EURO 2012

Zaključana tema
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

EURO 2012

Post od budababa »

Otvaram ovaj topik kao mesto gde ćemo da iznosimo svoja zapažanja o predstojećem prvenstvu Evrope u fudbalu, počevši od kvalifikacionih mečeva.

Današnji dan doneo je dosta interesantnih rezultata, što govori u prilog zagovornicima teze da "danas svi znaju da igraju fudbal". Prvo iznenađenje dana priredili su Slovaci, koji su u Moskvi savladali Ruse sa 1:0. Pogledajtu "bombu" Stoha koja je gostima donela tri boda.



Bugarska je posle debakla protiv Engleza doživela još jedan šok - poražena je u Sofiji od Crne Gore sa 1:0. U timu Crne Gore od početka je igrao Savo Pavićević. Gol pogledajte na link.

Makedonija je protiv Jermenije odigrala "samo" 2:2, a prvi gol za domaćina postigao je Mario Đurovski.

Još jedno iznenađenje priredila je Litvanija, koja je kao gost savladala Češku sa 1:0.

Austrija je u Beču tek u zaustavnom vremenu slomila otpor Kazahstana sa dva gola za konačnih 2:0 link.

Holandija je pobedila Finsku sa 2:1.



Grci su odoleli u Zagrebu (0:0), a Norveška je kao domaćin savladala Portugal sa 1:0 link. Inače, Portugalci su u prvom kolu na svom terenu remizirali sa Kiprom 4:4!

Nemci su lako izašli na kraj sa Azerbejdžanom (6:1) link, kao i Englezi na gostovanju u zemlji sira, čokolade i časovnika - 3:1 protiv Švajcaraca link.

Italijani su pregazili Farane sa 5:0 link, Francuzi su na gostovanju tukli Bosnu i Hercegovinu sa 2:0 link, dok su Škoti u poslednjim minutima utakmice došli do pobede nad Lihtenštajnom od 2:1, na svom terenu.

Turska je u zanimljivoj utakmici savladala Belgiju sa 3:2 Link, Danci su kao domaćini pobedili Island sa 1:0, dok su u Minsku Belorusi i Rumuni podelili plen (0:0).
Poslednja izmena od budababa u Uto Sep 07, 2010 11:27 pm, izmenjeno 3 puta ukupno.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
car jovan
Postovi: 397
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 9:34 pm

Post od car jovan »

Ја ове Русе не могу да сконтам никако.Чеси још не могу да дођу себи,Грци стандардно тврди,ми смешни јако,остало је отприлике то.Одмах смо ставили италијанима (који су смејурија) до знања да ће бити први у групи.
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

Slovaci nisu nimalo naivna reprezentacija. Najbolji primer je Zilina, koja se takmici u LS. Ne znam, da li imaju predstavnika u Ligi Evrope(Slovan je ispao), ali braso mili... Kosice, Spartak iz Trnave... Uzas...

Ukrajinci nemojte da vas cude... Dobra reprezentacija, videcemo da li ce pokazati sta umeju na EP kao domacini sa Poljacima.

Rusi standardno losi... Grci su odoleli i na terenu i izvan njega. Videcemo da li ce Portugalac uspeti uneti novine...

Nas sto se tice, sto mora lagano, kad moze komplikovano? Sanere su Slovaci poslali kuci, mislim da uz manje izmene mozemo i mi. Ostaje da se vidi.
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
lexa
Postovi: 677
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 2:16 am

Post od lexa »

Koliko sam prosle kvalifikacije bio optimista,toliko sam sada pesimista.
Ocigledno je da u nasoj reprezentaciji ne stimaju neke stvari.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Rabba »

Pizon = NEuro 2012
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

B92 napisao:Širom Evrope igrale su se utakmice u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

U grupi C Italija je u Belfastu odigrala bez golova sa Severnom Irskom, dok su Slovenci sa 5:1 pobedli Farska Ostrva.

Nemačka je sa 3:0 pobedila Tursku, a istim rezultatom Austrija je pobedila Azerbejdžan. Mirko Vučinić je doneo novu pobedu Crnogorcima, golom u 68. minutu protiv Švajcaraca. Grčka i Gruzija su sa minimalnih 1:0 slavili protiv Malte i Letonije.

Istim rezultatom su Bugari sa novim selektorom pobedili Vels. Mađari su bili ubedljivi protiv San Marina i slavili sa 8:0, a Portugalci su sa 3:1 pobedili Dansku, a istim rezultatom Španija je pobedila Litvaniju.

Slovaci su izgubili od Jermenije sa 3:1, Makedonija je pobedila Andoru sa 2:0, dok je Rusija slavila protiv Irske u Dablinu sa 3:2.
Beta
Beta

A grupa

U prvoj utakmici grupe A Belgija je na nezgodnom gostovanju u Astani pobedila Kazahstan sa 2:0. Junak pobede bio je debitant Marvin Ogunjami koji je na poluvremenu zamenio napadača Anderlehta Lukakua. 23-godišnji fudbaler Genka, nigerijskog porekla, je golovima u 52. i 70. minutu doneo prve bodove svojoj reprezentaciji.

Austrija je rano povela protiv Azerbejdžana golom Prodla na asistenciju Junuzovića već u trećem minutu. U sedmom minutu drugog dela igre Marko Arnautović postiže gol za lakši nastavk meča. U poslednjem minutu meča reprezentativac Austrije srpskog porekla postiže još jedan gol za konačnih 3:0.

U derbiju grupe A u Berlinu su se sastali Nemačka i Turska. Nemci su dominirali tokom većeg dela utakmice, ali zanimljivo je bilo na tribino gde je bio prisutan veliki broj turskih navijača. Iz svečane lože stadiona meč su posmatrali i nemčka kancelarka zajedno sa svojim kolegom, gostom iz Turske. Klose je doveo Nemce u vođstvo pred sam kraj prvih 45 minuta. Fudbaler madridskog Reala poreklom Turčin Mesut Ozil postiže drugi gol za Nemce u 79. minutu, a konačan rezultat postavlja Klose osam minuta kasnije.

Kazahstan – Belgija 0:2 (0:0)
Ogunjimi 52, 70
Austrija – Azerbejdžan 3:0 (1:0)
Prodl 3, Arnautović 53, 90
Nemačka - Turska 3:0 (1:0)
Klose 42, 87, Ozil 79

B grupa

Slovaci su posle odličnog nastupa na Mundijala nastavili sa dobrim partiajma i u prva dva kola kavlifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. jer su osvojili maksimalnih šest bodova. Ekipa koja je izbacila Italijane sa Svetskog prvenstva slavila je u Moskvi protiv Rusa i u Bratislavi protiv Makedonaca, aonda u Jerevanui izgbila od Jermena. Domaći tim je poveo u 22. minutu preko Movsisjana, ali su Slovaci izjedančili 15 minuta kasnije golom Vladimira Vajsa. Već u petom minutu drugog poluvremena Jermenija stiže do novog vođstva, a konačan rezultat postavlja Mhitarjan minut pre kraja meča. Ovo je prva pobeda Jermena u ovom kvalifikacionom ciklusu.

I Makedonija je zabeležila prvu pobedu protiv reprezentacije Andore. Makedonci nisu bili ubedljivi, ali su golovima Naumoskog u prvom i Sikova u drugom poluvremenu osvojili tri boda. Uzbudljiv meč u Dablinu odigrali su Irci i Rusi. Gosti su poveli preko Kaeržakova u desetom minutu. Fudbaler moskovskog CSKA Dzagojev povisio je na 2:0 u 28. minutu, a u šestom minutu nastavka veće je bilo 3:0, kada je gol postigao Širokov. Ipak Irci se nisu predavali pa su preko Robija Kina iz penala u 72. minutu smanjili na 3:1, a posle gola Longa u 78. minutu pokušali da dođu do boda, ali su Rusi uspeli da osvoje sva tri boda.

Jermenija - Slovačka 3:1 (1:1)
Movsisjan 22, Gazarjan 50, Mkhitarjan 89 – Vajs 37
Andora - Makedonija 0:2 (0:1)
Naumoski 42, Sikov 60
Republika Irska - Rusija 2:3 (0:2)
Kin 72(p), Long 78 – Keržakov 10, Dzagojev 28, Širokov 51

C grupa

Italija je u Belfastu odigrala bez golova sa Severnom Irskom. Napadali su Italijani svih 90 minuta, imali više loptu u svom posedu, više šuteva ka golu, Marko Borijelo nije bio precizan u nekoliko dobrih situacija pred golom domaćina, ali su Severni Irci opravdano tražili jedanaesterac koji im sudija nije dosudio.

Slovenija je bez većih problema ubedljivo slavila proitv Farskih Ostrva.Najbolji pojedinac meča bio je 21-godišnji Tim Matavž koji je postigao tri gola. Napadač holandskog Groningena postigao je prva tri gola na meču. Kapiten Slovenije i fudbaler Kelna Mile Novaković preciznim udarcem s abele tačke povisio je na 4:0, a Zlatko Dedič postigao je peti gol na meču. Gosti su uspeli da postignu gol u poslednjem minutu meča, strelac je bio Mourtisen.

Slovenija - Farska Ostrva 5:1(2:0)
Matavž 25, 36, 65, Novaković 72(p), Dedič 84 – Mouritsen 90
Srbija - Estonija 1:3 (0:0)
Severna Irska - Italija 0:0

D grupa

U grupi D dva nerešena rezultata. Belorusija je odigrala bez golova u Luksemburgu, dok su Albanija i Bosna i Hercegovina igrali 1:1 u Tirani. Ekipa Safeta Sušića povela je golom Ibiševića u 21. minutu, a bod domaćinima doneo je Durom golom u poslednjem minutu prvog poluvremena. Meč između Francuske i Rumunije na programu je u subotu 9. oktobra.

Albanija - Bosna i Hercegovina 1:1(1:1)
Duro 45 – Ibišević 21
Luksemburg – Belorusija 0:0
Beta
Beta

E grupa

Mađari su u trećem kolu grupe E zabeležili jednu od najubedljivijih pobeda u zvaničnim utakmicama, protiv amatera iz San Marina bilo je 8:0. Het-trik je postigao fudbaler najprijatnijeg iznenađenja u Bundesligi ove sezone Majnca, Adam Salai. U prvom poluvremenu po dva gola postigli su Rudolf i Salai, napadač Majnca je u drugom poluvremenu postigao još jedan gol, a u strelce su se upisali i Koman, Džudžak i gol iz penala u poslednjem minutu fudbaler Fulama Zoltan Gera.

Holanđani su posle ubedljive pobede nad Finskom slavili i u Kišinjevu proitv. Klas Jan Huntelar postigao je gol u 37. minutu, posle asistencije Rafaela van der Varta. Do kraja meča Holanđani su napadali, stvarali puno prilika pred golom domaćih, ali je na kraju ostalo samo 1:0 za vicešampione sveta.

Mađarska - San Marino 8:0 (4:0)
Rudolf 10, 25, Salai 17, 27, 48, Koman 59, Džudžak 89, Gera 90 (p)
Moldavija - Holandija 0:1 (0:1)
Huntelar 37

F grupa

Još jedna reprezentacija sa Kavkaza je slavila večeras. Gruzija je golom napadača Spartaka iz Nalčika Davida Siradzea u poslednjem minutu meča savladala Maltu, koja je i treći put poražena. Važnu pobedu Grcima u susretu sa Letoncima doneo je Torosidis golom u 58. minutu, Treći meč grupe F između Izraela i Hrvatske na programu je u subotu 9. oktobra.

Gruzija – Malta 1:0 (0:0)
Siradze 90
Grčka – Letonija 1:0 (0:0)
Torosidis 58

G grupa

Crna Gora je i u trećoj utakmici u grupi G osvojila sva tri boda. Ponovo je pobedli sa 1:0 i ponovo je jedini gol postigao sjajni napadač Rome Mirko Vučinić. Posle Velsa i Bugarske Crnogorci su savladali i Švajcarce. Nad stadionu “Pod Goricom“ Vučinić je postigao gol u 68. minutu posle asistencije Mitra Novakovića. Sa maksimalnih devet bodova ekipa Zlatka Kranjčara putuje u London na meč sa Enlgezima u sledećem kolu.

Novi selektor reprezentacije Bugarske legenda nemačkog i svetskog fudbala Lotar Mateus odlično je debitovao. Bugari su posle razočaravajućeg starta u kvalifikacijama za Euro 2012. savladali Vels u Kardifu. Jedini gol na meču postigao je Popov u trećem minutu drugog poluvremena, asistent je bio Blagoj Geogrijev.

Crna Gora - Švajcarska 1:0 (0:0)
Vučinić 68
Vels – Bugarska 0:1 (0:0)
Popov 48

Grupa H

Reprezentacija Portugala konačno je pobedila u ovom ciklusu kvalifikacija. Posle remija sa Kiprom i poraza od Norveške, Portugalci su na svom terenu savladali Dansku 3:1 i stigli do drugo mesta na tabeli. Fudbaler Mančester junajteda Nani je sa dva gola u prvom poluvremenu najavio trijumf svog tima koji je u pitanje doveo Karvaljo autogolom u 79. minutu. Ipak, prva zvezda selekcije Kristijano Ronaldo je pet minuta pre kraja postigao treći pogodak za Portugal.

Maksimalan učinak posle tri kola u grupi H ima Norveška. Vikinzi su ostvarili bitnu pobedu kao gost na Kipru sa 2:1 i sa pet bodova više od prvog pratioca čekaće duel sa Dancima u martu 2011. godine. Jon Arne Rise i Džon Karu su bili strelci u drugom i 42. minutu što je bilo dovoljno za trijumf na ostrvu. Okas je u 58. minutu samo uspeo da smanji rezultat.

Portugal – Danska 3:1 (2:0)
Nani 29, 31, Ronaldo 85 – Karvaljo 79ag
Kipar – Norveška 1:2 (0:2)
Okas 58 – Rise 2, Karu 42

Grupa I

Golovima u drugom poluvremenu Španija je pobedila i u drugom meču kvalifikacija za EURO 2012. "Furija" je sa 3:1 nadigrala Litvaniju, a dvostruki strelac bio je Fernando Ljorente. Sernas je uspeo da smanji prednost prvaka sveta i Evrope, ali je deset minuta pre kraja David Silva potvrdio trijumf.

Do prve pobede i bodova stigla je Češka. Pogotkom Romana Hubnika u 70. minutu poražena je Škotska koja je tako ostala na četiri boda u grupi koliko ima i Litvanija.

Češka – Škotska 1:0 (0:0)
Hubnik 70
Španija – Litvanija 3:1 (0:0)
Ljorente 47, 57, Silva 79 – Sernas 54

Portugal 3-1 Denmark

Ireland 2-3 Russia

Germany 3-0 Turkey

England 2-1 Romania

Northern Ireland 0-0 Italy

Montenegro 1-0 Switzerland

Czech Republic 1-0 Scotland

Cyprus 1-2 Norway

Spain 3-1 Lithuania

Greece 1-0 Latvia

Wales 0-1 Bulgaria

Moldova 0-1 Netherlands

Austria 3-0 Azerbaijan

Kazakhstan 0-2 Belgium

Andorra 0-2 FYR Macedonia

Georgia 2-0 Malta

Serbia 1-3 Estonia :oops:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Post od novosadjanin »

Merebasvili odigrao prvo poluvreme.
Djurovski usao u 34. minutu, izveo korner posle koga je pao drugi gol.
Mojsov nije bio ni na klupi.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Već smo dobili prvo iznenađenje dana... Azerbejdžan-Turska 1:0. U našoj grupi Farani remizirali sa Severnom Irskom 1:1. Mađari u gostima savladali Finsku - 1:2. Od interesantnih duela, pored utakmice naše reprezentacije, slede još:

Makedonija-Rusija
Holandija-Švedska
Engleska-Crna Gora
Škotska-Španija
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
newnowapv
Postovi: 589
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:05 pm
Lokacija: Telep

Post od newnowapv »

Jesam dobro cuo? Mrdja ce igrati protiv Italijana?
Korisnikov avatar
igoork
Postovi: 781
Pridružio se: Uto Jul 21, 2009 11:09 pm
Lokacija: Na brdovitom Balkanu

Post od igoork »

newnowapv napisao:Jesam dobro cuo? Mrdja ce igrati protiv Italijana?
Odlino si cuo! A igra i BRKIĆ!

STOJKOVIC-a napali na ulazu u stadion zvezdini navijaci i zatrazio je da ne brani danas! :idea:
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Post od Red Marquis »

Mi smo svoje odsvirali...3-0 i neigranje pred publikom(to je i dobro još) je najmanje što nam sledi...to znači da Euro nećemo videti.

Znam šta znači kad igrač pređe u rivalski klub, ali to onda ne radiš pred meč tvoje reprezentacije :!:


p.s. Sad mi je jasno zašto ne valja da jedan blizanac bude tri puta prvak zaredom...Pitam se da li bi taj Tole toliko bio problem?
Io odio Belgrado
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

Red Marquis napisao:Mi smo svoje odsvirali...3-0 i neigranje pred publikom(to je i dobro još) je najmanje što nam sledi...to znači da Euro nećemo videti.
A ko da bismo ga i videli sa Pizonom na celu staba posebno.
Red Marquis napisao:Znam šta znači kad igrač pređe u rivalski klub, ali to onda ne radiš pred meč tvoje reprezentacije :!:
Sa ovim se apsolutno slazem :!: :!: :!: Za dve nedelje ce "derbi" pa nek' onda resavaju njihove racune.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
soderstorm
Postovi: 450
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 1:33 am

Post od soderstorm »

A jeli neko primetio sastav nase reprezentacije. Najavljeni Stojkovic, Lomic, Ninkovic, Jovanovic i Zigic a nijedan nije bio u startnoj postavi. Koliko sam cuo osim za prvog kojeg su teli da lincuju da su ostala 4 rekli da ne zele da igraju. Mislim sto kaze Marquis mi smo svoje odsvirali najverovanije tako da sad cekamo kazne koje ce verovatno biti debele i finasiski i bodovno.
car jovan
Postovi: 397
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 9:34 pm

Post od car jovan »

soderstorm napisao:A jeli neko primetio sastav nase reprezentacije. Najavljeni Stojkovic, Lomic, Ninkovic, Jovanovic i Zigic a nijedan nije bio u startnoj postavi. Koliko sam cuo osim za prvog kojeg su teli da lincuju da su ostala 4 rekli da ne zele da igraju. Mislim sto kaze Marquis mi smo svoje odsvirali najverovanije tako da sad cekamo kazne koje ce verovatno biti debele i finasiski i bodovno.
Био би шлаг на торту кад би клубовима забранили такмичење у евро куповима.
Korisnikov avatar
kafe bagdad
Postovi: 689
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 7:32 pm
Lokacija: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Post od kafe bagdad »

A da mi osvojimo titulu :lol:
Zaključana tema