoj majici,svi znaju za koga navijam,pa se tu i tamo razbaci prica o Vosi...Cuo sam sad da je jedan lik koji ovde (NS) studira, u G3,sto bi u skorije vreme trebalo da izraste u Slaninari Bac!Za sada,tradiciju slaninarstva nasledjenu od dede,sirimo cale,mama(koja je navijala za zvezdu dugo,pa se moj rad isplatio i sad navija za Vosu i spada u one vatrenije bome :mrgreen: ) sestra i dvogodisnji najmladji clan,koja je posle reci mama,naucila da peva Vosale i "Vojodina",i ona bez pardona i nasladje to interpretira po celom Bacu 8) Nazire se bolje,ali treba strpljenja da se sve zamisljeno sprovede u delo...Eto ukratko o situaciji mom selu.Aj uzdravlje i nek nam je sa srecom!I da-Sve sto nas ne ubije,ojacace nas!!! :cheers:
lazarr
Postovi: 812
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 10:01 am

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od lazarr »

Dopadaju mi se ovi mini izvestaji iz manjih mesta, pa da i ja dam doprinos.
Iako sam rodjen na Limanu i dan danas tu zivim, veoma cesto sam kao mladji odlazio u Cerevic kod Beocina. Tamo sam provodio sve letnje raspuste i dosta vikenda a i danas tamo odlazim jer su mi tamo sada roditelji.
Mogu vam reci da je tamo situacija vrlo solidna. Veoma velik broj ljudi navija za Vosu. Otprilike je po 33% za svaki klub (mislim na Vosu, partizan i zvezdu). Pogotovo je to prisutno kod mladje populacije i dosta tih momaka dolazi redovno na utakmice u NS. Neke od starijih redovno vidim na zapadu, recimo 10-tak ljudi, sto za tako malo mesto (oko 3000 ljudi) i nije lose. Na vece utakmice ih dodje dovoljno da popune jedan autobus. Posto sam za njihov lokalni klub igrao nekoliko godina a i dalje se trudim da im pomognem u upravi kluba, u planu mi je da organizujem pravljenje jednog veceg transparenta. Navijaci FK Sremca iz Cerevica se zovu Spritzer Boys a ja sam mislio da im napravim transparent sa jedne strane crveno-beli sa grbom Vose a sa druge strane plavo-beli sa grbom Sremca pa da ga okrecu u zavisnosti da li gledaju svoj lokalni klub ili Vosu.
Inace navijacku himnu za nas mali klub su napravili Atheist Rap (inace veliki Vojvodinasi) i vrlo je pevljiva a oni je cesto po svirkama i izvode. Ostavicu je na linku ispod pa koga zanima, neka poslusa.....

http://www.youtube.com/watch?v=rKN1RMBF-BQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
PanonskiFantom
Postovi: 421
Pridružio se: Pon Jun 13, 2011 4:42 am
Lokacija: Stadion Karađorđe

Re: Najveće pojačanje FKV je pun stadion "Karađorđe"

Post od PanonskiFantom »

:cheers: Dobra pesmica :mrgreen:
Vise nista nije isto!
Zaključana tema