Kuda ide savremeni fudbal?

Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Blic
Miša Kosanović

Kvalitet: Ubedljiva pobeda Kiprana govori o njihovom kvalitetu, ali ne znači da su bolji od Partizana. Crno-beli imaju dobre igrače, iskustvo i mladost, talenat… Apoel se ne može gledati kroz rezultate kiparske selekcije, u njemu igraju Poljaci, Grci i igrači iz španske i portugalske lige. Ni gruzijski fudbal nije što je bio pre 12 godina, tada sam vodio Zvezdu koja je njihovom timu napunila mrežu. Veći problem od rezultata (2:0) je to što su Apoel i Dinamo igrali mnogo bolje od naših predstavnika, a to govori kako se prate fudbalski trendovi.


Kalendar: Kod nas nije počelo prvenstvo, ali nije ni na Kipru ni u Gruziji. Šta da kažu Italijani i Španci koji kreću još kasnije? Naši klubovi se pripremaju kao pre 30 godina – šest nedelja, umesto da odigraju pet jakih utakmica i u hodu se uigravaju. Skauting : Ne znam šta su gledali posmatrači Partizana i Zvezde, ali znamo kako su igrali. Ne znači da je u pitanju taktika, ali ništa nije valjalo. Ne volim kad trener posle pobede kaže: igrači su me poslušali. Šta znači kad izgube: da ga nisu slušali? Ne može se u Evropu defanzivom, igrom na kontre i prekide, jer nisu ni Apoel ni Dinamo supertimovi!
Revanš: Mogu i Partizan i Zvezda da se izvuku pred svojim navijačima i da prođu dalje. Ako daju gol u prvom poluvremenu, sve je moguće.

Dragan Okuka
Kvalitet: Šta god mislili o srpskom fudbalu, kiparska liga je jača od naše. Apoel, Omonija i Anortozis su klubovi sa većim budžetom, koji kupuju kvalitetne strance. Anortozis je već igrao u Ligi šampiona, a naš hendikep je slaba liga. Šta vredi Partizanu što se pojačao i lako osvaja prvenstvo kad su drugi mnogo slabiji? Tbilisi je jači od slovenačkog Rudara, ali ne mnogo. Zvezda je zbog besparice prodala dobre igrače, pa ni protiv Gruzijaca ne može da bude veliki favorit.
Kalendar: To je traženje uzroka na pogrešnoj strani. Naša Superliga kreće u avgustu, a na Kipru tek u septembru. I da je drugačije, to ne može da bude odlučujuće.
Skauting: Ko je koga bolje snimio, videće se posle utakmica u Beogradu. To može da utiče, ali ne i da presudi… Informacije su u fudbalu lako dostupne, svi koriste video snimke da upoznaju protivnika. Ne verujem da su Jokanović i Pižon pogrešno procenili.
Revanš: Partizan može da prođe, ne samo Apoel, nego i do Lige šampiona. Nikom nije lako dati osam golova, ali moraju da shvate da Ril nije mera za Evropu. Agresivnom i hrabrom igrom oba naša kluba mogla bi da ostanu u konkurenciji.

Milovan Đorić
Kvalitet: Apoel je prošle godine protiv Zvezde pokazao kvalitet koji je sad potvrdio. Smetao mi je prevelik optimizam u Partizanu i Zvezdi uoči gostovanja. Apoel sa Ivanom Jovanovićem sve rešava igrom, ništa napamet, a po kvalitetu je ravan crno-belima. U Tbilisiju sam video Merebašvilija i Kašiju koji su bolji od svih Zvezdinih igrača. Samo na kraju domaćin je uveo stranca. Naši stranci ne odskaču ni od saigrača, a kamoli od protivničkih internacionalaca!
Kalendar: Nije to nikakav alibi za loše igre naših. Do prvenstva ima još dve nedelje i klubovi moraju da budu spremni. Uslovi su isti, važno je šta pokažeš na utakmici. Apoel bi po tome trebalo da bude totalno nespreman.
Skauting: Partizanovi i Zvezdini skauti i treneri su slabo procenili snagu Kiprana i Gruzina. Pravili su analize, a na terenu – ništa. Apoel i Dinamo su igrali baš kako našima ne odgovara, što znači da su bolje snimili slabe tačke. Pižon je rekao da je Dinamo slabiji od Rudara, a mislim da bi mu dao pet golova! U fudbalu se greši, ali postoji i popravni.
Revanš: Nije sve izgubljeno, naprotiv. I Jokanović i Pižon mogu u revanšu da dođu do pobede i dokažu da su pravi. Minus od dva gola je težak, ali dostižan. Prerano je za zaključke, i Partizan i Zvezda mogu da odu dalje.
,,Naši klubovi se pripremaju kao pre 30 godina – šest nedelja, umesto da odigraju pet jakih utakmica i u hodu se uigravaju".Ja bih doodao i IGRAJU.
Koji god tim uspe da pritisne presingom sve naše timove (3/4 utakmice i da zna osnovne fudbalske elemente):GOTOVI SMO.
Dakle, svi su nas već pročitali (a nije bilo ni teško - najteže im je bilo savladati strah od tradicije naših klubova, tj ubediti sebe da su bolji i da smeju da nas napadnu).Ključno pitanje našeg fudbala je (a ovde, na našem Forumu, stoji postavljeno i otvoreno od kada je Internet proradio u našem Klubu) :
ZAŠTO NAŠI IGRAČI, U DOMAĆIM KLUBOVIMA, NEMAJU SNAGE :?:
Ko je kriv za to?Treneri, uprave, odnosi, suđenje, fudbalski organi, navijači....?
Mikroskopom se traže svetli trenuci na nekoj utakmici i lupom, od stotinu puta, uveličavaju, pa još medijski x100.I, sve tako do prvog sramotnog poraza, kada počinje isto takvo čuđenje i hajka na dotadašnje nedodirljive ljubimce.Tada postaje skoro sve dozvoljeno (vređanje, ponižavanje, maltene linč), a dotle nije bila ni najuljudnija pravovremena i dobronamerna kritika.Muva da sleti na fudbalske kopačke.Jer, odmah si postao neprijatelj br1 koji ometa rad i harmoniju ekipe :cry:
Nadam se da će nas ovakvi ino šamari, barem rasaniti, ako ne opametiti?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

videli smo i večeras (partizani - Apoel) da bez kondicije i trčanja, nema danas fudbala.
Partizan je znao kako će igrati Apoel (isto onako kao i u Nikoziji) presing, a ipak NIJE MOGAO NIŠTA Kiparskom timu.
Mislim da će biti indentična situacija i na revanš meču zvezde i Dinama.Biće šanse na obe strane, i samo velika sreća može spasti zvezdu od eliminacije.
Videćemo i za šta će se opredeliti Stepanović.Za sada se još uvek nalazi samo na dobroj analizi i pravim rečima od kojih, uglavnom, odstupa na terenu.
Pošto je ovo najvažnija naša evropska utakmica 2009-e, proveriće se koliko Stepi ima snage za hazard (a jedino tako možemo iznenaditi Austrijance i sebe).
Jedva čekam tu utakmicu i njen TV prenos, da vidim imamo li hrabrosti i volje da igramo do poslednjeg atoma snage - kako Stepi reče (za Tadića, a ja ceo naš tim):
da izađe(mo) četvoronoške sa terena :!: :!: :!:
Pozdravio bih takav odnos našeg tima, bez obzira na ishod utakmice.Bio bi to najlepši uvod Vojvodine u novo domaće Prvenstvo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Umro Danijel Harke

Fudbaler Espanjola Danijel Harke preminuo je iznenada u subotu u Italiji od posledica srčanog udara.

Harke je razgovarao sa devojkom kada je pod nerazjašnjenim okolnostima dožveo srčani udar i prekinuo da govori. Fudbalera je prvi primetio njegov saigrač Korominas koji je ušao u sobu. Đarke je odmah prevežen u bolnicu ali lekari nisu uspeli da ga reanimiraju.

Harke je rođen 1. januara 1983. u Barseloni i prošao je fudbalsku školu Espanjola. Igrao je na poziciji štopera, i bio je član svih španskih reprezentativnih selekcija izuzev "A". Njemu je pre samo mesec dana dodeljena kapitenska traka u klubu iz Barselone.

To je druga smrt fudbalera iz Primere za dve godine. Prethodno je preminuo fudbaler Sevilje, Antonio Puerta, koji je imao 22 godine.
Још један млад живот је однео савремени фудбал. Мислим да су разни вештачки препарати за издржљивост главни узрочник смрти. Да се ја питам увео би забрану на све те препарате. Све више младића има проблеме са срцем, не само у фудбалу него и у свакодневном животу управо због коришћења, прецизније кљукања, разних стероида, креатина, протеина и оставлих "додатака исхрани". Претерује се. Доста сличних случајева се дешава и у нашој улици, чуо сам за пар ликова баш из Новог Сада који су нажалост прошли најтрагичније,јер су се набилдовали за 2 месеца. Не може се против природе, јбг, неко је предодређен генетски да буде јак и има велике мишиће, неко други има друге предиспозиције. Моја девиза је увек природно, јачај срце уз мишиће, трчи и вози бицикл у природи, а не у загушљивој теретани :!:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Blic
Koliko je ugroženo zdravlje fudbalera
Rizikuju život zbog mesta u prvom timu
Autor: B. Marković | Foto:AP | 11.08.2009. - 05:00
Iznenadna smrt kapitena Espanjola Danijela Harkea u hotelskoj sobi obnovila je staro pitanje - da li je fudbal rizičan sport i koliko su njegovi akteru zaštićeni od iznenadnih komplikacija, ponekad sa fatalnim ishodom. Sagovornici „Blica“ potvrđuju da nije reč o povećanom riziku fudbalera u odnosu na druge sportiste već o tome da su oni medijski najdetaljnije praćeni i samim tim najčešće u fokusu pažnje.

- Pogrešan je stav da je fudbal rizičniji od drugih sportova, iako se dešava da njegovi akteri iznenada umru - kaže dr Dejan Purić, koji deset godina brine o zdravlju fudbalera Crvene zvezde. – Svaki sport ima svoje energetske zahteve i u skladu s tim režim i učestalost treninga, a fudbal je svakako u vrhu po naporima. Ipak, iskustvo govori da su biciklisti, igrači američkog fudbala i još neki sportisti ugroženiji.
Slučaj Vlade Dimitrijevića, mladog igrača crveno-belih koji je pre osam godina preminuo na treningu, ukazuje da su nesreće moguće uprkos preventivi.
- O tom slučaju svoje je rekao sud, a na nama koji smo po ceo dan uz igrače je obaveza da svaki sumnjiv detalj podvrgnemo pregledima i analizi kako bi ih predupredili.
Zdravstvena komisija na „Marakani“ broji blizu sto članova, što dr Puriću omogućuje da se konsultuje sa vrhunskim specijalistima.
- Propisi UEFA se strogo poštuju, igrači dva puta godišnje idu na kompletan pregled koji uključuje ultrazvuk srca, kontrolu krvi i urina. Moguće je da promena nastane između dve kontrole, ali zato postoji dnevno praćenje igrača na treninzima i utakmicama. Provodim dan na stadionu, kao i moje kolege u većim klubovima, dok je za siromašnije sredine to nažalost luksuz.
Ima i drugih razloga zbog kojih oboljenje ostaje sakriveno od onih koji brinu o zdravlju.
- Dešava se da igrač sakrije povredu ili bolest i ne požali se lekaru kako bi sačuvao status u timu, pa nastane problem. Nekad se banalna infekcija disajnih puteva spusti i ugrozi srce, da ne govorim o proširenju aorte čije pucanje može da bude smrtonosno. Da bi se utvrdilo trebalo bi obavljati kompletno snimanje krvnih sudova, što je komplikovano i skupo. Umiru i obični ljudi, ali ne može Srbija svih devet miliona stanovnika da pregleda na ovaj način, kao ni jedna druga zemlja u svetu. Sve je jeftinije od ljudskog života, ali nekad ni najbolja kontrola ne može da spreči tragediju.
Dr Purić je došao do saznanja da i sami sportisti rizikuju zdravlje.
- Dovoljno je da igrač uzme neki lek sa stimulativnim osobinama. Nije slučajno što su teniseri Gaske i Kanjas odbili da idu na doping kontrolu po cenu kazne. Još nešto - istraživanje uoči Olimpijade u Atlanti dalo je porazan rezultat: 85 ispitanih sportista odgovorilo ja da bi uzelo opasne supstance ako bi im to garantovalo olimpijsku medalju!
Dr Sead Malićević, gotovo deceniju uz fudbalere Partizana, takođe tvrdi da ima rizičnijih sportova od fudbala:
- Fudbal jeste naporan, ali ne i najteži. To što su retki smrtni slučajevi najuočljiviji posledica je njegove popularnosti i masovnosti, a ne stepena rizika.
Otkad brine o fudbalerima crno-belih dr Malićević nijednom nije izrekao zabranu bavljenja sportom.
- Srećom, nisam imao slučajeve da bi mlad čovek morao da prekine karijeru. Bilo je urođenih mana koje su morale da budu stalno praćene, nekima su dozirani treninzi i kontrole obavljane na dva-tri meseca, pa su završili karijeru bez problema.
Zadesna smrt je česta i kod osoba koje se ne bave sportom.
- Desi se da čovek potrči na ulici i padne, a posle se ispostavi da je imao anomaliju za koju nije znao. Što se tiče nesrećnog Harkea iz Espanjola, iako je umro od infarkta dva-tri sata posle treninga, ubeđen sam da to ima veze sa naporima kojima je izložen. Nekad i banalne infekcije prerastu u nešto veoma ozbiljno.

Opasne i kapi za nos
Upotreba nedozvoljenih supstanci takođe može da bude uzrok tegoba sportista koje mogu da se završe i tragično.
- Nije reč samo o klasičnom dopingu, nego i lekovima koje ljudi koji se ne bave sportom svakodnevno upotrebljavaju, ali su za sportiste opasni. Na primer, obične kapi za nos nalaze se na spisku zabranjenih preparata, a čitava lista broji oko 700 lekova – kaže dr Purić.

Srčani mišić najugroženiji
Iskustva sportske medicine potvrđuju da je najčešći uzrok smrtnosti fudbalera stanje srčanog mišića kao posledica bavljenja sportom ili miokarditis. Zatim dolaze komplikacije zbog „premeštanja“ virusa, na primer iz grla naniže, ili famozni koksaki.
- Tek posle toga na red dolaze povrede zarađene u sudarima na terenu, najčešće glavom, ali takvi slučajevi su zanemarljivi. Sve u svemu, u Srbiji prosečno umre jedan sportista godišnje, što je svrstava u zemlje sa nižom stopom smrtnosti - kaže dr Malićević.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Italijanima dosta "beskorisnih stranaca"
Cetvrtak, 13. avgust 2009. 00:09

Italijanskom fudbalu neophodno je uvođenje limita na broj stranih igrača, kako bi domaći talenti dobili šansu da se razvijaju.

Ovo je u sredu izjavio Serđo Kampanja, predsednik nacionalne asocijacije profesionalnih fudbalera.

"Naše prvenstvo godinama je preplavljeno beskorisnim stranim igračima. Zbog njih klubovi troše previše novca i oni zauzimaju mesta Italijanima, koji su često mnogo bolji fudbaleri", rekao je Kampanja za "Gazetu delo sport".

On smatra da u zakonu postoji prostor za realizaciju njegove ideje.

"Postojeći zakoni daju nam mogućnost da uvedemo kvotu igrača izvan Evropske unije, ali i onih koji su građani EU. Moramo da se vratimo u prošlost, kada je broj stranaca u jednom klubu stvarno bio ograničen".

Pokušaj restrikcija bi u slučaju igrača iz EU sasvim sigurno naišao na otpor sa raznih strana, pošto bi time bio prekršen Evropski zakon o slobodi kretanja.

(MONDO)
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Mislim da i ovo zavredjuje da se nadje ovde
voja napisao:
Buca napisao:Ne preporucujem ljudima sa slabijim zelucem!Naime ova povreda je zadessila igraca na jucerasnjem mecu Anderleht Standard :cry: :cry: :cry:
http://www.youtube.com/watch?v=_OapMvlhZOQ
voja napisao:Ipak,najjaci utisak na mene je ostavio igrac Anderlehta cini mi se Vasilevski.Covek je igrao tako da mislim da bi ga trebalo dozivotno strpati u zatvor,a on mec zavrsio sa samo zutim kartonom,i calmom na glavi :mrgreen:
Kako je taj udarao,samarao,delio laktove,uklizavao.... strasno.Evo nekih od slika,mada,ne moze slika opisati sve te izlive besa,ali ajd.... i Jova je dobio jedno tri puta po zubima :mrgreen:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

:mrgreen: :hail:
Mislim da ce ti sad biti malo jasnije ;)
Slika
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Slika
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

I onda neko kaze svi su navijaci isti,to su mogli da urade i oni drugi.
E PA NISU SVI ISTI,mi nikada nismo i nikada necemo uraditi tako nesto i oduzeti jedan ljudski zivot.To moze samo stoka beogradska nadrogirana i puna sebe i njihovi satrapi iz drugih mesta potpuno iskompleksirani i obuzeti sindromom nize vrednosti.Gade mi se iz dna duse,pa koji put vec oduzimaju neki mlad zivot,a niko da pokrene odgovornost onoga ko organizuje sve to,a zna se da su to oni krimosi na njihovom celu sto mlataraju pistoljima i slicno.
Ali pazi tek su idioti ovi sto su dosli iz Nove Pazove i ostalih mesta da im pomazu.Koji treba biti degenerik i kompleksas da putujes ne znam koliko kilometara da bi dosao da ubijes nekoga samo da bi se pred bajom iz Beograda dokazao?
Ako nekome treba jos putokaza zasto da navija za svoj lokalni klub a ne za one vestacke komunisticke tvorevine,onda je stvarno corav i glup totalno.

Neka jadni mladic Bris Taton pociva u miru i saucesce njegovoj porodici iako oni to ne mogu da cuju,vide.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
car jovan
Postovi: 397
Pridružio se: Ned Mar 01, 2009 9:34 pm

Post od car jovan »

Ајс ја сам из Старе Пазове,па врло добро знам комплексаше из Нове.
Ја не могу да верујем какве будале имамо на власти!!!Каже јавни тужилац предузели смо кораке спречићемо деловање националистичких група.Ало бре мајмуне!Национални строј,Образ и 1389,неко може да воли или не воли,али нису они убили навијача Тулуза,него се врло добро зна,само не сму да кажу.Изгледа да у овој држави постоји закон само за мање навијачке групе,али су зато навијачи режимских клубова заштићени ко бели медведи.И још нешто јако ми је жао овог момка што је изгубио живот,али ми је жао и живота Деје лонца,и његов убица мора исто да добије максималну казну.Али пошто на њему не могу да добију политичке поене све се заборавило.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Slika
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Milan »

„Seleri kep, pet minuta napolje i dvojac u živom zidu"

Potpredsednik FIFA Džek Vorner je izjavio da je svetskom fudbalu potreban "seleri kep", ograničenje ukupne vrednosti igrača u jednom timu, posle čega je izneo još nekoliko neočekivanih predloga.

- Seleri kep bi smanjio razlike u modernom fudbalu i doneo bi nam ravnopravniju raspodelu snaga. Ako to ne uradimo, manji klubovi nikada neće moći da se takmiče sa gigantima - rekao je Vorner na sastanku vodećih fudbalskih administrativaca u Londonu.

On je dodao da će ako se nešto ne promeni pojedini klubovi "vladati svojim ligama do sudnjeg dana".

- U Premijer ligi četiri kluba su apsolutno dominantna u poslednjoj deceniji i to će se nastaviti do smaka sveta ukoliko sistem ostane nepromenjen - rekao je Vorner.

Predsednik KONKAF je upozorio i na sve veće dugove klubova, o čemu se u FIFA i UEFA već duže vreme priča, a rekao je i da bi klubovi trebalo da u zemlje porekla fudbalera šalju 10 odsto onoga što zarade od njih.

- Ova sredstva bi se isključivo koristila za razvoj fudbala, izgradnju terena i pomoć domaćim fudbalerima - rekao je Vorner.

Potpredsednik FIFA je izneo i nekoliko iznenađujućih predloga uz obrazloženje da "nema razloga da fudbal ostane statičan narednih 500 godina". Najnoviji kontroverzni predlog koji je stigao iz FIFA ili UEFA u poslednjih nekoliko godina jeste uvođenje svojevrsnog "ćoška" za fudbalere, koji bi zbog simuliranja bili izbacivani iz igre na pet minuta.

- Često se desi da momak odglumi da je povređen, ponaša se kao da je kraj sveta, a onda kada mu se dosudi faul, skoči i šutne loptu kao da se ništa nije desilo. Taj momak bi trebalo da bude izbačen iz igre i to izbačen na pet minuta - rekao je Vorner, koji smatra da praksa UEFA suspenzija i čestog prihvatanja žalbi nije dobra i ne utiče na smanjenje broja "foliranata" na terenu.

Ništa manje čudni su i Vornerovi pozivi na razgovore o smanjenju broja fudbalera, jer bi sa "desetoricom na terenu bilo više prostora za kreativnu i atraktivnu igru", kao i na razmišljanje o smanjenju kaznenog prostora, kako bi se "povećao pritisak na golmane". Vorner je dodao i da je veliki pobornik uvođenja tehnologije na fudbalske terene i da se zalaže za kamere na gol crti, ali i za preciznije merenje vremena.

- Ljudi plate da gledaju 90 minuta, a dobiju mnogo manje. Uređaji koje smo koristili na SP U20 su pokazali da se ponekad odigraju poluvremena u kojima se fudbal igra 22 minuta. To znači da ljudi za svoj novac mogu da dobiju samo 44 minuta igre. To je pogrešno i tehnologija bi pomogla gledaocima, ali i nama da dobijemo fer utakmice - rekao je Vorner, koji je listu predloga zaključio sa predlogom da se smanji broj igrača u živom zidu na dva.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Само лапрдају ти из Уефе и Фифе, да желе нешто да промене они би то већ сутра урадили. Свиђа ми се ова идеја са искључивањем играча на 5 минута, под хитно увести у Србији да би искоренили безобразно излежавање и крађу времена. Украде се цело полувреме, 44 минута, а судија не продужи више од 3 минута :shock:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Obrati paznju odakle dolazi taj lik - CONCACAF, znaci to je zona americkog uticaja. A znamo kakav ukus imaju Ameri u vezi sporta i da fudbal tamo nije bas popularan. Svi ovi predlozi postoje vec odavno u americkim sportovima i ovaj predlog je usmeren priblizavanju fudbala americkom senzibilitetu.

Ne znam kako vama, ali meni je ovakav "staromodan" zanimljiviji i od bejzbola i od "njihovog" fudbala i od hokeja, zato mislim da ne treba puno cackati to sto nije pokvareno...
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Slazem se sa Radojem. Ovo mi sve lici na izreku : "zasto jednostavno, kada moze komplikovano."

Nije problem cak ni taj "seleri kep", problem je sto postoje zivotinje koje su jednakije od ostalih. Engleski klubovi su npr. duzni preko 3,8 milijardi eura.

Nek se zove Soccer :roll:
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Uf kako sam se iznervirao u poslednje vreme gledajuci fudbal.

http://www.youtube.com/watch?v=CzbtX6r0 ... r_embedded
Boca Juniors - River Plata
Zbog ove glume Arijana ortege iskljucen je jedan Bokin igrac :oops: Svasta sam video u zivotu, al` ovaj je jedan od boljih glumaca. Srecom, Palermo je dao gol za Boku...

http://www.youtube.com/watch?v=V63QMMMURjc
Alcorcon - Real Madrid
Sigurno nesto najodvratnije sto sam ikada video u fudbalu do sada. Podsetilo me na ovu nasu zgadiju malogradjansku.

Sta se desilo?
Mali klub Alcorcon, veliki spanski treceligas, zlostavio je bedni Real Madrid sa "skromnih" 4:0. Ne, nije Real igrao sa petlicima. U timu su bili i Karim Benzema, i Drente, i Raul, i Van der Vart, i Jirzi Dudek, i Arbeloa, i nekoliko buducih nabedjenih zvezdica i nada Reala.
Docekao ih je spanski treceligas. Igraci Alcorcona su odigrali utakmicu zivota i sta su dobili kao nagradu? Pogledajte u poslednjih 10 sekundi klipa.

Doziveli su to da navijaci ulete u teren i pohitaju u zagrljaje, ali ne njima nego tzv. zvezdama iz protivnickog tabora. Ma, samo sto nije izbila tuca ko ce uzeti neki deo odece, ko ce dodirnuti veliku zvezdu. Cenim da bi se radovali i slinama istih ili "tarzancicima" samo da im daju. Ej nije to bilo cije! To je od Benzeme,Raula, Drentea...!
Alcorconi su u zagrljaju proslavili pobedu o kojoj ce pricati praunucima. Sami na svom terenu.

Bedno da bednije ne moze.

Srecom, nije (jos uvek) sve tako crno u fudbalu.
http://www.youtube.com/watch?v=KhO3TN1_qY0
http://www.youtube.com/watch?v=JRvGcSHg ... re=related - izjednacenje
Napoli - Milan

Milan je fantasticno otvorio mec, Sedorf i Ronaldinjo delili su neverovatne lopte, a vec u 10. minutu, surovim egzekucijama, Pipo i Pato doveli su crveno-crne u vodstvo. Nakon toga Milan je umrtvio igru i pokusao rutinski da privede kraju. Sa druge strane slabo sta je polazilo za rukom Laveciju, Hamsiku i ostalima.

A koliko znaci kad ceo grad dise za klub fantasticno se videlo u poslednjih 10-ak minuta susreta. Podrska od prvog minuta nije izostajala, to je onaj poklic sa tribina svojima : "`AJDE!" i kada ne ide. VERA do poslednjeg trenutka.

Igrao se 86. minut kada je Abate zaradio (zasluzeno) drugi zuti karton. To je bio okidac za publiku na celom stadionu da hukom povede svoje igrace svim silama u napad. Isticao je 89. minut kada je Luka Cigarini raspalio odbitak nakon kornera u raslje Didinog gola. Noseni hukom s tribine, Napolitanci odjednom ne grese ni u jednom pasu, gosti srljaju, ne znaju gde je levo... tri minuta kasnije golom Denisa nastaje erupcija pod Vezovom. 8)

Lepo je videti da se i ultra pokret u Italiji bori za opstanak i pored represije.


Slika
Zaključana tema