Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug!

Zaključana tema
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Helm »

Hvala podbara! Prilicno sam ubedjen da bismo u buducnosti mogli imati sve vise uspeha sa ovom akcijom jer ce ljudi biti bolje upuceni u zbivanja i samim tim shvatiti da im se vise isplati da da daju 700 dinara unapred nego 300 + 1000 kasnije. Ali ipak su potrebni rezultati i igra da akcija ne bi u startu propala...
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Grba_NS »

slanobarac napisao:Istine radi,pohvala za pokretanje ove teme ide najpre Ice-u koji je dan nakon finala kupa pokrenuo ovu temu a ne nekima koji su registrovali na ovom forumu 3 meseca kasnije ili su možda u pitanju dupli nalozi.?
Blago nama kad imamo ovoliko energije pa je rasipamo na ovako "bitne" stvari...
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Red Marquis »

Zapad protiv blizanaca ide uzlaznom putanjom, prošle godine protiv ovih je bilo solidno, protiv cigana vrlo dobro, sad je bilo odlično. Sve da nas je bilo pola-pola na zapadu, nisu smeli da pisnu kasnije. Podsetilo me je na moje klinačke dane i neke mečeve koje sam gledao na zapadu Poljuda i osvrtanje okolo u strahu da niko ne provali da nisam Dalmoš. To je domaćinska atmosfera kakva nam treba.

Blizanci imaju mnogo svojih pristalica u gradu, pogotovo u onim malo starijim generacijama naučenim samo na ta dva kluba. Ali kad su u pitanju navijači kluba jači smo i od jednih i drugih zajedno. To znaju i oni i zato se u mnogim kvartovima i drže zajedno. Samo da to shvate i neki naši pa prestanu da se plaše nekog preplavljivanja Huna kad treba s njima da igramo. To se sve više vidi i na stadionu, a ovakva ili neke buduće akcije mogu to samo da još bolje iskristališu.
Io odio Belgrado
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Helm »

Ako bismo podelili zapad na tri dela onako kako su kornjace to uradile odnos bi bio otprilike ovakav:
juzna trecina - 80:20% za gamad
srednja trecina - 67:33% za nas
severna trecina - 99-1% za nas
I to je sasvim sigurno u najgorem slucaju po nas! A da ne govorim da je vecina gmazova bila nevidljiva.
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od laki »

Kao sto rekoh: Ili treba proglasiti zapadnu tribinu domacom, tj tribinom iskljucivo za gostujuce navijace, ili neka odgovorni sto to nisu uradili u narednom periodu snose posledice jer su sedeli skrstenih ruku. Kao sto rekoh: Kada neko peva pesme na utakmici taj vise nije simpatizer. Zar neko misli da nece doci do sukoba izmedju navijaca dva razlicita tabora?! Pa u Engleskoj, koja sada vazi za najcivilizovaniju zamlju sto se tice navijaca, nema sanse da se domaci navijaci sede na tribini osim onoj koja je rezervisana iskljucivo za njih! A ovi retardi dodju medju nas na zapad i prosipaju pricu kako su oni simpatizeri i nece da idu na navijacku tribinu! Onda ima da cutis za vreme utakmice a ne da se dovikujes sa onim ubicama sa istoka i onda da se cudis kad neko hoce da te bije. Toliko.
Slika
Korisnikov avatar
djape_ns
Postovi: 385
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 6:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od djape_ns »

Ja bi ovo analiziranje ostavio po strani, ovima smo po prvi put stavili do znanja ciji je zapad. Domacinska atmosfera u svakom slucaju.
Zapad do severa gde sam i sam bio je goreo, imam utisak da taj potencijal treba da iskoristimo jos bolje. Najbolje bi bilo da osmislimo formaciju i podelimo se u dve ekipe il nesto slicno sto bi doprinelo ucutkivanju stoke seoske (tu mislim i na musave i na domobrane). Sto bi vremenom doprinelo da se tu ne osecaju najbolje, samim tim se i odviknu od dolazenja.
Uz ustaljivanje prakse kompleta karata pred utakmice s njima i jos neku pogodnost kupovine karata za slaninare, mogli bi ih istrebiti sa nase tribine.

Znam da bi ovo sve lakse islo kad bi mi igrali fudbal ko svet jer bi tad raja hrlila na stadion, al kad ne ide tako, sta drugo da radimo mi polupani bolesnici navuceni na Staru damu, nego da ocistimo nasu tribinu od krpelja.

Mogli bi da oformimo i neki fond, neki racun, pa skupimo neki kesh da se uradi neki udarni trans il nesto. Ne aludiram na organizovanu grupu, jer smatram da to pomalo i nema smisla, al ova atmosfera s groblja itekako opravdava neki dalji korak u jacanju ''Wild west kulture''. :?:

p.s. Verujem da je ovo bilo najbolje navijanje ikad na nasem stadionu, s' obzirom na brojnost na severu (za svaku pohvalu) i na nase prikljucivanje svakoj pesmi, sto verujem da sever nije ni primetio, al ostatak stadiona svakako jeste.
U zivotu volim samo jedan klub, kome sam srce dao i koga cu vecno da bodrim!!!
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Marcello »

Tako je!

Ja, za ovakvu situaciju, najviše krivim klub! Jbt. u onoj selendri - Kuli, nisu me puštali na zapad u Vošinoj majici, jer je to tribina za "domaće", kojih je, uzgred budi rečeno, u proseku 25 i po po utakmici!

U Istanbulu te puste, ali se podrazumeva da ulaziš na sopstvenu odgovornost, nema da te murija štiti, kao ove izrode iz okoline našeg grada. Jeste ovde problem njihova brojnost, ali i to se da rešiti. Eto, mnogo dobrih predloga su forumaši pre mene napisali. Nikom nije u interesu nasilje, čak ni našima sa zapada, kojima skidam kapu, jer su oni jedini koji nešto preduzimaju po tom pitanju.

A, najgore je što onaj klovn to posle koristi, da bi ispao neki mirotvorac i skrenuo priču o sebi i njegovoj kamarili ka marginama našeg interesovanja...Fuj!
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Brick Liman »

Ne treba se osvrtati ko se i da li se koristi situacijom koja je bila. Svi mi znamo da nas je jedino smirio kordon kornjača. U onoj situaciji ne bih ni svog tatu poslušao, a ne bogougodnog predsednika. Skupljanje jeftinih medijskih poena me apsolutno ne zanima. Šta je bilo znaju prisutni te večeri. Ja sam sasvim zadovoljan što su prisutni navijači vojske jeli sopstvena g**** i to mi je dovoljno.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
andi_fkv
Postovi: 146
Pridružio se: Čet Avg 18, 2011 11:54 pm
Lokacija: Makedonija

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od andi_fkv »

Mislim da je vise vreme da oni predju na jug. Na svim drugim stadionima je uglavnom tako, zasto da ne bide i na nas?
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Helm »

andi_fkv napisao:Mislim da je vise vreme da oni predju na jug. Na svim drugim stadionima je uglavnom tako, zasto da ne bide i na nas?
Bice kad se osposobi jug ;)
Korisnikov avatar
Filip
Postovi: 16
Pridružio se: Pon Mar 15, 2010 5:24 am

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Filip »

http://www.bbc.co.uk/news/uk-wales-sout ... s-15751878" onclick="window.open(this.href);return false;

Uprava Swansea nece pustiti navijace United-a koji nose majce Manchester Uniteda u sektore za domace navijace, mogla bi nasa uprava da se ugleda na Swansea..
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Stexman »

Samo sto tamo pise da oni nece pustit navijace Mancestera na "home section" ili u prevodu na domacu tribinu(e), sto ruku na srce mi nemamo osim severa. Da nasa uprava izda saopstenje i proglasi Zapad domacom tribinom to bi onda bilo lako za isvesti i zabraniti blizancima sa obelezjima da udju!
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od the Gari »

Stexman napisao:Samo sto tamo pise da oni nece pustit navijace Mancestera na "home section" ili u prevodu na domacu tribinu(e), sto ruku na srce mi nemamo osim severa. Da nasa uprava izda saopstenje i proglasi Zapad domacom tribinom to bi onda bilo lako za isvesti i zabraniti blizancima sa obelezjima da udju!
Nemoj molim te da nasa uprava izdaje bilo kakva saopstenja :mrgreen:

Nego, ja to tumacim nesto drugacije. Za mene je kavez - kavez, a sve ostalo je home section i udri. Kome se ne svidja ne mora da dolazi na nas stadion. Ako smo uspeli da sprovedemo idiotska pravila tipa onog da se ne sme uneti kisobran na tribinu, mogli smo da raspizdimo i ovo. Neces gari uci s tim najlonskim dresom drzavnog projekta na Zapad, pa da si osam karata kupio!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od Radoye »

Stexman napisao:Da nasa uprava izda saopstenje i proglasi Zapad domacom tribinom to bi onda bilo lako za isvesti i zabraniti blizancima sa obelezjima da udju!
Pa ako se nastavi trend priredjivanja "toplog doceka" protivnickim navijacima (partizan, Kula) na zapadnoj tribini uprava nece imati izbora nego da je proglasi domacom tribinom da bi se izbegli neki tezi incidenti.

Ili to ili da oteraju sve domace navijace, a valjda ni oni nisu toliko blesavi da to urade...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Došlo je vreme, selidba blizanaca sa našeg istoka na jug

Post od laki »

Ne, ne, najbolje je resenje kordon na sredini zapadne tribine. :frown:
U sustini smo donekle mi sami krivi jer nas ne dodje duplo vise od onog broja koji dolazi. Onda nebi imao ko sta da proglasava. Ovako, ako uprava zeli da izbegne incidente, neka proglase zapad domacom tribinom kako znaju i umeju, jer ce u suprotnom nesto gadno da se dogodi.
A kad bolje razmislim, ne predlazemo mi ovde nesto nenormalno, vec najnormalniju stvar: Da tribine za domace i goste budu podeljene kao i svuda u svetu. I to ako bismo im dali ceo istok i novi jug ( za te famozne simpatizere, a murija neka obezbedi semafor ), oni bi u sustini dobili oko cetvrtine stadiona! Gde se to gostujucim navijacima daje cetvrtina stadiona?!
Slika
Zaključana tema