Vaši komentari...

Izaberimo najboljeg, putem interneta...
Odgovori
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post od Radoye »

Prezauzet sam na poslu ovih dana, probacu za vikend da izguram.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post od Radoye »

Posto smo zavrsili ovogodisnju evropsku avanturu da odradim statistiku medjunarodnog ucinka nasih igraca u akciji za izbor igraca godine.

U proseku glasalo je 26,5 forumasa po kolu, najvise nakon prve utakmice protiv Rapida 34, najmanje nakon prve utakmice protiv Suduve 22 - sve u svemu za sada odlican odziv (proslogodisnji prosek je bio nesto preko 18). Ukupno u 4 utakmice glasalo je 106-oro koji su dodelili 636 glasova.

Niko od igraca nije osvojio "cetvorku". Dvaput je za najboljeg na utakmici biran Abu, po jednom Moreira i povratnik Djuric.

U proseku za osvajanje 1 boda bilo je potrebno 34,5 glasova, za 2 boda 44,25 (22,125 po bodu), a za tri boda 58,75 (19,583 po bodu). Ukupno u proseku svaki osvojeni pojedinacni bod je trebalo 22,92 (dakle 23) glasa.

Do sada su sestorica igraca zabelezili bodove a ukupno njih 12 je zaradilo makar jedan glas.

Kompletno stanje na tabeli (bodovi/pobede/glasovi):

1. Aboubakar Oumarou 7/2/156
2. Almami Moreira 5/1/129
3. Igor Đurić 5/1/115
4. Marko Poletanović 3/0/79
5. Nemanja Supić 3/0/74
6. Nemanja Bilbija 1/0/25
7. Miroslav Vulićević 0/0/25
8. Nnaemeka Ajuru 0/0/18
9. Miroslav Stevanović 0/0/8
10. Petar Škuletić 0/0/3
11. Branislav Trajković 0/0/3
12. Vladan Pavlović 0/0/1

Ako igrace rasporedimo po broju osvojenih glasova, poredak ostaje isti.

Ako broj osvojenih glasova podelimo sa prosekom potrebnim za osvajanje 1 boda, dobijamo sledeci bodovni saldo (poredak opet ostaje isti):

1. Aboubakar Oumarou 6
2. Almami Moreira 5
3. Igor Đurić 5
4. Marko Poletanović 3
5. Nemanja Supić 3
6. Nemanja Bilbija 1
7. Miroslav Vulićević 1

Jedina razlika je da bi Abu izgubio jedan bod koji bi bio upisan Vuletu.

Toliko za ovaj evropski statisticki mini-izvestaj, idemo dalje, slede domaca takmicenja...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
indjija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre Mar 04, 2009 7:16 pm

Re: I.S 2012/13: 14. kolo JSL: Vojvodina - Radnički Kragujev

Post od indjija »

Mislim da bi ova tema trebala da se zove Najmanje loš igrač sezone,a sve zahvaljujuci sjajnom potezu nekog iz uprave ko je resio da Vojvodina igra efikasnije,pa je u cilju toga doveden "trener ofanzivac",koji je unistio igru i igrace koji imaju najveci potencijal u nasoj ligi!!!
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: I.S. 2012/13: 23. kolo JSL: Vojvodina - Sloboda

Post od madda fakka »

Mali off: Pitanje moderatoru koji broji glasove. Da li je bilo koji igrac ikada dobio 30 puta po 3 boda tj ovako apsolutnu vecinu? (kada sam pisao pitanje bilo je 30) Gledao sam glasove od prethodnog kola bilo je izmesano ali Trajkovic je odneo 31 od 40+ glasova. Enver uzeo (za sada) 30 od 32.

P.S. Po secanju ne moras naravno kopati po podacima od ranije :D

Unapred hvala :cheers:
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: I.S. 2012/13: 23. kolo JSL: Vojvodina - Sloboda

Post od Radoye »

Po propozicijama, ako jedan igrac dobije maksimum glasova (svi koji su glasali mu daju "trojku") on u tom kolu umesto 3 boda dobija 4.

Desavalo se to po nekoliko puta svake sezone, ove godine "cetvorke" su vec zaradili Supic, Djuric i Abu. Alivodic je u par navrata bio jako blizu.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: I.S. 2012/13: 23. kolo JSL: Vojvodina - Sloboda

Post od madda fakka »

Radoye napisao:Po propozicijama, ako jedan igrac dobije maksimum glasova (svi koji su glasali mu daju "trojku") on u tom kolu umesto 3 boda dobija 4.

Desavalo se to po nekoliko puta svake sezone, ove godine "cetvorke" su vec zaradili Supic, Djuric i Abu. Alivodic je u par navrata bio jako blizu.
Hvala!
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: Vaši komentari...

Post od the Gari »

Od petorice trenutno prvoplasiranih u izboru za Igrača sezone, trojica su odigrala manje od pola utakmica u sezoni, a jednog (zasluženo) teramo u očin. Stvarno smo, svi mi kolektivno, jedan hodajući apsurd!

Voša ima neverovatan tim! :deal:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: I.S. 2012/13: 28. kolo JSL: Vojvodina - Radnicki (N)

Post od gospodinFKV »

A sto ne bismo mi glasali, ako se desi da budu potpuno izjednaceni u svemu?

Ne bih ja sad tu da udaram na pravila foruma, samo mislim da to ipak moze da da bolju sliku. Na kraju krajeva, Igor nije bio tu prosle sezone... :)
No, s obzirom na cinjenicu da se zna da trakica za kosu MORA da igra, mislim da je ovo pitanje manje-vise reseno :frown:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post od Radoye »

Preneo sam ovo iz teme za glasanje ovde gde mu je mesto, nemoj se ljutis. :cheers:

Veruj mi da je verovatnoca da dva igraca izadju totalno poravnati i po bodovima i po pobedama i po glasovima neverovatno mala kada je u pitanju sam vrh. Pravilo o plasmanu iz prethodne sezone je interesantnije za razgranicavanje nizih pozicija, onih sa po bod-dva i nekih ukupno 20-tak glasova.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Vaši komentari...

Post od ssnigd »

Da ne smaram temu za glasanje, pa da ovde odgovorim lakiju.

Dva gola smo dali sa Alivodiceve strane, plus centarsut za Abua, koji je trebao biti gol je dosao isto od Alivodica.
Celu utakmicu je orao svoju stranu i kada su svi drugi stojali na terenu, a bilo je takvih situacija dosta, on je jedini pokusavao sa utrcavanjima i prodorima da digne monotonost. Da je gresio naravno da jeste.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post od Radoye »

NAPOMENA: Glasanje za utakmicu sa crvenkapicama ce biti otvoreno do srede u neko doba, pa onda zatvaram radnju i sabiram poene za ovu sezonu. Ko hoce jos da glasa neka pozuri.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Vaši komentari...

Post od Voja »

Ako se ne varam ovo nam je Jubilarna 10. sezona za izbor IGRAC SEZONE i eto bas pada na 100.rodjendan kluba. Mislim da je to i prilika da se na kraju sezone izabere i najbolji (jedan od slavodobitnika do sada) u proteklih 10 godina. Bice to i lepa prilika da se podsetimo svih blistavih momenata nasih majstora,da se sastanemo u jednom topicu koji ce probuditi secanja na njihove fudbalske carolije. :cheers:
Slika
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Vaši komentari...

Post od Radoye »

Jes' bogumi ovo je deseta godina kako traje ova akcija, dobro ste to primetili gos'n Vojo! :cheers:

Imas li neku ideju kako bi izgledao taj izbor za najboljeg medju najboljima? Da damo ljudima listu dosadasnjih pobednika pa da biraju medju njima ili...?

Ako cemo statisticki gledati, Abu je bez premca, tri vezane titule, a prati ga Kizito sa dve nevezane. To je vec vise od polovine dosad dodeljenih titula.

(Podsecanja radi, osvajali su jos Franc, Despot, Goja i Meda.)
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Vaši komentari...

Post od Voja »

Mislim da je najlogicnije da se glasa po secanjima (utisak koji je igrac ostavio u sezoni),jer ce to biti realno stanje vrednosti svake osvojene titule. Bice to lep topic,slavljenicki u svakom pogledu,verujem da ce biti i anegdotica isl. Ali otom-potom,imamo i precih stvari trenutno :cheers:
Slika
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: I.S. 2013/14: EL PO (1): Vojvodina - Serif (Mol)

Post od Grba_NS »

laki napisao:Mijat 1 (nije bas zasluzio bod, ali isto tako nije zasluzio ni da bude zamenjen, bio je mnogo bolji od Alivodica, ne znam zasto je on izasao a ne Alivodic na poluvremenu. Alivodic ubedljivo najlosiji igrac na terenu, definitivno sam siguran da mu je najvisi domet nasa liga. necu da duzim o tome ovde, Mijat dobija bod jer je solidno igrao i po meni nepravedno zamenjen)
Zato sto je sasvim logicno da izvedes dete koje, otprilike, debituje, a ostavis iskusnog igraca koji je bio jedan od glavnih igraca i nosioca ekipe u poslednjih, ne znam koliko, jer ce se iskusni igrac nakon loseg poluvremena vratiti u igru (sto je i bio slucaj), a klinac nakon par gresaka, na utakmici ove vaznosti, ko zna?!
Odgovori