Ozdravljenje srpskog fudbala ili njegovi poslednji trzaji

Korisnikov avatar
kinik
Postovi: 211
Pridružio se: Uto Apr 25, 2006 6:05 pm
Lokacija: VOJVODINA

Ozdravljenje srpskog fudbala ili njegovi poslednji trzaji

Post od kinik »

Izvinjavam se sto startujem novu temu bez ikakvih konsultacija sa administracijom, ali mi se cini da razvodjavamo druge teme ovom jednom, ako mislite suprotno slobodno brisite!

Kup su nam mucki ukrali, nije prvi put, ali ce biti poslednji! Pokusavaju na sve moguce nacine da predstave kako se radi o tom kupu, a znaju da je to samo kap koja je prelila,ne casu, vec bokal, lavor... Znaju i zato su se usrali do ramena!
Mucno mi je sto ovo pisem, ali moramo prihvatiti sve one koji zele da nam se prikljuce pa i zvezdu (klub) a i njihove navijace (mi u nasem delu ove borbe) iz vise razloga. Sa njima imamo mnogo medijskog prostora, jedan broj manjih klubova (koji su sigurno za, ali se plase) ce slediti njihov primer i jednostavno imamo visestruko vece sanse za konacnu pobedu! U jednom trenutku ce se sigurno povuci pitanje njihovog uticaja na razna desavanja u predhodnim godinama, ali nema kluba koji nije nesto brljavio u ovoj drzavi, no dosta je bilo, a kasnije cemo ih svi zajedno drzati u saci da ne bi ponovo krenuli starim navikama, a i izboricemo se valjda za sistem koji to nece dozvoliti! Nije ni sada partizan kriv, kriv je sistem koji mu dozvoljava da zari i pali po svim ligama Srbije!

Mislim da oni jos nisu svesni da su sami sebe sjebali ovom kradjom, da su igrali posteno (pobedili oni ili mi, a mi bi pobedili) uzeli bi trofej i nikom nista, oni bi i dalje bili savez, zajednica superligasa, sudijski odbor... Sami ste sebe zbacili sa trona kreteni maloumni, ali kad vi to budete shvatili boricete se za opstanak!

Sta sve nece pokusati, onaj drug dacic prica o nekim scenarijima i secesiji. Alo groktavi, ti ljudi koje optuzujes da cepaju drzavu bi u njenu odbranu stali pre nego sto bi i jedan tvoj uniformisani beskicmenjak to uradio! I ko je nasao da prica o tome, pa ti gnjido i tvoj tata ste prekrajali drzavu u kojoj smo mi odrasli! Mrzim beograd zbog takvih gamadi poput tebe koji za svoje rodno mesto kazu provincija a misle selendra, i da znas i Beogradjani vas takve mrze!

Price o nekom ponavljanju meca i tome slicno mene licno uopste ne zanimaju, a ne bi me cudilo da pokusaju i to! Hocu da satremo bandu!
Pokrenuli smo nesto sto se nece dobro zavrsiti, nece se dobro zavrsiti po njih, polako nam se prikljucuju i drugi klubovi, celokupna navijacka scena u Srbiji zna da radimo pravu stvar i ukoliko budemo dovoljno pametni mnogo ce ljudi stati uz nas, ali najveci teret moramo izneti mi, nadam se da cemo imati dovoljno snage!
1966...1989...201x
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Ciganija i mi se borimo za potpuno razlicite stvari, samo sto nam je trenutno protivnik isti. Njima je cilj da umesto grobarskog Toleta dovedu svog Toleta i sa njim na celu nastave da rade sve ovo sto se radi sada, samo u svoju korist a protiv partizana. Ostvari li zvezda taj svoj cilj za nas se nista nece promeniti, i dalje cemo biti tretirani kao "mali klub iz provincije", i dalje ce da nas kradu i sakom i kapom, i dalje ce nam trofeji biti jednako nedostizni.

Ljudi, nemojte da nasedate na prevare! Oni nama nista dobro ne misle!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Суштина приче је у томе да нису проблем људи који су на функцијама већ читав систем.
Фудбал код нас мора доживети једну озибљну и темељну реформу од судијске организације па до самог савеза.
Који модел треба применти? За мене би идеал морала да буде Немачка. Искористит сво њихово искуство и знање које би било примењиво на овај део Балкана.
Мора летети перје, многе метузалеме протерати из нашег фудбала и једном заувек затворити врата за криминогени свет.
Korisnikov avatar
Alan Ford
Postovi: 397
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 6:13 pm
Lokacija: Novi Sad - Vojvodina

Post od Alan Ford »

Radoye napisao:Ciganija i mi se borimo za potpuno razlicite stvari, samo sto nam je trenutno protivnik isti. Njima je cilj da umesto grobarskog Toleta dovedu svog Toleta i sa njim na celu nastave da rade sve ovo sto se radi sada, samo u svoju korist a protiv partizana. Ostvari li zvezda taj svoj cilj za nas se nista nece promeniti, i dalje cemo biti tretirani kao "mali klub iz provincije", i dalje ce da nas kradu i sakom i kapom, i dalje ce nam trofeji biti jednako nedostizni.

Ljudi, nemojte da nasedate na prevare! Oni nama nista dobro ne misle!
Tako je!
...to mladost spiri u dahu kao secer u prahu sa bundevare...
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Post od Grof Žekula »

Radoye napisao:Ciganija i mi se borimo za potpuno razlicite stvari, samo sto nam je trenutno protivnik isti. Njima je cilj da umesto grobarskog Toleta dovedu svog Toleta i sa njim na celu nastave da rade sve ovo sto se radi sada, samo u svoju korist a protiv partizana. Ostvari li zvezda taj svoj cilj za nas se nista nece promeniti, i dalje cemo biti tretirani kao "mali klub iz provincije", i dalje ce da nas kradu i sakom i kapom, i dalje ce nam trofeji biti jednako nedostizni.

Ljudi, nemojte da nasedate na prevare! Oni nama nista dobro ne misle!
Ovo jeste tačno!
Hipotetičko pitanje - dolazi zvezdin Tole ili novi patrizanov Tole - Šta ako "trećeg" rešenja (zbog svega u našem fudbalu) nema? Šta ćemo onda...Ja TVRDIM da će tako biti!!!
Problem je baš u tome i veći je nego što mislimo!
SISTEM, ne pojedinac...Nije važno IME (sudije, ovoga, onoga). NE VALJA NIŠTA! A neće niko sve menjati odjednom...Začarani krug!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Tacno to, SISTEM! :deal:
kowalski
Postovi: 786
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 4:44 pm
Lokacija: Tatooine

Post od kowalski »

podbara napisao:Суштина приче је у томе да нису проблем људи који су на функцијама већ читав систем.
Фудбал код нас мора доживети једну озибљну и темељну реформу од судијске организације па до самог савеза.
Који модел треба применти? За мене би идеал морала да буде Немачка. Искористит сво њихово искуство и знање које би било примењиво на овај део Балкана.
Мора летети перје, многе метузалеме протерати из нашег фудбала и једном заувек затворити врата за криминогени свет.
Mislim da bi pre sistema iz Nemacke, za ciscenje ove septicke jame morali primeniti sistem iz Poljske.


Kada sam u vreme tranzicije igrao u Poljskoj imao sam priliku da vidim kako se jedna komunistička država transformisala u modernu članicu EU. Kako je u poljskom fudbalu, kao i u našem, vladala velika korupcija, državni vrh Poljske je u jednom trenutku podigao 204 tužbe protiv čelnika Fudbalskog saveza i predsednika klubova, suspendovao ih i potom sve izbacio iz saveza. Oni su se žalili FIFA, ali je predsednik Poljske lično urgirao kod FIFA da se na ovaj drastičan način izvrši reforma Fudbalskog saveza. Danas se u Poljskoj igra odličan fudbal, nema korupcije u ovom sportu, postoji desetak divnih stadiona, a zemlja je organizator Evropskog prvenstva 2012. godine. Nešto slično bi trebalo da se izvede i u Srbiji, da bi se naš fudbal spasao od korupcije i od propasti. Uostalom, FSS i fudbalski klubovi su vlasništo građana i države, a ne grupe monopolista koji su ovaj sport totalno privatizovali – kaže Mirko Poledica.

ovde je i ceo tekst
Slika
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Prvi mi nismo spremni ni prstom da mrdnemo i nešto promenimo, da hoćemo svi bi otišli u Inđiju i Smederevo, a dobro znamo da nećemo.Mi ne možemo ni svoj klub da promenimo, a volimo da filozofiramo globalno. :roll:
Eto imate i rukometaše koji se bore za kup u svom gradu, a vas mrzi da skoknete do Klise.
kowalski
Postovi: 786
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 4:44 pm
Lokacija: Tatooine

Post od kowalski »

A nemoj tako, evo ja idem na obe :wink:
Slika
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

kowalski napisao:A nemoj tako, evo ja idem na obe :wink:
Držim te za reč! :wink:

Inače, da dovršim prethodni post, kakvo crno solidarisanje sa ciganima, pa ti će biti još gori od ovih, imaju i više budaletina koje ih podržavaju, tako nešto ni u snu ne sme da se spominje.
uporan
Postovi: 562
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 7:49 pm
Lokacija: CENTAR
Kontakt:

Post od uporan »

kowalski napisao:A nemoj tako, evo ja idem na obe :wink:
A juče ti je bio preči šoping u Albi od polufinala rukometa :cry:
UH!
uporan
Postovi: 562
Pridružio se: Pon Apr 04, 2005 7:49 pm
Lokacija: CENTAR
Kontakt:

Post od uporan »

ice napisao: Inače, da dovršim prethodni post, kakvo crno solidarisanje sa ciganima, pa ti će biti još gori od ovih, imaju i više budaletina koje ih podržavaju, tako nešto ni u snu ne sme da se spominje.
Što je rekao jedan moj prijatelj, inače navijač CZ, "jesmo i mi krali, ali moraš priznati da nije bilo toliko očigledno" (koji je smile adekvatan za ovu rečenicu?!)
UH!
kowalski
Postovi: 786
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 4:44 pm
Lokacija: Tatooine

Post od kowalski »

Bili su mi preci i Lucani i razna Jakova od posla, a juce vas je tamo bilo dosta i bez mene :P
Slika
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

kowalski napisao:Bili su mi preci i Lucani i razna Jakova od posla, a juce vas je tamo bilo dosta i bez mene :P
E da su i drugi kao ti (oprostićemo ti rukomet :wink: ) , gde bi nam bio kraj i lako bi smo izašli sa ivicom i maricom (toletom) na kraj.Problem su oni roštiljaši, zimogrožljivi, obožavaoci pustinje (jer se plaše kiše) , rođendan partijaši, grožđebal ljubitelji, pivopije sa dana piva, 253-ći svatovi na svadbama brata od ujaka komšijinih komšija, ostrašćeni putnici po svim mogućim koncertima koji se okolo dešavaju.......
Ako je nekome sve preče od Vojvodine, ne znam kako uopšte i može da se nazove njenim navijačem?
Korisnikov avatar
njaks
Postovi: 366
Pridružio se: Uto Jan 12, 2010 12:37 am
Lokacija: Detelinara

Post od njaks »

ice napisao:
kowalski napisao:Bili su mi preci i Lucani i razna Jakova od posla, a juce vas je tamo bilo dosta i bez mene :P
E da su i drugi kao ti (oprostićemo ti rukomet :wink: ) , gde bi nam bio kraj i lako bi smo izašli sa ivicom i maricom (toletom) na kraj.Problem su oni roštiljaši, zimogrožljivi, obožavaoci pustinje (jer se plaše kiše) , rođendan partijaši, grožđebal ljubitelji, pivopije sa dana piva, 253-ći svatovi na svadbama brata od ujaka komšijinih komšija, ostrašćeni putnici po svim mogućim koncertima koji se okolo dešavaju.......
Ako je nekome sve preče od Vojvodine, ne znam kako uopšte i može da se nazove njenim navijačem?

Svi smo videli da je takvih ogroman broj, a dokaz za to ti je finale kupa...zato mozemo pricati koliko hocemo. Videcemo danas koliko smo dobili novih navijaca posle finalne utakmice i 6000 ljudi.
Zaključana tema