Jelen Super Liga 2011/2012

Zaključana tema
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Jelen Super Liga 2011/2012

Post od budababa »

Minulu sezonu bacamo u arhivu, otvaramo novo poglavlje. Malo bajata, ali puna korisnih informacija, vest sa B92:
B92 napisao:Nova JSL sezona počinje 13. avgusta

U Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Stаroj Pаzovi održаnа je sednicа Odborа zа hitnа pitаnjа, kojom je predsedаvаo Tomislаv Kаrаdžić.

Na toj sednici, između ostalog, doneta je odluka da takmičenje u narednoj sezoni Jelen Superlige počne 13. avgusta.

U zаkonom predviđenom roku od 30 dаnа pre utаkmicа prvog kolа biće formirаn i potpun kаlendаr tаkmičenjа.

Donesenа je i odlukа dа letnji prelаzni rok trаje od 20. junа do 31. аvgustа, а predstojeći zimski prelаzni rok od 9. jаnuаrа do 3. februаrа 2012. godine.

Člаnovi nаjoperаtivnijeg telа nаjpre su аnаlizirаli sve obаvljene pripremne rаdnje uoči predstojećih prijаteljskih utаkmicа seniorske i mlаde reprezentаcije u junskom terminu. Seniorska reprezentаcijа Srbije će 3. junа u Seulu igrаti protiv Južne Koreje, а 7. junа gostovаće u Melburnu i odigrаti meč protiv reprezentаcije Austrаlije. S druge strаne, mlаdu reprezentаciju 2. junа očekuje gostovаnje Frаncuskoj u Ruenu, а 6. junа u Fаlkenbergu selekciji Švedske.

Člаnovi Odborа zа hitnа pitаnjа rаzmаtrаli su i inicijаtivu Vojvodine o izuzimаnju ovog klubа iz procesа privаtizаcije. Oni su tom prilikom od Odborа zа hitnа pitаnjа FSS dobili podršku zа to, аli i smernice dа postupe u sklаdu sа odredbаmа Zаkonа o sportu i zаhtev podnesu Vlаdi Republike Srbije ili nаdležnom orgаnu аutonomne pokrаjine ili lokаlne sаmouprаve, koji su jedino ovlаšćeni dа proglаšаvаju sportske orgаnizаcije i klubove od opšte društvenog znаčаjа.

Na sednici je bilo reči i o procesu licencirаnjа klubovа u tаkmičenjimа pod okriljem UEFA. To je bio sаmo jedаn u nizu sаstаnаkа koji su tu temu imаli nа dnevnom redu, jer se o tome rаzgovаrаlo sа predstаvnicimа svih zаinteresovаnih klubovа zа аplicirаnje zа evropskа tаkmičenjа i prethodnih nedeljа. Zаključeno je dа nаši klubovi, neki u većoj а neki u mаnjoj meri, imаju problemа nа putu ispunjenjа zаhtevа, аli je i izrаženo uverenje dа će ih oni u potpunosti i prаvovremeno otkloniti.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Mare
Postovi: 1030
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 11:06 am
Lokacija: Novi Sad

Post od Mare »

Izvor: http://www.politika.rs/rubrike/Sport/fu ... ke.sr.html
ФУДБАЛСКА СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ 2006-2011
Мало голова за мало публике
За пет година просек погодака по мечу у српском фудбалу 2,19. – У свим сезонама заједно 2.558.345 гледалаца, односно 2.430 по мечу. – Најчешћи резултат 1:0

Празне трибине и кад шампион долази: детаљ с меча Смедерево – Партизан 0:2 прошле године Фото БетаОткако се пре нешто мање од пет година Фудбалски савез Србије осамосталио (28. јуна 2006) одиграно је пет националних првенстава. Прва три такмичења имала су по 12 учесника, а последња два по 16. Само у првом, у сезони 2006/2007, клубови су након по две утакмице свако са сваким код куће и у гостима (22 кола) подељени у две групе с по шест тимова. У оној „јачој” успешнији су се у нова два круга борили за титулу и излазак на евросцену (10 кола), док су се у „слабијој” они мање успешни трудили да опстану у елитном рангу. Наредне две сезоне игране су по трокружном систему (33 кола), а затим се прешло на класичан двокружни систем (30 кола), који ће бити примењен и у наредном шампионату.

До сада су 24 клуба учествовала у нашем најквалитетнијем такмичењу, а само њих шест били су актери свих пет година. То су: Партизан, Црвена звезда, Војводина, ОФК Београд, Борац и Хајдук. Титуле су освајала само наша два најтрофејнија клуба. Црвена звезда је била најбоља у првој сезони, а затим је Партизан преузео примат и рекордне четири године заредом освојио шампионат, што никада никоме пре њега није успело под окриљем ФСЈ и ФССЦГ чији је ФСС правни наследник.

Рекордна разлика између првака и вицешампиона забележена је у трећем првенству. Партизан је у сезони 2008/2009. стигао до трона с 19 бодова више од другопласиране Војводине. Уједно, то је био и једини српски шампионат у којем су „вечити ривали” били раздвојени (Звезда је била трећа са заостатком у односу на комшије с друге стране Топчидерског брда од чак 21 бода). „Црно-бели” су у четвртом првенству 2009/2010. до шампионског ловора дошли до пораза. Занимљиво је да је Црвена звезда у другој сезони 2007/2008. била друга без изгубљеног меча, али с пет бодова мање од Партизана.

У свих пет такмичарских циклуса одиграно је укупно 1.067 утакмица, уз једну одржану за „зеленим столом” у којој је Рад с 3:0 победио суспендовани Чукарички Станком (службеним резултатом). Због казни клубова 14 сусрета је одиграно пред празним трибинама. Неславни рекордер је наш најтрофејнији клуб Црвена звезда, која је шест пута дочекала ривале без публике. Следи је Борац с три меча, па Партизан и Рад са по два и ОФК Београд с једаним.

Домаћи су забележили 511 победа (47,8 одсто), гости 288 (27), док је 269 утакмица завршено нерешено (25,2). Мечеви српског шампионата најчешће су завршавани минималцем 1:0. Домаћи су славили 162 пута, а гости 110. Погодака није било на 121 сусрету. На пет дуела мреже ривале затресле су се по рекордних осам пута. Најубедљивији тријумф остварила је Војводина. Новосађани су 16. маја прошле године на свом „Карађорђу” декласирали Напредак са 7:0 и послали га у нижи ранг. Блистао је Драган Мрђа, који је рекордна четири пута матирао голмана Крушевљана Данила Пустињаковића.

Због тога и не чуди да нам је лига по ефикасности на европском дну. Јер, постигнуто је 2.340 голова или у просеку 2,19 по утакмици. Домаћи су дали 1.396 голова (59,7 одсто), а гости 944 (40,3). Управо завршено такмичење је ушло у историју нашег фудбала, пошто је просечно дат 2,1 погодак по мечу. С просеком 2,28 најефикаснија је сезона 2007/2008.

Поред слабе ефикасности и углавном лоше и незанимљиве игре, највећи проблем представља и слаба посета. За пет година српски стадиони прихватили су 2.558.345 гледаоца на 1.053 утакмице, не рачунајући оне без публике, што износи скромних 2.430 навијача по мечу. У просеку, с 2.654 сведока по сусрету, најпосећенији био је први шампионат. Затим је уследио пад, који је заустављен тек у петом такмичењу, које је с 2.438 гледалаца по мечу на другом месту.

Највећа посета забележена је на 139. „вечитом дербију” одиграном 23. октобра прошле године. Пред 31.153 навијача Партизан је у деветом колу, на нашем највећем стадиону, славио против Звезде с 1:0. Само 50 највернијих посматрало је 15. децембра 2007. меч између Бежаније и Хајдука (1:0), а 7. марта 2009. једва 80 дуел Чукаричког Станкома и Хајдука (2:1).

Ђорђе Смиљанић

објављено: 12.06.2011
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

sportske.net napisao:Kad Kragujevac slavi...
15. jun 2011. | 19:33 | Izvor: Sportske.net

"Đavoli" dočeka Superligu nakon dugih devet godina. Više od 10 000 navijača u fantastičnoj atmosferi proslavili povratak Radničkog među najbolje srpske klubove. Rutinska pobeda protiv BASK - a ostala u senci velike radosti Kragujevčana.

Kragujevac je danas pokazao koliko voli svoj Radnički. Slavljenička atmosfera na ulicama šumadijske prestonice srazmerna je radosti zbog povratka u superligu nakon devet godina.

Veći deo tog perioda Radnički se potucao po selima Zapadne Srbije u trećoj ligi, ali je za dve godine preskočio dva ranga i našao se tamo gde pripada.

Oko 10 000 gledalaca prisustvovalo je završnoj predstavi na stadionu "Čika Dača", pre meča ulicama se razlelgla pesma, a "Crveni Đavoli" su slavljeničkom povorkom iz centra grada umeli da proslave uspeh.

Ovo je samo početak, veruju u Kragujevcu, klub koji je sigurno među pet u Srbiji po broju navijača svakako će igrati značajnu ulogu i u JSL, pogotovo na svom terenu.

"Đavoli" su na jugu napravili sjajnu koreografiju, pre meča kapiten Milošević je dobio pehar od strane navijača kao najbolji igrač, a Darko Spalević "zlatnu kopačku" za svoje golove koji su otvorili vrata elite.

Radnički je rutinski savladal pomalo zbunjene igrače BASK - a koji nikada nisu igrali pred ovolikim brojem gledalaca. Na kraju 3:0, i navijači na terenu, što je u Kragujevcu tradicija.

Sve je podsetilo na ulazak u ligu pre gotovo 15 godina, kada je Ognjen Koroman golom u poslednjoj penal seriji protiv Čukaričkog doneo Kragujevcu ostvarenje snova.

Radnički i njegovi navijači su potrebni kao infuzija srpskom fudbalu, a s obzirom na podršku koju ima, svakako će "Đavoli" od "Čika Dače" napraviti tvrđavu. Uostalom ove sezone u PLS Radnički je izgubio svega dva boda na domaćem terenu.
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Novosti napisao:Sekulić: Lukić je u fudbalu samo da bi uzimao!

M. VRBICA | 16. jun 2011. 08:35 | Komentara: 43

Odakle mu pravo da on koji troši tuđe pare, koji je u fudbalu „slučajno“, omalovažava nas koji godinama ulažemo milione – ogorčen je prvi čovek Javora na predsednika Zvezde

Više od decenije nalazi se na čelu kluba koji je zahvaljujući najviše privatnim sredstvima njegove porodice i firmi u njihovom vlasništvu, doživeo pravu renesansu i stao u red onih čije se ime u fudbalskoj Srbiji izgovara sa velikim poštovanjem.

Javor i Duško Sekulić. Ljubav koja traje, kroz vreme i sve nedaće. I danas ivanjičko čedo prolazi kroz težak period, uostalom kao i svi klubovi, ali u svoj svojoj muci ljudima koji danas vode Javor najteže padaju prozivke, kako kažu, “onih koji troše tuđe pare, a omalovažavaju nas iz malih sredina koji smo uložili milione u fudbal”.

Prvi čovek Javora, inače i prvi čovek FS Zapadne Srbije, odnosno član IO FSS, javio se u sredu„Sportu“...

- Molim vas, zovem samo iz jednog razloga - kaže Duško Sekulić. - Boli nas nepravda, bole nas reči Vladana Lukića, čoveka koji preferira da bude neki predvodnik u nekim promenama a to ni po čemu ne zaslužuje! Biću jasan i glasan, taj čovek ne može biti lider ni meni, a verujem ni svim drugim takozvanim malim klubovima.

Priznajemo, malo smo bili iznenađeni i zatečeni...

- Ogorčeni smo njegovim izjavama u kojima omalovažava one koji su godinama, kao mi u Javoru, ulagali privatna sredstva. Odakle mu pravo da on koji troši tuđe pare, on koji je u fudbalu samo da bi uzimao, drži lekcije ljudima koji godinama ulažu svoj novac. Takav i takvi ne zaslužuju poštovanje fudbalske Srbije i neće ga dobiti nigde. Da li je to BSK, Javor ili Hajduk iz Kule... nije više ni važno, jednostavno sramota je da jedan predsednik jednog velikog kluba iznosi tako neprimerene stavove.

Pokušavamo da se uključimo, predsednik Crvene zvezde je u svom saopštenju kao primere, istina u negativnom kontekstu, pomenuo BSK, Metalac i novopečenog superligaša BASK-a...

- Radi se o klubovima koji opstaju zahvaljujući privatnom kapitalu i treba to poštovati. Da se razumemo, nisam ovde da bih nekoga branio, Javor je klub koji je uzimao i uzimaće bodove i Crvenoj zvezdi i Partizanu. Dopalo se to Lukiću ili ne. Samo želim da kažem da Vladan Lukić nije taj koji može da kroji mapu fudbalske Srbije! Da crta klubove sa kojima bi voleo da igra, da pravi ligu po njegovoj želji. Neozbiljno je to od Lukića, neozbiljno od Zvezde!

Lukić u ime Crvene zvezde zagovara promene, promene u samom takmičenju, u fudbalskoj organizaciji...

- Ne čini to na pravi način, vidi se to iz reakcije klubova. Zaboravlja Lukić da je u Zvezdi “slučajno”, posle svih problema sa kojima se taj klub suočavao, da pare koje troši nisu iz njegovog džepa. I ove moje reči mora da shvati kao lokal-patriotske, reči čoveka koji godinama ulaže ogroman novac u fudbal. I nije mi svejedno kada neko kao Lukić omalovažava nas koji se blizu 15 godina borimo za egzistenciju mnogih igrača i njihovih porodica, borimo za bolju infrastrukturu u fudbalu...

U fokusu je profesionalizacija takmičenja, regularnost...

- Javor je prvi za razgovor. A nije tajna, postoje anomalije, uostalom, kao i u svim sferama našeg društva. Znamo svi, preko fudbala se prelamaju mnoge stvari, mnogi ga i zloupotrebaljavaju kako bi ostvarili svoje sitne interese. Mi u Javoru to ne radimo, zbog toga ne dozvoljavamo da nam predavanja drže oni koji su ušli u fudbal samo da bi uzimali.

Na kraju - izbori.

- Sve u svoje vreme, ništa na silu! Izbori će biti, da li na jesen ili u redovnom terminu, iduće godine, pokazaće vreme. I kada fudbalska Srbija, a ne samo jedan predsednik i jedan klub, to budu hteli – zaključio je prvi čovek Javora, Duško Sekulić.

NI PARTIZAN „NIJE NAIVAN”
Pričajući o ligi, takmičenju, regularnosti, promenama... Duško Sekulić želi da svako preuzme svoj deo odgovornosti.
- Da se razumemo, ni Partizan “nije naivan”. Da ne ispadne sada kako ja imam nešto protiv Crvene zvezde. Ne. Samo veliki klub mora da bude primer, ali pozitivan u svojim istupima. I Partizan i Crvena zvezda, zajedno sa svim klubovima, moraju da se nađu sa istim stolom, da vidimo šta je to najbolje za domaći fudbal. Bez pritisaka, ucena, ultimativnih predloga. Tolerancija na prvom mestu, zatim dobri predlozi. A ne uvrede - kaže Duško Sekulić.
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Post od Grof Žekula »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OGZHHJJZ ... r_embedded[/youtube]

Sad ćemo i za ovo da budemo krivi! Jel to crni blizanac već počeo sa "raspadanjem"?
Mislim, to im i želim od srca...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

:lol: neka ovo bude pretskazanje...
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Post od novosadjanin »

Novu sezonu startujemo kuci protiv Radnickog, 13.avgusta u 20h.

PAROVI 1. KOLA:

OFK Beograd - Hajduk
Jagodina - Sloboda PS
Partizan - BASK
Rad - Metalac
VOJVODINA - Radnički 1923
Spartak - Zvezda
Javor - Borac
Smederevo - BSK

Meč između Vojvodine i partizana na programu je u sedmom kolu - 1. oktobra u Novom Sadu.

U poslednjem, baš kao i u nedavno završenom šampionatu, sastaće se u Ljutice Bogdana zvezda i Vojvodina

http://www.mondo.rs/s209248/Sport/Fudba ... embra.html
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

Kako se samo bezocno montira susret izmedju nas i cigana. Mi u prvom kolu sa Radnickim, povratnikom u elitu. Lep spektakl na pomolu.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... enu-zvezdu

Dele državna preduzeća i šakom i kapom... :oops:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

I dalje ne mogu da prezalim odlazak Milinkovica sa kormila naseg kluba. Kako bismo prosli pod njegovom dirigentskom palicom u Evropi. Nikada necemo znati. Ali pozelimo srecu Ljubomiru Ristovskom. Trebace mu.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Korisnikov avatar
kej
Postovi: 618
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 10:58 am

Post od kej »

Pa imamo solidan raspored do sedmog kola sa Partizanom na Karadjordju. Kod kuce imamo Radnicki, OFK i BASK, a u gostima Metalac, Sloboda, Jagodina. Inace, raspored skoro preslikan od prosle godine sto se tice duela sa crvenim i crnim lopovima.
ABU ABU ABUBAKAR, METNI IM GA JEDNOM MAKAR!
Korisnikov avatar
igoork
Postovi: 781
Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 11:09 pm
Lokacija: Na brdovitom Balkanu

Post od igoork »

novosadjanin napisao:Novu sezonu startujemo kuci protiv Radnickog, 13.avgusta u 20h.
Kako znas da mi igramo bas u tom terminu od 20h? To bi znacilo da se "derbi kola" igra pod reflektorima! :D

I jel ima negde kompletan raspored da se vidi?
U Novom Sadu ima klub kojem se svi divimo !
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

I ja sam negde procitao da ce to biti prva utakmica u prvenstvu pod reflektorima. Konacno idemo u Evropu, bez da se seljakamo po Beogradu.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
simicpk
Postovi: 425
Pridružio se: Čet Jun 11, 2009 2:07 pm

Post od simicpk »

Izgleda da je zvezda granda marko jovanovic otisao u dinamo iz minska.
http://www.sportal.rs/news.php?id=53142
Zaključana tema