Kuda ide savremeni fudbal?

Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

.,.

Post od Minja »

Administrativne mere nece doneti nista dobro. Problem ne leži u Kizitu i Sseppuyi, vec u tragično lošem radu po klubovima. Stranci mogu samo da podignu kvalitet, a da nema Moreire, Kizita, pre par sezona Tamwanjare i ostalih, koga bi ljudi ovde uopste i gledali??? Da ne pricam da je svojevremeno ulazak klinca iz podmlatka u prvi tim bio neizvestan proces, a ne podrazumevano stanje.

Nego...

Da li će gazde kompanija u inostranstvu da kažu: stop ino-radnoj snazi, ausländer raus i slicno? Teško. Zdrava konkurencija je jedina pokretačka snaga, a čelnici partizana i zvezde znaju da ce uz ove monopolističke administrativne mere i uz činjenicu da će da pokupe sve talentovane klince u okruženju u uzrastu od 8 do 16 godina, gospodariti tržištem i transfera i titula.

Te mere su, po meni, obična budalaština...

p.s.

Ko je kriv našim igračima što isti kvalitet usluga na terenu naplaćuju smešno u odnosu na strance. A ko hoće da baca pare na neproverene strance, pa neka to i čini. Njegova stvar...

...postaće zvezda. A mogli bi da uvedemo i novi termin: zvezdizam (stanje pomračene menadžerske svesti odgovornih ljudi u klubu)
Poslednja izmena od Minja u Čet Apr 30, 2009 8:00 am, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Post od Red Marquis »

Dejan napisao:Stop strancima, napred talenti
Sreda, 29. april 2009. 10:47

Odbor za hitna pitanja Fudbalskog saveza Srbije (FSS) ocenio je u utorak kasno uveče u Novom Sadu da bi broj stranaca u srpskom fudbalu svakako trebalo ograničiti i očekuje se da takav predlog potvrdi i vlada Tomislava Karadžića.

Odbor za hitna pitanja predlaže da od sezone 2010/2011. u jednom superligaškom timu može da bude najviše pet stranaca, a od sezone 2011/2012. taj broj bi se smanjio na četiri. Takođe, u klubovima Prve lige Srbije od sezone 2010/2011. moglo bi da igra najviše po dva stranca.

Ovaj predlog je nešto blaži nego stava Stručnog odbora koji je ranije procenio da bi broj stranaca trebalo ograničiti na četiri (od sezone 2010/11.) i tri (od sezone 2011/12.).

Inače, prvi koji je pričao o ograničavanju broja stranaca u srpskom fudbalu bio je upravo sadašnji predsednik FSS, koji je na kraju prošle godine pozvao klubove da daju više šanse talentovanim klincima iz Srbije, a ne da kupuju nekvalitetne fudbalere iz inostranstva.

"Da li naši klubovi treba da uvoze 'polovne automobile', a naše najbolje mlade generacije nemaju priliku da igraju u svojim klubovima", zapitao se Karadžić tada i nastavio: "Za 300.000-400.000 evra ne možete da dobijete dobrog igrača na svetskoj fudbalskoj pijaci. Zato mislim da treba da sledimo primer Holandije koja se okrenula radu sa mlađim kategorijama i iz omladinskih škola dobija najbolje igrače. Ovo je predlog klubovima i trenerima da naprave analizu, ali i ujedno put da stanemo na put belosvetskim menadžerima koji žive od prodaje te naše dece".

Karadžić je tokom posete Novom Sadu u utorak izjavio da je "prošlo vreme nekontrolisanog dovođenja igrača iz inostranstva".

"Isto tako, prošlo je i vreme zablude da ćemo jeftino da dovedemo nekog Brazilca ili Argentinca, a onda ga skupo platiti nekom klubu sa Zapada. Portugalski ili engleski klubovi ga neće kupiti iz Srbije", rekao je predsednik FSS.
Prosta tržišna logika klubova. Klubovi u Srbiji opstaju od prodaje igrača, a nakon ovoga je jasno da igrači tipa Moreire, Žuke,Kizita i sličnih, ne donose zaradu klubu, što zbog menadžerskih procenata, što zbog godina tih igrača, a ni liga nam se kotira dobro. Znači, jedina zarada klubova su sopstveni klinci koji odlaze sa maksimum 22-23 godine. Pogledajte Partizan, veće pare će zaraditi od Obradovića, nego da su Moreiru prodali, koji je mnogo kvalitetniji igrač. A njihove komšije su svoju tradiciju ignorisanja svoje omladinske škole doveli do maksimuma i kad budu prodavali sve ove svoje strendžere neće skupiti ni pola od potrošenog. A ostale klubove ovo ionako ne pogađa previše...Niko ni nema više od 3 stranca...
Meni ovo liči na pokušaj zauzdavanja kupovine stranaca od strane blizanaca, koji pokušavaju da za kratko vreme ostvare prevagu zarad rezultata, ali što im s druge strane stvara problem na finansijskom planu. Zvezda bi se mnogo brže povratila da ima koga sad da proda, ali i nema baš...A mislim da upravo na to ciljaju Tole i co. Ne bi on da i njegovi krenu tim putem...
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Post od Minja »

I

To i jeste pitanje. Šta mi uopšte želimo?

1. Da li da budemo sirovinska baza za Mađarsku, Rumuniju i Češku, što trenutno jesmo (ne računam dva-tri igrača godišnje sa ozbiljnijim transferima) ili

2. da stignemo te zemlje po kvalitetu? Naročito tu mislim na Rumuniju i Češku u ovoj priči. U toj Rumuniji trenutno, malo koji naš igrač uopšte i može da igra. Koliko god da je "povoljan".

Ako je odgovor pod jedan, onda nama stranci uopšte ne trebaju. Zabranite dovođenje i doviđenja. Ako je odgovor pod dva, onda administracija nema šta da traži sa svojim ispraznim merama.

II

Takođe, na šta će da liči i onako loša liga, kada u nju uđu BSK iz Borče i ne znam ni sam koji još klubovi-giganti?

Forsiranje "malih" klubova da po svaku cenu igraju za "velikim" je neozbiljno i opasno. Priča o velikim posetama u mali sredinama je priča za malu decu.
Velika poseta je bila i u NS kada je liga bila konkurentna. I te male sredine će da se zasite za godinu-dve pa ni tamo više niko neće ići na stadion/livadu. Apatin je idealan primer. Videćemo Jagodinu za dve sezone, ako ostanu u ligi.
Poslednja izmena od Minja u Čet Apr 30, 2009 7:57 am, izmenjeno 2 puta ukupno.
chinaman
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:04 am

Post od chinaman »

Prethodni post mi je obrisan od strane administracije valjda ce ovaj proci

Ja sam za ogranicenje broja stranaca pre svega zato sto kod nas nikad nisu niti ce dolaziti stranci vrhunskog kvaliteta koji mogu da pokrenu nas fudbal napred. Kao sto ne treba da budemo "sirovinska baza" za zemlje u okruzenju, isto tako ne treba da budemo ni "otpad" za igrace iz inostranstva. Mislim da FK Partizan - u vecu prevagu donosi Tomislav Karadzic nego svi ti smesni stranci zajedno. Kada naidje prva ozbiljnija prepreka u Evropi to ce se i videti.

Sto se tice tzv. malih sredina mi moramo da se pomirimo sa cinjenicom da vise nismo ona zemlja koja smo nekad bili i da se fudbal kod nas gradi od nule. Ono sto su sad Jagodine i Borce nekad su bili Celici i Osijeci samo je ona zemlja bila 3 puta veca i bar 5 puta bogatija. Uz to, u fudbalu je generalno bilo mnogo manje novca nego sada, sto ce reci nije sve bilo toliko komercijalno i razlike izmedju "malih" i "velikih" fudbalskih zemalja su bile mnogo manje nego danas. Bolje da razvijamo nase fudbalske centre nego da nas ubace u neku smesnu regionalnu ligu pa da razvijamo Koprivnice, Kolasine i Opatije.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

"Da li naši klubovi treba da uvoze 'polovne automobile', a naše najbolje mlade generacije nemaju priliku da igraju u svojim klubovima", zapitao se Karadžić tada i nastavio: "Za 300.000-400.000 evra ne možete da dobijete dobrog igrača na svetskoj fudbalskoj pijaci. Zato mislim da treba da sledimo primer Holandije koja se okrenula radu sa mlađim kategorijama i iz omladinskih škola dobija najbolje igrače. Ovo je predlog klubovima i trenerima da naprave analizu, ali i ujedno put da stanemo na put belosvetskim menadžerima koji žive od prodaje te naše dece".
Kakvi polovni automobili, nama su najbolji igraci stranci, a tako je i u vecini ostalih klubova.

Ne treba ogranicavati broj registrovanih stranaca, mozda jedino da se napravi nesto u fazonu da ne sme da ih bude vise od odredjenog broja na terenu odjednom, a ako se hoce favorizovati mladi igraci iz sopstvene skole neka se takodje donese propis da odredjeni broj igraca na terenu mora biti mladji od XY godina i/ili da su prosli sve nize selekcije kluba za koji igraju.

Recimo u 18 da mora biti maksimalno 5 stranaca i minimalno 5 igraca iz sopstvenog pogona (prosli omladinske selekcije kluba), ostatak (8 ) popunjen domacim igracima koji mogu biti i kupljeni uz minimum bar 3 medju njima mladjih od 20 godina.

Jedini problem - takvo ogranicenje broja kupovnih/menadzerskih igraca ce zestoko da umanji mogucnost igranja procentima, zato ne verujem da ce ovakva ideja ikada proci...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Mislim da ja savim OK ograniciti broj stranaca.Nismo prvi koji bi to uradili,ima to smisla.A to sto nasi igraci idu u Madjarsku,a ne u kvalitetnije lige,sami su krivi.Kad vidim onog Vukelju,pa njemu je svaki mec u Madjarskoj,kao finale lige sampiona :lol:
Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Prvo velik pozdrav za našeg Prvog Admina :!:
i srećan povratak kući, Minja (kako već reče Podbara) :cheers: .
A, drugo što se teme tiče (stranci u našoj Ligi), mislim da je teško naći dobro rešenje za problem nedostatka kvaliteta, jer nijedna izolovana administrativna mera sama neće doneti boljitak.
Stranci su po meni najmanji problem, u moru problema srpskog fudbala.Pre svega, njih je procentualno jako malo, i oni su danas opasnost samo za blizance.Zato se potpuno slažem sa Minjom da bez Kizita, Sepuje, Moreire, Diare...ne bi imali šta gledati (od fudbala) na našim stadionima i da su nam oni trenutno potrebni (druga je stvar što je zvezda napravila promašaj u izboru, pa se tole boji da tako ne prođu i partizani, pa daj zabranjuj.Time će otvoriti ,,kupovinu" po Srbiji jeftinih mladih talenata iz tkzv malih klubova, za siću, u odnosu na ino tržište).Takva politika biće još pogubnija za naš fudbal, i sve ostale prvoligaške klubove, osim blizanaca.Zato mislim da je izabran veoma loš tajming za ograničavanje broja stranaca, sve dok ne dostignemo zadovoljavajući nivo kvaliteta, kada bi stranci mogli biti kočnica razvoja naših mladih igrača.U ovom trenutku stranci (i takvi kakvi su) apsolutno su poželjni, jer mladi igrači ne bi mogli da vide uživo ni to malo fudbalskog znanja na terenu.Ostalo bi im samo da gledaju na TV (kao i nama navijačima), a to nije ni blizu onog što je neophodno za razvoj.
Recimo današnja Vojvodina. Kako bi npr izgledala bez Kizita, Sepuje, Hucišvilija (ogroman je problem što čovek ne igra), a svi oni koji dolaze na naš stadion, mogu očekivati nešto fudbalski samo od njih.To je činjenica, želeli mi to ili ne da priznamo.
Zar nije najbolji pokazatelj da je NS publika želela da vidi na terenu jedino Kizita, Sepuju (Hucišvilja su nam bezobzirno i providno sakrili od naših očiju, poučeni iskustvom sa Sepujom, da izbegnu skandiranja i zvižduke za upravu i trenera)?Zar mali Aleksić može nešto naučiti od Lazetića, Purketa, Vukajlovića, Mrđe, Popa, Tadića...?Veruje li neko još u to?
Dakle ja sam za strance, a kad dođe vreme (i novac u naš fudbal) pozabaviti se maksimalnim njihovim brojem u timu (ili terenu).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Rabba »

Iskreno, ja jesam za ogranicavanje broja stranaca u SuperLigi. Medjutim problem sa nasim fudbalom nije u ogranicavanju broja stranaca. Neko je iznad napravio lepu opservaciju, da se forsiranjem malih klubova pokusava popraviti kvalitet lige. To je jednostavno neizvodljivo. Razlog je jednostavan. Na stranu menadzeri, koji su najveca posast fudbala, medjutim oni su konstanta u celom svetu ne samo kod nas. Kvalitet SuperLigaskog fudbala je KATASTROFALAN. Tvrdim da najvisi rang nije nikad bio izjednaceniji, ali ne zbog poboljsanja kvaliteta manjih klubova, vec sto zvezda i partizan igraju najgori i najslabiji fudbal jos od raspada velike Jugoslavije. Nisu pre igrali puno bolje, ali ne zaboravimo da je partizan u "liga sampiona" generaciji imao nekoliko zaista izvrsnih igraca. Zalosno je sto i dalje imaju takvu protekciju u savezu, ali zaliti se na to je vec borba sa vetrenjacama...Da se vratim, pogledajte koliko ljudi prati fudbal, u nasem "najjacem" rangu takmicenja. Ljude, obicne navijace, gledaoce, ne moze niko da prevari i prodaje maglu. Igraci igraju kao da ih je neko naterao, o taktickoj potkovanosti ekipa da i ne govorimo. Prosecan gledalac to NECE da gleda. Povecanjem broja klubova u SuperLigi ce se i ovako vec oskudan kvalitet razvodnjiti. Umesto da se pravi okosnica od nekih 8 klubova koji ce biti "jaci" i da se ostatak "menja" svake godine, mi pravimo 16 ispod-prosecnih klubova.

Po meni je i ovih 12 klubova u Super + 18 u Prvoj + 64(ako se ne varam) u Srpskoj ligi jako puno za visoke rangove takmicenja. Pogledajte da jedna Engleska u prva 3 ranga ima 68 klubova, a mi ih imamo gotovo 100 !!! Pravo resenje bi bilo smanjivanje SuperLige na 10 klubova, Prve lige na max. 16(mada bi i 12 bilo sasvim dovoljno), i prepravljanje Srpske Lige na 2 grupe(Vojvodina i Beograd(!!!) da cine sever sa max 16 klubova, Istok i Zapad da cine jug sa, takodje, max 16 klubova), sa daljim smanjivanjem na jedinstvenu Srpsku ligu(koja bi recimo imala 24 kluba). E onda bi dosli do toga da ko nema para za trecu ligu ne moze da igra ni drugu. Pa kad lepo klub istupi iz lige jel nema para za takmicenje, a vi lepo gospodo u cetvrti rang takmicenja pa ispocetka. Kontam da bi u jednom takvom sistemu bilo puno interesantnije takmicenje.

Pitanje za forumase: Da li znate sta je Lisovic? Da li znate gde je Sevojno? Da li ste do 2000. znali da se klub iz Banatskog Dvora zove Buducnost? Ne? Pa da nam je ovaj moj sistem takmicenja odgovori na ova pitanja bi sigurno bili apsolutno nebitni...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
chinaman
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:04 am

Post od chinaman »

Isto kao sto su ljudi u bivsoj SFRJ znali za Belisce, Prilep, Bugojno i ostale gradove iz kojih su dolazili timovi koji su igrali u nekadasnjoj jedinstvenoj drugoj ligi. Ja se isto slazem da se uvedu prve dve jedinstvene lige sa po 12 klubova i da se igra po istom trokruznom principu kao i sada. Sto se tice trece lige tu su mogu razna resenja, idealno bi bilo da i treca liga bude jedinstvena sa isto toliko klubova kao i prva i druga ali ne znam da li je to finansijski isplativo.
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Rabba »

E vidis ta finansijska isplativost i jeste problem! Ali ne zato sto je takmicenje skupo, vec zato sto su klubovi u prvoj i srpskoj ligi iskljucivo zato sto je igranje u njima jeftino. Odatle zgrcu pare prodajom igraca i prodajom poena. Pravljenjem jedinstvene trece lige bi se stvorio tampon za zastitu trenutnih "saveznih" rangova od najezda polu-klubova(pogotovo ovih beogradskih, mada i iz ostatka srbije). Ali naravno, posto kum sedi u savezu a drugi kum u Lisovicu, Bezaniji, Obilicu, Buducnosti iz Banatskog Dvora od tog poboljsanja fudbala nema nista
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
chinaman
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:04 am

Post od chinaman »

Pravo zboirs. NIko ne bi bio srecniji od mene kad bi imali 3 lige sa po 12 klubova uz trokruzni sistem. Uz pretpostavku da drzava malo ekonomski ojaca mislim da je to realno s obzirom da, kao sto kazes, takmicenje ne kosta toliko mnogo. Tu se postavlja i pitanje stadiona, smatram da nijedan nas tim (sem blizanaca) ne bi trebao da ima stadion sa vise od 20 000 sedecih mesta. Sto se tice blizanaca njima je 30 000 sasvim dovoljno. Tipican primer megalomanije je FK Smederevo koje je krenulo da gradi stadion kapaciteta 17000 sedecih mesta koji em sto nikada nece dovrsiti em da ga i dovrse nikad ga nece napuniti. Da su napravili stadion kapaciteta 10000 sedecih mesta to bi bilo mnogo bolje. Sigurno bi ga zavrsili a i izgledao bi lepse kada iovako nikad nisu skupili vise od 5000 gledalaca.
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

Sistem takmicenja i broj stranca su po meni totalno periferna stvar u moru problema koje imamo...Ako smanjimo ligu nece ona biti ni jeftinijia ni skuplja, a ako smanjimo broj stranaca to ne znaci da ce veci broj klinaca dobiti sancu vec igraci nekog slabijeg kvaliteta i igraci koji mozda prvu ligu ne bi ni videli(ako neko ima kvalitet, nema zime za njega)...
Sama ta prica mladi igraci po svaku cenu je smesna, pa po onome sto sam ja ucio koliko je stetno drzati mladog igraca na klupi i ne davati mu sansu toliko je i stetno gurati po svaku cenu(ubrzavamo neki prirodni proces i preskacemo neke veoma bitne stanice na putu sazrevanja mladog igraca)!!!
Najbolji primer je Dule Vujosevic koji je jedini nas trener(ukljucujuci trenere iz svih sportova) koji radi po nekom trenerskom postulatu, a ovo ostalo je sve da te bog sacuva...
Nema nama lige korekcijom nekih smesnih stvari poput broja klubova i broja stranca, nama treba OZBILJAN zakon o sportu i nacionalna strategija za sport, treba nam PRAVNA drzava i treba nam novac koji necemo naci i dobiti sve dok ova drzava koliko toliko ne stane na noge(a do tada ne vidim nacina na koji bi imali neku dobru ligu)
Po meni ovo je totalno prazna prica!
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Post od Minja »

Objektivno gledano, kod nas ne postoje uslovi za profesionalnu ligu. Uz dužno poštovanje svima, Srbija nema tri profi kluba ukupno, a kako privreda ne postoji, tako su i sanse da neka ozbiljna kompanija stane iza kluba iz svojih zdravih ekonomskih razloga, trenutno, nikakve.

Osim monopolistickog NIS-a (do sada) ili Telekoma koji su više kao državni projekat bez plana i reda sponzorisali privilegovane, i možda još po nekoga, sve ostalo je duboki čabar.

Dakle, koliko će klubova da bude u kojoj ligi, kakav će raspored istih da bude, koje sredine će da igraju u kom rangu, potpuno je nebitno, i takva situacija se neće promeniti u narednih X godina. Na stadion dolazim da gledam Vojvodinu, spreman da 90 minuta trpim zbog očajnog fudbala, i još gore perspektive, a sve manje me interesuje uopšte ko će da nam bude protivnik. Tako je to više nebitno.

p.s.

Moj Kabel ove sezone trka se za ulazak u viši rang. Računica kaže, viši rang (IV liga) igra se na teritoriji od severa do juga Vojvodine.To su već ozbiljna putovanja i troškovi. Sportski je želeti, ali kvalitet tog ranga je potpuno isti kao kvalitet trenutnog. Ako uzmemo da su mali klubovi pred totalnim kolapsom, a mnogi više i ne postoje, koji je motiv jači? Finansijski ili sportski???

Edit: Nedokučiva mi je magija, odakle svi ti klubovi koji ne mogu da prodaju igrače uopšte crpe novac za takmičenje. Drugih "legalnih" prihoda u fudbalu kod nas... nema.
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Pozdrav za Minju i od mene.
Zanima me,a s obzirom da sam i ja Limanac,sta se to desava u Kabelu,otkud se odjednom tako stabilizovao?
Sto se tice stranaca,tema je kompleksna.Ja sam PRE SVEGA za to da se DA SANSA MLADIM IGRACIMA.Naravno,to ne bi trebalo da se slomi na ledjima stranaca,vec da bi im se otvorio prostor treba da lete tatini sinovi i menadzerski igraci poput Popovica,Mrdje,Lakica,Lazetica,Mijatovica i kompanije.Uzeo sam ove igrace iz Vojvodine samo kao primer.Medjutim,posto je to kod nas nemoguce,jer bi se prakticno time morao menjati celokupni drustveni sistem i moralne vrednosti,prihvatljiva je zrtva da se odstrane stranci.Nemoguce je stati na put lovarnim ljudima i bogatasima koji mesetare oko klubova i forsiraju igrace,zato je po meni bolje da stradaju stranci nego mladi igraci.Vremenom kvalitet tih mladica(a ima ih dobrih pogotovo iz par najpoznatijih nasih skola) ce dostici kvalitet stranaca koji nedostaju.
Sto se tice Vose,tu se zaista bojim sta ce biti,jer mi i nemamo toliko tranaca tako da ce stvari ostati na istom i mladici nece dobijati prilike.Mislim da se Crnogorci nece racunati kao stranci,a mozda cak ni Bosanci,pa cak ni Makedonci.U svakom slucaju sto se tice Crnogoraca,to je bar gotovo izvesno.Videcemo sta ce vec biti.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Minja
Administrator
Postovi: 1900
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 12:45 am

Post od Minja »

U Kabelu trenutno vlada idilična atmosfera. Jednostavno oko kluba su ostali samo ljudi koji ga iskreno vole i to je to. Miroslav Gordanić (pet godina u klubu) fantastično vodi ekipu, napravio je zdravu konkurenciju, svi rade i ulažu sebe kao da su u mnogo višem rangu, a to donosi rezultate. Nema tu mnogo magije, samo rad.

Igrački pogon je prilično solidan za ovaj rang, naravno, uvek može i bolje, ali i ovo trenutno je više nego pristojan kvalitet, i nema presije. Ako bude viši rang super, ako ne, nije propast.

Fabrika je oduvek stajala iza kluba, jedino je pitanje, koliko je bila u mogućnosti da pomogne, tj. izdvoji. Nisam siguran da su sada ta sredstva velika, ako ih uopšte i ima. Zapravo, sve se svodi na ključno pitanje, šta će vlasnici (vlasnik) fabrike odlučiti, tj. kakvi su planovi vezani za budućnost kluba.

Moja omiljena priča... Pre, sada već, 15 godina u klub (podmladak) su došli totalni anonimusi, ljudi koji do tada nisu imali ama baš nikakve veze sa fudbalom. Jednom je sin igrao u podmlatku i to je bila veza. Priihvatio(li) su se posla da od istog naprave malo ozbiljniji pogon, a uz pomoć čika Steve i njegovog angažovanja i naravno volonterskog rada roditelja (svi zajedno su volontirali) napravili su pogon koji je igrao najjaču ligu, a jedna selekcija je osvojila Kadetsku ligu Vojvodine. U godini bombardovanja bili smo treći u Omladinskoj ligi. Iz te generacije izašli su Rade Đokić, igra(o) prvu ligu Austrije (GAK iz Graca), Bora Filipović nesuđeni centarfor Vojvodine i još mnogo kvalitetnih igrača. Poenta priče je da kada se napravi zdrava sredina, rezultati sami dolaze.

U tom periodu, gostovanja najjačih ekipa kraj Štranda bila su uobičajena praksa. Kabel je imao podmladak za respekt. E sad, zašto iz tako jakog podmlatka ni jedan jedini igrač nije ni prišao Vojvodini, a bilo je materijala koliko hoćeš, nemam pojma. Uostalom Vladimir Buač mu dođe dete Kabela, a u Vojvodinu su ga doveli "ludi vizionar" Đumi i ekstra trener Gruja, i to iz četvrte lige.

Neki sa ovog foruma su učestvovali u svemu tome, pa bi, eventualno, mogli po koju da dodaju. Možda ja ipak samo preterujem he he
Zaključana tema